Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2013., 13:29   #4101
hvala ti Krbo na odgovoru. Je, radi se o o fileu, knjiga, s one stranice čije ime ovdje ne smijemo reć, ima dosta slika, nekih grafikona, pa ju je najbolje ispada, provrtit s Abbyjem i sejvat kao .rtf pa onda dalje u Calibre pa što bude,
Pozz

QUOTE=krbo;46200927]nikako - nisam trebao do sada, no sigurno bih prvo nešto opsovao autoru
(ako se radi o beletristici)






no pogledao sam oko problema - djvu kao file format je orijentiran na visoko optimizirane slike stanica sa tekstom - znači nema teksta, samo slike poput PDF (koji se opet bavi glifovima no to je to)

glede pretraživanja često taj nivo slika prati jedan podnivo u kojem se nalazi samo tekst bez uključenog prijeloma

ljudi kažu da se to može prebaciti u e-knjigu:

- djvu čitači (programi) obično imaju opciju "save as pdf" i s tim se ide dalje u nesretnu budućnost

- postoji često i opcija "save as text" no nemaš više prijeloma stranica

- neki koriste poznate windows "print2pdf" programe, recimo cutepdf kako bi
"ispisali" file u PDF pa opet povrat na PDF 2 e-book

- obično je rezultat djvu 2 pdf konverzije porast veličine filea za 10 puta


a kako PDF ide u e-book zna se - OCR u Abbyy Fine Reader i puno rada
ili neki PDF editor (Nitro, Inflix...) pa još više rada


Calibre bi trebao konvertirati djvu u što želiš no ja to nikada probao pa ne znam što te mori... (ali znam da neće nikada biti dobro slikovni u tekst format bez puno truda)[/QUOTE]
tetec3 is offline  
Old 13.08.2013., 00:28   #4102
Quote:
CroatianFan kaže: Pogledaj post
Ima nešto što je daleko bolji izbor od Nooka ST - rootani Nook ST!
ma i ovakav je odličan, čitam samo epub na njemu, ali je dobro znati da može biti još bolji
paradoxx is offline  
Old 13.08.2013., 10:39   #4103
Kindle 4 star manje od godine dana, 600 kn. Mislite da je to ok cijena za platiti ili pak ne?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 13.08.2013., 11:15   #4104
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
Kindle 4 star manje od godine dana, 600 kn. Mislite da je to ok cijena za platiti ili pak ne?
obzirom da je novi Kindle bez svjetla 69€ (+ pošt za one s DE vezom), a Nook ST 44,98Ł (u ruke) ja ne bih dao tu cijenu - netko bez ikakvih mogućnosti internet kupovine bi mogao
krbo is offline  
Old 13.08.2013., 15:27   #4105
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
Kindle 4 star manje od godine dana, 600 kn. Mislite da je to ok cijena za platiti ili pak ne?
probaj što ne, meni to nije loša cijena, za toliko bi i ja svoga prodala
a i uvijek možeš naknadno spustit cijenu ako vidiš da ne ide
__________________
You should be careful what you wish for.
axal is offline  
Old 13.08.2013., 16:10   #4106
Quote:
axal kaže: Pogledaj post
probaj što ne, meni to nije loša cijena, za toliko bi i ja svoga prodala
a i uvijek možeš naknadno spustit cijenu ako vidiš da ne ide
Cura ne barata internet kupnjom ni ničim i načelno smo već dogovorile za cijenu. ALi opet, htjela sam provjeriti s vama, da ne oderem je bas... Neku realnu cijenu, uz mrvu zarade
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 13.08.2013., 20:47   #4107
Quote:
LittleCosmicM kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!

pročitala sam zadnjih 60ak stranica ove teme međutim i dalje sam u dilemi oko kupnje

dakle, ono što meni treba je e-reader na kojem mogu označvati tekst i pisati bilješke, koji može čitati stručne članke (koji su uglavnom u pdf-u), koji ima riječnik.. uz sve to voljela bih da bude mali i praktičan da stane u svaku torbu
koliko sam shvatila ono što mi treba je kindle dx, međutim on mi je malo velik iako bih to mogla preživjeti..

ima li tko kakvu sugestiju, prijedlog? postoji neki drugi model osim kindle dx-a?

