Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2010., 09:10   #21
bok!ja sam martina i imam sina i patronažna mi je rekla da se niš ne dira.jajčeka kak jesu tak se ostave i pišo isto.mama mi je rekla da u njeno vrijeme su se uvijek jajčeka dizala pa sam zato to i pitala aki mi je rekla da se to niš ne mora
ivicazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 09:33   #22
kako sam čula od mame i svekrve, one su stavljale prema gore, razlog je bapska priča da će inače biti problema s erekcijom



nama na tečaju rekli da je svejedno, pa ja samo stavim pelenu preko.


za povlačenje danas kažu da se ništa ne dira, jer da postoji opasnost da se previše povuče a to onda boli prilično.
meni pedijatar rekao da samo nježno malo povučem i počistim kad mijenjam pelenu.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 09:59   #23
I meni su prije 13 godina rekli prema dolje, ali nam takoder pupak nikako nije htjeo zarasti jer je stalno bio mokar. I tako 15 dana... Onda sam ga stavljala prema dolje, tj. kako se sam namjesti i sve je bilo ok. Sa sljedeca dva sina su mi rekli da nema veze kako stoji, tako da nisam nista posebno pazila. Ali sjecam se jednom da je jednom pimpac stajao prema gore i da je mm reagirao da ga spustim dolje, jer da me je tako neugodno ( malome, ne mm). Ni sada kao veliki nemaju problema sa pimpacima...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 10:01   #24
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
lol. koje filozofije.
nisam mu ga stavljala prema gore.
nikad ga nisam natezala da bih ga očistila... ionak se navečer u kadi toća pola sata...kasnije ga pošpricam tušem dolje i amen. računam si da je dnevno pranje pimpeka na takav način izvršeno.
i fakat bi mi bilo muka prčkati oko toga svega previše.

mislim da djeca imaju faze kad instinktivno natežu pišonju i onda si sami dovedu kožicu "u formu".

držim se toga da je ta teorija o fazi točna... pa neka ga on slobodno navlači do mile volje... mene dršte podalje od toga.

strah me jedino da mu ga luda pedijatrica ne nategne.
Dakle, nisam ni ja dok nije završio na prvom antibiotiku u životu - zbog upale lojnice na pišulincu Sad je redovno, s tim da je razlika je ipak nije u peleni, a i veći je pa se već skoro skroz može prevući.

Dalje, oni ne natežu pišulinca kako si ti napisala, i kad ga natežu, teško je to u obliku navlačenja prema natrag, više navlačenje kao izduživanje. I to rade kad je ljeto i kad mogu biti goli, dakle ostaje rješavanje onih ostalih, recimo, 9 mjeseci u godini.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 15:19   #25
Meni su svi govorili da treba pisulin ici prema gore pa sam pitala pedijatricu i rekla je da nema pravila. Ako ga stavim prema gore, popiskit ce mi se gore prema pupku. Ja isto ne diram ni pisulin ni testise kad mijenjam pelene...
marina_pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 16:15   #26
ajme meni...sad tek znam da ništa ne znam
i ja čekam dečka i upravo ovo mi je noćna mora jer sam uvijek prematala samo curice
dakle, pišo gore il dolje?
navlačim ili ne?
jedino kužim da jajćeka ne diram
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 16:18   #27
Nikad ništa nisam dirala, navlačila i dirala testise

Samo kremu na guzu, i okolo, i gotovo...
__________________
It's always sunny in Zagreb
Betty D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 18:40   #28
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
ajme meni...sad tek znam da ništa ne znam
i ja čekam dečka i upravo ovo mi je noćna mora jer sam uvijek prematala samo curice
dakle, pišo gore il dolje?
navlačim ili ne?
jedino kužim da jajćeka ne diram
pisonju kako stoji
nalaciti samo malo dok se ne skine iz pelena.znaci za vrijeme kupanja malo potegnes da mozes ocistiti i to je to.

nije mi jasno da su vam pedice raskrvavile pisonjemoja mu uvijek povuce i nikad nista
__________________
10.06.2009.sada imam svog princa;)
mops0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 20:57   #29
Ha ha, znači ipak viša filozofija
Ladovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 22:13   #30
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post

Dakle, stvar je u fiziologiji, pišulinac ide gore jer kad piški, odnosno kad mu se piški) se lagano skrutne i ima tendenciju se uspraviti - što ste vjerojatno već iskusile ako su vas pišulinci popiškili kad je pelena bila otvoren

Dakle, u stisnutoj peleni to je zez za izvesti pa im je lakše ako im odmah stavimo pišulinca gore.
Jajce nikad nisam dizala niti dirala, uopće, osim pri mazanju kremcom.

Eto.

