Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2012., 00:51   #61
Večeras se dočepah jedne genijalne karte, nisam prokljuvila tko je autor, ali svaka mu čast
http://open.geof.hr/~dodobas/zgbikes.html

Jedino što nisam prokljuvila što mu ga dođe ovaj bijeli W u crvenom polju po stazama.
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 01:17   #62
Quote:
enigma in red kaže: Pogledaj post
Večeras se dočepah jedne genijalne karte, nisam prokljuvila tko je autor, ali svaka mu čast
http://open.geof.hr/~dodobas/zgbikes.html

Jedino što nisam prokljuvila što mu ga dođe ovaj bijeli W u crvenom polju po stazama.
A kaj znač crveni/žuti/zeleni prafci?
Crvene/plave točke?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 01:20   #63
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
A kaj znač crveni/žuti/zeleni prafci?
Crvene/plave točke?
http://sync.in/eSXup83Ngx

Nađeno sve, baci si oko u fajl.
W je 'treba hodati'

http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=16349
http://student.geof.unizg.hr/forum/v...&t=3188#p34773

Ekipa koja to radi
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 15:41   #64
Svaka staza vodi do prve prepreke...

StefanoM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 16:55   #65
svako jutro tak kod te dione par kombija zna stat i u gundulicevoj kad robu dostavljaju
__________________
11
Dado-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 14:36   #66
Quote:
Dado-zgb kaže: Pogledaj post
svako jutro tak kod te dione par kombija zna stat i u gundulicevoj kad robu dostavljaju
Baš me zanima koja je na zelenom valu bila logika da stupiće stave na rub pločnika, između pješačkog i biciklističkog dijela - a ne između biciklista i auta.

"Je, onda se auti ne bi mogli stati na biciklističku stazu, a nemre to tak."

I BTW ti stupići su opasni ko vrag. Frendica je pala s bicikla i točno zubima pogodila u stup. Ostala bez čitavih usta.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 19:36   #67
Tzv. biciklističkle staze u ZAgrenbu često ne vode nigdje, počinju nigdje. Idu preko graba ili završavaju u nadstrešnicama tramvajskih/autobusnih stajališta.
Dok se grade nepotrebne fontane, sto metara dalje je katastrofa zvana most Slobode. Svatko tko se vozio preko njega, zna o čemu pričam. Jadranski i most Mladosti su totalno nehumani - i za pješake, a pogotovo za bicikliste.
O tome ako se u metar pločnika pokušava ugurati i pješačka i biciklistička staza ne treba ni trošiti riječi.

Zagreb je sramota po odnosu prema biciklistima i pješacima,

Mene samo zanima koji će biti odgovor PU Zagrebačke na moje pitanje o tim "biciklističkim stazama" koje su opasne i po bicikliste i po pješake.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 21:47   #68
Baš sam jučer vozio obilaznicu oko Velike Gorice, i baš sam se iznenadio kada sam po biciklstičkoj stazi, uz semafor za bicikl, iscrtane bic strelice, obojanu stazu, završio na - travi. Onda sam demonstrativno sišao i vozio se među automobilima nekih 400-tinjak metara dok nisam došao do nastavka staze.

Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
I BTW ti stupići su opasni ko vrag. Frendica je pala s bicikla i točno zubima pogodila u stup. Ostala bez čitavih usta.
Mene je tog strah. X puta sam razmišljao što bi bilo kada bih se okliznuo kraj stupića, i kako bi tzo podnijela rebra, kičma, glava... Ajde oni gumeni, iako ni oni nisu mekani.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 09:33   #69
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Tzv. biciklističkle staze u ZAgrenbu često ne vode nigdje, počinju nigdje. Idu preko graba ili završavaju u nadstrešnicama tramvajskih/autobusnih stajališta.
Dok se grade nepotrebne fontane, sto metara dalje je katastrofa zvana most Slobode. Svatko tko se vozio preko njega, zna o čemu pričam. Jadranski i most Mladosti su totalno nehumani - i za pješake, a pogotovo za bicikliste.
O tome ako se u metar pločnika pokušava ugurati i pješačka i biciklistička staza ne treba ni trošiti riječi.
subota, lijepo vrijeme i curka i ja na vožnjicu, jarun, nasip do jankomira, tamo preko mosta na južni nasip i natrag prema savskom mostu. taj most tamo je kriminal kako pločnik izgleda. nema bic. staze (a nema šanse da tamo silazim na cestu ni da me ubiješ), pločnik bez zaštitne ograde i pun izbočina da se jedva vozi, a i samo čekaš da se od tih prokletih kvrga prevrneš na cestu. i to ko za inat posred pločnika. rub je još okej, ali ne želim izazivat vraga sa šleperima...
__________________
manje filozofije, više vožnje...
turbo sport karta #1, #2, gore lijevo klik na strelicu
bruno1024 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 12:05   #70
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post