hvalaaa!
ništa, ha?
LittleCosmicM is offline  
Old 13.08.2013., 22:50   #4108
Quote:
LittleCosmicM kaže: Pogledaj post
ništa, ha?
Hm, vjerojatno zato što si bila malo nejasna oko svojih preferencija... Rekla si da želiš malog koji stane u svaku torbu (to ti je 6-inčer), a opet da trebaš velikog (10-inčera), iako te malo zabrinjava hoće li tvoja torba njega moći preživjeti...
Znam da se nije lako odlučiti, ali da bi ti se moglo nešto ponuditi, moraš reći želiš li malog ili velikog... Na tržištu ima sprava različitih dimenzija, sigurno će neka od njih odgovarati tvojoj torbi...
CroatianFan is offline  
Old 14.08.2013., 00:37   #4109
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
Cura ne barata internet kupnjom ni ničim i načelno smo već dogovorile za cijenu. ALi opet, htjela sam provjeriti s vama, da ne oderem je bas... Neku realnu cijenu, uz mrvu zarade
kontam da je originalna cijena sa svim šipinzima cca 89$ +40$ = 700kn, a kupnja u Americi uz rodbinsku dostavu cca 400kn...
uguraj se tu negdje između
__________________
You should be careful what you wish for.
axal is offline  
Old 19.08.2013., 14:41   #4110
na amazonu kindle dx već neko vrijeme 239 dolara.

http://www.amazon.com/Kindle-DX-Wire...-1&keywords=dx
ursamajor is offline  
Old 19.08.2013., 16:25   #4111
I evo preko vikenda se malo ja i moj Nook druzili...

Hm... Još uvijek mislim da je K4 moja ljubav. Samo da mu je svjetlo

Nije loš Nook, zadovoljna sam i nije mi žao, ali na Kindlu su puno bolje izvedene tipke i općenito velicina mi je bolja. Naime, ovog mi je nekako nezgrapno drzati u jednoj ruci i listati na isti nacin ko sto sam onog naucila.
Svjetlo drzim na minimumu, pri vrhu mrvu sjajnije svjetli i vidi se disu lampice ali nezamjetno.
Meni kao meni na Nooku je nesto moderniji, makar meni opet valjda stvr navike je pregledni i brzi na K4.

SVe u svemu, zadovoljna jesam, ali da je spojiti mi Nook i K4 to bi bilo savrseno.
Ma bar ocu tipke za listanje iste ko na Kindlu
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 19.08.2013., 16:29   #4112
Haha, slazem se za tipke za listanje.
Pablo is online now  
Old 21.08.2013., 00:38   #4113
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
I evo preko vikenda se malo ja i moj Nook druzili...
Hm... Još uvijek mislim da je K4 moja ljubav. Samo da mu je svjetlo
Nije loš Nook, zadovoljna sam i nije mi žao, ali na Kindlu su puno bolje izvedene tipke i općenito velicina mi je bolja. Naime, ovog mi je nekako nezgrapno drzati u jednoj ruci i listati na isti nacin ko sto sam onog naucila.
Svjetlo drzim na minimumu, pri vrhu mrvu sjajnije svjetli i vidi se disu lampice ali nezamjetno.
Meni kao meni na Nooku je nesto moderniji, makar meni opet valjda stvr navike je pregledni i brzi na K4.
SVe u svemu, zadovoljna jesam, ali da je spojiti mi Nook i K4 to bi bilo savrseno.
Ma bar ocu tipke za listanje iste ko na Kindlu
Vidim da si usmjerena samo na hardver na Nooku. Tipke (pomalo krute) su samo bonus na njemu povrh odličnog dodirnog zaslona.... I meni je Nook u prvi tren bio zdepastiji od Kobo Toucha (koji je dizajniran slično kao i Kindle, samo bez tipki). Na početku sam ga koristio s dvije ruke jer njegova širina nekako vuče na to, ali može se sasvim fino koristiti i jednom rukom, osobito kada se postavi u "kožnu" futrolu s unazad prevrnutom prednjom koricom (ima ih na eBayu za nekih 35-40 kuna u raznim bojama), što mu onda daje debljinu prosječne džepne knjige.

