Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2007., 22:07   #21
a joj Mayo 474 baš lijepa priča, ma preslatka su to bića . i moji isto nabacuju zvonca po krletci i obavezno krešte popodne, pogotovo ako se oni nešto međusobno svađaju, strašno su glasni..onda im ja dam tako neku salaticu ili neko voće,bar ili tako nešto da im zaokupi pažnju da ja mogu mogu malo
__________________
MOJI ALBUMI http://public.fotki.com/neo7/
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 22:12   #22
[QUOTE=M@3X;7427886]Jeo je.
Napokon.





__________________
MOJI ALBUMI http://public.fotki.com/neo7/
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 09:54   #23
Thx, Dumai

M@3x, ako sam dobro skužila, imaš hranilicu koja izvana ima kućicu s hranom (hm, kako se bolje izraziti). Moj takvu nije baš volio jer mu je bilo jako teško sletjeti do nje, bila je ispod prečki, pa sam mu kupila onu koja se zakvači za kavez i izgleda jako slično posudici s vodom. Stavila sam mu odmah kod prečke pa je jeo bez problema. Jedino što je onda kavez potrebno čistiti puno češće jer ljuske ne padaju u hranilicu, nego na dno kaveza

I da, probaj moj recept da ti brže progovori i prokriješti - upali mu radio.. moja linija je svirala od jutra do mraka dok je on bio s nama
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 12:03   #24
Imam pitanje na temu papigica ! Mi smo mami kupili malu tigricu, mislim da je musko a sad je ona nabavila jos jednu, valjda je zenka. Nisu se bas prilagodile jedna drugoj, zenka ( kao i sve) je dosta divlja i cvokne ga kljunom kad joj ide na zivce ! Kad su zatvorene u gajbi, obavezno zbrise van iz zatvorene gajbe, kad ih mama spijunira, ne izlazi ! Ne mogu vjerovati da se provuce kroz uske resetke. Interesira me: da li se papigice mogu pripitomiti kad su u paru ? Jer kad god im se priblizi, polete ! Na koji nacin i sa kojim metodama nauciti papigice da dolaze na ruku i da su bliske sa ukucanima ?
Dubravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 12:47   #25
Ja sam svog mužjaka pripitomila prije nego je došla ženka pa nisam sigurna kako pripitomiti par. Kad je ona došla, on se prvo ponašao kao gazda, svojatao je ljuljačku i igračke (bio je presmiješan kad se ljuljao i vrištao na nju), ali nije im dugo trebalo da se sprijatelje i urote protiv mene

Njega sam naučila na ruku tako da sam ga najprije naučila da se popne na prst - staviš mu prst pred noge, nježno ga gurneš i on se odmah popne. Onda ga malo premještaš s ruke na ruku i s prsta na prst.
Zatim sam to isto radila dok je sjedio na rubu kaveza i svaki put pomalo odmicala ruku od kaveza sve dok nije morao poletjeti da se popne na prst. Nakon toga nije bilo problema, bilo je dovoljno da vidi prst i odmah je letio do mene.. zlato mamino

Nije teško, ali treba strpljenja.. mislim da je recept isti kad su u paru - pripitomi jednu pa onda probaj s drugom
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 13:14   #26
ta divna mala stvorenja!

Sjetili ste me na mog Mikija, 10 godina je s nama bio, vodili ga i na more...znao je govoriti "Požuri pol 8" (baka kriva, ponavljala tu mantru dok smo se spremali za školu). Izgledao je uvijek ko 'mladić' jer mu nisu rasli ni rep ni krila (ozljeđenog ga našao moj stari).
Znao se ponekad tako uspjeniti, glasno se ljutiti, živjet se nije dalo od tog zvuka, pa smo mu govorili "šuti već jednom", a on s vremenom naučio i to, ludnica!! Koja je to svađa bila!
Bio je jako tužan dan kad smo ga tog jutra pronašli na podu krletke...pokopan je pod smrekom.

