Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2014., 11:11   #81
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Tema jučerašnje emisije bila je "Lik i djelo velike hrvatske umjetnice Zrinke Cvitešić". Pardon, "Lik i djelo velike hrvatske ženske umjetnice Zrinke Cvitešić"

Ta doista talentirana glumica i glazbenica, uspjela je stići u London i u jednom od 100 londonskih kazališta glumiti Čehinju. Naš provincijalni refleks tjera nas da se jako ponosimo i da mislimo da sad čitav svijet zna kako je Hrvatska super, otprilike kao kad Goran Višnjić glumi u američkoj seriji, ili kad Ivica Kostelić osvoji broncu u sportu kojeg prati nešto ljudi u ukupno 6 država na svijetu. Mislimo da je već vrijeme za autobiografiju dotične umjetnice.

Glumica je nevjerojatno šarmantna i koketna, ja kao muškarac nisam imun na njene čari. I ja bih pao. Na moralnu žalost svijeta, njena fizička ljepota i ženski šarm bili su presudni u nizi prijelomnih trenutaka u njenoj karijeri i uspjehu. Talent i rad su temelj uspjeha, ali njega (ovakvog uspjeha) ipak ne bi bilo bez toga što je u svakom ključnom trenutku zašarmirala ključne ljude. Profesore, redatelje, producente...

Priča o tome kako ju je Jasmila Žbanić odabrala za film kojim se Zrinka lasirala u Berlin pa dalje, odvratna je. Zrinka je u ljutoj konkurenciji borbe za ulogu, u višednevnoj kompliciranoj audiciji, nekakvoj uvaženoj svjetskoj stručnjakinji jednostavno rekla da odbija učiniti nekakve probe. Žbanićka ju je ukorila i rekla da sa glumicom koja se tako odnosi prema poslu ne namjerava raditi, i tu je suradnji bio kraj. Bio kraj... ...ali samo za kratko. Zrinka Cvitešić, mala koketa, ima šarm kojim nadoknađuje nedostatak profesionalnosti, pa ju je Jasmila Žbanić nakon nekog vremena jednostavno pozvala i dala joj ulogu.

Jebeš audiciju, jebeš kulturu i profesionalnost, bitni su šarm i koketnost koji osvajaju. Zrinkine konkurentice za ulogu, one koje su sve audicijske probe profesionalno odradile, nisu dovoljno koketne. Ne znam zašto su se uopće prijavljivale.

Voditeljica ove zadnje emisije, žena koja je razgovarala sa Zrinkom Cvitešić, čini se kao žena koja u frizerskom salonu ćaska sa drugim ženama zato da joj ne bude dosadno. S time da je u frizerski salon već došla sa dva zagrijavajuća pelinkovca u krvi. Tip nekakve "babe" ili "tetke"... Očigledno je provincijalno impresionirana Londonom, pitanja su "s placa", a još i dijeli savjete gošći, o tome kad treba roditi dijete... Malo chata, malo cheta, i eto ti chick-chat-cheta...
Zrinka Cvitešić mi nije omiljena osoba,ni omiljena glumica,ni omiljena pjevačica ili plesačica,ali dovesti u pitanje njen talent i nesumljivi uspjeh je čak i od tebe - smiješno.
Dobiti ulogu u londonskom kazalištu na West Endu je itekakav uspjeh i rijetkima je uspjelo doći na te pozornice.
Svesti njen talent na koketnost je promašeno i zlobno.
Pun je svijet koketa,ali talentiranih glumica je ipak nešto manje.
A što se tiče emisije kao takve ne razumijem zašto je gledaš ako te toliko iritira.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 11:13   #82
Mislim da bi DOEU trebalo provjeriti tko je kome na kojem festivalu davao kuverte ispod stola. Svjedokinju imaju. DORH bi se mogao pozabaviti šmrkatorima na našoj sceni.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.