No nisi rekla ni riječ o softverskim dojmovima... Jesi li ga možda rootala? Naime, imao sam doma i Kindle 4(5) bez dodirnika i Kobo Touch, koji su jako fini uređaji, svaki u svojoj klasi, ali softverski ne mogu stati u istu rečenicu s rootanim Nookom kada ga se opskrbi Cool Readerom, Fora Dictionaryjem, ezPDF Readerom, Perfect Readerom, Opera Mobileom itd....

Što se mene i moje bolje polovice tiče, mi smo našli cijenom i mogućnostima gotovo idealne male e-čitače u rootanom Nook ST-u i STG-u , i to za, nadam se, niz godina ispred nas...
CroatianFan is offline  
Old 21.08.2013., 09:08   #4114
Quote:
CroatianFan kaže: Pogledaj post
Vidim da si usmjerena samo na hardver na Nooku. Tipke (pomalo krute) su samo bonus na njemu povrh odličnog dodirnog zaslona.... I meni je Nook u prvi tren bio zdepastiji od Kobo Toucha (koji je dizajniran slično kao i Kindle, samo bez tipki). Na početku sam ga koristio s dvije ruke jer njegova širina nekako vuče na to, ali može se sasvim fino koristiti i jednom rukom, osobito kada se postavi u "kožnu" futrolu s unazad prevrnutom prednjom koricom (ima ih na eBayu za nekih 35-40 kuna u raznim bojama), što mu onda daje debljinu prosječne džepne knjige.

No nisi rekla ni riječ o softverskim dojmovima... Jesi li ga možda rootala? Naime, imao sam doma i Kindle 4(5) bez dodirnika i Kobo Touch, koji su jako fini uređaji, svaki u svojoj klasi, ali softverski ne mogu stati u istu rečenicu s rootanim Nookom kada ga se opskrbi Cool Readerom, Fora Dictionaryjem, ezPDF Readerom, Perfect Readerom, Opera Mobileom itd....

Što se mene i moje bolje polovice tiče, mi smo našli cijenom i mogućnostima gotovo idealne male e-čitače u rootanom Nook ST-u i STG-u , i to za, nadam se, niz godina ispred nas...

Nisam ga rootala, nisam još imala vremena kako valja sjesti pred komp, procitati upute i to odraditi, ali planiram Najradije bi ga za čevape dala nekom da mi to sve sredi
Ovako za sada imam dojam da sporije lista stranice, i ne prihvati mi uvijek moj tap po zaslonu. U svakom slučaju, više cu moci reci nakon sto ga rootam, ali i sada sam zadovoljna.

K4, ko sto sam rekla ima onaj zbilja basic meni, a Nook je tu daleko moderniji i pregledniji.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 21.08.2013., 11:34   #4115
Da iznova naglasim... Svako onaj tko je napredno koristio Kindle, Kobo ili Sony e-čitače, mogao bi vrlo lako ostati razočaran Nookom u njegovu izvornom, nerootanom stanju. Jedini način da korisnik pretvori svoj Nook ST ili STG u vrhunski e-čitač, jest da ga roota i opskrbi dodatnim programima...
CroatianFan is offline  
Old 21.08.2013., 13:01   #4116
Quote:
LittleCosmicM kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!

pročitala sam zadnjih 60ak stranica ove teme međutim i dalje sam u dilemi oko kupnje

dakle, ono što meni treba je e-reader na kojem mogu označvati tekst i pisati bilješke, koji može čitati stručne članke (koji su uglavnom u pdf-u), koji ima riječnik.. uz sve to voljela bih da bude mali i praktičan da stane u svaku torbu
koliko sam shvatila ono što mi treba je kindle dx, međutim on mi je malo velik iako bih to mogla preživjeti..

ima li tko kakvu sugestiju, prijedlog? postoji neki drugi model osim kindle dx-a?

