Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2012., 17:44   #41
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Jel onda onaj od 110 ks,ima samo cca.82 ks, a onaj od 90 ks 62 ? Čitao sam prije test dizel motora, i bila su mala odstupanja stvarno/deklarirano, a kod mazde 3-1.6 D-112ks, čak i 4 ks više! U čemu je onda kvaka? Da li u deklariranju ili marketinškom triku?
Ak sam dobro shvatio motor ima stvarno tih 128 ks, ali kao da se ovih 28 izgubi putem do kotača. Što objašnjava utisak večine ljudi koji su ga probali. KIA je preozbiljna kompanija da bi riskirla sa muljanjem u deklariranju.
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 22:23   #42
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Kako nije bitno,meni je bitno.
Zašto ga proglašavati lažljivcem,zbog valjaka?????
Samo me zanima koja to 1.6 Kia ima 148 KS na radilici.
I zašto to tvornica nije izmjerila te naglasila.

....ne mogu virovati, pa svaka čipovana, je`l sad jasnije.
Frend ga je čipova i to su podaci.....zar je to bilo teško odgonetnuti??????
dragger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 22:33   #43
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ma to je samo za usporedbu.
ostaje ono što je izmjereno, a to je

99 KS na kotaču? kak samo 99 ako motor daje 128?
i max moment na 2400 okretaja? kia navodi 260 Nm pri 1900-2750 okretaja. pa kolki je onda na 1900?


....molim bez uvrede!!!!!! Znaš li gdje se mjeri snaga vozila? Na radilici i tako je KIA i deklarirala snagu, uostalom i ostali proizvođači
.
Da si pogledao drugu sliku vidio bi lijevo koliki je moment na 1900 okretaja, upravo onoliki koliki KIA deklarira (260Nm), stim da se malo penje do 2750 okretaja (273 Nm).
Je`l sad jasnije.
Uostalom, KIA je napravila solidan auto sa dobrim performansama. I ja sam mislio da je lina krava, da su konji nestali...itd...ali štoperica kaže drugo.
dragger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 00:08   #44
Quote:
dragger kaže: Pogledaj post
....molim bez uvrede!!!!!! Znaš li gdje se mjeri snaga vozila? Na radilici i tako je KIA i deklarirala snagu, uostalom i ostali proizvođači
.
Da si pogledao drugu sliku vidio bi lijevo koliki je moment na 1900 okretaja, upravo onoliki koliki KIA deklarira (260Nm), stim da se malo penje do 2750 okretaja (273 Nm).
Je`l sad jasnije.
Uostalom, KIA je napravila solidan auto sa dobrim performansama. I ja sam mislio da je lina krava, da su konji nestali...itd...ali štoperica kaže drugo.
Tebe kao vozača ne treba previše brinuti kako je proizvođač deklairao snagu (odnosno treba, jer te lupa porez i osiguranje po toj brojci), nego koliko od te snage ti dođe do kotača, a po diagramu koji si dao (iako su isti podložni manipulaciji) da upotrijebim tvoje riječi, konji su baš nestali.

Evo ti za primjer par grafova auta slično deklarirane snage i druga dva slična po snazi na kotačima pa vidi sam tko je tu lud i koliko konja zapravo može ostat:

http://www.rri.se/popup/performanceg...p?ChartsID=870

http://www.rri.se/popup/performanceg...p?ChartsID=897

http://www.rri.se/popup/performanceg...p?ChartsID=875
Dr.Ninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 08:47   #45
Quote:
dragger kaže: Pogledaj post
....ne mogu virovati, pa svaka čipovana, je`l sad jasnije.
Frend ga je čipova i to su podaci.....zar je to bilo teško odgonetnuti??????
nije mi palo na pamet.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 09:05   #46
Quote:
dragger kaže: Pogledaj post
....molim bez uvrede!!!!!! Znaš li gdje se mjeri snaga vozila? Na radilici i tako je KIA i deklarirala snagu, uostalom i ostali proizvođači
.
Da si pogledao drugu sliku vidio bi lijevo koliki je moment na 1900 okretaja, upravo onoliki koliki KIA deklarira (260Nm), stim da se malo penje do 2750 okretaja (273 Nm).
Je`l sad jasnije.
Uostalom, KIA je napravila solidan auto sa dobrim performansama. I ja sam mislio da je lina krava, da su konji nestali...itd...ali štoperica kaže drugo.
Ne, štoperica samo potvrđuje da auto ide slabije nego što idu drugi auti te snage...
Evo jedan prilično slabiji auto ima gotovo identično ubrzanje..
http://www.zeperfs.com/duel4412-2688.htm

