Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2012., 16:29   #5881
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
ja bih ovo sa šljivama!
zašto ne znaš kud ćeš sa šljivama? tko ti je tajni izvor?
heheheheh, obližnji interšpar, naime ja ne volim voće, samo povrće, ali svakih mjesec ili dva me ulovi šiza i pokupujem kile i kile voća koje onda tako stoji i čeka mušice jer ja, jel te, ne jedem voće....... Takva je priča i sa ovim šljivama, a neke nektarine mi se saftaju u frižderu
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Old 04.10.2012., 16:31   #5882
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
ja znam tajnu: ona ima 47 kg! tanka je ko breza
dobro si rekla

Inače Sly prekrasne fotke i još bolja klopa, sem srdela...... srdele magično počnem voljet na moru i isto tako magično prestanem kad dođem kući
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Old 04.10.2012., 22:36   #5883
U mojoj debeloj arhivi ecepata, pronašao sam jedan, koji nisam daaaaavno pripravljao. Recept je iz 2002 godine, a naslov doslovce glasi: "Rezanci s pilećom jetricom", i eto to, baš to, sam si danas pripremio. Naravno uz moje uobičajeno popravljanje. U svaki šugo za paštu uvijek obavezno stavim trokut sira Zdenka specijal. Dade jedno malo bolju gustoću i specifičan okus. Isto nako sam dodao i na rezance rezanu crvenu rog pappriku. I zbog boje, a i zbog spečifičnog finog okusa. Veuma ukusno, nesvakidašnje fiiiino jelo. Oduševljen sam. Fotka nije bog-zna-šta, ali okus je fenomenalan.

Vino: Makedonski vranac
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Old 05.10.2012., 23:19   #5884
Eto ti ga na! Opet ovdje društvo na dijeti.

A ja danas pravio grah (iz konzerve) i kobasice (kranjske, ali Rvacke). Vino vranac, a kruh kukuruzni sa sjemenkama.
Evo kako je to izgledalo:

__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Old 06.10.2012., 10:45   #5885
ajme, barba branko, što ja volim vašu spizu ma, volim ja svu spizu i padam u nesvijest od nekih sličica ovdje. ali vaša mi je baš, onako, po domaću. izgleda appetitlich, a priuštivo svima.

eto, morala sam to reć'
inra is offline  
Old 07.10.2012., 08:47   #5886
Torta od kukuruznog brašna - Vučetićka

U mojoj Zlatnoj knjizi kuharstva (1972.) recept br 1130. je ova torta, ali popis sastojaka je nepotpun, tj. u drugom stupcu piše samo šećer za posipanje, a sastojci u redovima iznad toga nedostaju pa tako i samo kukuruzno brašno Valjda im je pobjeglo u tisku

Tako kaže:
5 žumanaca
20 dag šećera
korica limuna
rum

Pretpostavljam da u drugom stupcu nedostaje količina kukuruznog brašna, snijeg i marmelada (3 su prazna reda u tom drugom stupcu).

Molim zavirite u svoje Vučetićke i nadopunite mi recept - ključna je količina kukuruznog brašna o kojoj nemam podatak

Zahvaljujem
tweetee is offline  
Old 07.10.2012., 16:01   #5887
podvarak sa knedlama
milkyp3 is offline  
Old 07.10.2012., 18:58   #5888
Jučerašnji dan proveden u šumi oko Kamanja i Žakanja (Ozalj).




Ovi blizanci od 75 dag upravo idu u juhicu sa crnim pivom.
Prilog: zapečeni heljdini žganci sa špekom.

Pellaprat is offline  
Old 07.10.2012., 20:28   #5889
Joj PEelle, kojih divotaaaaa

Moj ulov vrganja je puno manji, ali fini

Drugih gljiva je bilo masu, samo kaj ih ja (kao ni ove tvoje)tvoje ne znam prepoznati

Milky, ovo izgleda bas zanimljivo
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Old 07.10.2012., 20:54   #5890
Divni vrganji!

Kod mene danas za ručak Muličina pita od tikvica


A za večeru krumpiruša
Talo is offline  
Old 07.10.2012., 21:18   #5891
Quote:
maredoo kaže: Pogledaj post
Joj PEelle, kojih divotaaaaa

Moj ulov vrganja je puno manji, ali fini

Drugih gljiva je bilo masu, samo kaj ih ja (kao ni ove tvoje)tvoje ne znam prepoznati
Crni hajdinski vrganji (Boletus aereus) i blagve (Amanita caesarea).