hvalaaa!
Jedini uredjaj koji dobro cita pdf knjige su uredjaji velicine 9.7", ali oni su naravno i dosta skuplji, naravno uvijek ce ti ovdje preporuciti kindle uredjaje s nekim dodacima jailbreaka da bi pokrenula dodatne programe gdje gubis naravno garanciju na uredjaj. Mali 6" uredjaji su jednostavno premali za PDF-ove u kojima imas matematicke formule, tablice i slike, zato sto je reflow takvih pdf-ova vrlo los na svim uredjajima, govorim o reflow pdf koji je pretvoren u tekst, ne slika, sliku nijedan uredjaj ne moze napraviti re-flow, za to postoje drugi programi koje je ursamajstor bolje objanio (mozes nac njegove postove gotovo na svakoj stranici, koji su slicni ko jaje jajetu, svaka mu cast sto ima zivaca stalno jedno te isto ponavljati za nove korisnike koji nisu upoznati s temom ). Ako bash zelis mali uredjaj tvojih zahtjeva onda je ovaj uredjaj nezaobilazan izbor http://www.edigital.hr/E-Book_citaci...ja-p31578.html, reflow pdf-a radi vrlo brzo i prebacivanje sa stranice na stranicu je brzo, ali naravno kao i svi uredjaji tablice skrsi tako da tu nema neke pomoci, ako imas pdf-ove u vise kolona na istoj stranici moze se zoomirati pomocu stylusa (ima touch screen ali samo sa stylusom ne i prstima, sto je po meni plus) s opcijom point-to-point. Problem s takvim zumiranjem je da kad ides prema dole s tipkama, umjesto da ode na desnu stranu stranice kad dodje do kraja lijeve kolone, on ode na sljedecu stranicu, to se rjesava s comic modom plus point-to-point zoomom (mislim da se mogu mixati, ja recimo sam ucitavao u njega sve i svasta od PDF-ova i da se namjestiti da uredjaj radi onako kako ti zelis, samo treba malo strpljenja ).
Naravno ako imas vise novaca, ovo je uredjaj momentalno jos uvijek najbolji na trzistu http://www.edigital.hr/E-Book_citaci...Fi-p40727.html
Zaboravi Kindle DX iz razloga sto nije touch screen i opet da bi citala ugodno pdf-ove na tom uredjau moras ga haknut sto naravno sa sobom povlaci gubljenje garancije. Inace da nema tih developera s hacking kindle uredjajima bi Amazon lose poslovao sa svojim ultrazatvorenim poluuredjajima, nikad nisam volio zatvorene uredjaje poput Kindlea, Sony, Nooka ili Ipad smeca.
Dakle za nekog koji pojma nema o tehnici, gdje nema muzica ili deckica koji ce obraditi "prljav" posao za njih, Onyx je najbolji izbor za sada (Icarus je zapravo rebranded Onyx, to sto vrijedi za Icarus vrijedi i za Onyx imaju isti software i isto izgledaju), samo sam primjetio da Icarus 9.7" je skuplji za 50 Eura od M92 modela, sto je zapravo glupost, radije kupim onaj koji ima vecu podrsku, a za podrsku se obrati ovdje http://www.mobileread.com/forums/forumdisplay.php?f=220 . Naravno mozes kupiti i Pocketbook 912 koji je jeftiniji od M92, ali je problem s njime da velike pdf fajle ucitava dosta dugo, zato sto se svi baziraju na istom hardwareu, a i reflow je dosta spor, prebacivanje stranice traje 2-3 sekunde, sto je vrlo iritirajuce, ali valjda neces raditi reflow na 9.7" ekranu , nema dobar annotation poput M92 i nema pearl ekran.
Dakle za tebe ili Onyx 6" ili Onyx 9.7" jedini uredjaji koji su na programskom dijelu odlicni (ne racunajuci rootani nook (opet gubljenje garancije), ali on je tako i onako premali) i dovoljno brzi da ne daju glavobolju svojem vlasniku .
Recenzije za mali A62S nema na engleskom na youtubeu, ali sve sto ide na M92 ide i na njega dakle recenziju pogledati ovdje https://www.youtube.com/watch?v=M75UPV7j6lE (icarus je isto ko i M92).

