Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2003., 10:22   #1
Lightbulb Priznanje Dalaj Lame

Priznao je Dalaj-lama, prema dnevnim novinama-Blaise, opet ja-
da mu je nedostajao seks.

I dok neke crkve retrogradno priznaju da su stoljećima ubijale i mučile na stotine tisuća nevinih ljudi, i bacale na lomače one koje su drugačije mislile
jedan je vjerski poglavar priznao jednu intimnu stvar.

Je li to nastupilo novo doba, pa su priznanja te vrste normalna stvar??

Priznanje zločina i priznanje nečijih seksualnih želja, nema istu težinu, ali ima značaj jer se radi o duhovnim, a ne o svjetovnim nosiocima nekih ideja.

Osjećaj krivnje ili što drugo, što ih zapravo tjera na sve to????
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2003., 10:27   #2
Ramakrishna reko (opet ja neke tamo navodim ) da nije dobro kad duhovni autoriteti/ucitelji govore o vlastitim slabostima. Ne zbog sebe nego zbog ucenika kojima su oni uzor.
A mozda i sebe slabe na taj nacin? Ono ja prizno, ja smrtnik, ja jadan.. pa zasto da se ubijam dostic neki ideal?
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2003., 10:39   #3
'Priznanje' takve vrste nije neobično za Dalaj-lamu, bilo ih je i prije, takav je stav u korjenu njihove filozofije. Slikovito se izrazio na predavanju u Zgb: sebe je opisao morem koje se ponekad uzburka na površini /želja, bijes.../, ali golema masa ispod valova ostaje mirna.
Ikkyu, jedan od osnivača zen-budizma /1394-1481/ je imao i ljubavnicu i jeo meso, a sve te 'grijehe' je vrlo simpatično opravdao koančićima /koji nama zapadnjacma često zvuče kao puka demagogija, ali kad se zamisliš nad njima, što im i jest svrha, možeš em puno naučit, em se zabavit/. A Ikkyu se nije uzdržavao ni odgovora koji u slobodnom prijevodu zvuče 'a što vas boli k***c što ja imam ženu'.
Sv. Augustin je bio quite razvratan, a kad je prešao na kršćanstvo postao je radikalni protivnik seksa. Na način nekog koga prestrašno grize savjest.
Enivej, čak ni pape u srednjem vijeku nisu naročito revno skrivale potomstvo, a činjenica da ti tako nešto možeš pročitat u novinama govori samo o raširenosti medija, a nikako o 'novoj svijesti'. Eh...
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2003., 11:20   #4
Quote:
ravana kaže:
Ramakrishna reko (opet ja neke tamo navodim ) da nije dobro kad duhovni autoriteti/ucitelji govore o vlastitim slabostima.
Sto znaci da podrzava(s) licemjerje?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2003., 11:21   #5
Talking Ako sretneš Budu - ubij ga!

Quote:
ravana kaže:
... nije dobro kad duhovni autoriteti/učitelji govore o vlastitim slabostima. Ne zbog sebe nego zbog učenika kojima su oni uzor.
Držim da nije dobro da postoje "duhovni autoriteti" (što je to? ), a da je jako dobro da vjerske vođe priznaju da su samo ljudi. Po tome je Dalai Lama velik i veličanstven.

Budu li učenici majmunski oponašali svoje "uzore" - nikad ništa od njih.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2003., 11:37   #6
Quote:
Gospon Pes kaže:
Sto znaci da podrzava(s) licemjerje?
Ne. Podrzavam idealizam. Dok coek vjeruje da je Tito savrse trudit ce se drzatkomunistickih ideala. kad shvati da i taj ima mana izgubit ce vjeru. Zbog ljudi je dobro da postoje uzori, makar samo u njihovim glavama.
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2003., 12:34   #7
Re: Priznanje Dalaj-lame

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
-Blaise, opet ja-

Ne, samo daj, ova ti je dobra.

