Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2013., 20:47   #21
Potjera ce u studenom na male ekrane!
__________________
Slava je otrov koji treba uzimati u malim dozama
Walter E. Kurtz is offline  
Old 12.09.2013., 11:10   #22
Evo što kaže HRT

U „Potjeri“ četiri natjecatelja odgovaraju na pitanja općeg znanja i istovremeno grade taktiku koja će ih dovesti do finalnog kruga. Međutim, na putu im stoji Lovac. Taj će (ne)uobičajeni protivnik u uzbudljivoj igri znanja i brzine pokušati natjecatelje, jednog po jednog, izbaciti iz igre i onemogućiti ih da osvoje desetke tisuća kuna. „Potjera“ nije samo kviz, „Potjera“ je ujedno i utrka u kojoj natjecatelji moraju pobjeći Lovcu. Je li četvero izabranih dovoljno da ga pobijedi, ma koliko oštrouman on bio? Saznajte u „Potjeri“ ove jeseni!


U 4 godine prikazivanja u Britaniji do sad je najveći ostvareni dobitak 60.000 GBP (ostvaren u dva slučaja).

Ako HRT (vjerojatno) ide na "sirotinjsku" opciju, gdje se izvorna jedinica mjere - 1 GBP konvertira u 1 HRK (iako je 1 GBP = 9 HRK), potencijalni financijski učinak je daleko ispod kvizova tipa Milijunaš, 1 VS 100, Sve u 7... jer dobitak se dijeli na "preživjele" natjecatelje kojih je 1-4.

Sukladno tome, teško da će igrači omastiti brke.
fgzcvijetic is offline  
Old 12.09.2013., 11:22   #23
ako je tako, nemali će se broj puta događati da to ne budu ni deseci tisuća. prođu dalje dva natjecatelja, svaki je odgovorio na ajmoreć devet pitanja točno, dakle svakom po 9 tisuća i laku noć. postoji, naravno, i lovčeva ponuda, no nekako mi se čini da neće bit puno onih koji će je prihvatit (i porazit lovca)
Eng3lthal is offline  
Old 12.09.2013., 11:32   #24
Quote:
Eng3lthal kaže: Pogledaj post
ako je tako, nemali će se broj puta događati da to ne budu ni deseci tisuća. prođu dalje dva natjecatelja, svaki je odgovorio na ajmoreć devet pitanja točno, dakle svakom po 9 tisuća i laku noć. postoji, naravno, i lovčeva ponuda, no nekako mi se čini da neće bit puno onih koji će je prihvatit (i porazit lovca)
Naravno.

Prije navedenih 60.000 GBP je rekordni rezultat iz više od 400 epizoda
fgzcvijetic is offline  
Old 23.09.2013., 11:51   #25
Quote:
Walter E. Kurtz kaže: Pogledaj post
Potjera ce u studenom na male ekrane!
Ne mogu vjerovati da do dana današnjeg (23.09) HRT oficijelno (osim širokopojasno najavljene jesenske programske sheme) ni riječi o novom kvizu.

Gdje su pravila, gdje su prijave, gdje je odabir natjecatelja..... a kviz bi trebao startati s prikazivanjem u studenom, dakle za nekih 5 tjedana...
fgzcvijetic is offline  
Old 23.09.2013., 15:45   #26
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati da do dana današnjeg (23.09) HRT oficijelno (osim širokopojasno najavljene jesenske programske sheme) ni riječi o novom kvizu.

Gdje su pravila, gdje su prijave, gdje je odabir natjecatelja..... a kviz bi trebao startati s prikazivanjem u studenom, dakle za nekih 5 tjedana...
Nije valjda nešto zaškripalo?! Inače, sve što si nabrojio se može kvalitetno odraditi i u par tjedana. Pretpostavljam da su lovci već poznati, a natjecatelje se lako odabere.
funes is offline  
Old 23.09.2013., 16:03   #27
Gdje su nestali oni lijepi dani kad je svaka budala mogla uzeti 32 000? Čini mi se da u ovom novom formatu to neće biti lako.
LexPerkovic is offline  
Old 24.09.2013., 09:03   #28
Quote:
funes kaže: Pogledaj post
Nije valjda nešto zaškripalo?! Pretpostavljam da su lovci već poznati, a natjecatelje se lako odabere.
Istina, lovci su zasigurno odavno poznati i u fazi priprema. Što se izbora natjecatelja tiče, kako to već biva, the usual suspect uz poneko novo lice. Mala smo zemlja i ne očekujem dramatičnu promjenu u natjecateljskoj postavi. Posebno u ovakvom formatu može biti presudno ranije iskustvo. Idealno bi da po emisiji barem dvoje od četvoro natjecatelja budu osvjedočeni znalci koji mogu rasturiti finalni krug. Osim toga, može biti korisno i pub kviz iskustvo, zbog timskog rada.

