Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2010., 03:05   #41
Quote:
ekompf kaže: Pogledaj post
Portugal za razliku od HR u zadnjih 50-tak godina nije prolazija dva rata i nije bija 45god,. pod komunistickom cizmom. To se ne da usporedjivati.
i to je uvijek izgovor i da to tako zanima turiste, mos si mislit
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 03:22   #42
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
sto bi se moglo i za tebe rec isto.
ne bi. provodim na moru, po cijeloj obali i na svim otocima, 7 mjeseci godisnje, vec 8 godina. sumnjam da ti provedes vise od 14 dana godisnje i to u jednom mjestu i to 5.8. do 20.8. tak da... to je samo tvoj osobni dojam.

oces zabavu? idi na Zrce ili u Zadar kad je Garden, ili u Istru kad je Splash ili...

Zrce 2010:

http://www.zrce.eu/?q=content/alle-p...%BCr-zrce-2010

Garden:

http://www.thegardenfestival.eu/#/en/



to u Hrvatskoj nema? spomenuti Garden Festival i Zrce, hit su medju mladim Englezima koje turbofolk bas i ne jebe previse.

naravno da ta ponuda moze bit puno bolja, i svake godine i jest bolja... a to sto bi ti htjela diskoteku u staroj jezgri Trogira, Zadra ili Duborvnika, i to da radi do 6 ujutro kad se tebi partija, a da ne radi kad se tebi spava, to je opet samo tvoj problem... zabave ima sasvim dovoljno i to za sve ukuse. uvijek moze bolje, to je istina...

jedrenjaci su tebi "perverzija"? svasta... tisuce njemaca vec desetljecima tako ljetuju. 400-600 eur, 7 dana, 7 otoka, klopa, jeftina cuga na brodu, smjestaj (istina jako skroman) na brodu, brod stane gdje god hoces na kupanje... bas je perverzija.

Zadnje uređivanje goldietrickz : 17.03.2010. at 03:30.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 03:24   #43
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
inace ja spadam u unih 99,9% turista koje ne zanimaju ni biciklijade ni voznje jedrilicama, j
i dobro da te ne zanima..

ja se cudim stranim gostima koji si ponesu/povezu bicikl sa sobom..na cijeloj hrvatskoj obali nema 100 m. biciklistickie staze na kojoj imas sanse dozivijeti kraj godisnjeg a da nisi zavrsio u najboljem slucaju u bolnici.

a ono , der teufel liegt im detail, mos mislit..najvecu korist od hrvatskog turizma imaju kinezi.
einfach is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 03:27   #44
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
vidim da si si na HDZ-ovoj platnoj listi, aj priznaj, nemoj da te bude sram
Sorry da to kazem ovako direktno ali jesi li ti normalan? ti nekome tko si daje truda i vremena da posalje goste u Hrvatsku, da napavi dobru reklamu, optuzujes da je na 'platnoj listi HDZ-a' Po tebi se ne treba radit reklama za turizam a onda se treba lamentirat i plakat. Znas li koliko je reklama vazna u turizmu? Puno zaposlenih placeni su iskljucivo za rad na reklami. Ako ti smetaju ovi koji to rade dobrovoljno i besplatno, dakle donose drugim ljudima zaradu a ne traze nista, nikakvu proviziju, sto onda mislis o onima koji su zaista placeni za radit reklamu?
Quote:
i mos mislit da su bas svi koje sreces odusevljeni hrvatskoj, da je tako nebi stalno bili u strahu hoce li uspjet sezona
Pa vecina ljudi imaju vrlo pozitivne komentare i dojmove, ima i prilican broj onih 'odusevljenih'; s druge strane ima i dosta onih koji misle da 'nije nista posebno' ali vrlo je malo je onih koji kojima se bas ne svidja (do sad nisam srela).
Quote:
ja eto zivim u jednoj europskoj zemlji, i samo par ljudi znam koji su bili jednom u hrvatskoj i nikad vise, ne zato sta nije ljepo, ili sta hrvatska nema ljepu obalu, nego zato sta je SKUPO i DOSADNO.