Mene je tog strah. X puta sam razmišljao što bi bilo kada bih se okliznuo kraj stupića, i kako bi tzo podnijela rebra, kičma, glava... Ajde oni gumeni, iako ni oni nisu mekani.
Ubit ću te, do sada o tome nisam uopće razmišljala

Jučer sam toliko sporo vozila po valu (do tad nisam ni primjetila da su stupići uz gotovo cijelu traku) jer mi je cijelo vrijeme bila slika obljubljivanja sa istima u glavi
__________________
Kako odgojiti ženu
zulma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 15:53   #71
Quote:
zulma kaže: Pogledaj post
Ubit ću te, do sada o tome nisam uopće razmišljala

Jučer sam toliko sporo vozila po valu (do tad nisam ni primjetila da su stupići uz gotovo cijelu traku) jer mi je cijelo vrijeme bila slika obljubljivanja sa istima u glavi

svejedno mi je, ili ti ili stupić
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 13:10   #72
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
i meni je ta na zelenom najdraža. svakodnevno derem po njoj na cestovnjaku, ali flat volan

pitanje: derem po zelenom po biciklističkoj i svi auti su desno od mene. ako netko od njih želi skrenuti lijevo mora preći preko staze za bicikle. imam li ja prednost ili on, s obzirom da se on meni nalazi s desne strane???
znam da mora pješaka pustiti koji je na zebri, ali ja nisam na zebri, već na crvenoj stazi uz kolnik.
Quote:
Električni kaže: Pogledaj post

Članak 57.
(6) Vozač koji pri skretanju presijeca biciklističku stazu ili traku koja se pruža uzduž kolnika kojim se kreće, dužan je propustiti bicikle koji se kreću po biciklističkoj stazi ili traci u istom ili suprotnom smjeru.
(7) Novčanom kaznom u iznosu od 3.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.



Nažalost malo ljudi ovo zna, a na zelenom valu ne postoji nikakva signalizacija. Zato treba biti maksimalno oprezan i držati oko na autima i ruku na kočnici za one uber kul fakere koji skreću bez žmigavaca.
...
Evo, sve sam lijepo napisao još u rujnu prošle godine ali nažalost nisam slušao vlastiti savjet. U četvrtak sam se brzinom od 40 km/h zabio u prednji kraj auta koji je iznenada skrenuo u Preradovićevu. Nisam stigao reagirati, a već sam letio preko haube i pao bočno na asfalt i otkotrljao se ne leđa. Na kraju je sve prošlo super - ja sam zaradio manja istegnuća, natučenja i ogrebotine, bicikl je zaradio nekoliko ogrebotina i strgan prednji kotač, a vozač je platio troškove popravka i moju rastrganu odjeću. Moglo je biti puno gore.

Nadam se da će vama koji ovo čitate sada još bolje sjesti činjenica da je biciklistička traka na zelenom valu smrtonosna zamka po kojoj se nitko ne bi smio voziti. Nije tu problem samo skretanje automobila lijevo, već i uska traka s jedne strane omeđena visokim rubnjakom i opasnim metalnim stupićima, a s druge strane s izblijedjelom žutom linijom koja vam daje 30 cm razmaka između vas i motoriziranog prometa s desne strane.

