Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2004., 12:15   #21
tenks
melange is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 12:16   #22
Nema na cemu
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 13:02   #23
Quote:
fairy kaže:
Zvijezde koriste plastične kreme, ovaj kirurgije!
Da, koriste i to Samo ne znam kako bi izgledale bez svih tih silnih čuda koje koriste a i ovako ih večina izgleda bezveze.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 13:10   #24
Quote:
anya kaže:
Da, koriste i to Samo ne znam kako bi izgledale bez svih tih silnih čuda koje koriste a i ovako ih večina izgleda bezveze.

Da, isplastificiraju se i stave kilu šminke, a kad to sve skinu izgledaju kao živi mrtvaci!
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 18:19   #25
Quote:
Noemi kaže:
Slazem se da kod vecine krema placamo brand i mehanizam koji stoji iza njega.Ali ima krema koje imaju u sebi skupe sastojke i jednostavno se ne mogu usporediti s kremicom od 20-30 kn.

Blago zenama sa savrsenom kozom kojima je i obicna NIvea dobra.Moja nona u zivotu nije stavila na lice nista osim djecje Solee.ona sa zecicem i nije imala niti jedne jedine bore.
DA li je to od kreme ili se mogla mazati i svinjskom masti za takav efekt ne znam.

Ali meni je Annayake kremica br 10 zakon Spasila mi je kozu unistenu suncem i vjetrom i pomogla joj da uspostavi ponovno ravnotezu.
Skupa je,30ml dodje preko 1000kn.Imala sam srecu da sam se mogla pokriti s testerima.
Ali ta krema je po meni vrijedna svake lipe.

Ustedila mi je odlaske kozmeticarima,eksperimente sa kortikosteroidima i puno muke.Dala je mojoj kozi bas ono sto joj je trebalo.

Sad sam opet na medicinskoj liniji,puno prihvatljivijih cijena ali opet cudotvornoj.Odnosno prilagodjenoj potrebama moje koze.Lice mi izgleda kao prije puberteta.Mekano,glatko,sjajno.Pore se jedva naziru.

Poanta-nije istina da efekt kreme ovisi o njenoj cijeni. Treba pogoditi kremu koja u odredjenom trenutku pase kozi. Blago onima cija koza je sretna jeftinim kremicama. Oni drugi moraju posegnuti malo dublje u dzep,ne iz razmazenosti ni luksuza nego iz potrebe.
Premda se slazem da ima skupih krema po sastavu slicnih jeftinijima,koje ne opravdaju svoju cijenu.
Ovo stoji
Meni je (možda sam ja isto među sretnicama) dosad najbolja krema obična Nivea soft. A u određenim razdobljima godine najbolje se osjećam - bez kreme.

Imam masnu kožu i jako sam sklona prištićima, no držim to nekak pod kontrolom. Vjerojatno bi se našla krema koja bi mi bila još bolja, al prek 200kn fakat ne dam. Mislim, ne radi se o tom da ta krema nevalja već da je recimo 500kn objektivno previše para i za najbolju kremu svih vremena.

Najviše volim otić u ljekarnu, nekako Vichy-ju i Avene-u najviše vjerujem.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 18:53   #26
Quote:
Tinchi kaže:

Najviše volim otić u ljekarnu, nekako Vichy-ju i Avene-u najviše vjerujem.
primjetila sam, da ljudi cesto tak razmisljaju. da su kreme koje kupis u ljekarni "zdravije". ali to je samo nacin reklame odnosno ciljanja na takve kupce. nemam ja nista protiv vichyja (meni licno njihove kreme ne odgovaraju) i slicnih marki, ali to sto je kupljen u ljekarni nista posebno ne znaci.

inace ja sam slaba na skupu kozmetiku preparativu i dekorativu. to mi je investicija u buducnost
svi pokusaji da predjem na manje skupu kozmetiku su me "skupo" kostali. sad ne eksperimentiram vise. jeftinije mi dodje
sergio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 21:29   #27
Quote:
Billi kaže:
cuj, nabrijana, ja ti puno zaradjujem i kupujem kreme za 300-tinjak kuna i to meni nije trosak at all. mislis li da sam glupa ili da kupujem kreme u skladu sa svojim mogucnostima
??
evo da ti ja odgovorim umjesto "nabrijane" :
ma nisi glupa, ti si samo umisljena prepotentna sminkerica