M@3X, kako je hrpica perja?
LadyBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 16:23   #27
Quote:
Dubravka kaže: Pogledaj post
Kad su zatvorene u gajbi, obavezno zbrise van iz zatvorene gajbe, kad ih mama spijunira, ne izlazi ! Ne mogu vjerovati da se provuce kroz uske resetke.
Nema šanse da ti se provuče kroz rešetke. Dobro pregledaj da li su sve hranilice dobro zatvorene, i sva vrata naravno. Dosta su to pametne životinje, za čas nauče kako otvoriti hranilicu i zbrisati van Mojima je to postala specijalnost pa sad imaju hranilice zaljepljene selotejpom koji moram odljepljivati i opet lijepiti svaki put kad mijenjam hranu. Na staroj krletki sam stvar mogla riješiti i kvačicom za veš, ali na ovoj se nema kamo staviti.
Pazi na to jer bi ti se moglo dogoditi da jedom dok budeš vjetrila stan izvjetriš i ptice.

Što se tiče pripitomljavanja, Mayo ti je sve rekla. Ja također nemam iskustva s parovima jer su moje došle s razmakom od 2 godine.


M@3X, čestitam na pridošlici, sigurna sam da ćete biti sretni zajedno A di su fotke?
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 16:53   #28
Quote:
Mayo474 kaže: Pogledaj post
Ja sam svog mužjaka pripitomila prije nego je došla ženka pa nisam sigurna kako pripitomiti par. Kad je ona došla, on se prvo ponašao kao gazda, svojatao je ljuljačku i igračke (bio je presmiješan kad se ljuljao i vrištao na nju), ali nije im dugo trebalo da se sprijatelje i urote protiv mene
he he he kao da opisuješ moje vražićke, ja sam isto prvo imala samo dečka,a onda je došla i cura. S vremenom ga je ona počela oponašati, maltane se sama pripitomila. U početku ih ja pustim oboje van, ona odmah pobjegne na ormar a on dođe kod mene na stol i tako par puta dok jednom nije i ona sletila s njim kod mene i tako malo po malo ona se oslobodila i sad je kao on, stvara piz...ije
__________________
MOJI ALBUMI http://public.fotki.com/neo7/
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 17:00   #29
Quote:
vrabac kaže: Pogledaj post
Dosta su to pametne životinje, za čas nauče kako otvoriti hranilicu i zbrisati van Mojima je to postala specijalnost pa sad imaju hranilice zaljepljene selotejpom koji moram odljepljivati i opet lijepiti svaki put kad mijenjam hranu.
ha ha, ja mojima moram vezati gumicom jer kad nisam kod kuće a mojoj Lali se ide van ona provali i izleti a Buby čeka da ona otvori da može i on van jer ne kuži kako otvoriti, a imaju onu hranilicu kao kućicu pa usto što su pobjegli me dočeka jo jedno iznenađenje a to je hranilica i brdo zrnaca rasuto po podu...
__________________
MOJI ALBUMI http://public.fotki.com/neo7/
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 21:05   #30
Quote:
vrabac kaže: Pogledaj post
...Pazi na to jer bi ti se moglo dogoditi da jedom dok budeš vjetrila stan izvjetriš i ptice....
Meni je moj jednom pobjegao.. Dotad je letio samo do radnog stola i nazad, nikad ni primirisao prozoru pa je prozor uvijek bio otvoren na kip (onak nakoso). I jednom ja uletjela u sobu, on je bio na krletki i očito sam ga preplašila jer je jurnuo ravno kroz prozor. Tad sam ga imala samo par mjeseci. Odmah mi krenule suze na oči, ali sva sreća da sam pričala na telefon s frendicom koja ima tigricu i koja mi je odmah rekla da ga idem tražiti.

I ja s mamom van.. oko nas livada od milijardu hektara, gdje ću ga sad pronaći? Sreća da tigrice ne mogu letjeti daleko pa smo mama i ja obilazile aute i obližnja stabla. Odjednom se na svom prozoru stvorio dosadni susjed i počeo ispitivati što to nas dvije radimo i zašto se zavlačimo pod aute. Nakon što smo mu rekle da tražimo papagaja, kaže on nama nek pogledamo na bor ispred ulaza. Naravno, na najvišoj grani sjedi moje zlo i gricka si češere..