I da, zato se dečki zapišaju češće nego cure i kad se stavljaju ulošci recimo u platnene pelene se stavlja obično dupli sloj na dio prema pupku.
Meni ovo zvuci logicno i zato i ja stavljam pisu prema gore. Ali nisam potpuno ubijedjena kako treba, otkud bi ja to znala

Ovih dana imam problem s ojedom. Kupila sam Chicco kremu al ne pomaze. Ne znam jel se ovo desilo zato sto sam ga prestala nocu presvlaciti da ga ne razbudim...?
__________________
14.04.2010 :)
Lorie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 22:13   #31
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Šta? Otpao?
Pa dobro, nisam mislila na to, al ako neki muškarci imaju iskrivljene ili tako nešto zbog neupučenih mama... Šta ja znam!
Ladovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 22:20   #32
Nisam ja nis pitala,kod otpusta i patronazna poslje tak mi rekla ja tak radila
Al on padne dolje ...
Sad nit dizem nit spustam,kak stoji stoji.
I nije imao nikakvu infekciju nit ist....Nit mu natezem,teorije sam da ce se samo to vremenom,a nit bi mi on dao da ga diram...Nije ni ko beba dao tak da sam odustala ....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 22:22   #33
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Kako mi je ovo super tema
Koliko sam ja ubijala glavu s tim vječnim pitanjem jedne mamae za sina

Dakle, stvar je u fiziologiji, pišulinac ide gore jer kad piški, odnosno kad mu se piški) se lagano skrutne i ima tendenciju se uspraviti - što ste vjerojatno već iskusile ako su vas pišulinci popiškili kad je pelena bila otvoren

Dakle, u stisnutoj peleni to je zez za izvesti pa im je lakše ako im odmah stavimo pišulinca gore.
Jajce nikad nisam dizala niti dirala, uopće, osim pri mazanju kremcom.

Eto.

I da, zato se dečki zapišaju češće nego cure i kad se stavljaju ulošci recimo u platnene pelene se stavlja obično dupli sloj na dio prema pupku.
Da,ovo ima logike stvarno....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 11:56   #34
meni patronazna rekla pisonju prema gore. ja kratak period stavljala i bio mi je kompletno zapisan. onda pitala pedicu, rekla da su to gluposti. drzim mu ga kak mu prirodno stoji (pada, hehe) i svako presvlacenje mu malo kozicu potegnem da mu ocistim vrhic... i to je to.
lakse je s njima, ne moras pazit u kojem smjeru ga brises, kakac im ne moze stetit... jedino sto ima dalek doseg kad krene piskit
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 22:42   #35
Kožica se mora OBAVEZNO navlačit da se prebriše unutra jer može doči do začepljenja i infekcije pa bebica nebi mogla piškiti pa se mora na rezanje kožice itd... ja svome navlačim nakon kupanja a te pedjatrice koje raskrvare bebačima pišulin to su bolensnice a ne pedjatrice!!!!!!!!!!!!!
__________________
19.02.2006. - rodila se naša ALESSANDRA

13.08.2010. - rodio se naš GABRIEL
Nina2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 22:49   #36
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Šta? Otpao?
ne,mlohav

ja ga stavljam prema gore,navlačim kod kupanja i to je to - a ima 7,5 mj
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 22:53   #37
Ostavim ga kako mu stoji. Kad sam rodila prvog sina moj stari pita patronažnu zar se pišulinac ne stavlja gore, a ona njemu "aj nek tebi stalno stoji gore"
arabesca87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 23:32   #38
samo primjera radi, ima li veze ili ne, ne znam, prosudite sami, ali moja svekrva nije ni mm ni njegovom bratu nista radila s kozicom (ikad) i oboje su imali veeelikih problema, sa srastanjem i upalama. i na kraju do kraja puberteta su i ostali bez nje... e, sad, da je jedan u pitanju bi rekla da je slucajnost, ovako sam se zapitala ima li veze ili ne.
meni su rekli da je vazno nategnuti koliko ide (nista na silu, naglo, jako) i samo malo pocistiti. svaki put bi trebalo ic malo bolje, nama bas ne ide, al nadam se da nece imat problema...
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 09:53   #39
I ne natežite na suho!!!!! To boli!!!
Malo bademovog na vrhić ili tako neš, i naravno, bolje poslije kupanja, koža je rastezljivija.
Nama je postao najveći problem nakon godine i pol, kad smo skinuli pelenu, onda ga više nisam imala u poziciji baš često, al pedica je rekla da bi trebalo svaki dan čistiti.
Lijepo se da prevlačiti sad, nije još ful, al ja bih rekla na nekih 70-80 % - ja zadovoljna
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 09:54   #40
Ja sam prvo pimpača stvaljala gore- po savjetu mm-ove i moje mame, nikada nisam pitala zasto da ili ne i popi.. kad mi se desilo da se popišo po cijelom trbuhu..
onda sam jednom prilikom pitala patronažnu i rekla je da se ništa ne dira jedino da malo povuči kožicu na pimpaču ali tek toliko da mu se počisti otvor.. a na početku jajčeka na tanko mazati s kremicom jer je ta koža jako osjetljiva..
__________________
Album
zlatna ivkica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.