Kao veliku prednost ovog formata vidim činjenicu da jedan pogrešan odgovor ne znači eliminaciju iz daljeg natjecanja. Kao veliku manu vidim činjenicu da jedna osoba može iznijeti neznanje i manjak sposobnosti preostale tri i podijeliti s njima svoj teško zarađeni novac. Kao u komunizmu.
__________________
That gum you like is going to come back in style...
lizard is offline  
Old 24.09.2013., 13:18   #29
pod uvjetom da ostale tri pobijede lovca, naravno. a to neće biti svakodnevna pojava čini mi se
Eng3lthal is offline  
Old 24.09.2013., 19:44   #30
Quote:
Eng3lthal kaže: Pogledaj post
pod uvjetom da ostale tri pobijede lovca, naravno. a to neće biti svakodnevna pojava čini mi se
Bit će mnogo onih sklonih prihvatiti sigurniju opciju s minimalnim dobitkom, računajući da će netko nadoknaditi njihov nedostatak hrabrosti, znanja i sposobnosti. Ulazak nekog takvog u finale može dekoncentrirati i iritirati odlučnog znalca koji je u banku spremio veći iznos, te sve to može rezultirati njegovim slabijim nastupom u samo finalu. Novac tada ostaje priređivaču. Ergo, pustit će se u finale nekog s 3-4 tisuće kuna, pa se znalčevih 50.000 hipotetskih kuna razvodni i smanji njegovu motivaciju za pobjedu.

Idealno finale je s dva solidna igrača protiv lovca. Ukoliko lovac nije izvjesni Robert iz Splita (ne mislim na Lojpura).
__________________
That gum you like is going to come back in style...
lizard is offline  
Old 25.09.2013., 09:34   #31
ma nema šanse da on bude lovac, pobjeda bi u tom slučaju bila skoro pa nemoguća misija. a natjecatelji će biti upoznati s pravilima igre i svaki iole solidan igrač neće propustiti pogledati koju epizodu britanske inačice, dakle i sam će vidjeti da postoji šansa da će netko slabiji upast u posljednji krug i tako doći u priliku uzeti više novca nego što bi uzeo sam. jebiga, nije fer, al su takva pravila i nema tu gunđanja
Eng3lthal is offline  
Old 25.09.2013., 11:47   #32
Ovaj engleski voditelj, Bradley Walsh, je genijalan... zbog njega i je kviz tolko dobar, barem sudeći po ovih par ep kaj sam pogledao na netu
Pedes'tri is offline  
Old 26.09.2013., 01:43   #33
Quote:
lizard kaže: Pogledaj post
Bit će mnogo onih sklonih prihvatiti sigurniju opciju s minimalnim dobitkom, računajući da će netko nadoknaditi njihov nedostatak hrabrosti, znanja i sposobnosti. Ulazak nekog takvog u finale može dekoncentrirati i iritirati odlučnog znalca koji je u banku spremio veći iznos, te sve to može rezultirati njegovim slabijim nastupom u samo finalu. Novac tada ostaje priređivaču. Ergo, pustit će se u finale nekog s 3-4 tisuće kuna, pa se znalčevih 50.000 hipotetskih kuna razvodni i smanji njegovu motivaciju za pobjedu.

Idealno finale je s dva solidna igrača protiv lovca. Ukoliko lovac nije izvjesni Robert iz Splita (ne mislim na Lojpura).
Misliš na Pauletića...?

A ovo gore... istinu zboriš. Vidio sam u ITV-ovom izdanju da lovac zna ponuditi i negativni iznos za tri odgovora fore. I na opće zgražanje ostalih igrača, likovi to prihvate

Show bi bio puno zanimljiviji kada bi se prikazali razgovori igrača nakon što takva igra završi.
dr.Bojler is offline  
Old 26.09.2013., 03:23   #34
Eto vraga... slučajno uguglao "Potjera" i naletio na propozicije....

Dakle, HRT je objavio Potjeru

http://www.hrt.hr/index.php?id=ispis...ash=20cfcb8930


Hrvatski serijal kviza POTJERA počinje se, prema planu, emitirati u nedjelju, 27. listopada 2013. godine, svakog utorka i nedjelje na I. programu HTV-a, od 20:15 h (prime time) i traje do lipnja 2014. godine, u ukupnom trajanju svake emisije od 50 minuta.



Sad znamo i kolika je lova u pitanju - 5000 kn po odgovoru. Dakle, teoretski bi tim mogao dignuti oko 300.000 kn (sukladno britanskom rekordu od 60.000 GBP), realno oko stotinjak tisuća.

