Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2014., 18:06   #41
odlična emisija.
neke smetaju uspješne žene.
neke smetaju uspješne žene kojima se omogućio medijski prostor (hajdemo postaviti postotak zastupljenosti muškaraca naspram žena u nekoj tzv. intelektualnoj emisiji, dok ih je bilo - nisam nikada čula da se ijedna žena protivila tolikoj zastupljenosti i medijskom preferiranju stavova muškaraca o bilo kojoj društvenoj temi, možda jer se nije smatrala ugroženom).
neke smetaju žene koje pričaju o svojim pozicijama u društvu i putu do njih.
neke smetaju žene koje imaju svoje jasne stavove i promišljanja.
a neke smetaju žene.

nemojte se ugasiti. prava ste inspiracija.
__________________
There is a crack, a crack in everything
that's how the Light gets in.
avant-garde is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 22:39   #42
Quote:
dylan111 kaže: Pogledaj post
Ma Dalija je ok, ail od onih pitanja o mužu i stanu mi se okrenuo želudac tako da mi se više nije ni dalo gledat.
Kao da nema dosta Storyja, Glorija i ostalih sranja pa sad to moram gledat i u emisijama od kojih očekujem više.
Ma
A i ona Elizabetina reakcija kad je ova rekla da žive u stanu muževih roditelja, sva u šoku. Mislim bzvz.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 09:17   #43
Quote:
avant-garde kaže: Pogledaj post
odlična emisija.
neke smetaju uspješne žene.
neke smetaju uspješne žene kojima se omogućio medijski prostor (hajdemo postaviti postotak zastupljenosti muškaraca naspram žena u nekoj tzv. intelektualnoj emisiji, dok ih je bilo - nisam nikada čula da se ijedna žena protivila tolikoj zastupljenosti i medijskom preferiranju stavova muškaraca o bilo kojoj društvenoj temi, možda jer se nije smatrala ugroženom).
neke smetaju žene koje pričaju o svojim pozicijama u društvu i putu do njih.
neke smetaju žene koje imaju svoje jasne stavove i promišljanja.
a neke smetaju žene.
Iskreno, ne vjerujem da možeš naći i jednu jedinu osobu koja je ovakva kakve opisuješ. Nikoga ne smetaju, žene, uspješne žene, ovakve žene, onakve žene...

Ja mogu reći za sebe: mene smeta spolni šovinizam. Jednako bi me smetala emisija koja bi ugoščavala isključivo uspješne muškarce, kao što me smeta ova koja ugošćava isključivo uspješne žene. Obje imaju neprihvatljiv (i protuustavan) kriterij, spolni kriterij.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 13:03   #44
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Iskreno, ne vjerujem da možeš naći i jednu jedinu osobu koja je ovakva kakve opisuješ. Nikoga ne smetaju, žene, uspješne žene, ovakve žene, onakve žene...

Ja mogu reći za sebe: mene smeta spolni šovinizam. Jednako bi me smetala emisija koja bi ugoščavala isključivo uspješne muškarce, kao što me smeta ova koja ugošćava isključivo uspješne žene. Obje imaju neprihvatljiv (i protuustavan) kriterij, spolni kriterij.
ajme, opet drviš po istom.
ako te toliko smeta, pogledaj neku emisiju koja u prvi plan stavlja samo muškarce (ima ih puno) pa ćeš biti u ravnoteži.

mene smetaju emisije analiza sportskih utakmica. mislim si: pa svi su gledali, kojim budalama sad još moraju objašnjavati kud je lopta išla prije pol sata.

zbog tih emisija koje se uredno oduže, promjene redovni program i dave... sami muškarci i poneka starleta-ukras emisije.
diskriminacija koju ću preživjeti jer je nebitna.
ravnopravnost spolova se očituje na puno većim životnim pitanjima.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 08:52   #45
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
ajme, opet drviš po istom.
ako te toliko smeta, pogledaj neku emisiju koja u prvi plan stavlja samo muškarce (ima ih puno) pa ćeš biti u ravnoteži.
Ne, ravnoteža spolno šovinističkih emisija ne postoji.

Ne postoji niti jedna jedina emisija kojoj je muški spol preliminarni kriterij. Ne postoji emisija koja prima isključivo muške goste, zato što su muški.

Jedina postojeća emisija sa službenim spolno šovinističkim preliminarnim kriterijem je Damin gambit.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 09:00   #46
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ne postoji niti jedna jedina emisija kojoj je muški spol preliminarni kriterij. Ne postoji emisija koja prima isključivo muške goste, zato što su muški.
a mir i dobro?
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 09:22   #47
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
a mir i dobro?
Ne, nije.

Mir i dobro nije emisija kojoj je preliminarni kriterij za izbor gostiju muški spol (uostalom, bilo je ženskih gošći...). I sportske emisije imaju i ženske gošće i voditeljice. Čak i emisije o autima i alatima imaju i ženske gošće i voditeljice. Nadzastupljenost muškaraca u svim tim emisijima nije posljedica spolno šovinističkog preliminarnog kriterija, već logike teme (nekim temama se više bave muškarci). Isto kao što žene prevladavaju u emisiijama o trudnicama. Sve to nije problem.

Damin gambit ne ugošćuje neku usku tematsku grupaciju u kojoj prevladavaju žene. Damin gambit ugošćuje isključivo žene, a tematike su različite.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 09:29   #48
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ne, nije.