ja isto ne idem u hrvasku ne more bas iz tih razloga, meni Mallorca zakon.
Pa dobro, idi na Mallorcu. Ja obozavam Mallorcu ali mi je u Hrvatskoj ljepse (to sto sam od tamo vjerojatno igra ulogu!) Bila sam na Mallorci 3 puta i jednom na Ibizi i prekrasno je. Ali hrvatski otoci ne zaostaju u ljepoti niti nasi primorski gradici zaostaju po zanimljivosti i ambijentu i ljetnom djiru. Ima i pluseva i minuseva u usporedbi. Npr kilooometarska plaza kod Palme (Can Pastilla) je fora ali je more ipak mutno i ne bas cisto.. Sto se tice nocnog zivota, tocno u ponoc SVE se zatvara i ne mozes vise nigdje ni sladoled kupit ni sjest popit pivo vani. Mozes naravno ici u barove i klubove i diskoteke (koji jesu bolji od hrvatskih).

Ili ima mjesta na koje se ide na izlete jer su neki kao posebno lijepi spotovi (npr La Calobra) i zaista, super priroda i more ali o cemu se radi : stijene, skoji, spilje, cisto prozirno more, uglavno mjesto kakvih ima posvuda u Hrvatskoj...

Ne zelim da ispadne da iskljucivo hvalim Hrvatsku a obezvrijedjujem Mallorcu jer tamo je stvarno super. Obje destinacije imaju svoje cari. Medjutim Spanjolce neces nikad cuti da pljuju i obezvrijedjuju svoju zemlju a Hrvata nazalost ima takvih.

Quote:
btw. hrvatski turizam je na rubu propasti. cim bajs ide srbe moljakat da dodju znas koliko je sati. sta se ono pricalo prije par godina, da nama treba elitni turizam a ne sirotinja
Tko je taj glupi Bajs i koje veze imaju (opet....) Srbi, pa to trziste je beznacajno, ako ce se gledat te zemlje bolje se potrudit oko Bugarske i Rumunjske imaju vise stanovnika i vec su u EU dakle ako vec nisu bogatiji biti ce uskoro.
nina kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 03:35   #45
Quote:
einfach kaže: Pogledaj post
i dobro da te ne zanima..

ja se cudim stranim gostima koji si ponesu/povezu bicikl sa sobom..na cijeloj hrvatskoj obali nema 100 m. biciklistickie staze na kojoj imas sanse dozivijeti kraj godisnjeg a da nisi zavrsio u najboljem slucaju u bolnici.
Istra je puna biciklistickh staza, a cak i u Dalmaciji sve ih je vise. u Dalmaciji se biciklira po otocima i to van spice sezone... tak da... informiraj se.


ne da si povezu bicikle, vec plate 2800 dolara za 6 dana hotela i biciklranja po Bracu i Hvaru, nitko ne zavrsi u bolnici, svi budu odusevljeni sa ama bas svime na sto naidju... ima onih koji ce kod druge firme za 7 dana jahta plus bicikliranje i hodanje, platiti 5000 dolara... najbrze rastuci turizam u nas je uz nauticki, taj aktivni, znaci bicikli, nordic walking...

ti i takvi turisti su najbolji potrosaci, i najzainteresiraniji za zemlju u kojoj su...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 03:50   #46
Ja mogu reći da sam dosta proputovao i da još uvijek putujem.
Reći ću da je usluga u Hrvatskoj ispod prosjeka. Da rijetko gdje naiđem na ljubaznost koja zavrijeđuje napojnicu. Doživljavao sam da mi u dućanu kažu na račun od 18kn..to je 20 zar ne? Do toga da na brzu blagajnu ispred mene uleti lokalka s punim kolicima stvari, a da joj žena na blagajni ne kaže ništa. A na ostalim kasama stranci čekaju u koloni (makar imaju 2-3 proizvoda više). Doživljavao sam da mi konobarica u bircu ne kaže niti dobar dan, niti izvolite, niti doviđenja. Gdje sam se uvijek dobro osjećao je kad bih otišao kod prijatelja u neko malo mjesto. Onda te valjda ljudi ne doživljavaju kao turistu.