A evo što kiji radi jedan radi jedan stari golf iste snage(nešto sitno lakši) no ubrzava kao da ima 30-ak konja više...
http://www.zeperfs.com/duel4412-562.htm
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 09:27   #47
Quote:
dragger kaže: Pogledaj post
....molim bez uvrede!!!!!! Znaš li gdje se mjeri snaga vozila? Na radilici i tako je KIA i deklarirala snagu, uostalom i ostali proizvođači
.
Da si pogledao drugu sliku vidio bi lijevo koliki je moment na 1900 okretaja, upravo onoliki koliki KIA deklarira (260Nm), stim da se malo penje do 2750 okretaja (273 Nm).
Je`l sad jasnije.
Uostalom, KIA je napravila solidan auto sa dobrim performansama. I ja sam mislio da je lina krava, da su konji nestali...itd...ali štoperica kaže drugo.
nema uvrede.

ali transmisija koja poždere 25% snage je sranje, a ne dobar proizvod.
slično je s momentom. da, ima ga 260 ali na 1900 okretaja a to je za današnje pojmove debelo zastarjelo.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 10:59   #48
Talking

Baš si razmišljam nešto cijelu noć, kak stoji s momentom ,snagom i ubrzanjem u rikvercu,jel tu isto gubi puno u odnosu na konkurenciju?
Lazimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 11:24   #49
tebi je to možda zajebancija, meni je sjedalo u autu radno mjesto.
svaka mana se puno više osjeti a svaka prednost je takva da bi htio da svaki auto ima takva rješenja.

drugim riječima, za odrezat jednu šniclu u 5 godina, meni je dobar nož za kruh.
mesar koji zreže 200 šnicli svaki dan treba tanki, oštri nož, ergonomske drške, prave duljine oštrice, nagiba, da se lako oštri i održava........
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 11:50   #50
Kia nema neki dobar mjenjač, isto kao i chevrolet koji ugrađuje opelovo sranje. Danas je in evo kod bmw od 1200 okretaja max moment, većina marki ih između 1400 i 1750 ravija. Kod kie eto, 1900 okretaja 260 nm, a 273 na visokih 2750 uz duge omjere je to kako je. GLupo je bacat tu neke golfove 1.9 tdi 130 konja, koji su bili jako živčani auti i išli brutalno iz niskih okretaja. 310 nm ima taj golf, razvija ih na 1900 plus dobar mjenjač dobrih omjera.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 12:04   #51
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
tebi je to možda zajebancija, meni je sjedalo u autu radno mjesto.
svaka mana se puno više osjeti a svaka prednost je takva da bi htio da svaki auto ima takva rješenja.

drugim riječima, za odrezat jednu šniclu u 5 godina, meni je dobar nož za kruh.
mesar koji zreže 200 šnicli svaki dan treba tanki, oštri nož, ergonomske drške, prave duljine oštrice, nagiba, da se lako oštri i održava........
Da meni je to zajebancija koji svaki dan sjedim i vozim novu kiu ceed od 'bijednih' 100 konja,kao i drugi vlasnici novog ceeda,kojih više niti ne pišu na ovoj temi jer im je valjda više pun kufer tog pljuvanja po autu kak ne ide,pa jel to najbitnije.Ovo je obiteljski auto,ljudi ga takvog kupuju i doživljavaju. Dvadeset godina sam u svom poslu također vozio od jugića do superba,passata,honde,bmw-a i ne znam sve kakvih vozila.
Lazimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 12:17   #52
tvoje osobno iskustvo. neznam zašto bi ga onda svi morali dijeliti.

kad sam sjeo u juga, od njega sam očekivao da je kanta a takva je bila i cijena posjedovanja takvog auta.
kad sjednem u novi model auta koji izvana dobro izgleda, onda očekujem i da je vožnja u njemu jednako moderna.
a ono kanta.

motor benzinac je dobar po tome što daje ali ćemo trajnost tek vidjeti (aluminijski cilindri). dizel je loš za današnje pojmove.
ista stvar se je događala sa i30. od prve vožnje za mene je to kanta, a svi koji zatucano vjeruju u taj auto, njima je trebalo da sjednu u novi model pa da shvate da je ovjes na starom i30 ubitačno loš.

i primijeti razliku.
ja ne nagovaram nikoga na ništa niti pokušavam nametnuti svoje mišljenje. iznosim činjenice, a to je da nijedan drugi FF auto na tržištu ne pojede 25% snage motora za prijenos.
s druge strane, ti ćeš sad započeti uvjeravanje kak sam ja u krivu, kak je kia super auto, a ustvari samo sebe uvjeravaš u nešto što sam želiš.
sretno. nemam namjeru raspravljati.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 12:33   #53
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
tvoje osobno iskustvo. neznam zašto bi ga onda svi morali dijeliti.

kad sam sjeo u juga, od njega sam očekivao da je kanta a takva je bila i cijena posjedovanja takvog auta.
kad sjednem u novi model auta koji izvana dobro izgleda, onda očekujem i da je vožnja u njemu jednako moderna.
a ono kanta.

motor benzinac je dobar po tome što daje ali ćemo trajnost tek vidjeti (aluminijski cilindri). dizel je loš za današnje pojmove.
ista stvar se je događala sa i30. od prve vožnje za mene je to kanta, a svi koji zatucano vjeruju u taj auto, njima je trebalo da sjednu u novi model pa da shvate da je ovjes na starom i30 ubitačno loš.

