Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2006., 14:42   #21
Mnogo mi je drago da toliko ljudi je zainteresirano da uci moji jezik. Sigurno ima puno skola za strance u Italiji, naravno one mogu biti od vrlo razlicite kakvoce, onda treba ih dobro izbrati. Inace je sigurno najbolji nacin da se uci talijanski jezik, kao bilo koji drugi, da se dugo ostane u Italiji i da se stalno prica sa stanovnistvom. Moja zena, koja je hrvatica iz Hercegovine, zivi vec vise od osam godina u Italiji, nije bas nadarena za jezike, ali dobro je naucila talijanski, ukljucujuci mnogo idioma, bez da ikada pravi tecaj u skoli.
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 15:28   #22
negdje sam cuo da je talijanski najbolje uciti u toskani jer ko oni najvise imaju knjizevnog jezika, ne uzimajte me za rijec, ali znam da je meni stari kad je bio u 20-tim ljeti isao u pisu uciti talijanski!
 
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 16:12   #23
Mozda se najbolje skole talijanskog jezika za strance nalaze bas u Toskani, ali ja osobno sam uvijek mislio da dobrota jezika ovisi vise o osobi koja ga govori nego o mjestu gdje se govori.
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 16:17   #24
Michele, neka mi oproste ostali za skretanje s teme, ali kao si ti tako dobro naucio hrvatski?
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 16:26   #25
Ja radim samostalno kao prevoditelj od 1989. godine, pricam dosta jezika, hrvatski je prvi "neobican" jezik koji sam poceo uciti, to je bilo 1988. godine, malo pomalo sam poboljsao svoju razinu znanja. Cinjenica da sam ozenjen za hrvaticu (iz Hercegovine), koju sam inace upoznao tek 1997. godine, je samo podudaranje.
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 16:46   #26
Koji si udzbenik koristio ili si ucio jezik u Hrvatskoj?
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 16:50   #27
Prvi udzbenik koji sam koristio je bila dosta stara gramatika napisana talijanom po imenu Arturo Cronia, inace mislim da mi je najvise pomoglo dopisivanje s mnogo ljudi iz Hrvatske, u Hrvatskoj sam bio puno puta ali uvijek na odmoru za kratko vrijeme.
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 20:08   #28
Quote:
white boy kaže:
negdje sam cuo da je talijanski najbolje uciti u toskani jer ko oni najvise imaju knjizevnog jezika, ne uzimajte me za rijec, ali znam da je meni stari kad je bio u 20-tim ljeti isao u pisu uciti talijanski!
To je istina. Ja sam prije otprilike 3 godine bila mjesec dana u Firenzi i bilo je savršeno. Toskanski talijanski je najknjiževniji talijanski, jer je toskansko narječje i uzeto kao službeni književni talijanski, jer su tim narječjem napisana najveća djela talijanske književnosti (npr. Commedia Divina od Dantea).
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 22:34   #29
Predajem talijanski strancima i prije par godina smo imali stipendije za ovu školu. Polaznici su na kraju bili zadovoljni.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 12:08   #30
Quote:
Michele San Pietro kaže:
Prvi udzbenik koji sam koristio je bila dosta stara gramatika napisana talijanom po imenu Arturo Cronia, inace mislim da mi je najvise pomoglo dopisivanje s mnogo ljudi iz Hrvatske, u Hrvatskoj sam bio puno puta ali uvijek na odmoru za kratko vrijeme.

michele
-moj muz je talijan i zelio bi nauciti hrvatski tj. uci vec sam po knjizi "dobrodosli"...imas li neki savjet? koliko je tebi trebalo vremena da naucis hrvatski? zivis ovdje?
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 12:03   #31
Quote:
lolita11 kaže:

michele
-moj muz je talijan i zelio bi nauciti hrvatski tj. uci vec sam po knjizi "dobrodosli"...imas li neki savjet? koliko je tebi trebalo vremena da naucis hrvatski? zivis ovdje?
Trebalo mi je otpr. tri godine da se dosta lako izrazavam na hrvatskom, tvome muzu bih npr. savjetovao gramatiku hrvatskog jezika Ljiljane Lepoglavec Gatti, koja je prije (sada ne znam) bila profesorica hrvatskog jezika u milanskome sveucilistu. Ja, zena i dijete zivimo u Italiji, tocnjie u Reggio Emiliji, sada se za par dana nalazimo u zeninome selu, Posusju (vec sutra navecer imamo brod iz Splita za Italiju). Vi gdje zivite? A odakle iz Italije ti je muz?