Quote:
Osjećaj krivnje ili što drugo, što ih zapravo tjera na sve to????
Moze biti to, a i ne mora.
Osobno, vjerujem da je Dalaj Lama razrijesio sam sa sobom o osjecaju krivnje.
Moguce ga je tjerala ljudskost.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2003., 12:45   #8
Ja volim znati da i tzv. veliki ljudi imaju svoje slabosti. Ako se s njima znaju nositi u skladu s načelima koje propagiraju postaju živi uzori. Puno opipljiviji od nekih nedostižno savršenih.
Precious is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2003., 13:26   #9
Quote:
ravana kaže:
Ne. Podrzavam idealizam. Dok coek vjeruje da je Tito savrse trudit ce se drzatkomunistickih ideala. kad shvati da i taj ima mana izgubit ce vjeru. Zbog ljudi je dobro da postoje uzori, makar samo u njihovim glavama.
Graditi kuću na trulim temeljima ili bez temelja uopće nema veze sa idealizmom. Takva kuća je unaprijed osuđena na propast, a što je većom sagrađena time biva veća tragedija njenih ukućana.
Idealizam bi, valjda, trebao poticati izgradnju kuće sa stabilnim temeljima. Stanari takove kuće bi morali znati što se u toj kući nalazi, pa i njene mane. Tek tada bi mogli voljeti i život u toj kući.
Za one koji idealizam nalaze u nebesima, ne treba kuća na zemlji. Oblaci su dovoljni.
Satir I Kusch is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2003., 13:40   #10
Quote:
ravana kaže:
Ne. Podrzavam idealizam. Dok coek vjeruje da je Tito savrse trudit ce se drzatkomunistickih ideala. kad shvati da i taj ima mana izgubit ce vjeru. Zbog ljudi je dobro da postoje uzori, makar samo u njihovim glavama.

Savrsenstvo? Zar ima nekog tko u to vjeruje?
Jesi li siguran da ne podcjenjujes ljudsku pamet?
Ima mozda boljih i uspjesnijih od nas, ali nema savrsenih i tko god u tako nesto vjeruje, tesko ce tresnuti na zemlju jednog dana.
Ne smatram da je dobro da postoje uzori jer kad imas uzor, tezis njemu.
A svaki covjek bi trebao teziti sebi.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2003., 13:45   #11
vjerojatno je trik u tome da si covjek postavi dovoljno nedostizne uzore da ima citavog zivota sto raditi.
ljetopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2003., 14:07   #12
Veličina

Veličina je u priznavanju svojih nedostataka.
Ali ne samo sebi nego i drugima.

Netko to doživljava kao slabost, ali nije. To je snaga.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 14:23   #13
Priznati svoje slabosti... za to treba velika hrabrost.
I snaga. I uciti puno treba.
Jos kad bismo se usudili priznavat pogreske i zablude.

Primjer je vazan. Ako moze dalaj lama, mozda mogu pokusati i ja. Tako da je poruka mozda: probaj i ti, moze se.
Lakse je skupiti hrabrost. A kad skupis hrabrosti, vidis koliko dobivas. Time sto pokazes kako si ponkad slab. Ponekad samo covjek. Kako mozes postati jaci.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 15:05   #14
Red face Re: Priznanje Dalaj-lame... a tko nejga za što ŠLJIVI...?

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Priznao je Dalaj-lama, prema dnevnim novinama-Blaise, opet ja-
da mu je nedostajao seks.

I dok neke crkve retrogradno priznaju da su stoljećima ubijale i mučile na stotine tisuća nevinih ljudi, i bacale na lomače one koje su drugačije mislile
jedan je vjerski poglavar priznao jednu intimnu stvar.

Je li to nastupilo novo doba, pa su priznanja te vrste normalna stvar??
Dalaj Lama je neznabožac... dakle nema pravu spoznaju pravoga Boga! Uostalom, on i ne vejruje u Boga, po njegovom osobnom stavu... on je - budist, kao takav vjeruje u - Nirvanu! Konačno mjeto smiraja... a ne u Boga... kako ga vide kršćani, muslimani ili židovi.


