Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2009., 11:05   #1
Laparotomija i vrtoglavica

Pozdrav,

prije tri mjeseca sam operirala teratom (dobroćudni tumor na jajniku), te su mi jajnik i jajovod odstranjeni. E sada, pošto sam se u zadnje vrijeme znatno udebljala, a osjećala sam se dovoljno dobro, krenula sam na dijetu (koristila sam čak i tablete Reductil) i počela sam vježbati na orbitreku i na pilates lopti. Sve je bilo OK do prije par dana kada sam otišla na izlet na Papuk i tamo cijeli dan pješačila i pentrala se po slapovima, a taj dan sam jela samo voće (dvije banane i kolut ananasa). Pred kraj izleta sam osjetila bolove na mjestu reza, a drugo jutro kada sam se probudila imala sam vrtoglavicu i slabost. Vrtoglavicu sada nemam, ali osjećam neopisiv umor i cijelo vrijeme mi se spava. Nadam se da sam se samo preforsirala i da je to reakcija tijela na vježbu i dijetu. Eto, ako netko ima sličnih iskustava, molim vas javite se
frida31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 01:08   #2
Ajme šta je previše, stvarno je previše! Zašto ste se tako rano preforsirali, pa baš na taj Papuk pentrati se? Laganini šetnja i vježbe ok, ali toliko zamarati svoj organizam kojem ipak triba vrimena da se oporavi nakon operacije i ništa jesti....hm...dajte si vremena, s ničim toliko žuriti.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 11:29   #3
Quote:
frida31 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

prije tri mjeseca sam operirala teratom (dobroćudni tumor na jajniku), te su mi jajnik i jajovod odstranjeni. E sada, pošto sam se u zadnje vrijeme znatno udebljala, a osjećala sam se dovoljno dobro, krenula sam na dijetu (koristila sam čak i tablete Reductil) i počela sam vježbati na orbitreku i na pilates lopti. Sve je bilo OK do prije par dana kada sam otišla na izlet na Papuk i tamo cijeli dan pješačila i pentrala se po slapovima, a taj dan sam jela samo voće (dvije banane i kolut ananasa). Pred kraj izleta sam osjetila bolove na mjestu reza, a drugo jutro kada sam se probudila imala sam vrtoglavicu i slabost. Vrtoglavicu sada nemam, ali osjećam neopisiv umor i cijelo vrijeme mi se spava. Nadam se da sam se samo preforsirala i da je to reakcija tijela na vježbu i dijetu. Eto, ako netko ima sličnih iskustava, molim vas javite se
Ne se toliko forsirati!

Nakon laparatomije, potrebno je da prođe 6 mjeseci kako bi se moglo početi konkretno vježbati, posebno sa opterećenjem trbuha. Nakon laparoskopije (koja je manje invazivna) može lagano nakon 3 mjeseca, ali intenzivnije tek nakon šest mjeseci.

Strpi se još malo. Nemoj toliko opterećivati organizam. Potrebno je vremena da se vratiš u formu ali je svakako bolje raditi korak po korak, nego ovako kako si ti krenula.

U biti, znam kako ti je. I sama sam imala operaciju (doduše lapaskopiju) i jedva sam dočekala da mogu krenuti vježbati. Na jogu sam krenula nakon tri mjeseca od op. ali nisam još nekih mjesec dana radila ništa za stomak, jer sam još osjećala rane (a i gin. je strogo zabranio). Sada je prošlo nekih 7 mjeseci i baš pravo vježbam i osjećam se jako dobro.

Glede dijete, ništa tako restriktivno nije dobro za nikoga. Jedi normalno (ne želiš sigurno oslabiti imunitet ludim dijetama), ali pazi na unos kalorija i na vrijeme obroka (ne jesti kasno na večer). Pojačaj šetnje i druge aktivnosti koje te neće toliko iscrpljivati. Doći će stvari na svoje. Uzmi u obzir to da koliko je tijelu trebalo vremena da dodje u tako loše stanje (npr. 3 do 4 mjeseca), potrebno je isto toliko rada da se vrati u formu.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 15:32   #4
Hvala na odgovorima, evo nakon par dana odmora i uravnoteženije prehrane osjećam se puno bolje, još sam umorna ali vjerujem da će se i to uskoro riješiti. A sa vježbanjem ću ipak sačekati, pozdrav
frida31 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.