Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2010., 21:53   #7301
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Ako si u mogućnosti, u svakom slučaju ti preporučujem privatnika.

Ne mora značiti da tebi neće dobro biti i preko hzzo-a, ali ja sa zubima nebi puno riskirao, jer greške se skupo plaćaju.
ma znam, i ja bih najradije privatniku, mislim da će se i bolje pobrinut, i biti stručniji i sve.. a onda skupljat lovu, šta drugo.. nadam se da neće biti više od 5 soma
lost_angel is offline  
Old 08.06.2010., 23:23   #7302
evo da i ja napišem svoje veselje..
bila jučer na apicotomiji.. radi se o dvojci gore lijevo.
uglavnom, pola korijena mi je bilo zahvačeno, proširilo se do jedinice.. na nalazu mi piše da je probijen nepčani kortikalis? kaj je to???

sad ispirem corsodylom i muku mučim s pranjem zubi.. naotečena mi je cijela lijeva strana..

zanima me kad bi mogla splasnuti ta oteklina i da li boli vađenje konaca (ne znam ni kolko ih imam)
__________________
Svaki čovijek dijete je svojih postupaka!!! :)))))
morning_dew is offline  
Old 09.06.2010., 00:27   #7303
Quote:
morning_dew kaže: Pogledaj post
evo da i ja napišem svoje veselje..
bila jučer na apicotomiji.. radi se o dvojci gore lijevo.
uglavnom, pola korijena mi je bilo zahvačeno, proširilo se do jedinice.. na nalazu mi piše da je probijen nepčani kortikalis? kaj je to???

sad ispirem corsodylom i muku mučim s pranjem zubi.. naotečena mi je cijela lijeva strana..

zanima me kad bi mogla splasnuti ta oteklina i da li boli vađenje konaca (ne znam ni kolko ih imam)
Oteklina raste prvih 48 sati. Znači još i sutra će rasti, nakon toga počne splašnjavati. Hladi što više, stavljaj led. To si trebala od početka raditi, jer što više hladiš manje natičeš.
Nemoj četkati tamo gdje su šavi. Tu je dovoljan Corsodyl.
Skidanje šavi ne boli.
Probijen nepčani kortikalis znači da se proces proširio prema nepcu i tu uništio kost. Ništa za zabrinjavanje, uvijek se širi kroz kost ili na nepce ili prema naprijed. Na nalazu se samo navodi smjer i mjesto procesa.
borna07 is offline  
Old 09.06.2010., 00:29   #7304
Quote:
lost_angel kaže: Pogledaj post
ma znam, i ja bih najradije privatniku, mislim da će se i bolje pobrinut, i biti stručniji i sve.. a onda skupljat lovu, šta drugo.. nadam se da neće biti više od 5 soma
To je realna cijena za ljuske na zubima, ali ispuni tj. nadogradnje od kompozita su puno jeftinije. Možda će ti i novi ispuni biti zadovoljavajući estetski.
borna07 is offline  
Old 09.06.2010., 09:19   #7305
Quote:
borna07 kaže: Pogledaj post
To je realna cijena za ljuske na zubima, ali ispuni tj. nadogradnje od kompozita su puno jeftinije. Možda će ti i novi ispuni biti zadovoljavajući estetski.
ma ne znam sad ni sama na kraju, čula sam se s jednom privatnicom preko maila i rekla mi je kao za cirkonij krunicu, a to mi mora zub brusit :// nije ništa estetske ispune spominjala. a morat ću se ja s njom sastat pa ćemo vidjet..
lost_angel is offline  
Old 09.06.2010., 10:34   #7306
Quote:
borna07 kaže: Pogledaj post
Oteklina raste prvih 48 sati. Znači još i sutra će rasti, nakon toga počne splašnjavati. Hladi što više, stavljaj led. To si trebala od početka raditi, jer što više hladiš manje natičeš.
Nemoj četkati tamo gdje su šavi. Tu je dovoljan Corsodyl.
Skidanje šavi ne boli.
Probijen nepčani kortikalis znači da se proces proširio prema nepcu i tu uništio kost. Ništa za zabrinjavanje, uvijek se širi kroz kost ili na nepce ili prema naprijed. Na nalazu se samo navodi smjer i mjesto procesa.
stavljala sam led od kad sam došla s operacije.. al sad vidim da mi je nateknuto sve ispod oka. ajme, iskreno se nadam da se splasnut uskoro.
hvala puno na odgovoru
__________________
Svaki čovijek dijete je svojih postupaka!!! :)))))
morning_dew is offline  
Old 09.06.2010., 21:07   #7307
Jel mi moze ko objasniti neke stavri u vezi implantata?