Pored svega toga gdje god dođem, imam prospekt, CD ili nešto od turističke zajednice. U mjesec dana sam uvjerio bar 3 ljudi da dođe posjetiti Hrvatsku. Ponudio sam se da ih provedem okolo ako dođu za vrijeme mog odmora ili dok sam u HR. S druge strane frendica iz Češke je bila jedne godine tu sa mužem i totalno razočarana. Agencija, hotel. Bilo joj je doadno.

Mislim da se kod nas treba nešto promjeniti. Pitanje je zarade, novih ideja, kako izvuči više novaca. I to još sve uz smiješak.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 03:55   #47
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Svake godine tursitičku sezonu Vlada RH gleda gotovo kao zadnju slamku spasa u krpanju državnog proračuna..

Uvijek je postojao strah što će biti ako tursitčka sezona ne ispuni očekivanja i procjene kako Ministarstva turizma,tako i hoteljera kojima je sezona glavni izvor zarade...

Kako je krenulo,predsezona u RH bilježi izrazito slabi booking,dok je bolje situacija sa postsezonom,gdje je većina aranžmana prodano...

Prethodnih godina smo uredno gledali povećani posjet obali i prodaju aranžmana u predsezoni,pogotovo oko vrijeme uskršnjih praznika,pa čak i gužve u određenim gradovima,pogotovo u Dubrovniku naprimjer...

Lošijem rezultatu predsezone pridonijeli su čak i avioprijevoznici,koji su zbog neisplativosti slabo popunjenih letova,redovite linije za obalu uveli tek od lipnja...

http://danas.net.hr/novac/page/2010/03/15/0327006.html


Drugi pak problem,ako ne i najbitniji,su cijene aranžmana u RH,koji su prethodnih godina rasli...ove godine,prema pričanju,bilježe stagnaciju,ali izgleda nedovoljnu...

Pogotovo jer naši izravni konkurenti,Turci,Grci i španjolci čine sve kako bi privukli što veći broj turista...pa čak idu i na snižavanje cijena...

http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...06.html?pos=n0

Kada se tome pridoda i kriza koja je pogodila ljude,smanjenje broja turista izgleda skoro pa neminovno...neka istraživanja pokazuju kako će RH bilježiti danji pad domaćih turista,a znmo da je to kategorija na koje naše ministarstvo ozbiljnije računa iz godine u godinu...

Dakle,što sve ovo znači za naš turizam?Hoćemo li konačno morati ponuditi nešto više,što će privući turista,a uz smanjenu cijenu...ili ćemo i dalje prodavati "malu zemlju za veliki odmor",a optimizam temeljiti na plavom moru,dobroj hrani (nedovoljno upotrebljenoj kao adut) i ugodnoj atmosferi (koja to počesto i nije baš)...

I još bitnije,što će minusi iz turizma značiti za naš proračun i kako Vlada planira nadoknaditi minuse iz sektora koji nas je počesto znao spašavati ili barem ublažavati minuse i rupe u proračunu?

Znači li sve ovo kraj turizma u RH kakvog poznajemo i orjentacija na nešto novo i atraktivnije ili su nabrojani problemi samo fiktivni i nedovoljni da poljuljaju i ozbiljnije ugroze naš turizam i prihode od istoga?
ne seri
opet se prodaje priča od prošle godine i opet ćemo imati bolje rezultate. U godini "propasti hrvatskog turizma 2009", imali smo više gostiju nego 2008.