i tak ....ma meni je osobno glupo bacit 1000 kn na kremu il 500 na ruz...ne zato sto to ne bi mogla izdvojit, nego jednostavno nema smisla po meni jer nije vrijedno toga...pa i da sam milijarder ili poznata faca iz hollywooda brijem da ne bi tolko para bacala na kozmetiku a kamoli ovak

ruz je samo ukras pa pogotovo nedam vise od 50 kn za to, a krema je ipak krema...tu sam spremna dat vise od 100 al nikako preko 200...a ti koja kupujes kreme za 300 i vise kn, ok to je tvoj izbor...ako su ti stvarno dobre i pasu tvojoj kozi, ok super nasla si svoju kremu al ak ih kupujes samo zato kaj je to neko ime i jer ti je ispod casti kupit nesto jeftino onda si snob...sorry al to je tak
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 22:41   #28
Quote:
Tinchi kaže:Meni je (možda sam ja isto među sretnicama) dosad najbolja krema obična Nivea soft.
Meni su bile dobre od Garniera FRESH i ova Nivea Soft. Kako je Nivea jefitnija, kupujem nju (ova druga je oko 50 kn, 46-47 tak nekak) i super mi je
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2004., 08:47   #29
Quote:
mush mushi kaže:
evo da ti ja odgovorim umjesto "nabrijane" :
ma nisi glupa, ti si samo umisljena prepotentna sminkerica

iz tvojih usta u bozje usi

vidis, kad se guras di ti nije mjesto, mjoj post je iso onoj nabrijanoj, sad pak opet moram objasnjavat da koristim kremu koja dojde 120 kuna. normaderm od visija.

nadam se da moj ugled sninkerice nije pao u tvojim ocima
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2004., 09:22   #30
Ja ne koristim nikakvu kremu za lice. Jedino što koristim je ono od Garniera mlijeko za čišćenje (zeleno, i mislim da piše na njemu FRESH - 24kn).

A što se sisley-a tiče, jučer sam bila u Iris parfumeriji u mercatoru i baš gledam kako njihov lak dođe nekih skoro 300kn jebote, pa šta to ima u sebi da mi je znat? (sumnjam da ima išta drugačije od ostalih i znam da bih platila samo brand, a ne nužno i kvalitetu)
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2004., 16:10   #31
Quote:
Noemi kaže:
.

Ali meni je Annayake kremica br 10 zakon Spasila mi je kozu unistenu suncem i vjetrom i pomogla joj da uspostavi ponovno ravnotezu.
Skupa je,30ml dodje preko 1000kn.Imala sam srecu da sam se mogla pokriti s testerima.
Ali ta krema je po meni vrijedna svake lipe.

Ustedila mi je odlaske kozmeticarima,eksperimente sa kortikosteroidima i puno muke.Dala je mojoj kozi bas ono sto joj je trebalo.

a sta si radila da si toliko izlagala kozu suncu i vjetru cim je doslo do takvog unistenja?

nije mi jasno,cisto toliko
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2004., 16:14   #32
Talking petljam se di mi nije mjesto

Quote:
Samantha kaže:
a sta si radila da si toliko izlagala kozu suncu i vjetru cim je doslo do takvog unistenja?
meni na pamet padaju barem dvije stvari:
jedrenje i skijanje. i jedno i drugo ti sprzi oci, kozu, kosu... ako se ne stitis...
(ali nemam pojma kaj je Neomi radila od sebe ).
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2004., 16:18   #33
ma i meni skijanje pade na pamet,al opet nepomljivo mi je izaci bez zastite na snijeg....a spominje tu i kortikosteroide,pa sta ce joj oni za siusenu kozu