Mir i dobro nije emisija kojoj je preliminarni kriterij za izbor gostiju muški spol
po logici stvari, je.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 10:23   #49
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
po logici stvari, je.
Nije isključivo muška čak niti po logici stvari.

Radi se o religijskoj emisiji. Neke protestantske religije imaju i ženske svećenike. Teologijom se bave oba spola (npr. kod nas poznata Grunfelderica). U praksi, tu emisiju su i vodile žene, a i u gostima su bile žene.

No to sve nije bitno, ne problematiziramo logičnu nadzastupljenost pojedinog spola u pojedinim temama.

Razgovaramo o jedinoj emisiji koja ima baš spol (a ne temu) kao preliminarni kriterij. Ta jedina emisija je Damin gambit.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 10:29   #50
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Nije isključivo muška čak niti po logici stvari.

Radi se o religijskoj emisiji. Neke protestantske religije imaju i ženske svećenike.
ne, radi se o informativnom i mozaičnom magazinu koji prati događaje vezane uz djelovanje i život katoličke crkve u svim njezinim segmentima, u domovini i u inozemstvu.

http://mojtv.hr/emisije/18329/mir-i-dobro.aspx
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 10:39   #51
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
ne, radi se o informativnom i mozaičnom magazinu koji prati događaje vezane uz djelovanje i život katoličke crkve u svim njezinim segmentima, u domovini i u inozemstvu.

http://mojtv.hr/emisije/18329/mir-i-dobro.aspx
U toj emisiji nerijetko sudjeluju i žene:
teologionje,vjeroučiteljice,znanstvenice koje se bave nekim aspektima vjere i religoje te javne radnice koje djeluju kroz vjerske udruge.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 10:41   #52
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
U toj emisiji nerijetko sudjeluju i žene:
teologionje,vjeroučiteljice,znanstvenice koje se bave nekim aspektima vjere i religoje te javne radnice koje djeluju kroz vjerske udruge.
pa i u daminom gambitu nerijetko pričaju o dečkima.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 10:48   #53
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
pa i u daminom gambitu nerijetko pričaju o dečkima.
Zaista ti treba ova razina rasprave?

Treba ti još objašnjavati razlike u emisijama koje se bave nekom TEMOM i ugošćavaju oba spola u mjeri koja odgovara temi, i emisije koja UGOŠĆAVA ISKLJUČIVO ŽENE, a teme su različite?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 10:48   #54
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
pa i u daminom gambitu nerijetko pričaju o dečkima.
Da,mogu pričati i o krokodilima,ali ih baš ne dovode u studio.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 10:50   #55
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Zaista ti treba ova razina rasprave?

Treba ti još objašnjavati razlike u emisijama koje se bave nekom TEMOM i ugošćavaju oba spola u mjeri koja odgovara temi, i emisije koja UGOŠĆAVA ISKLJUČIVO ŽENE, a teme su različite?
promiče ti šira slika.



p.s. i tebi, dlapek.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 12:01   #56
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
promiče ti šira slika.



p.s. i tebi, dlapek.
A šira slika...

..za pozivanje Anje Rupel, žene,...

...a zabranu sudjelovanja Zoranu Predinu, muškarcu...

..je?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 12:17   #57
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
A šira slika...

..za pozivanje Anje Rupel, žene,...

...a zabranu sudjelovanja Zoranu Predinu, muškarcu...

..je?
šira slika će te udarit po nosu, gugenheime , ali, evo, pojasnit ću ti: mir i dobro je navedeno kao metonimija.. šira slika je ta da je u najdugovječnijoj i najutjecajnijoj instituciji koju vodi jedan od najmoćnijih autokrata na svijetu preliminarni kriterij za izbor sudionika muški spol, a ti cmizdriš zbog jedne htv emisijice u kojoj jednom tjedno gostuju neke žene.

reci, jel bi se mijenjao?
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 13:28   #58
meni je veća diskriminacija pozvati žene u emisiju kao ukras, nego ih uopće pozvati. uglavnom je tako u sportskim emisijama. ali iskreno, boli me briga i za te emisije, jednostavno okrenem program.

damin gambit gledam kroz kvalitetu razgovora, gojanica mi je super, gošće su uglavnom vrlo osebujne i zanimljive osobe.

nisam opterećena spolnim ulogama.

ali mislim da se trebaš pobuniti još i protiv emisije "kućni ljubimci" jer su tamo zlatne ribice i psi glavni gosti, a ljudi samo pratnja.

mislim da je stvar što se ti osobno osjećaš ugrožen od žena pa vidiš diskriminaciju i tamo gdje je nema.

ili nemoj gledati, ili procjenjuj gošće s argumentima, ne po spolu.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 13:35   #59
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
ali mislim da se trebaš pobuniti još i protiv emisije "kućni ljubimci" jer su tamo zlatne ribice i psi glavni gosti, a ljudi samo pratnja.
ok, mislim da je i bez ovoga shvatio. a da vidiš tek s ovim..!
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 13:53   #60
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
ili nemoj gledati, ili procjenjuj gošće s argumentima, ne po spolu.
pa to ti čovjek i govori cijelo vrijeme - da ih se ne poziva po argumentima nego po spolu.
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.