Ovo je zanimljiva informacija za one koji su uzeli "Njemacki" proizvod Tolino Shine, je zapravo Onyx, odlican izbor kupnje
http://www.the-digital-reader.com/20.../#.UhSOrFLjbHA

I da naravno pitaj ove u edigitalu da li uredjaj dolazi s coverom, sto je dodatni plus jer ne moras trositi 20-30 dolara dodatno za to, nije kozni, ali nije ni neko smece od 3 dolara, e da trazi crni model, nikako bijeli, ja imam bijeli i bash zato sto je bijeli moram ga stalno drzat u coveru, problem tih bijelih uredjaja je taj da je kuciste puno bjelije nego ekran, pa lupa direktno u oci i tako imas dojam da ti je ekran sivlji nego sto zaista jest, pogotovo se to osjeti kad citas pod svjetlom zarulje, skoro pa sam ga usporedio s Binderom, mada ovaj potonji uopce nije e-ink pa ne znam sta uopce radi na ovom dijelu foruma.
__________________
Pocketbook 602+, Onyx Boox A62S i my new hero Onyx Boox i86HDML Plus

Zadnje uređivanje SethHka : 21.08.2013. at 13:09.
SethHka is offline  
Old 21.08.2013., 13:43   #4117
Quote:
CroatianFan kaže: Pogledaj post
Da iznova naglasim... Svako onaj tko je napredno koristio Kindle, Kobo ili Sony e-čitače, mogao bi vrlo lako ostati razočaran Nookom u njegovu izvornom, nerootanom stanju. Jedini način da korisnik pretvori svoj Nook ST ili STG u vrhunski e-čitač, jest da ga roota i opskrbi dodatnim programima...
Ma ne smatram se naprednim korisnikom, još uvijek muku mučim s pojedinim PDF-ovima, ali ipak se veselim rootanju, da vidim što nudi tada i koliko olakša korištenje
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 21.08.2013., 13:43   #4118
A evo sad novog citaca (mobitel) uskoro u prodaji, uskoro necete trebat nositi 2 uredjaja, bit ce Vam dovoljan samo jedan, osim ako ne zelite imati i fotic, ali ta vrsta mobitela nije niti namjenjena tome, jedva cekam da se pojavi kod nas, napokon cu moci zamijeniti svoj oronuli Sony Ericsson T303 , da li cu docekat dan kad cu ipak moci reci svima da sam preskocio LCD tehnologiju u potpunosti.
https://www.youtube.com/watch?v=H9NPiwNK8ks

https://www.youtube.com/watch?v=hnPTlnaIFd4
Usporedba ekrana s LCD mobitelom je suvisna, ovaj potonji se uopce ne vidi na njemu apsolutno nista, a sigurno ga je platio masne pare :-P.

https://www.youtube.com/watch?v=Hc_VlwWWodw

za one koji zele igrati brzo Angry Birds na svojim buducim E-inkovima preskocite do 7:35
https://www.youtube.com/watch?v=L6JsCXPiDJU

Cura je malo smotana, ali nema veze, odlicne vijesti, samo se nadam da nece napraviti gresku poput Pocketbook Lux-a i Jetbook Color 1 i 2 jer ovi potonji uredjaji se nisu pokazali kao dobri e-ink color citaci, jos uvijek cekamo da se nesto dogodi na tom podrucju, ali mislim da su svi krenuli u krivom smjeru. E-ink je poceo kao non touch device, pa bi i color e-ink prvo od tamo trebao krenuti, a ne stavljati layere i layere tako da dobijemo los ekran u boji, treba smanjiti nivoe, ne povecavati ih, nejasno mi je potpuno ti developeri bi barem trebali biti pametniji.
__________________
Pocketbook 602+, Onyx Boox A62S i my new hero Onyx Boox i86HDML Plus
SethHka is offline  
Old 21.08.2013., 19:59   #4119
Samo jedna napomena (da se netko ne bi zanio njihovom širokom ponudom): dobro provjerite (najbolje telefonom, mada ni to nije garancija da će vas proizvod zaista dočekati u trgovini) imaju li proizvod na zalihama jer to što piše da je ne znači da je tako (uredno stave da je uređaj "na zalihama", iako je navodno riječ o europskim zalihama - u prijevodu, uređaj je negdje u svijetu, a ne kod njih).
(Baš kad sam pomislio da se nešto pomiče po pitanju e-trgovine u Hrvata...)