E onda je počeo cirkus kak ga namamiti u krletku.. prvo mi donijele ljestve, pa su bile prekratke, pa zovi domara da donese svoje, pa on došao, pa se popeo na ljestve i hvata on moju ptičicu koja se samo premješta s grane na granu, dere se i bježi od njega

Kad smo ga napokon ulovili i donijeli doma, tjedan dana nije napuštao krletku
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 22:58   #31
m@3x kako je miš mali???

mayo474 dobro pa si ga ulovila, zločka mala...
__________________
MOJI ALBUMI http://public.fotki.com/neo7/
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 00:48   #32
Quote:
dumai kaže: Pogledaj post
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Jeo je.
Napokon.
To je bila i moja reakcija.
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 00:49   #33
Quote:
LadyBlue kaže: Pogledaj post
Sjetili ste me na mog Mikija, 10 godina je s nama bio, vodili ga i na more...znao je govoriti "Požuri pol 8" (baka kriva, ponavljala tu mantru dok smo se spremali za školu). Izgledao je uvijek ko 'mladić' jer mu nisu rasli ni rep ni krila (ozljeđenog ga našao moj stari).
Znao se ponekad tako uspjeniti, glasno se ljutiti, živjet se nije dalo od tog zvuka, pa smo mu govorili "šuti već jednom", a on s vremenom naučio i to, ludnica!! Koja je to svađa bila!
Bio je jako tužan dan kad smo ga tog jutra pronašli na podu krletke...pokopan je pod smrekom.

M@3X, kako je hrpica perja?
Hrpica perja je sve bolje.
Super mi je to "hrpica perja".

Quote:
vrabac kaže: Pogledaj post
M@3X, čestitam na pridošlici, sigurna sam da ćete biti sretni zajedno A di su fotke?
Hvala.
Fotki nema.
Imam praistorijski foto aparat na kojem su slike uzasne. Neki stari na koji moze stati 20 slika.
Kad posudim foto aparat od sestre mog dragog ima da ga uslikam u punoj njegovoj ljepoti.
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 00:51   #34
Quote:
Mayo474 kaže: Pogledaj post
Thx, Dumai

M@3x, ako sam dobro skužila, imaš hranilicu koja izvana ima kućicu s hranom (hm, kako se bolje izraziti). Moj takvu nije baš volio jer mu je bilo jako teško sletjeti do nje, bila je ispod prečki, pa sam mu kupila onu koja se zakvači za kavez i izgleda jako slično posudici s vodom. Stavila sam mu odmah kod prečke pa je jeo bez problema. Jedino što je onda kavez potrebno čistiti puno češće jer ljuske ne padaju u hranilicu, nego na dno kaveza

I da, probaj moj recept da ti brže progovori i prokriješti - upali mu radio.. moja linija je svirala od jutra do mraka dok je on bio s nama
Idealan opis moje hranilice.
Ona unutar kaveza ima preckicu da papagaj moze stati i jesti. Medjutim, ne svidja mu se izgleda. Problem nije to sto joj je tesko pristupiti, jer joj nije tesko pristupiti i on se vrzma oko nje preko dana, ali ne jede iz nje.
Ja sam mu stavila tanjiric od solje za kafu i tu mu istresem sjemenke i onda papa.

Radio mu stalno svira, jer sam mislila da bi mu samom bilo dosadno mozda preko noci (tad smanjim), a i preko dana mu zvrji.
Primjetila sam da ima odredjeni muzicki ukus.
Na moderni zvuk (tehno, rep i tako to) se stresa.
Voli dzez i narodnjake.


Quote:
dumai kaže: Pogledaj post
m@3x kako je miš mali???

mayo474 dobro pa si ga ulovila, zločka mala...
Dobro je.
Mislim da je dio stresa i preplasenosti uzrokovano hvatanjem u pet sopu.
Naime, uocila sam juce da ima samo jedno ono dugacko perce na repu, a pored toga razbarusena sitna perca, kao da mu je neko bar jos 1 to dugacko pero ortgnuo.
To se vjerovatno desilo prilikom hvatanja.
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 12:41   #35
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Primjetila sam da ima odredjeni muzicki ukus.
Na moderni zvuk (tehno, rep i tako to) se stresa.
Voli dzez i narodnjake.
Moj je najviše volio svađati se s raperima

