Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2012., 19:40   #1
Slabosti današnjih motora i kako sve znati o motoru bez da ga probaš

Danas sam vozio novi Ceed 1.6 crdi 128 KS.. Ovjes je veliki napredak u odnosu na stari ceed i hyundai i30 kakav vozim (bilo je i vrijeme), mjenjač, kvačilo isto puno bolji i sa time sam dosta zadovoljan. Iako mi ovaj motor nije niti u jednoj kombinaciji, pomalo me je razočarao. Kad sam ga hladnog upalio, jasno je proizvodio ona hrapavi brektavo-traktorsko dizelski zvuk, kad se ugrijao je bilo sve ok, ali ovaj motor u ceedu je glasniji nego 1.4 CRDI u Riu kojeg sam vozio nedavno i nisam to očekivao. A ono što sam još manje očekivao je to da ja nisam osjetio tih skoro 130 dizelsikh konja niti NM, odnosno Ceed sa ovim motorom ne ide ništa bolje od Ria sa 1.4 CRDI 90 KS + motor u Ceedu bučniji. Čudno, iako je ustvari taj motor dobar i ima snage i nije bučan, ali Rio 1.4 crdi je postavio visoke kriterije i taj motor ustvari mi ulazi u kombinaciju za Ceed.. Sve u svemu jako dobar auto, udobnost i kvaliteta vožnje veliko poboljšanje u odnosu na predhodnika.. Juhu..

I da svi oni koji tvrde da je stari ceed/i30 udoban auto, neka provozaju novi po istim cestama gdje voze stari pa neka usporede..
__________________
SVE JE TO RELATIVNO
54321012345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 19:46   #2
Quote:
54321012345 kaže: Pogledaj post
Danas sam vozio novi Ceed 1.6 crdi 128 KS.. Ovjes je veliki napredak u odnosu na stari ceed i hyundai i30 kakav vozim (bilo je i vrijeme), mjenjač, kvačilo isto puno bolji i sa time sam dosta zadovoljan. Iako mi ovaj motor nije niti u jednoj kombinaciji, pomalo me je razočarao. Kad sam ga hladnog upalio, jasno je proizvodio ona hrapavi brektavo-traktorsko dizelski zvuk, kad se ugrijao je bilo sve ok, ali ovaj motor u ceedu je glasniji nego 1.4 CRDI u Riu kojeg sam vozio nedavno i nisam to očekivao. A ono što sam još manje očekivao je to da ja nisam osjetio tih skoro 130 dizelsikh konja niti NM, odnosno Ceed sa ovim motorom ne ide ništa bolje od Ria sa 1.4 CRDI 90 KS + motor u Ceedu bučniji. Čudno, iako je ustvari taj motor dobar i ima snage i nije bučan, ali Rio 1.4 crdi je postavio visoke kriterije i taj motor ustvari mi ulazi u kombinaciju za Ceed.. Sve u svemu jako dobar auto, udobnost i kvaliteta vožnje veliko poboljšanje u odnosu na predhodnika.. Juhu..

I da svi oni koji tvrde da je stari ceed/i30 udoban auto, neka provozaju novi po istim cestama gdje voze stari pa neka usporede..
To je čudno. 130 ks u kompaktu mora ići pristojno i mora se osjetiti.. No dobro izuzev motora pohvalio si napredak u svim ostalim aspektima..
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 20:39   #3
Quote:
54321012345 kaže: Pogledaj post
Danas sam vozio novi Ceed 1.6 crdi 128 KS.. Ovjes je veliki napredak u odnosu na stari ceed i hyundai i30 kakav vozim (bilo je i vrijeme), mjenjač, kvačilo isto puno bolji i sa time sam dosta zadovoljan. Iako mi ovaj motor nije niti u jednoj kombinaciji, pomalo me je razočarao. Kad sam ga hladnog upalio, jasno je proizvodio ona hrapavi brektavo-traktorsko dizelski zvuk, kad se ugrijao je bilo sve ok, ali ovaj motor u ceedu je glasniji nego 1.4 CRDI u Riu kojeg sam vozio nedavno i nisam to očekivao. A ono što sam još manje očekivao je to da ja nisam osjetio tih skoro 130 dizelsikh konja niti NM, odnosno Ceed sa ovim motorom ne ide ništa bolje od Ria sa 1.4 CRDI 90 KS + motor u Ceedu bučniji. Čudno, iako je ustvari taj motor dobar i ima snage i nije bučan, ali Rio 1.4 crdi je postavio visoke kriterije i taj motor ustvari mi ulazi u kombinaciju za Ceed.. Sve u svemu jako dobar auto, udobnost i kvaliteta vožnje veliko poboljšanje u odnosu na predhodnika.. Juhu..

