Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2006., 11:19   #21
ma zvuči strašno, ali nije. a matija ti je dobro napisao.. stres "čuda" radi..
ali barem da EKG ponoviš.. za ostale pretrage, ćeš lako
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 15:53   #22
Imao sam isti problem i sve je bilo zbog stresa...nema razloga za paniku, zdrava si
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 18:39   #23
Živčeki i stres.
prošla sam to, bez brige
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 19:31   #24
I mene srce probada od djetinjstva,prošla sam puno tih pretraga i kad sam bila na ultrazvuku doktor mi je rekao da imam mlaz mitralne regurgitacije,kao da mi zalizak propušta previše krvi jer se dovoljno ne stiska.
Ali nije to ništa opasno.
Najbolje da posjetiš doktora pa da budeš onda mirna.
tweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 17:31   #25
Wink

Ja imam sličan porblem - konstantno me probada u prsima i leđima, a nekoliko mi se puta godišnje desi da na sekundu ili dvije ne mogu doći do zraka ali me u tom trenutku ništa ne boli. Što se bolova tiče doktori su mi rekli da je to od kralježnice, da idem na vježbe i da će proći. No, bol se uvijek vratila. Svašta mi je padalo na pamet - od raka pluća do infarkta... Iskreno se nadam da govorim o istome kao i neki od vas ovdje pa mi je bar malo lakše.
nina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 23:39   #26
također mi se dogodilo...doduše nakon 3-4 neprospavane alkoholizirajuće noći (kad sam se prvi put do daske ponapijala) ..pa sam mislila da sam gotova.. al eto..koliko sam i ja saznala riječ je o tom grčenju mišića..al mogu vam reć da mi nije bilo svejedno
ovisnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 02:59   #27
Meni se isto to pikanje zna javit, pa nemogu normalno ni udahnut ni izdahnut, al mi dođe iz čista mira

p.s. niti pijem niti pušim, niš štetno osim šećera ne konzumiram
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 11:38   #28
treba ici kod dr., inace ja sam bila kod dr. zbog toga i kazu sve ok, vjerojatno se radi o stresu.....
__________________
Barbi
barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 11:38   #29
treba ici kod dr., inace ja sam bila kod dr. zbog toga i kazu sve ok, vjerojatno se radi o stresu.....
__________________
Barbi
barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 11:40   #30
treba ici kod dr., inace ja sam bila kod dr. zbog toga i kazu sve ok, vjerojatno se radi o stresu.....
__________________
Barbi
barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 00:32   #31
i meni se to događa godinama,nisam bio kod doktora,vjerojatno stres.
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 21:32   #32
pozzdrav ekipa...tako bi me spasilo da mi netko zasigurno kaže da je stres u pitanju...imala sam sličnih tegoba...ne znam ni kako to objasniti....pritiskalo me po sred prsa...čak mi u lijevoj dojci probadalo...pa nemam zraka, pa puls luduje...kažu da je to tjeskoba ili whatever....no bude me strah toga lagano..što učiniti kad te boli posred prsa i lupa ti hertz???
miyu_luna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 22:10   #33
Quote:
OkatoZlo kaže: Pogledaj post
Hvala Matija!

Krecem se puno (setam), pusim malo (dvije kutije tjedno) ali cim se pocnem baviti nekim vecim naporom padam od iznemoglosti. Mislim da bi me ubilo da trcim deset minuta po traci.

Jel netko zna strucnije reci o cemu se radi? Sto nije u redu i da li je stvar u srcu ili necemu drugom?
to se i meni zna dogoditi


i kako sad, svi kažu bio je stres, pa kako ste se riješili tog stresa?
Bugy is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 03:12   #34
Okato zlo ajde da prvo definiramo toćno gdje se srce nalazi

Stres se spominje u puno postova obično sam i sam sklon tom tumačenju no
jedan internistički pregled bi dobro došao ćisto prevencije radi.
Ne vidim neke riziko faktore no da bi se moglo reći da su živćeki u pitanju potrebno je prije obaviti neke osnovne pretrage.
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 15:02   #35
Question Bolovi u predjelu srca

Eto, već neko vrijeme imam neke čudne bolove u predijelu srca. Već ima jedno vrijeme kako to osjećam. Prije sam to osjetio blaže i nisam obraćao pažnju pa se izgubilo, pa se vraćalo, itd. U zadnje vrijeme vratilo se opet i malo izraženije. Nije to neka jaka bol zbog koje bih se previjao, ali onako iritantno nešto gnjavi. Osjećam kao neku zakočenost u lijevoj strani prsišta, ali baš ispod prsne kosti i mali u lijevoj ruci. (Inače imam 33g, 172cm, 90kg, kolesterol 6.88 (stara također ima kolesterol), sve ostalo u nalazu OK; znam nije bajno, ali radim na tome). Inače dobre sam kondicije, vježbam kod kuće sklekove, vozim bic, malo trčim i igram nogomet, i tako, ne osjećam se pretjerano slab.

