Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2016., 13:50   #181
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Ja bih iz Venecije za Lyon avionom (EJ) pa onda TGV-om ili autom
Wow TGV iz Nice za Monaco je samo 4€ mislim da je to najbolja opcija nadam se samo da nije potrebni rezervirati
Rinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 23:12   #182
Quote:
Rinna kaže: Pogledaj post
Wow TGV iz Nice za Monaco je samo 4€ mislim da je to najbolja opcija nadam se samo da nije potrebni rezervirati

Naravno da je bolje i jeftinije - karta se može kupiti online i jeftinija je što se prije kupi.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 04:50   #183
Quote:
Rinna kaže: Pogledaj post
molim pomoc

planiram put u Monte Carlo u 4./5. mjesecu pa me zanima kako najlakse doci do tamo? auto ne dolazi u obzir, jer osim sto je dosta za voziti, tamo ga ne mogu nigdje ostaviti- ne mislim placati 10€+ za neke javne parkinge a auto necu koristiti u gradu.

da li kombinirati avion za Nicu, pa vlakom/autobusom/taxijem?

ili ima neki vlak direktno Zg-MC? za to mi se cini da je 3 dana jahanja

cijene javnih prijevoza okvirno?

Redovno idem u juznu Francusku (autom najcesce) i to jos iz Danske. Imam cca. 1.800km u jednom pravcu. Sto se prakinga tice. A i sam evelicine Monaka, mozes parkirati u samom Monaku na brojnim mjestima i nije skupo. Jeftinije je nego parking u Kopenhagenu. Evo ti cijenik nadam se da znas fracuski jezik. https://documents.monaco-parkings.mc...M_2015-701.pdf

Inace oko Monaka imas brdo parkinga gdje je dzaba parkirati. Ne znam sto sve hoces vidjeti u regionu ali ono sto bi ti preporucio, opet nije skroz dostupno javnim transportom. Taksi od Nice do Monaka je cca. 80€! dan / 90€ noc. Vlak ima od stanice Nice Riquier, cijena mi nije poznata no mislim da nije vise od 5€ i izlazis na Gare de Monaco. Taxi do Nice centra je cca. 32€

Vlak iz ZG do Monaco... mozda samo onaj iz Italije sto ide za Nice. Znaci negdje u Italiji najvjerovatnije Milano bi morao presjesti. Predpostavlajm ZG, LJ, LJ - Venezia, Venezia - Milano, Milano - Nice.

Evo ti link za javni transport u Monaco http://www.cam.mc/tarifs.php
Sto se tice javnog prevoza u okolici, kartu kupujes na busu. Nauci nesto francuskog, ako nista pokazi prstom 1 i reci tiket... i nemoj prst pokazivati I vec nakosi ga malo, uspravan prst u fancuskoj znaci tisina, dosta je i sl.

Inace ako sletis u Nice i kupis day pass ticket koja kosta cca. 5€ ili week cca. 15€ Ta ti samo vazi u Nice. Nista vise. Ako hoces ici ostalo busom onda kupis kartu kod vozaca u busu gdje vozi. Ako zelis da skaces s busa na tramvaj i sl. u ostalim gradovima van Nice inkl. Monaco. Trebas kupiti kartu Ticket Azur u Lignes d’Azur boutique, u Nicu. Inace istu mozes kupiti kod vozaca u kontra smjeru. Karta u jednom pravcu stane cca. 1,5€
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 12:58   #184
idem u monaco krajem lipnja pa imam par pitanja: 27-30.6
- kako najbolje /najjeftinije doci do Monaca iz Nice (vlak?)
- preporuka za smještaj, mora biti monaco, blizina port de fontvielle - može biti soba/apart, jer ionako samo spavanje je tu i tuširanje.
- gdje ok pojesti?

btw. ima ko kodove za vueling
abog13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 19:35   #185
Ima li netko konkretnu preporuku gdje parkirati auto u Monacu za posjetu od 2-3 sata (od Monte Carla do starog grada-Monaca)? Bit ću tamo prekosutra i hvata me panika kako ćemo se snaći na cesti. Neka ne preskupa podzemna garaža, ali da se može relativno lako pronaći kad se dolazi iz Mentona?

Dodatno, od Monaca nastavljamo na zapad, ali bismo zaobišli Nicu. Mora li se malo nazad prema istoku za priključenje na autocestu, ili je moguće voziti po Moyenne ili Grande corniche i kasnije se priključiti na autocestu a da se ne mora ulaziti u Nicu? Gledam kartu i bojim se da to baš nije moguće, ali ipak želim provjeriti.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 20:14   #186
prije oko 10 godina, ne bas skupi parking (garaza) se mogao naci u samom tunelu gdje vozi i formula 1 (tad je sat vremena bilo jeftinije nego sat vremena u prvoj zoni u Zagrebu).

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 00:08   #187
ok, hvala!
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2018., 08:47   #188
French Riviera

https://www.youtube.com/watch?v=er2tS8vWXHs
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2019., 14:33   #189
molim ideju/savjet gdje otići vidjeti velika /lijepa polja lavande iz Nice?