koliko traje taj proces?
kolika je cijena?
Simke88 is offline  
Old 09.06.2010., 21:13   #7308
Quote:
Simke88 kaže: Pogledaj post
Jel mi moze ko objasniti neke stavri u vezi implantata?

koliko traje taj proces?
kolika je cijena?

Skupo ko vrag...ja mislim da nema ispod 3000 kuna ako ne i više...samo za jedan zub...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 09.06.2010., 21:19   #7309
za jedan zub mi i treba samo
gore cetvorku sam morao vaditi i sad abi zelio to srediti :S


koliko traje taj proces i ima li kakvih komplikacija kasnije?
Simke88 is offline  
Old 09.06.2010., 21:40   #7310
Quote:
Simke88 kaže: Pogledaj post
Jel mi moze ko objasniti neke stavri u vezi implantata?

koliko traje taj proces?
kolika je cijena?
prosjecna cijena je 900 - 1200 eura...po zubu
proces traje 3-6 mjeseci
ali to opet ovisi o sustavu...kojih ima na stotine...doduse mozda par desetaka ima koji su najprihvaceniji
neki sustavi traju 3-6 mjeseci...a ima i puno brzih...ali naravno, koliko para toliko i muzike.
Znam neke stomatologe koji daju popuste u sklopu akcija...i poprilicno je jeftinije...ako te nesto zanima javi na p.m.
Chain is offline  
Old 09.06.2010., 21:43   #7311
Quote:
Simke88 kaže: Pogledaj post
za jedan zub mi i treba samo
gore cetvorku sam morao vaditi i sad abi zelio to srediti :S


koliko traje taj proces i ima li kakvih komplikacija kasnije?
prica traje toliko mjeseci jer saraf koji je od titana...sraste s kosti...taj proces se zove oseointegracija...
postupak uspjeha u oseointegraciji iznosi preko 95 posto...tako da to i nije prevelika briga.
dakle komplikacije oko neuspjega su vezane za neuspjelu oseointegraciju...ja doduse dosad nisam vidio takav slucaj
Chain is offline  
Old 09.06.2010., 21:49   #7312
@Chain

Vidim da se dobro razumiješ, pa da te upitam, što misilš o Cirkon krunicama?

Nedavno sam je stavio na dvojku, kažu da je kvalitet a i cijena je masna...valjda bi trebalo biti to to...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 09.06.2010., 22:02   #7313
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
@Chain

Vidim da se dobro razumiješ, pa da te upitam, što misilš o Cirkon krunicama?

Nedavno sam je stavio na dvojku, kažu da je kvalitet a i cijena je masna...valjda bi trebalo biti to to...
Chain is offline  
Old 09.06.2010., 22:08   #7314
aaa