Quote:
Inace da nema tih developera s hacking kindle uredjajima bi Amazon lose poslovao sa svojim ultrazatvorenim poluuredjajima, nikad nisam volio zatvorene uredjaje poput Kindlea, Sony, Nooka ili Ipad smeca.
1. Amazon je profitirao isključivo na temelju postojeće tržišne pozicije (prodaju knjige - i to vrlo uspješno - već duži niz godina)

2. pomiješao si sve i svašta - za npr. Nook ne može se reći da spada u kategoriju zatvorenih uređaja, dok je Apple sasvim suprotan slučaj (faktički vlastiti OS pa čak i hardverski, sistematski zatvoran odabirom specifičnih konektora)

Quote:
Ovo je zanimljiva informacija za one koji su uzeli "Njemacki" proizvod Tolino Shine, je zapravo Onyx, odlican izbor kupnje
http://www.the-digital-reader.com/20.../#.UhSOrFLjbHA
Konfuzno.
Prvo nagađa, zatim se čak ispravlja (nije ga razvio Onyx, nego izvjesni Longmire).

Quote:
skoro pa sam ga usporedio s Binderom, mada ovaj potonji uopce nije e-ink pa ne znam sta uopce radi na ovom dijelu foruma.
Što je ako nije e-ink?

Sipix danas čak i nazivno (kao i vlasništvom te naravno - od prije i samim hardverskim rješenjem) spada pod E-ink.
Jurica342 is offline  
Old 22.08.2013., 02:08   #4120
Quote:
Jurica342 kaže: Pogledaj post
Samo jedna napomena (da se netko ne bi zanio njihovom širokom ponudom): dobro provjerite (najbolje telefonom, mada ni to nije garancija da će vas proizvod zaista dočekati u trgovini) imaju li proizvod na zalihama jer to što piše da je ne znači da je tako (uredno stave da je uređaj "na zalihama", iako je navodno riječ o europskim zalihama - u prijevodu, uređaj je negdje u svijetu, a ne kod njih).
(Baš kad sam pomislio da se nešto pomiče po pitanju e-trgovine u Hrvata...)
Da naravno, pa tako se inace radi, valjda, zar ne , provjeri dal je roba na lageru, rezervira se i kad su ovi spremni dodje se po nju



Quote:
1. Amazon je profitirao isključivo na temelju postojeće tržišne pozicije (prodaju knjige - i to vrlo uspješno - već duži niz godina)
Kao sto rekoh prodavali bi oni i dalje te uredjaje, ali ne bi bili tako uspjesni da nema developera i hackera koji ce uciniti taj uredjaj pristupacnijim, pa citava potrosacka elektronika se temelji na piratstvu, od pocetnih DVD divx playera, razno raznih mp3 playera, televizora s mogucnoscu citanja HD materijala, pa do tableta i ebook readera.

Quote:
2. pomiješao si sve i svašta - za npr. Nook ne može se reći da spada u kategoriju zatvorenih uređaja, dok je Apple sasvim suprotan slučaj (faktički vlastiti OS pa čak i hardverski, sistematski zatvoran odabirom specifičnih konektora)
Lol, pa naravno da je zatvoren uredjaj, da li postoji mogucnost citanja bez rootanja tj. gubljenja garancije da cita ista osim epub-a i pdf-a, ako cemo se voditi po toj logici da nije zatvoren uredjaj a cita samo 2 formata onda je 400 kuna previse dat za njega, dobije 100, recimo onyx ili pocketbook citaju daleko vise formata
Usporedba
Nook Epub i PDF
http://www.barnesandnoble.com/p/nook...ble/1108046469

Pocketbook Pro (bilo koji evo recimo ovaj moj prastari uredjaj 602, model 2010 godine)
FB2, TXT, PDF, DJVU, RTF, HTML, Docx, PRC, CHM, DOC, TCR, FB2.ZIP and EPUB, including DRM s novim firmwareom cita i comic, ali nisam probao poput cbr i cbz
http://www.pocketbook-int.com/us/pro...pocketbook-602

Onyx M92
ePub, PDF (both DRM), mobi/prc – MobiPocket (non-DRM), CHM, PDB, TXT, RTF, HTML, DJVU, FB2, DOC, MobiPocket (non-DRM), (FB2, HTML, RTF and TXT also in ZIP), DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX. i comic CBZ, CBR, CB7
https://onyx-boox.com/productsinfo/o...2-black-pearl/