noemi-x files
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2004., 16:49   #34
btw,priče o zaštitnim faktorima su jednim dijelom mit i mlaćenje love,pričala mi je kozmetičarka(radila za alkaloid,testove i ostalo za hoffmann-la roche-studije o dekspantenolu i bila dio tima koji je uvezao bepanthene kolekciju u hrvatsku,kongresi seminari yaddayadda)kako je na jednom od kongresa za europu sredinom '90ih propisan novi standard i obavezno-ez in ne dobiva certifikat za korištenje ako ga nema-prisustvo SPFaktora u sastavu kremi za lice,s iznimkom noćnih naravno.tako da sve dnevne kreme koje se prodaju,uvoze moraju imati titaniumneštooksid jer je to oznaka za zaštitu od sunca.hot shots s pompoznim ekskluziva markicama "spf included" samo dobro naplaćuju općenitu neinformiranost.
sami faktori su,prema njezinim riječima,nakon 18stice uglavnom bespotrebni i teški za pore,tako da 30,40 itd više djeluju kao premaz nego biološki propusan filter.
inače,apropo sunca i počinjene štete,primijetila sam pojavu alergijske reakcije i mrljica točno unatrag 4godine,što mi je potvrdila i kozmetičarka,većina čijih mušterija prije 2000.nije imala ni alergije na sunce ni takve pritužbe.priče o ozonu i rupama su daleko starije naravno,ali ne znam kakvo je stanje nad hrvatskom i koliko se zna o tome,jedino se točno sjećam tog ljeta tijekom kojeg su se kod mene i drugih pojavili simptomi,a da nismo mijenjale/i uobičajenu ljetnu rutinu ni izostavljali vitaminsku(beta karotensku)pripremu
melange is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2004., 22:55   #35
Quote:
Samantha kaže:
ma i meni skijanje pade na pamet,al opet nepomljivo mi je izaci bez zastite na snijeg....a spominje tu i kortikosteroide,pa sta ce joj oni za siusenu kozu

noemi-x files
Bavila se aktivno sportom od ranog djetinjstva koji je podrazumjevao boravak na otvorenom.I to tokom cijele godine.
Bez obzira na zastitne kreme koza se unisti.Ma koliki bio faktor,ako si na suncu tokom ljeta, preko podneva, iz dana u dan, lice izgori.

Koza mi je dosla tanka i crvenkasta,sklona perutanju,svrbezu i stvaranju lisajeva i kad bi netko kihnuo
A ni pristica nisam bila postedjena od svih onih preparata za zastitu.

Pa je to moja dermatologica pokusavala drzati pod kontrolom kortikosteroidnim kremama u akutnoj fazi Tvrdila je da sam nepovratno unistila kozu i preporucivala mi kreme i serume za zene nakon 50.te.

Na Annayake sam naletila slucajno,i sva sreca da jesam. I promijenila sam dermatologa, ustanovilo se da imam alergiju na emulgatore u kremama za suncanje.

Eto,nije bas x-files
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 11:04   #36
Ti si imala sreću da ti je krema pomogla. Jer ipak je rizik kupiti kremu od 1000 kn.
što se tiče krema za sunčanje čitala sam da one kreme s jako velikim faktorom štite otprilike 97% od sunca, dok one s manjih faktorom samo koji postotak niže. Samo te s manjim trebaš mazati češće.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 11:35   #37
Quote:
anya kaže:
Ti si imala sreću da ti je krema pomogla. Jer ipak je rizik kupiti kremu od 1000 kn.
.
ja sam par puta trazila tester za neku skuplju kremu ali ga nisam dobila. poslije zime obicno kupim neku c-vitamisku kremu kao tretman za oporavak nakon zime pa zato biram sto bi uzela. ali nikako bez testera.
jako sam se zeznula kaj sam kupila visijevi oligo kremu pa sam je bacila nakon par dana. koza mi se toliko omastila i opristavila da sam nosila pjenu za pranje u ured da lice perem koliko je bilo masno.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 11:55   #38
ja sam probala tester od te oligo vichy i ne odgovara mi - baš tako se desilo kako ti kažeš. Srećom, bio je samo tester. Sada koristim onaj Thermal S mat i jako sa zadovoljna (da pokucam o drvo).
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 16:58   #39
Quote:
Billi kaže:
iz tvojih usta u bozje usi

vidis, kad se guras di ti nije mjesto, mjoj post je iso onoj nabrijanoj, sad pak opet moram objasnjavat da koristim kremu koja dojde 120 kuna. normaderm od visija.

nadam se da moj ugled sninkerice nije pao u tvojim ocima
pa to je bila sala...nisi skuzila smajlic -->



btw kakva ti je ta normaderm krema, mislim jel ti dobra?
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 23:22   #40
Quote:
anya kaže:
Ti si imala sreću da ti je krema pomogla. Jer ipak je rizik kupiti kremu od 1000 kn.
što se tiče krema za sunčanje čitala sam da one kreme s jako velikim faktorom štite otprilike 97% od sunca, dok one s manjih faktorom samo koji postotak niže. Samo te s manjim trebaš mazati češće.
Na srecu nisam je kupila.Dobila sam tester,pa kupila jeftiniji fluid iz te linije i dobila jos testera.To mi je bilo dosta,koza mi se zasitila nakon nekog vremena.
Tesko da bih odvojila toliki novac za kremu.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.