Ove godine ću probati gnjaviti odgovorne da se nešto poduzme s tom trakom (iako nisam optimističan)
__________________
Quidquid anglicane dictum sit, altum videtur.
Električni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 10:41   #73
Quote:
Električni kaže: Pogledaj post
Evo, sve sam lijepo napisao još u rujnu prošle godine ali nažalost nisam slušao vlastiti savjet. U četvrtak sam se brzinom od 40 km/h zabio u prednji kraj auta koji je iznenada skrenuo u Preradovićevu.
E da, ovo krizanje je po meni najopasnije u cijelome gradu.
Ne znam niti jednog biciklista koji se tamo nije bar jednom zabio u auto (osobno do sad tri puta).
Cim se malo opustis i zaboravis usporit ispod 10 km/h (iako ti je zeleno) velike
su sanse da ces nahebat.
A obrazac je uvijek isti, auto s desna naglo skrece, bez ikakvog upozorenja i s minimalnim usporenjem taman kad udjes u krizanje.
karibu2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 13:03   #74
meni se skoro ista stvar desila prije par mjeseci, samo na križanju gdje auti skreću sa zelenog vala na mažuranac. lik je naravno bez provjere mrtvog kuta i žmigavaca odlučio skrenut. idiot.
sva sreća, pa i na preradovićevoj i na mažurancu obavezno gledam šta vozač radi u autu, pa pokušavam pravodobno reagirat, ali i to je badava kad skrene naglo i bez upozorenja.
isto tako, jel ikome jasno zbog čega je staza s južne strane kad se nakon hnk nastavlja po pločniku sa sjeverne? po propisima bi se tamo moralo stat, pa na zebru prema hnk i onda na drugu zebru prema klaićevoj... moš mislit.
__________________
manje filozofije, više vožnje...
turbo sport karta #1, #2, gore lijevo klik na strelicu
bruno1024 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 13:17   #75
Kako proći dio na raskrižju Ljubljanske avenije i Škorpikove (kod King Crossa) u smjeru zapada? (http://goo.gl/maps/mmRCM) Dakle, biciklistička staza ide po nogostopu, ali onda prestaje jer dolazi nadvožnjak preko Škorpikove. Kako prelazite do Priobalne ceste?
pravnik1209 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 13:21   #76
parking bauhausa i kike, pa preko pješačkog na stanici za bus 116 (ona 2 rotora na slici)., i onda obidjem king cross po parkingu i iza njega izađem na priobalnu

Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 15:07   #77
Hvala ti! Tako sam si i ja nešto razmišljao. Opasno mi se čini spustit na Aveniju među aute tih nekoliko stotina metara iako je ograničenje 80km/h na tom dijelu.
pravnik1209 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 15:15   #78
ja ne bih avenijom išao nikad

malo kraca ruta ti je prolazak kroz kruzni tok - usteda 50m
a jos kraca je ako pređeš cestu kod onog zubakovog autosalona... al to je divlje prelazenje i trake su odvojene travom rinzolom, pa bi morao nositi bicikl ili sl..
uglavnom, stagod pokusavao neisplativo zbog nekakvih 3min obilazne voznje...

imas i opciju da predjes cestu pri zavrsetku staze (gdje ovi iz ljubljanske skrecu u skorpikovu) i predjes preko nadvoznjaka, imas usku stazicu. (pogledaj gugl street view)


ja ako sam raspolozen nekad odmah i produzim gore prema pevecu, uđem u kovinsku, pa se onda spojim gore na priobalnu
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 16:48   #79
Quote:
Rebbit kaže: Pogledaj post
ja ne bih avenijom išao nikad

malo kraca ruta ti je prolazak kroz kruzni tok - usteda 50m
a jos kraca je ako pređeš cestu kod onog zubakovog autosalona... al to je divlje prelazenje i trake su odvojene travom rinzolom, pa bi morao nositi bicikl ili sl..
uglavnom, stagod pokusavao neisplativo zbog nekakvih 3min obilazne voznje...

imas i opciju da predjes cestu pri zavrsetku staze (gdje ovi iz ljubljanske skrecu u skorpikovu) i predjes preko nadvoznjaka, imas usku vostazicu. (pogledaj gugl street view)


ja ako sam raspolozen nekad odmah i produzim gore prema pevecu, uđem u kovinsku, pa se onda spojim gore na priobalnu
Koristim dvije varijante...prođem škorpikovu spomenutom stazicom preko nadvožnjaka ili idem kovinskom s tim da se s ljubljanske skinem već kod forda gdje idem desno pa kod početka bolnice lijevo u kovinsku skroz do priobalne
nicola is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 16:52   #80
vidiš vidiš...

tnx na prijedlogu, uvijek sam se pitao jel se moze tuda, al sam bio lijen pogledat na mapsu...
iduci put idem to isprobat
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.