Naravno da ne pricamo da oba uredjaj podrzavaju gro rijecnika s time da u pocketbook pro 602 mozes istovremeno koristiti koliko god mozes instalirati rjecnika, znaci nema ono jedan defaultni, izaberes rijec i pokrece onaj koji si mu zadao, ako ti taj ne pase jednim klikom mozes otvoriti listu svih rjecnika koje si instalirao, znaci ne trebas ici posebno u neke setingze to mijenjati, ima naravno i eng hrv i hrv eng, ali se trebaju konvertirati besplatni u njegov format, radio sam to prije 2 godine, jednom kad sam sve namjestio nema potrebe ista mijenjati, pa sam zaboravio gdje sam to tocno skinuo sve te rjecnike , citanje bez roblema pdf-ova na onyx citacu i multikoloumn mode na pocketbooku, bez dodavanja nekih trecih programa.
Moguce da im je support los, ali ja nisam imao nikakvih primjedbi na nijedan uredjaj, pocketbook imam 2 godine i onyx jednu, pockebook 300 procitanih knjiga, a onyx stari bulji svaki dan u neke ekonomske racunice u chm formatu, bez ikakvih problema.
Dakle kad vidim ograniceni e-ink reader to se za mene zove zatvoren uredjaj, da bi ti mogao nesto napraviti onako kako tebi pase moras izgubiti garanciju.
Ali se slazemo da je Apple zatvoren sustav, cudno je da se ne slazemo za nook koji je isto tako zatvoren sustav samo je razlika sto ima utor za prosirenje sdhc kartice, za sve ostalo moras gubiti garanciju.

Quote:
Konfuzno.
Prvo nagađa, zatim se čak ispravlja (nije ga razvio Onyx, nego izvjesni Longmire).
Da isto kao sto je recimo Mediamarkt razvio Nook samo zato sto ga prodaje , moguce da postoji ta firma, molim link, ja svoje argumentirano obrazlazem ti nagadjas, evo potrazio taj longimre i ima neka serija za gledanje i film

Quote:
Što je ako nije e-ink?

Sipix danas čak i nazivno (kao i vlasništvom te naravno - od prije i samim hardverskim rješenjem) spada pod E-ink.
Nazivno je tocno gdje, a da kod nas, naime nasi prodavaci prodaju i tablet prestigio i nazivaju ga ereader,a ne tablet. Daj neke linkove molio bih lijepo, ako cemo argumenirano nesto razgovarat ili cemo se spustat na razinu kocijaske rasprave, samo nam rakija fali
Naime E-ink jest kupio sixpix, ali 2012, sixpix je razvio ekran kojim je napravljen binder prije nego sto je e-ink kupio dionice firme. Onda mozemo reci da Nikola Tesla nije razvio niti jedan jedini patent, vec su to Amerikanci izmislili zato sto eto Tesla koristio njihov novac. Razmisli malo sta pricas, dakle ako ti imas patent i otvoris firmu i prodajes pod svojim imenom to, da bi prikupio novce za daljnje ulaganje prodajes na IPO-u (ako do toga dodjes ) svoje dionice, po mogucnosti te kupi neka druga firma, ali ti patente zadrzavas (ili ih e-ink dodatno otkupljuje od firme koju kupuje), dakle sixpix je posebna tehnologija, e-ink posebna, e-ink nije izmislio sixpix. Naravno ne mislim da ce sipix vise poslovat posto ce ga e-ink zatvorit, pa nece mu raditi konkurenicju ovdje, mada osobno ne mislim da je sixpix uopce konkurencija e-ink-u, to je doslovce crna slova na sivoj podlozi.
http://blog.the-ebook-reader.com/201...gies-compared/
Binder sam imao u rukama i koristio sam ga par sati, mogu samo reci ovako, Prestigio su smece uredjaji, a ovaj je odmah ispod .
Ne znam dal si imao pravi e-ink u rukama i da si ga upotrebljavao, ali taj binder koji toliko hvalis ne moze pod brisati za Kindle isto kao sto Kindle ne moze pod brisati za Onyx (Cak i razlika izmedju Kindlea i Onyx-a nije tako velika poput Bindera i smece Prestigia)
__________________
Pocketbook 602+, Onyx Boox A62S i my new hero Onyx Boox i86HDML Plus
SethHka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.