Na moru sam.
Mislim, to je super jer sam inace iz ZG.
Imam jedan jedini zub kojem su "ubijeni zivci". Svi ostali su ok.
I taj, dole desno 6 je bio u koma stanju tak da imam krunu.
I upravo taj me boli. I to u vilici. I onda i uho i glava itd.
I odem u Novalju i zubarica, cim sam joj opisao, kaze, vadit jer ga nemre otvarat jer su to zapunjeni kanali i kruna itd.
I sad meni nekak to pre radikalno pa sam uzeo klavocin i cekam da krene sa djelovanjem
U medjuvremenu se shopam sa neofen forte.
E sad molio bih savjet, sto da radim.Na Pagu sam,moj maticni zubar u ZG.
Nije da mi se ide doma, nije da mi se trpi bol a nije ni da mi se vadi zub jer mi to zvuci nepovratno.
Help !
mihmih is offline  
Old 09.06.2010., 22:18   #7315
Quote:
mihmih kaže: Pogledaj post
Na moru sam.
Mislim, to je super jer sam inace iz ZG.
Imam jedan jedini zub kojem su "ubijeni zivci". Svi ostali su ok.
I taj, dole desno 6 je bio u koma stanju tak da imam krunu.
I upravo taj me boli. I to u vilici. I onda i uho i glava itd.
I odem u Novalju i zubarica, cim sam joj opisao, kaze, vadit jer ga nemre otvarat jer su to zapunjeni kanali i kruna itd.
I sad meni nekak to pre radikalno pa sam uzeo klavocin i cekam da krene sa djelovanjem
U medjuvremenu se shopam sa neofen forte.
E sad molio bih savjet, sto da radim.Na Pagu sam,moj maticni zubar u ZG.
Nije da mi se ide doma, nije da mi se trpi bol a nije ni da mi se vadi zub jer mi to zvuci nepovratno.
Help !
hm hm hm....tesko je sada zakljucivati sto te boli...
ali s obzirom da bi za kvalitetnu dijagnozu trebala slika i stmatolog koji vise voli lijeciti nego vaditi, preporucio bi ti ili nekoliko odlazaka u neku privatnu ordinaciju u zadru....sigurno ihmozes naci onlin
sve u svemu...idealno bi bilo kad bi se vratio svojoj doktorici u zg...
Chain is offline  
Old 09.06.2010., 22:21   #7316
Mislim, ak to kaj znaci, jezikom mogu napipat mjesto na vilici gdje me onak bas boli. Ovo ostalo su sve neki valovi
mihmih is offline  
Old 09.06.2010., 22:29   #7317
Quote:
mihmih kaže: Pogledaj post
Mislim, ak to kaj znaci, jezikom mogu napipat mjesto na vilici gdje me onak bas boli. Ovo ostalo su sve neki valovi
ne znaci
zao mi je ali da se nesto dijagnosticira kako spada,nekad nije dovoljno ni da mi sjedis na stolcu...pa da te gledam uzivo...a kamoli preko foruma.
ali vrlo je vjerojatno nest oko korjenova i ne bi me cudilo da treba napraviti reviziju punjenja knala...ako se jos da napaviti...
ma...idem prvise u pricu...bez slike se ne moze tocno znati koliki je problem
Chain is offline  
Old 09.06.2010., 23:04   #7318
ok, ima netko nekoga za preporucit u ZD ?
sa rontgenom naravno
mihmih is offline  
Old 09.06.2010., 23:34   #7319
Quote:
mihmih kaže: Pogledaj post
ok, ima netko nekoga za preporucit u ZD ?
sa rontgenom naravno
kad si bas tolki gotovan da ti se sve treba na pladnju servirati i kad ti se ne da ni po googlu traziti...evo ja cu ako dopustis za tebe...

IZVOLI

samo je trebalo upisati stomatoloske ordinacij licko sejnska zupanija
nazalost ovdje ne pise tko ima i kakav rtg aparat, ali mogu ti nazvati svaku ordinaciju zasebno pa ti napisem....moze???
Chain is offline  
Old 09.06.2010., 23:42   #7320
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
kad si bas tolki gotovan da ti se sve treba na pladnju servirati i kad ti se ne da ni po googlu traziti...evo ja cu ako dopustis za tebe...

IZVOLI

samo je trebalo upisati stomatoloske ordinacij licko sejnska zupanija
nazalost ovdje ne pise tko ima i kakav rtg aparat, ali mogu ti nazvati svaku ordinaciju zasebno pa ti napisem....moze???
Nije bad, nasao sam na http://www.stomatolog.in/site1/index...&limitstart=10
Ali ovdje sam trezio preporuku.
mihmih is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.