što bliže, da nema 2-3h vožnje u jednom pravcu
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2019., 15:19   #190
Pozdrav, cura i ja planiramo Flixbusom do aerodroma u Nicu pa u Monte Carlo na jedan dan. Vozi li neki bus iz aerodroma u Nici do Monte Carla i natrag?
Faranin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2019., 15:43   #191
Slučajno sam i ja istraživala sličnu stvar i pronašla sam da ima Monaco express Bus 110 koji ide s aerodroma svakih 30 minuta i košta 22 eura u jednom smjeru

Ako znaš engleski evo ti link s gomilom dobrih savjeta

http://www.bestofniceblog.com/transp...-nice-airport/

Bilo bi ti jeftinije ići iz centra Nice busom za 1,5 euro
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2019., 14:46   #192
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Slučajno sam i ja istraživala sličnu stvar i pronašla sam da ima Monaco express Bus 110 koji ide s aerodroma svakih 30 minuta i košta 22 eura u jednom smjeru

Ako znaš engleski evo ti link s gomilom dobrih savjeta

http://www.bestofniceblog.com/transp...-nice-airport/

Bilo bi ti jeftinije ići iz centra Nice busom za 1,5 euro
Hvala. A ništa, ili ćemo probat otić do grada ili ćemo platiti taj bus s aerodroma, samo da ga nađemo kad dođemo tamo.
Faranin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2020., 23:13   #193
Jel bio netko u Nici zadnjih godina? Čitam postove od početka i oni otprije 10-ak godina kažu da je grad dosta prljav, da je ulaz u grad pravi geto i sl. Jedan prijatelj je isto davno bio pa kaže isto, ulaz u grad pravi geto, odmah izgubiš volju za tim da odeš tamo. Planiram na ljeto u Francusku pa sam mislio i do Nice, kakva su vaša iskustva?

E da, a jel bio itko u Marseillu?
FlokyZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2020., 06:25   #194
Quote:
FlokyZ kaže: Pogledaj post
Jel bio netko u Nici zadnjih godina? Čitam postove od početka i oni otprije 10-ak godina kažu da je grad dosta prljav, da je ulaz u grad pravi geto i sl. Jedan prijatelj je isto davno bio pa kaže isto, ulaz u grad pravi geto, odmah izgubiš volju za tim da odeš tamo. Planiram na ljeto u Francusku pa sam mislio i do Nice, kakva su vaša iskustva?



E da, a jel bio itko u Marseillu?
Bila sam prosle godine u svibnju - meni sve ok. Prije toga sam tamo bila na maturalcu davno i ne sjecam se da je bilo puno bolje nego prosle godine. Nisam se kretala po nekim cudnim dijelovima, samo po centru i malo po starom gradu. Stari grad mi je malo manje drag, ali nista gore nego Split i ne bih opisala Nicu kao prljavu. Promenade des Anglais uredna, ali nije bilo previse ljudi. Manje smeca nego na velikim HR plazama koliko sam vidjela i odlicni parkovi... Nije naravno sve perfektno, ali nije mi ostala u sjecanju kao jako prljavi grad. Prosjecno, ali puno sunca, lijepi parkovi i plaaavo more Uberom hotel-aerodrom i bez geto trauma sam. A put prema Monacu je divan...
lilla.roosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2020., 12:08   #195
Ja sam se zaustavila prije dvije godine, prošetali smo navečer po gradu i prespavali prije nastavka puta. Početak srpnja.

Nikakav geto niti išta naročito prljavo ili što iskače iz francuske prosječnosti nismo vidjeli. Dapače, u ljetnu večer bila je to tipična turistička atmosfera, prepuno ljudi, mladi po plažama i Promenade des Anglais, boljestojeći sjede po terasama restorana i uživaju, stari grad uzak ali pun kafića i ulickanih dućana (on je nekad bio zapušten i pun kriminala, ali moj je dojam, i čitala sam, da se to gentrificiralo). Bilo je performansa, zabavljača, modernih skulptura i light show. Po štandovima sa suvenirima, oko Cours Saleya, vidiš da pucaju na srednju klasu.

Gradila se tramvajska mreža, pa je bilo radova po cesti dok smo se probijali do centra, ali to će malo smanjiti gužvu i modernizirati prijevoz. Ne znam na koji ulaz u grad je prijatelj mislio, to je veliki grad. Gužvi na cestama ima, navečer smo parkirali u podzemnoj garaži, nije bilo ništa prljavije niti različitije od desetak podzemnih garaža koje smo koristili u dva tjedna puta po južnoj i jugozapadnoj Francuskoj. Hotel Ibis najbolji od tri iz istog lanca koja smo to ljeto koristili. Ja bih se rado vratila na nekoliko dana da istražim grad, jer ima dosta dobru kulturnu ponudu (netko traži, i nađe, vrhunske muzeje, netko traži geto i prljavštinu, pa možda nađe i to). Što se mene tiče, nema razloga izbjegavati posjet ako vas zanima vidjeti taj grad.