Bio sam kod svoje liječnice u ambulanti u kvartu i rekao da imam te probleme i ona me poslala na EKG i rendgensko slikanje pluća. Nište se nije pokazalo. Poslije 2 mjeseca skinuo sam nešto kila, ali ovaj osjećaj oko srca je još izraženiji pa sam ponovno otišao kod nje. Ona misli da je to od debljine, od kičme, itd. Malo sam tražio po Internetu oko ovih simptoma i nisam baš mogao zaključiti što bi imalo smisla; na jednoj stranici kaže da je to predinfarktno stanje, na drugoj da su to samo simptomi stresa (mislim da mi posao i nije pretjerano stresan, ali čovjek ne može znati kako mu podsvijest radi), pa da to može biti od propuha. Najrazličitije mogućnosti koje idu iz jedne u drugu krajnost.

No nakon drugog posjeta nekako ja nju nagovorim da idemo dalje s pretragama jer meni ne treba bolovanje i te gluposti kako nisam zbog toga došao nego stvarno je neki vrag. Pristane ona poslati me na ergometriju (EKG s opterećenjem), pa možda se odluči internista dalje za ultrazvuk srca... i ta ergometrija tek za mjesec dana. Tkoo zna, onda će ultrazvuk srca možda za sljedećih mjesec dana, ... nemam pojma.

Sve mi se čini to presporo pa bih otišao u privatnu kliniku napraviti kardiološki pregled. Novac mi i nije neki problem nego vište to što baš nešto ne vjerujem u pretjeranu pouzdanost ni tih privatnih ordinacija. Volio bih kad bih mogao obaviti pravi pregled u pravoj bolnici gdje su pravi stučnjaci za srce jer možda je nešto opasno, ali ovom dinamikom čini se da ću za bolnicu se načekati. Ne preostaje mi nego otići u privatnu kliniku.

Ima li netko možda neke savjete?
sbrbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 15:21   #36
Da te postedim il ne stedim svojih nagadjanja ??? Naravno da je najbolje da odes u privatnu kliniku,ako vec nemozes da cekas,i za dan dva da imas sve nalaze na videlu.UZ srca svakako da moze mnogo toga pokazati,i moj savet ti je da prvo to obavis.
Bol u svakom delu tela moze da bude i na nervnoj bazi,sto takodje ne iskljucuje ovaj slucaj..ali takodje moze da bude i od bolesnog predela kicmenog prsljena/ova,cak moze i od zeludca,moze da bude od promaje...
Tako, prvo proveri sve za srce da ti budes mirniji i zahtevaj od svog lekara da pronadje uzrok tvojim tegobama.
Sretno
Cosmopolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 00:48   #37
Quote:
Cosmopolita kaže: Pogledaj post
Da te postedim il ne stedim svojih nagadjanja ??? Naravno da je najbolje da odes u privatnu kliniku,ako vec nemozes da cekas,i za dan dva da imas sve nalaze na videlu.UZ srca svakako da moze mnogo toga pokazati,i moj savet ti je da prvo to obavis.
Bol u svakom delu tela moze da bude i na nervnoj bazi,sto takodje ne iskljucuje ovaj slucaj..ali takodje moze da bude i od bolesnog predela kicmenog prsljena/ova,cak moze i od zeludca,moze da bude od promaje...
Tako, prvo proveri sve za srce da ti budes mirniji i zahtevaj od svog lekara da pronadje uzrok tvojim tegobama.
Sretno
A može biti i od nepravilnog položaja kod spavanja...

mene isto ponekad uklješti oko srca... u većini slučajeva kao posljedica nepravilnog položaja kod dizanja nekog tereta...

I za početak, možda da malo prestaneš sklekove radit, barem dok ne vidiš šta je u pitanju...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 12:36   #38
@VTi underhood

Kako ti je stara?
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 10:08   #39
Probadanje u lijevoj strani ispod srca i baba koja ne želi u liječnika

Evo jedno pitanje za doktore i one koji su imali slične tegobe.
Baba (75g.), vitalna, energična, radi stalno, hrani se samo povrćem iz vrta, voćem, ribom, samo lešo, ono sve 5.
Ima godinama kronični zatvor, pridržava se svih savjeta, bila na pregledima, itd.

Jučer je nešto zabolilo na lijevoj strani ispod dojke, da je zajaukala od bola. Kaže da je nešto prisiklo kao nožem, i da joj se to dešava ponekad.
I da osjeća zatezanje u lijevoj podlaktici.
Mene je strah radi lijeve ruke- srce, a mislim da je moguće radi te probave.
U svakom slučaju neće da je vozim na pregled. Da li bi to moglo bit nešto opako vezano uz srce, ili bi to moglo bitu radi problema sa probavom? (Ako jee probava onda stvarno nemogu ništa jer jede sve lagano, lešo,bez začina, pije 2l vode, uzima metamucil)..
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 22:37   #40
pa po opisu odgovara bolovima kod anksioznih stanja ali s obzirom da je riječ o starijoj osobi svakako bi trebalo uraditi neke nalaze: EKG, krvnu sliku, biokemiju i rtg prsnog koša za početak...druge koje su poželjne pretrage su koagulogram i mineralogram, UZV abdomena, ergometriju(ovisno o anamnezi)
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.