i primijeti razliku.
ja ne nagovaram nikoga na ništa niti pokušavam nametnuti svoje mišljenje. iznosim činjenice, a to je da nijedan drugi FF auto na tržištu ne pojede 25% snage motora za prijenos.
s druge strane, ti ćeš sad započeti uvjeravanje kak sam ja u krivu, kak je kia super auto, a ustvari samo sebe uvjeravaš u nešto što sam želiš.
sretno. nemam namjeru raspravljati.
Pogledaj malo moje prethodne postove o novom ceedu,pa onda temelji zaključke o tome kak sve pišem super.Ovo nije ni savršen ni toliko loš auto,svi znamo kak ide,ne ide ko npr.octavia tdi i već sto puta jedno te isto,valjda ima i drugih stvari o kojima se može govorit.
Lazimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 12:51   #54
pa čemu me onda ispravljaš?
nemreš istrpiti da nekome taj auto ne paše? kaj te briga.

shvaćam tvoj odabir i nije me briga. ti vrednuješ druge stvari kod auta nego ja.
ali nema nikakve svrhe uvjeravat me da je to odličan auto ili ušutkivati one koji prigovaraju.
jer, savršenog nema i uvijek postoje prigovori, na SVAKi auto.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 14:32   #55
jel netko od vas vozio novog ceed-a dizela?
__________________
Stultorum infinitus est numerus.
decimation is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 14:41   #56
Quote:
decimation kaže: Pogledaj post
jel netko od vas vozio novog ceed-a dizela?
pa mislim da su ga vozili svi oni koji su započinjali raspravu o tome kako je ovaj sa 128 ks trom. Sumljam da bi itko pisao o osobnom dojmu u vožnji da ga nije probao. Znači 15tak ljudi koji su sudjelovali u raspravi na ovom topicu. Zakaj?
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 16:43   #57
Quote:
decimation kaže: Pogledaj post
jel netko od vas vozio novog ceed-a dizela?
Ja sam vozio 1.6 sa 128 i 1.4 sa 90 ks.

Daleko bolji dojam ostavio 1.4, 1.6 teska banana, ne ide nigdje, 1.4 odlican za tu kubikazu i snagu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 17:18   #58
Quote:
Loborek kaže: Pogledaj post
pa mislim da su ga vozili svi oni koji su započinjali raspravu o tome kako je ovaj sa 128 ks trom. Sumljam da bi itko pisao o osobnom dojmu u vožnji da ga nije probao. Znači 15tak ljudi koji su sudjelovali u raspravi na ovom topicu. Zakaj?
zato kaj se dam kladit da njih 10 od 15 nije bilo blizu tog auta

vozio sam benzinca sad nedavno pa neću o dizelu ali oni koji su ga vozili(osobno ih znam) i taj jedan čudak koji ga je kupio, nemaju primjedbi

puno priče i rasprave oko nečeg što je u praksi velikoj večini vozača zapravo nebitno..mislim na to dal je moment za 20 veći ili auto ide bolje 0,5 do stotke.
znači, da li ide s mjesta?
pa ide, prva druga treća i voziš..
__________________
Stultorum infinitus est numerus.
decimation is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 17:45   #59
Quote:
decimation kaže: Pogledaj post
zato kaj se dam kladit da njih 10 od 15 nije bilo blizu tog auta

vozio sam benzinca sad nedavno pa neću o dizelu ali oni koji su ga vozili(osobno ih znam) i taj jedan čudak koji ga je kupio, nemaju primjedbi

puno priče i rasprave oko nečeg što je u praksi velikoj večini vozača zapravo nebitno..mislim na to dal je moment za 20 veći ili auto ide bolje 0,5 do stotke.
znači, da li ide s mjesta?
pa ide, prva druga treća i voziš..
Nebi htio ulazit u to jesu li ili nisu vozili, svatko bi trebao stajati iza svojih slova.

Ja sam vozio baš taj od 128 ks i motor me razočarao. Na ostatak auta stvarno nisam imao primjedbi. Dizajn za 5+
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 19:54   #60
Loborek, ovo je forum i tu netko stoji iza svojih slova, netko iza svojeg salona, servisa, auta.. itd itd..

Mene stari 128 nije razočarao jer sam točno znao što očekivati.
To su mašine starog koncepta, praktično nepoderive, prilagođene što manjoj potrošnji, dugih prijenosa, lošijeg momenta od eu mašina..
zna se tko će kupiti takvu mašinu a tko neće..podaci su u katalogu, sve se zna i to je to.

Onaj tko je kupio taj dizel i onda ostao šokiran..a ne želim nikoga uvrijediti ali takva osoba mi baš nije nešto ekstra pametna.
__________________
Stultorum infinitus est numerus.

Zadnje uređivanje decimation : 21.10.2012. at 20:16.
decimation is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.