I da svi oni koji tvrde da je stari ceed/i30 udoban auto, neka provozaju novi po istim cestama gdje voze stari pa neka usporede..
A nisi mi vjerovao kada sam opisivao kakav je novi i30 još u svibnju , a takav je i novi ceed.
Oprosty is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 22:44   #4
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
To je čudno. 130 ks u kompaktu mora ići pristojno i mora se osjetiti.. No dobro izuzev motora pohvalio si napredak u svim ostalim aspektima..
Nije da taj auto ne ide, ali ide kao npr novi Rio 1.4 CRDI 90 KS, a niti blizu npr Aurisa 2.0 D4D sa 126 KS kojeg vozi moj stari, a Auris je skoro 100 kg Teži auto..

Ma ne ide ni blizu kao Auris, i Aurisov dizel je tiši malo na nižim brzinama..

Ovo je top dizel u Ceed/i30 i očekivao sam više, mislim da je 1.4 crdi bolja kombinacija, jer od njega ne očekuješ puno, a trebao bi biti dovoljan
__________________
SVE JE TO RELATIVNO
54321012345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 13:01   #5
Bože... evo opet jebenih 128 konja koji se ne osjećaju 165 put od otvaranja topika
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 14:08   #6
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Bože... evo opet jebenih 128 konja koji se ne osjećaju 165 put od otvaranja topika
Pa ako svi o tome pišu, onda ima istine!

A tebe Stinger stvarno ponekad ne shvaćam..
__________________
SVE JE TO RELATIVNO
54321012345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 14:37   #7
Jel tako teško vi koji imate taj " tromi " 128 konja jak dizel, napravit dyno test i napokon vidjeti kolko to čudo ima pravih konja ?

Stalno tu čitam jako sporo ide, verzija od 110 konja je brža ili 115 nisam u toku. Doplata je primjetna, ništa nije brži itd.

Platite dyno test 50 eur kolko je već i testirajte...
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 14:43   #8
Quote:
54321012345 kaže: Pogledaj post
Pa ako svi o tome pišu, onda ima istine!

A tebe Stinger stvarno ponekad ne shvaćam..
Pa ja ne kažem da nema istine, naprotiv, uvjeren sam da je getriba i težina auta najviše kumovala tom dojmu.


Ono na što pizdim je kako se svako dva tjedan ovdje na topiku svi isčuđavate tome ko pura dreku. Ok, nema snage, nema se dojam snage, rekli smo jednom, drugi put, treći put... što sad treba opet raditi drame oko toga


Valjda će u sljedećoj generaciji uspjeti napraviti i normalnu getribu, a do tada je tako kako je, nema pomoći.

Meni npr. više smeta što za onaj od 110 ks nema širi izbor paketa opreme, već ako hoćeš bolji paket moraš uzeti ovaj jači motor i plaćati skuplje osiguranje, a realno zakurac, neš ti što taj ide puno bolje od ovoga.
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 14:45   #9
Quote:
mairon 87 kaže: Pogledaj post
Jel tako teško vi koji imate taj " tromi " 128 konja jak dizel, napravit dyno test i napokon vidjeti kolko to čudo ima pravih konja ?

Stalno tu čitam jako sporo ide, verzija od 110 konja je brža ili 115 nisam u toku. Doplata je primjetna, ništa nije brži itd.

Platite dyno test 50 eur kolko je već i testirajte...
Mislim da nitko ovdje nema taj motor. Ovi što se javljaju da 110 ili 115 ide brže su vlasnici starog modela... bar sam ja tako skužio jer koliko znam, ni novi od 110 ks nema nitko
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 16:11   #10
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Mislim da nitko ovdje nema taj motor. Ovi što se javljaju da 110 ili 115 ide brže su vlasnici starog modela... bar sam ja tako skužio jer koliko znam, ni novi od 110 ks nema nitko
Istina, još nitko nema taj motor od 110 ks! To je u biti stariji motor od 115 ks, oslabljen na 110 ks, kako bi udovoljio EURO V normi i manje trošio. Šteta , što nema veći izbor paketa opreme! Stvarno ne zanm što bi svi željeli od toga motora, kada s njime ide i na EURO-tržište, hvale ga! Pa neće ljudi voziti trke s njime svaki dan. Getriba je takva vjerojatno radi smnajenja potrošnje. Pa ne može :"Ovce i novce, zar ne?".
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 20:21   #11
bio on stari ili novi nebitno jer su motori isti,isti prijenosi u mjenjaču,diferencijalu,okretni moment.
novi je i teži tak da NE MOŽE ići bolje,može isto (nikud) ili još lošije.
drugi su isto približno teški i što će mi dino test ako gledam konkurenciji od 105-110ks u gepek?
da mi netko veli e auto ti ima 128ks na radilici al zbog malo NM i mjenjača ne daje taj osječaj,i na kraju najvažnuje da manje troši?
da troši 6- 6.5l i nikakva brza ni gradska vožnja,a da ne velim krajnju brzinu koja je nedostižna i traje ko put u svemir.

Zadnje uređivanje cliotce : 13.10.2012. at 20:51.
cliotce is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 12:56   #12
Jebote nema me par tjedana na forumu i još uvijek ista tema... Da auto nejde....

