Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2007., 15:46   #61
trebalo bi i uzet u obzir da nisu sve osobe bez osjećaj psihopati

istina..
sociopatija je dosta dobro definirana, može se čak detektirati snimanjem moždane aktivnosti tijekom rješavanja određene vrste zadataka.
niti je neka emoc.hladna osoba sociopat, niti neka malo sebična, to je specifičan poremećaj koji sve to objedinjuje i još neke stvari, a uzroci su donekle i organske prirode, nasljedno je i neizlječivo.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 15:50   #62
Quote:
VelmaX kaže: Pogledaj post
Da, ali ne možeš nikog prisiliti da ode kod psihijatra ili na testiranje, osim ako... ne prekrši zakon ili tako nešto, zar ne?

pa ako ne čini drugima zlo, onda nije ni bitno (ako pod "tako nešto" misliš na štetne radnje protiv drugih ljudi)
u pravilu čine..
kako ih odvuć psihijatru- to je već drugi problem. u svakom slučaju, ako bi do tamo došli sigurno bi bili otkriveni
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 16:04   #63
trebao bi se uvesti redovni psihijatriski pregled npr pri upisu u srednju školu ili fax. na taj način ne samo da bi se bržeo uočavale razne psihičke bolesti a uz to i psihopati, nego bi se i smanjila odbojnost prema toj ustanovi i ljudima koji su lječeni tamo iz nekog razloga
momo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 08:05   #64
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
(...) dok, sociopati(ili psihopati-sinonim) (...)
prilično sam sigurna da ovo nije točno.
__________________
** Piljak je šiljak koji je zaobljen. ** (F. Udavače)
** All true wealth is biological. ** (L. M. Bujold)
** Ivan, you idiot! ** (L. M. Bujold)
lomanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 09:29   #65
Vrlo često se smatra sinonimom ... međutim prema nekim stručnjacima razlika je u izvoru poremećaja, tako se obično za psihopate smatra da imaju izraženiju genetsku komponentu u genezi poremećaja dok je kod sociopata izvor u većoj mjeri u okolini.
Međutim, prema suvremenoj klasifikaciji (ICD, DSM), i jedni i drugi spadaju u istu kategoriju Antisocijalnog poremećaja ličnosti, koji opet može imati različite načine izražavanja i može biti u 'kombinaciji' s nekim drugim poremećajima ...
__________________
Life consists not in holding good cards but in playing those you hold well.
Popis psihologijskih tema Pravila podforuma psihologija Psychokiller blog
Mad Scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 14:04   #66
Pročitala sam sve napisano, nadajući se da ću pročitati i kako se nositi sa takvim osobama! Naime, moja šefica ima većinu simptoma, nedavno je došla u našu firmu i napravila dar-mar, radnike okrenula jedne protiv drugih, a kako sam ja emotivna i socijalno osjetljiva, ne znajući s kim imam posla, usprotivila sam joj se i probala obraniti sebe i ljude oko sebe. Tad sam osjetila sadizam u punom smislu te riječi, što je rezultiralo time da sam već pola godine na bolovanju zbog rektivne depresije i anksioznosti, u dnevnoj bolnici, te sam podnijela tužbu za mobing i klevetu. U međuvremenu su se neke stvari u firmi okrenule u moju korist, no, ona je i dalje na istom radnom mjestu. Sad se već osjećam puno bolje i namjeravam se vratiti na posao, no, ne znam kako se ponašati prema njoj. Da li biti ledena, i smješkati se na svaki njen zajedljivi komentar, ili mi netko stručan može sugerirati kako se pnašati da bi bilo što bezbolije za mene? Znam da bi najbolje bilo naći drugi posao i pobjeći glavom bez obzira, pokušala sam, no imam zaimanje koje baš nije traženo, a i ako negdje i postoji potreba, prime mlađe od mene bez obzira na moje profesionalne i ljudske kvalitete.
Esmeralda40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 16:57   #67
DA li dg PTSP u većini slućajeva rezultira ili moguće nadovezuje impulsivni poremećaj osobnosti?
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 02:26   #68
Quote:
žacko kaže: Pogledaj post
DA li dg PTSP u većini slućajeva rezultira ili moguće nadovezuje impulsivni poremećaj osobnosti?
Nikad čula za taj poremećaj
marilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 15:39   #69
Postoje poremecaji kontrole impulsa (kleptomanija, piromanija, patolosko kockanje, ...), ali to nisu por. licnosti, iako mogu biti povezani s nekim por. licnosti.
Sto se tice PTSP-a, moguce je da se uz njega jave i neki drugi poremecaji.
Iako, sto se tice por. licnosti, ne cini mi se da netko s antisoc. por. moze lako dobiti PTSP.
Neki drugi por. licnosti mogu pogodovati razvoju PTSP-a.
__________________
Life consists not in holding good cards but in playing those you hold well.
Popis psihologijskih tema Pravila podforuma psihologija Psychokiller blog
Mad Scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 00:48   #70
Danas je počelo suđenje moskovskom anti-heroju Aleksandru Pičuškinu. Vi ste možebitno čuvši o njegovim podvizima odmah zaključili i podcrtali da momak ima totaalno psiho-psiho-psihopatsku strukturu ličnosti (ne znam, ja znam samo da je zgodan ), ali piše:
Quote:
Experts at the Serbsky Institute, Russia's main psychiatric clinic, have found Pichushkin sane.
Kako to? Sam je lijepo pojasnio da je htio brojem ubojstava popuniti šahovnicu i da se budio sa željom da ubije, što bi na natjecanju razboritih umova u disciplini 'Prisebnost' teško zaslužilo medalju. (Da ga možda gospoda doktori nisu namjerno 'rasteretili' (ne)povoljne dijagnoze? Možda ga mrzidu zbog njegovih nedjela pa ga ne želidu liječiti? Ima li Rusija smrtnu kaznu ili barem prisilni rad u Sibiru, jer bi to puno objasnilo?)