Zadnje uređivanje late bloomer : 10.02.2014. at 11:28.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 11:23   #83
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Na moralnu žalost svijeta, njena fizička ljepota i ženski šarm bili su presudni u nizi prijelomnih trenutaka u njenoj karijeri i uspjehu. Talent i rad su temelj uspjeha, ali njega (ovakvog uspjeha) ipak ne bi bilo bez toga što je u svakom ključnom trenutku zašarmirala ključne ljude. Profesore, redatelje, producente...
Sve ti je to dio sposobnosti. Evo neki dan gledam dobar dokumentarac o legendarnom starom pok. arhitektu Ivanu Vitiću. Istina je da Vitić bio genijalan, no kako je pravilno komentirao jedan od komentatora, arh. Odak, to što je podobivao sve najbolje poslove i vinuo se u sam vrh, ima se zahvaliti i drugim sposobnostima (socijalne, manipulatorske, kombinatorske, šarm, karizma... što već treba), a te su isto dio sposobnosti. Jer genijalan možeš biti i u potpunoj anonimnosti. Naravno, ovo je moj prijevod Odakovih riječi, nije se on tako izrazio - samo reče - i to je dio sposobnosti, ne nabrajajući kao ja što točno.

Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Priča o tome kako ju je Jasmila Žbanić odabrala za film kojim se Zrinka lasirala u Berlin pa dalje, odvratna je. Zrinka je u ljutoj konkurenciji borbe za ulogu, u višednevnoj kompliciranoj audiciji, nekakvoj uvaženoj svjetskoj stručnjakinji jednostavno rekla da odbija učiniti nekakve probe. Žbanićka ju je ukorila i rekla da sa glumicom koja se tako odnosi prema poslu ne namjerava raditi, i tu je suradnji bio kraj. Bio kraj... ...ali samo za kratko. Zrinka Cvitešić, mala koketa, ima šarm kojim nadoknađuje nedostatak profesionalnosti, pa ju je Jasmila Žbanić nakon nekog vremena jednostavno pozvala i dala joj ulogu.

Jebeš audiciju, jebeš kulturu i profesionalnost, bitni su šarm i koketnost koji osvajaju. Zrinkine konkurentice za ulogu, one koje su sve audicijske probe profesionalno odradile, nisu dovoljno koketne. Ne znam zašto su se uopće prijavljivale.
Pretjeruješ. Pravo je režisera da odvagne pluseve i minuseve pri čemu se ne vodi birokratskim kriterijima. Ok, Cvitešićka nije htjela odigrati klauna koji može nasmijati. Kako je objasnila - zapravo nije bila u stanju. Ipak, očito je da Jasmila Žbanić nije pogriješila u izboru, pokazao je to uspjeh filma i same glumice.

I svakako ne stoji da je Zrinka Cvitešić neprofesionalna. Jel ti promakla činjenica da odradi 8 predstava tjedno? Također, kako je već spomenuto kazalište na West Endu je creme de la creme i nije mačji kašalj kako ti prikazuješ. Nastupati tamo, i to kao glavna glumica, je ogroman uspjeh.

Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Voditeljica ove zadnje emisije, žena koja je razgovarala sa Zrinkom Cvitešić, čini se kao žena koja u frizerskom salonu ćaska sa drugim ženama zato da joj ne bude dosadno. S time da je u frizerski salon već došla sa dva zagrijavajuća pelinkovca u krvi. Tip nekakve "babe" ili "tetke"... Očigledno je provincijalno impresionirana Londonom, pitanja su "s placa", a još i dijeli savjete gošći, o tome kad treba roditi dijete... Malo chata, malo cheta, i eto ti chick-chat-cheta...
S ovime bih se složila. Bože mili što me nanervirala jučer ta Elizabeta Gojan, s tabloidnim upitima unatoč znanju da nisu dobrodošla, i sa svojim nezanimljivim popovanjima i opaskama! Daleko mlađa od nje Zrinka Cvitešić se doimala na beskrajno višem nivou i puno zrelija kao osoba. Pogotovo izbjegavajući provokacije, što Elizabetu naravno nije zaustavilo u ponovnom pokušaju
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”

Zadnje uređivanje Gingerina : 10.02.2014. at 11:33.
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 11:56   #84
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Svesti njen talent na koketnost je promašeno i zlobno.
Da, to je zaista promašeno i zlobno. Na sreću, ja nisam sveo njen talent na koketnost. Pročitaj pažljivije.

Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Zrinka Cvitešić mi nije omiljena osoba,ni omiljena glumica,ni omiljena pjevačica ili plesačica,ali dovesti u pitanje njen talent i nesumljivi uspjeh je čak i od tebe - smiješno.
Ako zaista nađeš "dovođenje u pitanje njenog talenta" u mojim riječima, i meni će biti smiješno:

Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ta doista talentirana glumica i glazbenica, ...