Prijava i testiranje ide putem weba.

http://potjera.hrt.hr
dr.Bojler is offline  
Old 26.09.2013., 08:51   #35
Quote:
dr.Bojler kaže: Pogledaj post
A ovo gore... istinu zboriš. Vidio sam u ITV-ovom izdanju da lovac zna ponuditi i negativni iznos za tri odgovora fore. I na opće zgražanje ostalih igrača, likovi to prihvate

Show bi bio puno zanimljiviji kada bi se prikazali razgovori igrača nakon što takva igra završi.
Ah, kad moram kvotati i demantirati samog sebe

Broj FINALISTA je za NATJECATELJE vrlo važan: koliko ima FINALISTA toliko KORAKA PREDNOSTI u startu KRUGA FINALISTA imaju pred LOVCEM:
- četiri FINALISTA = 4 koraka prednosti;
- tri FINALISTA = 3 koraka prednosti;
- dva FINALISTA = 2 koraka prednosti;
- jedan FINALIST = 1 korak prednosti,
dr.Bojler is offline  
Old 26.09.2013., 09:53   #36
Quote:
dr.Bojler kaže: Pogledaj post
Ah, kad moram kvotati i demantirati samog sebe

Broj FINALISTA je za NATJECATELJE vrlo važan: koliko ima FINALISTA toliko KORAKA PREDNOSTI u startu KRUGA FINALISTA imaju pred LOVCEM:
- četiri FINALISTA = 4 koraka prednosti;
- tri FINALISTA = 3 koraka prednosti;
- dva FINALISTA = 2 koraka prednosti;
- jedan FINALIST = 1 korak prednosti,
Ovo pravilo ne postoji u originalnom formatu, no ovdje bi moglo biti presudno. To znači da netko tko je odgovorio na 8 pitanja i osvojio 40.000 kn, te zatim prihvatio rizičniju ponudu od 100.000 kn i uspio svladati Lovca mora zdušno navijati za ulazak u finale natjecatelja koji je prihvatio nižu ponudu od, primjerice, 100 kuna, ili čak negativnu ponudu.

Već vidim da će ovo biti zanimljiv i dinamičan format, ali ne za više od dvije sezone. Naime, tjedno se 'ispuca' osam natjecatelja, što je gotovo 300 kvizaša po sezoni. Nakon dvije sezone bi se moglo zaploviti močvarama mediokrizije i minimalnim dobicima bez natjecateljskog uzbuđenja. No do tada - The Chase is on!
__________________
That gum you like is going to come back in style...
lizard is offline  
Old 26.09.2013., 11:20   #37
online testiranje je bezveze, nista te ne sprecava u guglanju odgovora. je da je za odgovaranje predvideno 150 sekunada, al ce spretniji, uz pomoc, to lako napravit
Eng3lthal is offline  
Old 26.09.2013., 13:51   #38
Quote:
Eng3lthal kaže: Pogledaj post
online testiranje je bezveze, nista te ne sprecava u guglanju odgovora. je da je za odgovaranje predvideno 150 sekunada, al ce spretniji, uz pomoc, to lako napravit
Nisam skužio može li se isti kandidat prijaviti više puta ili samo jednom.

Web test je doista upitan. Tko mi brani okupljanje trusta mozgova. Tipa, prijavljivat ćemo se jedan za drugim i pritom zajedno odgovarati na postavljena pitanja uz background računalo kojim će se guglati na superbrzoj vezi.

No, najviše me "veseli" upitnik gdje se uzima gotovo DNK profil, tipa kakvi ste sa znanjem o pojedinim temama. Zašto? Da mi olakšaju život ili mi uvale pitanja s područja u kojima nisam doma? Ili suporostave progonitelja koji će mi uzeti mjeru?

Kako bilo, idem večeras sa prijavom iako se prvi mačići bacaju u vodu.

Zadnje uređivanje dr.Bojler : 26.09.2013. at 15:11.
dr.Bojler is offline  
Old 26.09.2013., 20:51   #39
Quote:
dr.Bojler kaže: Pogledaj post
Nisam skužio može li se isti kandidat prijaviti više puta ili samo jednom.

Web test je doista upitan. Tko mi brani okupljanje trusta mozgova. Tipa, prijavljivat ćemo se jedan za drugim i pritom zajedno odgovarati na postavljena pitanja uz background računalo kojim će se guglati na superbrzoj vezi.

No, najviše me "veseli" upitnik gdje se uzima gotovo DNK profil, tipa kakvi ste sa znanjem o pojedinim temama. Zašto? Da mi olakšaju život ili mi uvale pitanja s područja u kojima nisam doma? Ili suporostave progonitelja koji će mi uzeti mjeru?

Kako bilo, idem večeras sa prijavom iako se prvi mačići bacaju u vodu.
Web test je bio lagan, ali sam ga prebrzo ispunjavala pa sam sigurno dosta i falila. Bilo bi to zanimljivo iskustvo, a trenutno mi fali adrenalina u životu.
funes is offline  
Old 27.09.2013., 01:15   #40
Quote:
lizard kaže: Pogledaj post
.

Već vidim da će ovo biti zanimljiv i dinamičan format, ali ne za više od dvije sezone. Naime, tjedno se 'ispuca' osam natjecatelja, što je gotovo 300 kvizaša po sezoni. Nakon dvije sezone bi se moglo zaploviti močvarama mediokrizije i minimalnim dobicima bez natjecateljskog uzbuđenja. No do tada - The Chase is on!
Pa i neznam baš. Kako kažu, za Eunigmu se prijavilo 300 timova, dakle, 900 ljudi. Obzirom na krizu kao i na grupni rad, vjerojatno će interes biti daleko veći.
dr.Bojler is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:13.