Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2020., 18:22   #1
Prijevoz putnika kombijem

Pomoć molim vas.
Dugo sam živio vani ,pa mi snalaženje s HR birokracijom ne ide najbolje.
Kupio sam putnički kombi za potrebe turističke agencije gdje imam dio vlasništva.Kako ove godine i nema previše posla,a jesen dolazi mislio sam početi voziti Taxi s kombijem.Koje su mi najbolje opcije? i šta moram od papirologije napraviti i koliko su mi troškovi svih dozvola ?
Hvala unaprijed svima !!
VladoN75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2020., 19:58   #2
Quote:
VladoN75 kaže: Pogledaj post
Pomoć molim vas.
Dugo sam živio vani ,pa mi snalaženje s HR birokracijom ne ide najbolje.
Kupio sam putnički kombi za potrebe turističke agencije gdje imam dio vlasništva.Kako ove godine i nema previše posla,a jesen dolazi mislio sam početi voziti Taxi s kombijem.Koje su mi najbolje opcije? i šta moram od papirologije napraviti i koliko su mi troškovi svih dozvola ?
Hvala unaprijed svima !!
Za početak ti treba licenca za obavljanje taxi usluga (700 kn (35 kn biljega) plus još 150 za dozvolu čini mi se). Drugi korak moraš položiti da možeš upravljati taxijem (nema veze što imaš vozačku moraš položiti taj neki test koji košta 200 kn). Treći korak upravitelj prijevoza. Moraš naći nekoga tko ima položeno za upravljanjem voznim parkom kojim se prevoze putnici (i moraš ga zaposliti kod sebe i dostaviti dokaz da je zaposlen kod tebe - za to ti treba potvrda o zaposlenju s HZMO). Postoji još opcija da sam položiš što ti je nekih 1500 kn ili da sklopiš ugovor recimo s ovima pa da im plaćaš mjesečno da za tebe upravljaju prijevozom.

Auto odnosno kombi ti ne smije biti stariji od 7 godina (nisam siguran od ove ili iduće da je 5 godina limit) ukoliko želiš s njime obavaljati usluge prijevoza. Provjeri da li imaš registriranu djelatnost prijevoza putnika (ili taxi prijevoz) kako bi mogao.

1. položiti ispit za taxi vozača (moraš imati to da si položio kod sebe u autu kao i licencu)
2. naći upravitelja prijevoza (ili sam položiti taj ispit)
3. predati zahtjev za licencu (kad je dobiješ možeš početi voziti na razini čitave države)
DollyK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2020., 11:28   #3
Hvala puno na info !!
VladoN75 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.