Talent i rad su temelj uspjeha, ali njega (ovakvog uspjeha) ipak ne bi bilo bez toga što je u svakom ključnom trenutku zašarmirala ključne ljude. Profesore, redatelje, producente...
Znam sve talente Zrinke Cvitešić. Nažalost, svijet funkcionira tako da oni nisu dovoljni za uspjeh hrvatskih glumaca u bijelom svijetu. Na primjeru Višnjića je čak vidljivo i da glumačke kvalitete nisu presudne.. Jebi ga, vidjela ga Madonna, bio joj je zgodan... Zrinka Cvitešić zna glumiti i pjevati, ali na kraju je uvijek presudan šarm...

Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
I svakako ne stoji da je Zrinka Cvitešić neprofesionalna. Jel ti promakla činjenica da odradi 8 predstava tjedno?
Nije, znam da je u mnogočemu profesionalna (znam to i mimo ove emisije). No priča sa audicijom je odvratna.

Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Također, kako je već spomenuto kazalište na West Endu je creme de la creme i nije mačji kašalj kako ti prikazuješ. Nastupati tamo, i to kao glavna glumica, je ogroman uspjeh.
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Dobiti ulogu u londonskom kazalištu na West Endu je itekakav uspjeh i rijetkima je uspjelo doći na te pozornice.
Iskreno me zanima koji je to uspjeh. Je li to kao Nobelova nagrada za mir, sviranje u bendu sa Bob Dylanom, polufinale Wimbledona, igranje rukometa u Kielu... Može li se to nekako kvantificirati? Ne zanimaju me osjećaji onih koji su impresionirani Londonom i svime što je u i iz Londona, a posebno sintagmom "vest end"... Na mnogim područjima djelovanja shvatio sam da su mnoge razvikane inozemne stvari i pojave zapravo velika sranja, pa unaprijed ne vjerujem svemu što je od tamo... Ne umanjujem kvalitetu Zrinke Cvitešić, ali još uvijek ne znam koji je realan doseg toga što je do sad u životu napravila, uključujući i ovo kazalište. Nekako mi se čini da i u Hrvatskoj glumci dobro i puno glume, na raznim daskama, pa bi me zanimalo koliko je to (u postotku) manje teško, manje uspješno i sl.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 12:24   #85
Recimo kao da održiš zajednički koncert s Bob Dylanom Ako te već Bob Dylan osobito impresionira - to bi recimo bila usporedba.

Bila sam jednom na predstavi u nekom kazalištu na West Endu, igrao je glavom i bradom John Malkovich. To ti je, dakle, taj nivo.

Recimo, i Teatar Exit je dobar npr., pa kad za jedno trilijun godina budemo imali x teatara exit, s debelom tradicijom, bit će i zagreb na ovome nivou o kojemu govorimo kad govorimo o West Endu.

Capisci?
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 14:55   #86
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
S ovime bih se složila. Bože mili što me nanervirala jučer ta Elizabeta Gojan, s tabloidnim upitima unatoč znanju da nisu dobrodošla, i sa svojim nezanimljivim popovanjima i opaskama! Daleko mlađa od nje Zrinka Cvitešić se doimala na beskrajno višem nivou i puno zrelija kao osoba. Pogotovo izbjegavajući provokacije, što Elizabetu naravno nije zaustavilo u ponovnom pokušaju
pa nije da se zrinka cvitešić uvijek skanjivala od tabloidiziranja vlastitog života, pa ni tuđih kad joj je to koristilo.
inače, da, ostavlja dojam profesionalnom uspjehu predane osobe koja ima sposobnosti, pameti i ambicije da ostvari ono što želi, a opet pomalo ostavlja i dojam bagera koji za vlastite potrebe melje sve pred sobom.


enivej, meni je liz i dalje odlična.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 15:17   #87
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Da, to je zaista promašeno i zlobno. Na sreću, ja nisam sveo njen talent na koketnost. Pročitaj pažljivije.