Pogotovo jer naši izravni konkurenti,Turci,Grci i španjolci čine sve kako bi privukli što veći broj turista...pa čak idu i na snižavanje cijena...

apsolutno je irelevantno što oni spuštaju cijene, kada kod nas budu ljude dizale u zrak terorističke organizacije, kada ljudi budu stradavali u masovnim neredima i mi ćemo spuštati cijene
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 03:55   #48
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
google is your friend

Portugal je imao 12 miliona turista ali stranih tu treba pridodati i domace
google is my friend but not yours it seems

Ne, Portugal 12 700 000 ukupno;
http://fr.wikipedia.org/wiki/Liste_d...ques_mondiales
Ovo je za 2008, za Hrvatsku su podaci od 2006 a u 2008 brojka je 11 260 000
http://www.mint.hr/UserDocsImages/09...omet08-tab.pdf
dakle ide na 22.mjesto, 2 mjesta iza Portugala.

Ovo kao da su sportske igre brojimo poene Allez turisticki djelatnici! brze brze konobari

Podaci za 2007
http://www.populationdata.net/index2...6&nom=Tourisme
nina kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 03:56   #49
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Ja mogu reći da sam dosta proputovao i da još uvijek putujem.
Reći ću da je usluga u Hrvatskoj ispod prosjeka. Da rijetko gdje naiđem na ljubaznost koja zavrijeđuje napojnicu. Doživljavao sam da mi u dućanu kažu na račun od 18kn..to je 20 zar ne? Do toga da na brzu blagajnu ispred mene uleti lokalka s punim kolicima stvari, a da joj žena na blagajni ne kaže ništa. A na ostalim kasama stranci čekaju u koloni (makar imaju 2-3 proizvoda više). Doživljavao sam da mi konobarica u bircu ne kaže niti dobar dan, niti izvolite, niti doviđenja. Gdje sam se uvijek dobro osjećao je kad bih otišao kod prijatelja u neko malo mjesto. Onda te valjda ljudi ne doživljavaju kao turistu.

Pored svega toga gdje god dođem, imam prospekt, CD ili nešto od turističke zajednice. U mjesec dana sam uvjerio bar 3 ljudi da dođe posjetiti Hrvatsku. Ponudio sam se da ih provedem okolo ako dođu za vrijeme mog odmora ili dok sam u HR. S druge strane frendica iz Češke je bila jedne godine tu sa mužem i totalno razočarana. Agencija, hotel. Bilo joj je doadno.

Mislim da se kod nas treba nešto promjeniti. Pitanje je zarade, novih ideja, kako izvuči više novaca. I to još sve uz smiješak.
kako gdje. to je istina, u nekim hotelima se dobije katastrofalna usluga, s tim da ja osobno znam kako to izgleda iza kulisa i zbog cega je to tako... potplaceni i mobirani radnici, obicno iz unutrasnjosti, tesko da mogu pod tim stalnim pritiskom biti ljubazni, a nikad ne znaju ni kad ce i hoce li placa. slazem se da to gosta ne zanima, samo govorim pozadinu toga. to je zatvoreni krug kojeg ce netko morati prekinuti. ili radnici pregrist pa odradit mukte 7 mjeseci ropstva sa smjeskom na licu, ili poslodavci motivirat te iste radnike...

usluga varira od uzasne do sjajne. to je istina. rijetko gdje covjek osjeti potrebu ostaviti napojnicu. a i to je zatvoreni krug. konobari u kaficima ne ocekuju baksis, jer ga nitko ne daje, pa se onda ni ne trude, pa onda ne dobijiu baksis... i sve tako.

ne znam... postoje i gosti kojima je sve to skupa simpaticno. konobar "Kod Fife" koje ce vas tjerati sa stola, i zajebavat da nema mjesta, i onda donjet najbolju tunjevinu na svijetu, dio je naseg sarma...

al mogu se slozi. usluga se mora poboljsat, ljudi bi se trebali motivirat da se pocnu smijesit gostima...

konobarica u bircu radi za 3000 kuna od kojih ce joj gazda otet 1000 na kraju mjeseca, baksis joj nije dozvoljeno uzimat, nije prijavljena, i promjenit ce je na kraju mjeseca. tak da...