Evo dvije nasumične fotke iz mog albuma, vidi se da su ulice u centru zapravo besprijekorno čiste:

Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2020., 12:53   #196
Hvala na odgovorima. Znači u principu nešto kao Split? Zapravo idemo u Monte Carlo pa me čisto zanima vrijedi li posjetiti Nicu.
FlokyZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2020., 13:38   #197
Da, tako nešto. Posjetite, npr. Menton, odmah na granici s Italijom, ako želite vidjeti manji gradić tipičan za Azurnu obalu, a Nicu kao primjer velikog obalnog grada sa zanimljivom poviješću i sa svim plusevima i minusima velegrada. Monaco je priča za sebe. Meni je sve troje bilo interesantno. Osim parkinga koji po cijenama ne odskače previše, Monaco je nebulozno skup (vidjela sam cijene povrća na placu) za više od dnevnog posjeta, a u Nici se može nešto normalnije jesti, zabaviti se, prespavati.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2020., 19:34   #198
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
Da, tako nešto. Posjetite, npr. Menton, odmah na granici s Italijom, ako želite vidjeti manji gradić tipičan za Azurnu obalu, a Nicu kao primjer velikog obalnog grada sa zanimljivom poviješću i sa svim plusevima i minusima velegrada. Monaco je priča za sebe. Meni je sve troje bilo interesantno. Osim parkinga koji po cijenama ne odskače previše, Monaco je nebulozno skup (vidjela sam cijene povrća na placu) za više od dnevnog posjeta, a u Nici se može nešto normalnije jesti, zabaviti se, prespavati.
Hvala! Odsjedamo baš u Mentonu par dana pa idemo u đir po okolici. Mislili smo jedan dan napravit i izlet u Marseille (oko 200 km udaljen ako se ne varam) premda smo čuli da je malo opasan grad, k tome više lučki nego turistički (u odnosu na Nicu ili Cannes) iako lijep. Nešto kao šta je npr. kod nas Rijeka u odnosu na Split.
FlokyZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2020., 23:47   #199
Quote:
FlokyZ kaže: Pogledaj post
Hvala! Odsjedamo baš u Mentonu par dana pa idemo u đir po okolici. Mislili smo jedan dan napravit i izlet u Marseille (oko 200 km udaljen ako se ne varam) premda smo čuli da je malo opasan grad, k tome više lučki nego turistički (u odnosu na Nicu ili Cannes) iako lijep. Nešto kao šta je npr. kod nas Rijeka u odnosu na Split.
Bio prošle godine u listopadu u Marseillu, užasan dojam mi je grad ostavio.
Vozim se taksijem iz luke do centra grada, na putu stoje žene u burkama i drže natpise na arapskom, ne znam jel prosvjeduju, prose ili što već.
Prošetao malo po gradu, grad prljav, sve puno nadzornih kamera, rešetke do 2-3 kata na zgradama stavljene (znači skoro kao u Rimu .
Najviše me šokirao ulaz u trgovački centar, znači na svakom ulazu u trgovački centar stoje zaštitari, sa oružjem i detektorima metala i pregledavanju svaku osobu.
Policije ima dosta po gradu.
Francuzi uobičajno neuslužni, skupi, i neljubazni. . Bio po danu tamo, navečer se ne bi osjećao sigurno.
Ukratko, živio i odrastao u Splitu devedesetih, Split tada čini mi se mila majka u usporedbi sa Marseilleom danas.
A kolegica mi kaže da je stanje u Marseillu danaa super u odnosu na stanje prije 10-15
godina.


edit:

Basilique Notre-Dame de la Garde jako lijepa, kao i lučice, ali ovaj grad mi je totalni no go.
Bolje sam se i sigurnije osjećao u Napulju nego ovdje.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2020., 20:07   #200
Quote:
stadleter kaže: Pogledaj post
Bio prošle godine u listopadu u Marseillu, užasan dojam mi je grad ostavio.
Vozim se taksijem iz luke do centra grada, na putu stoje žene u burkama i drže natpise na arapskom, ne znam jel prosvjeduju, prose ili što već.
Prošetao malo po gradu, grad prljav, sve puno nadzornih kamera, rešetke do 2-3 kata na zgradama stavljene (znači skoro kao u Rimu .
Najviše me šokirao ulaz u trgovački centar, znači na svakom ulazu u trgovački centar stoje zaštitari, sa oružjem i detektorima metala i pregledavanju svaku osobu.
Policije ima dosta po gradu.
Francuzi uobičajno neuslužni, skupi, i neljubazni. . Bio po danu tamo, navečer se ne bi osjećao sigurno.
Ukratko, živio i odrastao u Splitu devedesetih, Split tada čini mi se mila majka u usporedbi sa Marseilleom danas.
A kolegica mi kaže da je stanje u Marseillu danaa super u odnosu na stanje prije 10-15
godina.


edit:

Basilique Notre-Dame de la Garde jako lijepa, kao i lučice, ali ovaj grad mi je totalni no go.
Bolje sam se i sigurnije osjećao u Napulju nego ovdje.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Hvala, razmislit ćemo onda još malo o Marseilleu koji forsira supruga.
FlokyZ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.