Kad se odselim u svoj stan, bome prvo kupujem krevet, a onda papagaja..
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 13:18   #36
Dobro je ne stavljati papigicama hranu u hranilicu nego im davati iz ruke. Tako će ruke povezati s nećim finim. Naravno, ništa ne treba forisirati. Puno strpljenja. Nikako nasilu uzimati u ruke papigicu, jer će to zauvijek zapamtiti i biti nepovjerljiva. Ako ne žele ući same nazad u kavez ne hvatajte ih rukama već zamraćite prostoriju i prekrijte ih nekom tkaninom, tako se neće bojati ruku. Najvažnije od svega je svakodnevno im posvetiti barem pola sata!
Netko je napisao da za papigice nije dobra salata. To nije istina!!! Treba im što češće davati raznog voća i povrća. Sve treba biti oprano, ali ne vlažno jer mogu dobiti proljev. Veterinarka mi je rekla da je dobro sve voće i povrće osim krastavaca (navodno su puni štetnih stvari kojima se potiće brži rast).
Toliko
SBorovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 13:41   #37
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Naime, uocila sam juce da ima samo jedno ono dugacko perce na repu, a pored toga razbarusena sitna perca, kao da mu je neko bar jos 1 to dugacko pero ortgnuo.
To se vjerovatno desilo prilikom hvatanja.
Ne mora biti, ako je jako mlad onda mu još nije ni izraslo to perje. Što bude stariji to će mu rep biti duži i gušči...
__________________
MOJI ALBUMI http://public.fotki.com/neo7/
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 16:13   #38
evo ako još nekog zanima nešto o tigricama, ima o bolestima, razmnožavanju itd...
http://www.geocities.com/papige_tigrice/
__________________
MOJI ALBUMI http://public.fotki.com/neo7/
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 02:59   #39
Primjetila sam da je moja hrpica perja mnogo opustenija samnom kad nema drugih osoba u blizini. Stane mi na prst recimo kad mu ga ponudim (unutar kaveza, otvorim vrata i ispruzim kaziprst i on stane na njega).
A kad sam to pokusala juce pred dragim i komsinicom, odmakeo se samo jedan korak od mog ponudjenog prsta, dajuci mi do znanja da ga moj prst ne zanima.
Cim je komsinica nakon ispijene kafe otisla, a dragi izasao u drugu sobu, otvorila sam kavez i stavila prst da vidim hoce li stati na njega, jer mi nije bilo jasno zasto je ranije taj dan uredno prelazio na moj prst, a pred dragim i komsinicom mi dao do znanja da nece. Odmah je stao.
Zovnula sam dragog i on je dosao da vidi (nije mi vjerovao kad sam pricala, malo je ljubomoran ).
Takodje danas kad sam stavila nos na resetke i pomicala ga gore dole uz resetku (kao poziv za mazenje nosicima, tacnije nosicem i kljunicem ) nije htjeo doci (dragi je bio tu), ignorisao me je, ali cim sam se odmakla i sjela na ugaonu doskakutao je do tog istog mjesta na resetci i gurnuo kljunic kroz resetke mrdajuci ga gore dole.

Danas sam odlucila probati i bez tanjirica sa hranom, da mu pokusam objasniti da jede iz hranilice. Stavila sam prst, na prstu ga prenijela do hranilice i pokusala mu objasniti da tu treba jesti.
Jednu nogicu je stavio na precku od hranilice, a drugu je ostavio na mom prstu, dok sam ja spustila nos na hranilicu i isla gore dole po vanjskom dijelu hranilice ne bi li me shvatio.
Nekako, mislim da mu pokreti nosom, uz moj prst, najvise pomazu u razumijevanju onog sto mu hocu reci.
Medjutim, nije jeo vec samo gledao u mene, pa sam se okrenula i posla prema sudoperu da operem sudje, dragi je komentarisao da sam blesava ako mislim da ce on razumjeti 'moj nos', ali cim sam prisla sudoperu, on je poceo jesti.

Danas je sedam dana kako Kico uljepsava nas dom i usrecuje nas.
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 14:01   #40
Baš mi drago , uf sretna sam kao da je moja tićica
__________________
MOJI ALBUMI http://public.fotki.com/neo7/
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.