Ako zaista nađeš "dovođenje u pitanje njenog talenta" u mojim riječima, i meni će biti smiješno:



Znam sve talente Zrinke Cvitešić. Nažalost, svijet funkcionira tako da oni nisu dovoljni za uspjeh hrvatskih glumaca u bijelom svijetu. Na primjeru Višnjića je čak vidljivo i da glumačke kvalitete nisu presudne.. Jebi ga, vidjela ga Madonna, bio joj je zgodan... Zrinka Cvitešić zna glumiti i pjevati, ali na kraju je uvijek presudan šarm...



Nije, znam da je u mnogočemu profesionalna (znam to i mimo ove emisije). No priča sa audicijom je odvratna.





Iskreno me zanima koji je to uspjeh. Je li to kao Nobelova nagrada za mir, sviranje u bendu sa Bob Dylanom, polufinale Wimbledona, igranje rukometa u Kielu... Može li se to nekako kvantificirati? Ne zanimaju me osjećaji onih koji su impresionirani Londonom i svime što je u i iz Londona, a posebno sintagmom "vest end"... Na mnogim područjima djelovanja shvatio sam da su mnoge razvikane inozemne stvari i pojave zapravo velika sranja, pa unaprijed ne vjerujem svemu što je od tamo... Ne umanjujem kvalitetu Zrinke Cvitešić, ali još uvijek ne znam koji je realan doseg toga što je do sad u životu napravila, uključujući i ovo kazalište. Nekako mi se čini da i u Hrvatskoj glumci dobro i puno glume, na raznim daskama, pa bi me zanimalo koliko je to (u postotku) manje teško, manje uspješno i sl.
West End sigurno nije od njih.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 16:35   #88
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
pa nije da se zrinka cvitešić uvijek skanjivala od tabloidiziranja vlastitog života, pa ni tuđih kad joj je to koristilo.
inače, da, ostavlja dojam profesionalnom uspjehu predane osobe koja ima sposobnosti, pameti i ambicije da ostvari ono što želi, a opet pomalo ostavlja i dojam bagera koji za vlastite potrebe melje sve pred sobom.


enivej, meni je liz i dalje odlična.
Moram priznati da nisam baš pratila pa ne znam o ovome boldanom. Nije me Zrinka Cvitešić ni nešto oduševila opusom koliko ga znam. Recimo Marija Škaričić za koju veli da je u istoj generaciji studirala mi je top glumica, bolja i od ove, i od drugih nabrojanih iz generacije. Neki dan opet gledala Ta divna splitska noć i Marija Škaričić briljira Čak i u dosadnom filmu Majka asfalta je izvrsna. A Zrinka mi nije baš nešto.

A Elizabeta mi je bila sjajna i zanimljiva u izvještavanju o vanjskopolitičkim događajima, ali ovaj Damin gambit mi se čini kao njen podbačaj - otkriva nekakvu samodopadnost, prelazi granice, intimizira se, postavlja s visine, ne preza od glupih i nepotrebnih opaski i zapravo - Gugi (s kojim se nikada ništa ne slažem ) je dobro opisao kako je djelovala jučer, meni barem.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 16:49   #89
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Tema jučerašnje emisije bila je "Lik i djelo velike hrvatske umjetnice Zrinke Cvitešić". Pardon, "Lik i djelo velike hrvatske ženske umjetnice Zrinke Cvitešić"

Ta doista talentirana glumica i glazbenica, uspjela je stići u London i u jednom od 100 londonskih kazališta glumiti Čehinju. Naš provincijalni refleks tjera nas da se jako ponosimo i da mislimo da sad čitav svijet zna kako je Hrvatska super, otprilike kao kad Goran Višnjić glumi u američkoj seriji, ili kad Ivica Kostelić osvoji broncu u sportu kojeg prati nešto ljudi u ukupno 6 država na svijetu. Mislimo da je već vrijeme za autobiografiju dotične umjetnice.

Glumica je nevjerojatno šarmantna i koketna, ja kao muškarac nisam imun na njene čari. I ja bih pao. Na moralnu žalost svijeta, njena fizička ljepota i ženski šarm bili su presudni u nizi prijelomnih trenutaka u njenoj karijeri i uspjehu. Talent i rad su temelj uspjeha, ali njega (ovakvog uspjeha) ipak ne bi bilo bez toga što je u svakom ključnom trenutku zašarmirala ključne ljude. Profesore, redatelje, producente...