prodavacica spada s nogu, za 3000 kuna max.

sve ima svoju pozadinu, svaka prica...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 04:03   #50
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Istra je puna biciklistickh staza, a cak i u Dalmaciji sve ih je vise. u Dalmaciji se biciklira po otocima i to van spice sezone... tak da... informiraj se.
informiraj se ti, istrijani su napravili par tisuća zelenih tablica na kojima piše "bike" i zakucali na svaki jebeni bijeli put koji postoji i svaku koziju stazu obilježili sa "treking", e sad, ja živim tamo, bavim se brdskim biciklizmom ali nikad nisam vidio nekoga da se nađirava po tim vukojebinama između kampanja.
istarski turizam uspjeva zahvaljujuči guzicama, FKK ne BIKE
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 04:10   #51
Quote:
Roose Bolton kaže: Pogledaj post
Struka se odavano distancirala od Bajsovih bajki i upozoravala da će se na kraju sezone brojati puno manji novci nego što je Bajs mislio.
.
prošle godine?
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 07:33   #52
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
informiraj se ti, istrijani su napravili par tisuća zelenih tablica na kojima piše "bike" i zakucali na svaki jebeni bijeli put koji postoji i svaku koziju stazu obilježili sa "treking", e sad, ja živim tamo, bavim se brdskim biciklizmom ali nikad nisam vidio nekoga da se nađirava po tim vukojebinama između kampanja.
istarski turizam uspjeva zahvaljujuči guzicama, FKK ne BIKE
Po tim stazama ja đirivam s brekima, biciklisti su svi na cesti, po sezoni skoro da je više njih nego auta.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 08:09   #53
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Jedino što je na ovoj temi sigrno, kao i na puno drugih, jest da bi mnogi od sudionika ovdje jako, jako željeli da sezona bude fijasko, kao što bi željeli da bude fijasko i sve drugo što se događa ili radi u ovoj zemlji.

A što se tiče ponude i usluge, evo ja se i sada javljam iz daleke europske zemlje, u kojoj svi koje susrećem po razno raznim osnovama ili s oduševljenjem pričaju o Hrvatskoj i ljetovanju u njoj ili su pak čuli od prijatelja da je prelijepo i svakako žele i planiraju doći. Nikada nisam čula niti jedan negativan komentar.

Ja im s ponosom dajem upute kuda i kako ići, kao što im skrenem pažnju i na neke nedostatke koje mogu očekivati.

Samo što iskusni ljudi otvorenog uma znaju da apsolutno svaka destinacija ima i neke boljke, ali ne hodaju svijetom tražeći zamjerke, nego uživajući o lokalnim specifičnostima.

I zato, koliko god vi to silno željeli, Hrvatski turizam nikada neće propasti, a niti Hrvatska država.

U Tunisu i Egiptu vam je jeftino u all inclusivu, ma ajde, a ne smeta vam što je jeftino zato što useljenici i sirotinja rade za 50 dolara mjesečno u lancima u vlasništvu stranaca, koji ih drže na rubu gladi, pa da ovaj mora prodati i guzicu ako treba za kunu bakšiša?

I to pišete vi koji ste najglasniji na temama o dizanju plaća, ukidanju poreza i ostalim socijalnim temama
Koliko puno patetike i gorčine u smao jendom postu...

Kakve veze ima to što gost provede odličan odmor u RH,ako mora prevrtati svaku kunu u džepu da ode na odmor,a recimo Turska je 30% jeftinija?

Zato jer su naši hoteljeri nesposobni,pa znaju gosta provući samo tri mjeseca godišnje,i onda deru cjenama da zarade za čitavu godinu?