Puno pozdrava tebi i muzu - Michele
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 14:10   #32
grazie muz mi je iz torina, no zivimo odvojeno jos neko vrijeme radi posla.ja sam iz zagreba. njemu bi zapravo trebala praksa, da prica sa nekime. tesko je nauciti jezik iz knjige, nevvero? da li ti je zena imala puno problema sa pronalazenjem posla u italiji?
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 18:00   #33
Torino je grad koji dosta dobro poznajem. Da, tesko je nauciti jezike iz knjiga, treba velika volja. Ne, moja zena nije imalo previse mnogo problema sa pronalazenjem posla u Italiji, radila je nekoliko mjeseci u restoranu pa onda je nasla posao kao radnica u poduzecu koja proizvodi uredjaje protiv kradja, gdje je i zada zaposlena.
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 23:08   #34
Ciao a tutti,
i moj muz je talijanac (Rim), ali u 20 godina nista nije naucio.
U stvari moja je krivica, jer sam ja govorila talijanski, pa se on nije trebao muciti.
tilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 18:35   #35
Na zalost cini se da nase dijete Luka, koji je upravo navrsio 7 godina, ima istu stav. Iako ja i zena obicno pricamo medju nama na hrvatskom, dosad je on naucio samo nekoliko rijeci. Steta, posto kada idemo u zenino selo on se uvijek igra s dvama zeninim necacima, koji su malo stariji od njih, i ne moze s njima komunicirati... inace sigurno ne mozemo ga prisiliti da nauci, mozemo se samo nadati da ce se u njemu s prolaskom vremena rasti interes.
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 19:45   #36
u skolama za strane jezike,se nauci jezik na takvom nivou koji ga ne zna/ne koristi ni vecina domaceg zivlja.no tko zeli proniknuti dublje u umjetnicku sferu necije zemlje valjda je to (jedini) pravi put.

no svakodnevno trkeljanje se mozhe nauciti stapanjem sa onima koji ne znaju nish beknut nego domaci jezik.(hippy komuna,srednjetrajna snoshajna veza ili shashavi poslovi daleko od stranaca)

najjeftinija/najbrzha verzija,kada si preko uha,(audio kazete,CD-Rom) prisiljen slusat kako ti glasom tamnicara neko puni mozak.a u slobodno vrijeme gledanje domace televizije.

ali dok nama jezici neshto lakse idu a imamo i dobar izbor pomagala,strancima je cini mi se puno tezhe.
kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2014., 21:30   #37
Škole talijanskog jezika za strance u Bergamu

Ma zanima me, jeli postoji takva nekakva skola bas u Bergamu? Trebala bi otic ovo ljeto bar na mjesec dana u Italiju (Bergamo) kako bi sto bolje naucila talijanski jezik. Znan da cu i od same konverzacije s talijanima puno naucit ali bi volila pokriti i ovaj gramaticki, ''skolski'' dio. Ima netko ko bi mi mogao pomoc?
pitura2683 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 10:12   #38
Quote:
pitura2683 kaže: Pogledaj post
Ma zanima me, jeli postoji takva nekakva skola bas u Bergamu? Trebala bi otic ovo ljeto bar na mjesec dana u Italiju (Bergamo) kako bi sto bolje naucila talijanski jezik. Znan da cu i od same konverzacije s talijanima puno naucit ali bi volila pokriti i ovaj gramaticki, ''skolski'' dio. Ima netko ko bi mi mogao pomoc?
http://www.unibg.it/struttura/strutt...erca=cis_intro
uživaj u gradu palente....
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 19:06   #39
Zna li netko mozda za neku skolu u RH koja organizira tecajeve ucenja talijanskog u Italiji, dakle kad se skupi vise zainteresiranih polaznika? Do sad nisam naisla na tako nesto..
PiscesGemini22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 21:32   #40
zašto bi ti bila potrebna grupa? najbolje je biti bez dodira s govornicima svog maternjeg jezika dok si u školi, to i jest poanta boravka, tzv. jezična kupka, da svi oko tebe 24h govore talijanski.
inače, to više organiziraju turističke agencije nego naše škole jezika. ali ne vidim problem da sam(a) sve organiziraš, osim možda ako se ne radi o djetetu.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.