Bilo je i puno sunčanica, puhara i pečurki ali pečurku se na žalost ne usudim brati.
Pellaprat is offline  
Old 07.10.2012., 21:58   #5892
blizanci nisu hajdinski, već su boletus edulisi, poput ove dvojice
Donata is offline  
Old 07.10.2012., 21:59   #5893
Ajme kako ja vama zavidim na ovim gljivama.Ja to niti znam razlikovati a niti kod nas ima toga ni za brati ni za kupiti.
ivkaa is offline  
Old 07.10.2012., 22:09   #5894
Quote:
ivkaa kaže: Pogledaj post
Ajme kako ja vama zavidim na ovim gljivama.Ja to niti znam razlikovati a niti kod nas ima toga ni za brati ni za kupiti.
a gdje si da nema gljiva?

Obično se u gljivarenje krene s nekim tko nešto zna, a onda s vremenom nadograđuješ. Ja razaznajem priličan broj gljiva, ali s vremenom sam se ograničila na dvije vrste koje su mi najukusnije i najviše mi odgovaraju obzirom na način kuhanja. Russule npr. samo tu i tamo berem, dok ne krenu jesenske gljive koje me najviše zanimaju (vrganji i lisičarke). Ostale ostavljam drugima... i poštujem zakon
Puhara je ove godine bilo k'o u priči, ali meni se ne dopada njihov okus. Šampinjona je također prilično bilo, ali na terenu na kojem sam ja nemam navadu ulaziti na privatne livade, dođe mi kao da kradem ...
Donata is offline  
Old 07.10.2012., 22:26   #5895
Hallo Inra! Evo još nešto za tebe:
Juneći osso buco. Malo je bio žolav, ali nema veze. Tu je moj prijatelj Tongue, koji će se sutra obradovati onim najžilavijim dijelovima ovog jela.

__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Old 07.10.2012., 22:32   #5896
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
blizanci nisu hajdinski, već su boletus edulisi, poput ove dvojice
I meni moji blizanci po klobuku više vuku na edulise ali nađen je u crnogoričnom dijelu mješovite šume gdje nema niti jednog hrasta, bukve ni breze što nije odlika edulisa i osim toga nema uobičajeno kruškoliko proširenje stapke dok su skoro svi ostali aereusi uz dva po mom mišljenju pinophilusa.
Pellaprat is offline  
Old 07.10.2012., 22:44   #5897
B. edulisi rastu i u crnogoričnim šumama, za razliku od hajdinskih.
Donata is offline  
Old 07.10.2012., 23:04   #5898
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
a gdje si da nema gljiva?

Obično se u gljivarenje krene s nekim tko nešto zna, a onda s vremenom nadograđuješ. Ja razaznajem priličan broj gljiva, ali s vremenom sam se ograničila na dvije vrste koje su mi najukusnije i najviše mi odgovaraju obzirom na način kuhanja. Russule npr. samo tu i tamo berem, dok ne krenu jesenske gljive koje me najviše zanimaju (vrganji i lisičarke). Ostale ostavljam drugima... i poštujem zakon
Puhara je ove godine bilo k'o u priči, ali meni se ne dopada njihov okus. Šampinjona je također prilično bilo, ali na terenu na kojem sam ja nemam navadu ulaziti na privatne livade, dođe mi kao da kradem ...
Dubrovnik...ima šampinjona i još nekih gljiva,a ima i veći izbor na okolnim brdima ali je to sad sve preko granice.Jako malo ljudi se bavi gljivama.A kad vam zavidim najviše mislim na vrganje.
ivkaa is offline  
Old 08.10.2012., 22:24   #5899
Od jučerašnje junetine ostalo je dosta mesa. Da moj prijatelj Tongue nebi "morao" sve to pojesti, ja sam to usitnio u male kockice, prodinstao na češnjaku (ulja je bilo dovoljno), zalio sa kiselim vrhnjem, koje mi je ostalo od prije neki dan (da se ne baci) i sa time začinio paštu, a sve skupa sa puuuuno sjeckanog peršina.

Ipak je i za mog prijatelja ostalo malo od ove spize za njegov sutrašnji doručak, da mu zamiriše njegove brikete.
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Old 08.10.2012., 22:34   #5900
Quote:
Barba Branko kaže: Pogledaj post
Hallo Inra! Evo još nešto za tebe:
Juneći osso buco. Malo je bio žolav, ali nema veze. Tu je moj prijatelj Tongue, koji će se sutra obradovati onim najžilavijim dijelovima ovog jela.
http://i49.tinypic.com/9vi907.jpg
http://i46.tinypic.com/mjnurp.jpg

ma to je prava spiza
inra is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:51.