Priča o tome kako ju je Jasmila Žbanić odabrala za film kojim se Zrinka lasirala u Berlin pa dalje, odvratna je. Zrinka je u ljutoj konkurenciji borbe za ulogu, u višednevnoj kompliciranoj audiciji, nekakvoj uvaženoj svjetskoj stručnjakinji jednostavno rekla da odbija učiniti nekakve probe. Žbanićka ju je ukorila i rekla da sa glumicom koja se tako odnosi prema poslu ne namjerava raditi, i tu je suradnji bio kraj. Bio kraj... ...ali samo za kratko. Zrinka Cvitešić, mala koketa, ima šarm kojim nadoknađuje nedostatak profesionalnosti, pa ju je Jasmila Žbanić nakon nekog vremena jednostavno pozvala i dala joj ulogu.

Jebeš audiciju, jebeš kulturu i profesionalnost, bitni su šarm i koketnost koji osvajaju. Zrinkine konkurentice za ulogu, one koje su sve audicijske probe profesionalno odradile, nisu dovoljno koketne. Ne znam zašto su se uopće prijavljivale.

Voditeljica ove zadnje emisije, žena koja je razgovarala sa Zrinkom Cvitešić, čini se kao žena koja u frizerskom salonu ćaska sa drugim ženama zato da joj ne bude dosadno. S time da je u frizerski salon već došla sa dva zagrijavajuća pelinkovca u krvi. Tip nekakve "babe" ili "tetke"... Očigledno je provincijalno impresionirana Londonom, pitanja su "s placa", a još i dijeli savjete gošći, o tome kad treba roditi dijete... Malo chata, malo cheta, i eto ti chick-chat-cheta...
Ta pijana frizerka je Elizabeta Gojan. Ona mi je imala manu u ovom intervju a to da sebe previše stavljala u prvi plan (kasnila je Zrinka i ova se ispričavala, a ona ponovno o tome). Tema o referendumu je neprimjerena za ovaj format. Još kako je "frizeka" upadala njoj u rečenice i nije dala da govori je nevjerojatno
split1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 17:09   #90
ništa, ja predlažem da se prebacite na 'drugi format', to je koncept u kojem je izbjegnuto sve što navodite da vam ovdje smeta.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 17:51   #91
dajte banajte ovog gugija više, očito ga smetaju žene na televiziji.
otkud tolika frustracija, pitam se.

Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post

enivej, meni je liz i dalje odlična.
eeej! go liz!
__________________
There is a crack, a crack in everything
that's how the Light gets in.
avant-garde is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 18:12   #92
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
ništa, ja predlažem da se prebacite na 'drugi format', to je koncept u kojem je izbjegnuto sve što navodite da vam ovdje smeta.
O, Drugi format mi je po ćefu, Press klub, Paralele i Reporteri. Zapravo sam izbjegavala Damin gambit, jer mi se nije svidjela Elizabeta u ovoj ulozi onak na prvu (iskreno, bolji mi Aca Stanković), nego jučer eto pogledala iz dosade to sa Cvitešićkom pa sam popizdila na Elizabetu. Stoga potražih ovu temu da se malo zgranem nad takvim paradiranjem.

Quote:
avant-garde kaže: Pogledaj post
dajte banajte ovog gugija više, očito ga smetaju žene na televiziji.
otkud tolika frustracija, pitam se.
To nitko ne zna točno, ali on je "u misiji" jer svugdje vidi "femizandrijski sustav" na djelu
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 19:00   #93
Quote:
avant-garde kaže: Pogledaj post
eeej! go liz!


eeej!
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 10:30   #94
Quote:
avant-garde kaže: Pogledaj post
dajte banajte ovog gugija više, očito ga smetaju žene na televiziji.
otkud tolika frustracija, pitam se.
Da, da...

A kad taj isti Gugi na susjednoj temi kritizira Stankovića i njegovog gosta, onda ga očito smetaju muškarci na televiziji.

Bit će da kod njega prolaze samo emisije transrodnih osoba...

On topic: loš voditelj/loša voditeljica je loš voditelj/loša voditeljica. Spol tu ne igra ulogu. Stipu Alfiera, voditelja Dnevnika, ne kritiziram zato što mrzim sve što je hrvatsko (a on je Hrvat), niti zato što mrzim muškarce...