Turistička sezona traje 12 mjeseci,eventualno 9,a ne 3-4 mjeseca...kada s eodmaknemo od toga razmišljanja,imati ćemo pravu turističku zemlju...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 08:17   #54
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post


slazem se. sve "Hrvatine", koje nisu spremne potrositi koji dinar vise u svojoj domovini, i tako pomoci izlasku iz krize, nego sto bi morali u Turskoj. prejadno, ali prejadno. jedino sto je takvima bitno je njihov dzep. i nista vise...

posto mi je to posao... sezona ce biti skoro pa ista ko i prosla, po svim najavama sa trzista s kojima mi radimo, svibanj ce biti nesto slabiji, lipanj puno bolji, srpanj i kolovoz standardno dobri, a ocekuje se odlicna podsezona, tako da...

ljudi koji pljuju po nasoj obali, ponudi, hrani, usluzi... nisu nigdje ni bili. na tisuce prekrasnih mjesta, svih cjenovnih razreda, odlicne mogucnosti za aktvini turizam... imamo raznovrsnost ponude, sve je bespirijekorno cisto... amerikanci koji dolaze u sve vecem broju, cak i u recesiji (za bogate je ionako nema), odusevljeni su ama bas svime na sto naidju, i rijetko tko se zali na cijene. nas hotelski smjesta je nesto skuplji u odnosu na konkurenciju i na ono sto pruza, i to je istina, ali ti nasi hoteli imaju problem jako kratke sezone, i zelje da zarade dovoljno novaca u 3 mjeseca, za hladni pogon ostalih 9 mjeseci, a to je stvarno nemoguce... vecina nasih hotela ne pruza dovoljno za boravak u njima van kupacke sezone... a mogucnosti su beskrajne...

toliko neotkrivenih mjesta i ljepota... Dugi Otok koji je gotovo nepoznanica za strance, uostalom kao i citav taj potez otoka, Molat, Zverinac, Iz, Is... raj na zemlji. ni na jednom od njh nema rugobina od resorta niti preizgradjenih plaza... sve je cisto, netaknuto i untouched... treba se maknuti od Makarske i Vodica, i ne misliti da su cijene u hrvatskom turizmu samo Hvar i Dubrovnik...

imamo za svakoga ponesto, i ogroman prostor za napredak, i to trebamo iskoristiti, a ne praviti all inclusive jeftine resorte...
Čuj,ljetujem u RH od kada znam za sebe...znao sam otići i drugdje,većinom zbog stvari koje sam vidio na poslovnim putovanjima...

Nitko ne pljuje po obali,hrani,sadržajima...samo se napominje da su nedovoljno iskorišteni...

Recimo,imaš u Crikvenici odličan restoran (jeidni u tom gradu) koji ima u ponudi orginalne recepte Kiričana (Crikveničana)...cijene su i do 40% veće u odnosu na druga jela...ali ću bez problema dati taj novac samo da probam nešto novo...i dati ću ga opet,jer mi se svidjelo...

Ali kada mi netko pokušava podati 3 smrznute lignje što ih je spohao za 50 kn i dva krumpira posluženo na plastičnom stolu,nebi išlo...

Za svoj novac želim maksimum...i potrošiti ću ga ako imam na što...

Evo,svake godine na mou dnevno potrošim preko 100kn samo na voće...jer ga ne kupujem u raznim Konzumima,Plodinama;jokerima i neznam gdje...nego sa štanda domaćeg prodavača...koji ima puno više cijene,ali barem znam što kupujem...

Isto je sa ribom...nedem čak ni u ribarnicu,nego ju kupim od lokalnog ribara,jer imam sreću da u mjestu gdje imam kuću živi netko takav...

Ti kažeš da hoteli imaju više cijene nego konkurencija jer im sezona kratko traje...a to smo nas dvojica krivi,pa zato imaju pravo nabijati nam cijene u nebesa?

Nikako da shvate da prvo trebaš uložiti u dodatne stvari kojima bi poboljšao ponudu,i tako gosta "nagovorio" da ostane duže...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 08:21   #55
Quote:
ekompf kaže: Pogledaj post
Portugal za razliku od HR u zadnjih 50-tak godina nije prolazija dva rata i nije bija 45god,. pod komunistickom cizmom. To se ne da usporedjivati.
Ovo je presmješno...svagdje ti komunisti...