Kolko sam vidio po stranim forumima ekipa ima prigovore na škripu i ostalih par sitnica za koje sad ovlašteni nemaju riješenja...
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 13:32   #13
Quote:
Knorac kaže: Pogledaj post
Jebote nema me par tjedana na forumu i još uvijek ista tema... Da auto nejde....

Kolko sam vidio po stranim forumima ekipa ima prigovore na škripu i ostalih par sitnica za koje sad ovlašteni nemaju riješenja...
Koje sitnice? Ili gdje to citas da malo skicnem?

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 14:33   #14
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
Koje sitnice? Ili gdje to citas da malo skicnem?

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2
Evo ovdje http://www.kia-forums.com/kia-ceed-forum/ .
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 15:12   #15
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Nisam na ovom forumu našao nešto puno o novom, uglavnom se radi o starijim modelima Ceed-a,kvarovi slično kao i kod nas,i na par mjesta,kol'ko sam skužio neriješeno lupkanje,škripanje kvačila o čemu sam već pisao (očito im se tradicija nastavlja i na novom Ceed-u).
Na kraju će i ispasti da nije nikakav veći kvar,nego je to jednostavno tako i vjerojatno će lupkati narednih 100.000 km ili više,a da se neće značajno ništa dogoditi.
Lazimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 15:14   #16
I kao što je rekao Knorac, servisi im rješavaju te stvari kao i naši,uglavnom nikako.
Lazimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 14:16   #17
Da li tko zna da li je motor u novom Ceed-u 1.4,100 ks isti ko i u starom 1.4,ne mislim po snazi,nego po osnovnoj konstrukciji,ako ne u čemu je razlika?
Lazimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 22:48   #18
Quote:
mairon 87 kaže: Pogledaj post
Jel tako teško vi koji imate taj " tromi " 128 konja jak dizel, napravit dyno test i napokon vidjeti kolko to čudo ima pravih konja ?

Stalno tu čitam jako sporo ide, verzija od 110 konja je brža ili 115 nisam u toku. Doplata je primjetna, ništa nije brži itd.

Platite dyno test 50 eur kolko je već i testirajte...

....evo ti odgovor koji sam postavio na kia-klub forum.
Radi se o pro_ceedu potpuni redizajn, a motori su potpuno isti kao u novom ceed-u (osim nekih ukrasnih sitnica i sl.)


Stvarna snaga našeg ljubimca

Pozdrav,

Dosta nas je sumnjičavo i sumnjamo da nas je KIA zakinula za stvarnu snagu. Kako ovdje na forumu, tako sam naišao na još nekoliko foruma sa ovih prostora.
Međutim nije baš tako, dapaće, još smo i "nagrađeni".

Kako sam prije nekoliko dana bio u prilici ispitati stvarnu snagu svoje kije, otišao sam na valjke.
Meštar na valjcima odma mi kaže: ima ti 10konja manje i 15 momenta.
Spoji on sve ...............i gas, vidim i ja stanje na ekranu.
No on je sumnjičav i odradi još jednom, ali podaci identićni.

Stock stanje: 128hp/4000okr - 260Nm/1900okr
Stvarno stanje: 128,7hp/3907okr - 275,0Nm/2421okr

Radi se o podacima na radilici za model CRDi/2011 godina, 10000km

Bravo KIA:
dragger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 07:01   #19
Quote:
dragger kaže: Pogledaj post
....evo ti odgovor koji sam postavio na kia-klub forum.
Radi se o pro_ceedu potpuni redizajn, a motori su potpuno isti kao u novom ceed-u (osim nekih ukrasnih sitnica i sl.)


Stvarna snaga našeg ljubimca

Pozdrav,

Dosta nas je sumnjičavo i sumnjamo da nas je KIA zakinula za stvarnu snagu. Kako ovdje na forumu, tako sam naišao na još nekoliko foruma sa ovih prostora.
Međutim nije baš tako, dapaće, još smo i "nagrađeni".

Kako sam prije nekoliko dana bio u prilici ispitati stvarnu snagu svoje kije, otišao sam na valjke.
Meštar na valjcima odma mi kaže: ima ti 10konja manje i 15 momenta.
Spoji on sve ...............i gas, vidim i ja stanje na ekranu.
No on je sumnjičav i odradi još jednom, ali podaci identićni.

Stock stanje: 128hp/4000okr - 260Nm/1900okr
Stvarno stanje: 128,7hp/3907okr - 275,0Nm/2421okr

Radi se o podacima na radilici za model CRDi/2011 godina, 10000km

Bravo KIA:
skeniraj taj izvjestaj sto si dobio pa da vidimo u cemu je problem kod "osjecaja"... pretpostavljam da je problem do okretnog momenta, koji je "mal" za dizel motor od 128ks.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 10:46   #20
Quote:
sper kaže: Pogledaj post
skeniraj taj izvjestaj sto si dobio pa da vidimo u cemu je problem kod "osjecaja"... pretpostavljam da je problem do okretnog momenta, koji je "mal" za dizel motor od 128ks.
Nije on tako "mali" nego je relativno visoko,a plus toga su brzine duuuuge (štednja),tako da se stvarno ima dojam da su konji pocrkali.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.