Elizabeta Gojan emisiju namjerno vodi kao "tetka s placa", a to je vrlo često u koliziji sa svrhom emisije i kvalitetom gošći.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 10:44   #95
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
West End sigurno nije od njih.
West End je dio Londona.

Između svega ostaloga, u njemu se nalazi i 70-tak kazališta.

U našim novinama se jako puno piše o "velikom uspjehu Zrinke Cvitešić", ali se rijetko spominje ime kazališta u kojem nastupa, a uvijek se spominje sintagma "vest end".

Nekako me to asocira na zgodne kombinacije imena novina Washington Post, New York Post, Washington Times, New York Times... Gdje bi bio veći uspjeh objaviti tekst?

Inače, kazalište Phoenix nije među važnijima na West Endu. Za sad nema nikakvog dokaza da je nastup u njemu dokaz veće kvalitete (a niti "uspjeha") nego nastup u Teatru Exit u Zagrebu. Gotovo nitko od nas nije gledao predstavu, pa ne znamo kakva je. To što je "na vest endu" ne dokazuje da je bolja nego da je "u Ilici u Zagrebu".
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 11:03   #96
Ne dokazuje, naravno. Ali priznat ćeš valjda da je lakše nastupiti negdje gdje poznaš ljude i oni tebe poznaju nego kao totalni outsider biti izabran za glavnu ulogu negdje daleko gdje te ljudi prvi put vide?

Inače u životu i čisti moment tzv. sreće igra ulogu. Kak ti grah padne ili kakva ti je karma, uvelike određuje i uspjeh. Očito Cvitešićka ima i sreće povrh svega.

Kako bilo nije taj Phoenix Theatre neka prčija da bismo omalovažavali njen uspjeh.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 11:44   #97
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Ne dokazuje, naravno. Ali priznat ćeš valjda da je lakše nastupiti negdje gdje poznaš ljude i oni tebe poznaju nego kao totalni outsider biti izabran za glavnu ulogu negdje daleko gdje te ljudi prvi put vide?
Nemam osobnog iskustva za usporedbu. Naime, ne posjedujem šarm i koketne sposobnosti Zrinke Cvitešić. Moguće je i da ljudi koji ju baš prvi put vide zaključe da im se njen šarm i koketnost jako sviđaju. A talent, naravno, dobro dođe.

U matematici bi rekli "uvjet koji je nužan, ali ne i dovoljan".

U nekakvoj teoriji, stvar čak može biti i potpuno obrnuta nego što si ju postavila. Npr. unutar zagrebačkih kazališnih krugova možda ne gledaju dobro na šarm i koketnost Zrinke (npr. možda nekome ide na živce što joj sve tako lako ide zbog tog šarma), pa joj je možda teže ovdje dobiti ulogu u Exitu, nego pred potpuno novim zašarmiranim strancima...
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 01:32   #98
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Npr. unutar zagrebačkih kazališnih krugova možda ne gledaju dobro na šarm i koketnost Zrinke (npr. možda nekome ide na živce što joj sve tako lako ide zbog tog šarma), pa joj je možda teže ovdje dobiti ulogu u Exitu, nego pred potpuno novim zašarmiranim strancima...
Zavist i ljubomora na djelu? Može biti. Mi smo mala i primitivna sredina, a sama Zrinka je rekla da ovdje ide malo previše prema tome s kime partijaš.

Budem ti malo opširnije odgovorila, možda sutra. Masa je tvojih nedosljednosti, u izvršavanju dosljedne "misije".

No, kako razgovaramo o ovoj emisiji Daminog gambita, i gledao su tu emisiju, iz nje je bilo očito da Zrinka nije koketna. Ne znam, jel je ti osobno poznaješ pa znaš da je "koketna"?
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”

Zadnje uređivanje Gingerina : 12.02.2014. at 01:39.
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 09:56   #99
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Zavist i ljubomora na djelu? Može biti. Mi smo mala i primitivna sredina, a sama Zrinka je rekla da ovdje ide malo previše prema tome s kime partijaš.
Čudno je to, da stvar svodiš na "zavist i ljubomoru"... Ispada da sam ja veći feminist od tebe...