Još malo pa će biti krivi jer nema i zelenila dovoljno u parkovima...

Mali podatak za tebe...tek se nedavno RH izjednačila po broju turista sa predratnim godinama...a tada su još bili na vlasti zli,mali komunisti,obučeni u crveno koji su tjerali turiste letvama i bušili im gume na autima samo kako nebi više nikada dolazili u RH...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 08:25   #56
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
ma ko te pita takvu pametnu. ljetuj sto se mene tice u Moldaviji. who cares. poenta je da pricas gluposti o hrvatskom turizmu, insideru koji je obisao sve hrvatske otoke, sva mjesta na njima, sto jedrenjacima i jedrilicama, sto trajektima, svaki sam i odbiciklirao, jeo na fantasticnim mjestima, jeftinim i sjajnim jelima (primjer Konoba "Mate" u Pupnatskoj Luci, genijalno i jeftino), provodao najmanje 400 grupa njemackih, svedskih i americkih turista po cijeloj obali... tako da pricas pizdarije. tvoj dojam o nasem turizmu, je samo tvoj i niciji vise. to sto ti ne znas sto nas turizam i ovakak kakav je, pruza, to je samo tvoj problem...

i da, obisao sam cijelu europu i bio u SAD. tako da znam o cemu pricam...

svoj osobni dojam koji je samo tvoj osobni, naravno, uvijek mozes iznijeti. skupo ti je i dosadno? nemoj dolazit.
Oprosti,i ti iznosiš svoj osobni dojam...nama se može ovdje sviđati,nekome ne...

Recimo,mene puškom nećeš natjerati u jedan Dubrovnik...prva stvar koju sam gledao kada sam kupovao kuću na obali je bila mirnoća mjesta...

A ne da mi svako malo netko skače po glavi,da moram paziti kako hodam po cesti da me auto ne zgazi i slično...netko drugi bi rekao da mu je tu dosadno,meni je fenomenalno...kada poslije ponoći na terasi čuješ samo zvuk zrikavaca i ništa više...

VIdiš,svatko ima svoj subjektivni doživljaj i želje...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 08:30   #57
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
ne seri
opet se prodaje priča od prošle godine i opet ćemo imati bolje rezultate. U godini "propasti hrvatskog turizma 2009", imali smo više gostiju nego 2008.

Pogotovo jer naši izravni konkurenti,Turci,Grci i španjolci čine sve kako bi privukli što veći broj turista...pa čak idu i na snižavanje cijena...

apsolutno je irelevantno što oni spuštaju cijene, kada kod nas budu ljude dizale u zrak terorističke organizacije, kada ljudi budu stradavali u masovnim neredima i mi ćemo spuštati cijene
Samo malo osvještenje...nije toliko bitan broj gostiju,nego lova koju ostave...

Ali si ti jednak kao i Vlada...manjak sredstava pokušavate prikazati povećanim priljevom gostiju...

Bravo mi,od više gostiju smo uspjeli zaraditi manje...kada da prodam više,a imam manje novaca...

Genijalan uspjeh...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 08:33   #58
Quote:
Kruška kaže: Pogledaj post
Svake godine u ovo doba ista priča.. pesimizam na hrvatski turizam.
Kakve su rasprave tek prošle godine bile .. pa se Hrvatska najbolje izvukla od svih konkurenata..
Upravo tako.
Prošle godine se predviđala totalna katastrofa,forumski dežurni su predviđali fijasko stoljeća, progutat će nas konkurencija.... i sad opet ista spika.Niš od toga, a temu treba spojiti sa prošlogodišnjom.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 09:18   #59
Hrvatska ce imat uspijesnu turisticku sezonu
Hr se nije oporavila od krize, ali svijet je na putu, i svi ce zaletit u nasu Domovinu !
__________________
Vjecno zivio Hrvatski narod gdje got na ovom svitu disao !
UnFaithful is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 09:33   #60
Kad jednoga dana turizam procvjeta
i navale švabe u velikom broju...
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.