Preko Dalaj Lame masonske sile tame pokušavaju poručiti: da bi se eto sad svi trebali "otvoriti" i "priznavati"?! Šta to?

Da biskupima nedostaje sex... ma daj... pa oni toga imaju - na bacanje!


Nije mi smao jasno, kako ti se više da... Nemila i Nedraga... a svi te prokužili!?



Quote:
Je li to nastupilo novo doba, pa su priznanja te vrste normalna stvar??

I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 15:07   #15
Smile

Quote:
ravana kaže:
Ramakrishna reko (opet ja neke tamo navodim ) da nije dobro kad duhovni autoriteti/ucitelji govore o vlastitim slabostima. Ne zbog sebe nego zbog ucenika kojima su oni uzor.
A mozda i sebe slabe na taj nacin? Ono ja prizno, ja smrtnik, ja jadan.. pa zasto da se ubijam dostic neki ideal?



Napreduješ...
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 15:22   #16
Re: Re: Priznanje Dalaj-lame... a tko nejga za što ŠLJIVI...?

Quote:
I.L kaže:
Dalaj Lama je neznabožac... dakle nema pravu spoznaju pravoga Boga! Uostalom, on i ne vejruje u Boga, po njegovom osobnom stavu... on je - budist, kao takav vjeruje u - Nirvanu! Konačno mjeto smiraja... a ne u Boga... kako ga vide kršćani, muslimani ili židovi.



Nije mi smao jasno, kako ti se više da... Nemila i Nedraga... a svi te prokužili!?
Da mi se da.......jer ako neće moderatori skloniti te negdje u smiraj onda ću te ja stalno podsjećati te kao je to strašno drugme željeti zlo.
Uostalom činiti dobro i živjeti dobro su bliski rođaci, a ti niti živiš dobro a niti činiš ikome išta dobro a najmanje sebi.

Shalom Say Baba Lukiću
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 15:33   #17
Re: Re: Re: Priznanje Dalaj-lame... a tko nejga za što ŠLJIVI...?

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Da mi se da.......jer ako neće moderatori skloniti te negdje u smiraj....
Daj mi reci gdje je smiraj pa da ja odem tamo na nekoliko dana.


Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 15:39   #18
Re: Re: Re: Re: Priznanje Dalaj-lame... a tko nejga za što ŠLJIVI...?

Quote:
Blaise kaže:
Daj mi reci gdje je smiraj pa da ja odem tamo na nekoliko dana.


Sramota biti tu šerif na R. i D., a to ne znati.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 15:41   #19
Re: Priznanje Dalaj-lame

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Priznao je Dalaj-lama, prema dnevnim novinama-Blaise, opet ja-
da mu je nedostajao seks.
jadan čovjek...

Quote:
I dok neke crkve retrogradno priznaju da su stoljećima ubijale i mučile na stotine tisuća nevinih ljudi, i bacale na lomače one koje su drugačije mislile
jedan je vjerski poglavar priznao jednu intimnu stvar.
kaj bi to trebalo biti nešto revolucionarno?

Quote:
Je li to nastupilo novo doba, pa su priznanja te vrste normalna stvar??
samo priznanje ne znači gotovo ništa.

Quote:
Priznanje zločina i priznanje nečijih seksualnih želja, nema istu težinu, ali ima značaj jer se radi o duhovnim, a ne o svjetovnim nosiocima nekih ideja.
tko se danas više ne proglašava duhovnim?

Quote:
Osjećaj krivnje ili što drugo, što ih zapravo tjera na sve to????
bit će da ga ždere savjest
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 15:45   #20
Re: Re: Re: Re: Re: Priznanje Dalaj-lame... a tko nejga za što ŠLJIVI...?

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Sramota biti tu šerif na R. i D., a to ne znati.
Ides!

Dobijem i znacku?
I pistace?
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.