Ne vidim ništa "primitivno" u tome da drugi glumci, posebno glumice, ne gledaju blagonaklono na to što se njihovoj kolegici sva vrata otvaraju zbog njenog šarma... Sjećam se kako je njen profesor sa Akademije, Branko Ivanda, čovjek koji je istovremeno bio profesor i drugim mladim glumcima, u jednoj TV-emisiji objašnjavao kako joj je odmah nakon Akademije udijelio glavnu ulogu u "Konjaniku"... Ivanda uopće nije skrivao svoj djetinji pad na koljena pred njenim šarmom... Nešto kao stari Glembay pred barunicom Castelli... Ne bih želio biti u koži njenih kolega s godine na Akademiji, onih koji su morali sa strane gledati taj odnos... A onda, nakon svršetka studija, gledati kako po istom principu Cvitešićka ekspresno iz Zagreba ide u Sarajevo, iz Sarajeva u Berlin, a iz Berlina u London... Ukupno tu i nije bilo puno posla, Ivanda (Konjanik) bio je zašarmiran već na Akademiji, Hribar (Muškarac bez brkova) pao je odmah, već kad je vidio Konjanika, Jasmila Žbanić je pala vidjevši "Konjanika" i "Muškarca bez brkova" pa joj je, usprkos incidentu na audiciji, dala ulogu... Pa je na temelju tih par stvari u Berlinu dobila publicitet i uvrštenje među "najbolje mlade glumce"...

Sa Višnjićem se naši glumci otvoreno sprdaju, on je u principu trash-glumac. Nakon urnebesnog "Vidrića" u "Olujnim tišinama", vidjela ga negdje Madonna i zaželjela ga u spotu, zbog šarma... Malo ga je pogurala i tastova obitelj, čovjek se dobro priženio... A onda je u Americi dobio razne uloge, zbog... ...osvjedočenog glumačkog talenta? Dajme najme, bio je zgodan i nekim drugim producentima i producenticama...

BTW: meni Višnjić i Zrinka fizički djeluju kao brat i sestra, dosta su si slični..

Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
No, kako razgovaramo o ovoj emisiji Daminog gambita, i gledao su tu emisiju, iz nje je bilo očito da Zrinka nije koketna. Ne znam, jel je ti osobno poznaješ pa znaš da je "koketna"?
"Koketerija" je uži dio njenog šarma (uz suhu fizičku ljepotu), Zrinka je pojavno u kontinuiranom gardu "male zavodnice"... Neprestano ima onaj zavodljivi smješak koji je negdje na granici "slatke nevine curice" i "otvorene zavodnice"... Taman da zavede baš svakog, i muškarce koji padaju per se, a i one kojima bi otvoreno zavođenje bilo odbojno (npr. žene), one koji padaju na "male curice" tipa Audrey Hepburn...

I da, u ovoj emisiji, kao i u svim ostalima, bila je kontinuirano takva. Šteta što ja, muškarac i antifeminist, moram to objašnjavati tebi, feministici. Ja sam mislio da se vi feministice zalažete za to da žene uspijevaju mimo šarma...

PS: ne znam jesi li primijetila, u emisiji je Zrinka i objasnila kako se uspijeva na "kvalitetnom Zapadu" - odijevaju se najbolje haljine i štikle, pa se taksijem se odlazi na brojne večernje domjenke sa producentima... Nisi valjda mislila da se radi samo o recitiranju Hamleta pred audicijskim komisijama?
..

Zadnje uređivanje Gugenheim : 12.02.2014. at 10:05.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 11:24   #100
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
PS: ne znam jesi li primijetila, u emisiji je Zrinka i objasnila kako se uspijeva na "kvalitetnom Zapadu" - odijevaju se najbolje haljine i štikle, pa se taksijem se odlazi na brojne večernje domjenke sa producentima... Nisi valjda mislila da se radi samo o recitiranju Hamleta pred audicijskim komisijama?
..
Zanimljivo kako nisi cuo(ili shvatio?) dio kad govori o 8 predstava tjedno, jednim slobodnim danom, ucenju stranog jezika, klavira i pjevanja, audicije, vjezbanja klaunova danima...
Pa npr usporeda s hnk i kako tamo izgledaju probe , a kako na we..

U ovoj emisiji zrinka se pokazala kao zrela, vrijedna i ambiciozna mlada zena.
zelim joj puno dobrih uloga i da zaradi za najmanje tri stana u ny, londonu i npr dubrovniku
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.