edit
Tip ustvari uopće nije psihopat, jelda? Mislim, i nerijetki rekreativni lovci se bude sa željom da ubiju. Aleksa ovdje, on je jedan ljubitelj šaha koji je smislio kako najbolje simultano iskoristiti i svoje vrijeme i interese i potencijale (morate priznati, šezdesetdvoje, a registriran zbog jedne jedine sitnice koju nije predvidio - skidam kapu).

Zadnje uređivanje Vasilisa : 14.08.2007. at 02:46. Reason: Nita.
Vasilisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 20:56   #71
na koji način se borit s psihopatima? Prijaviti ih policiji? Ti njemu ne možeš nauditi koliko on tebi ako je bešćutni manijak, nedostatak suosjećanja, empatije...
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 03:38   #72
Quote:
dalmacija77 kaže: Pogledaj post
na koji način se borit s psihopatima? Prijaviti ih policiji? Ti njemu ne možeš nauditi koliko on tebi ako je bešćutni manijak, nedostatak suosjećanja, empatije...
Ne možeš mu ništa, istina je. Samo te može uništiti da se upitaš jesi li ti normalan što si se vezao za takvu osobu.
marilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 10:07   #73
Quote:
dalmacija77 kaže: Pogledaj post
Poznajete li ljude u vasoj okolini ili ste bili u nekakvom odnosu s istima da znate da su psihopati? Sta napraviti kad znate da netko nije normalan a ljudi uokolo vas to ne primjećuju, ili nisu imali prilike primjetiti? Ne šeću svi psihopati uokolo s nozem da bi se odmah primjetilo. Ima ih koji to vjesto prikrivaju ali na osnovu nekih njihovih postupaka u pojedinim situacijama da se zakljuciti da se radi o psihopatskoj strukturi ličnosti. Najopasniji su po meni bešćutni sadisti psihopati, ljudi koji uzivaju kad nekoga povrijede verbalno ili fizički ili su jednostavno uvjereni da neki ljudi, tj. neke skupine ljudi zaslužuju zlo? Šta napraviti kada vidite takvu osobu u svojoj okolini, jeli preopasno ući s takvima u sukob a opet jos teže živjeti s time da u tvojoj blizini živi osoba koju treba izbjegavati i moliti Boga da joj se ne zamjeris, jer samo ceka novu zrtvu koja po njegovim mjerilima zasluzuje zlo? Psihopati znaju biti i genijalci , tim gore, oni su u stanju od dosade , obijesti, ili nekog drugog nezadovoljstva, mozda trauma iz djetinsjtva , smisliti uistinu pakosne stvari, jako nekome nauditi ili ga povrijediti. Jeste li imali takvih situacija ili se susretali s takvim likovima?

moj bivši razred je bio sastavljen od psihopata...hvala Bogu na srednjoj....
__________________
I am fucking done with people treat me badly. Happiness will be my revenge.
Itchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 10:33   #74
Quote:
Čikolica kaže: Pogledaj post
Došao nama jedan lik na intervju u kliniku i svojom pričom šarmirao sve žene, jedna ga je čak pitala želi li izlaziti sa njenim društvom. Dok nije došo čika doktor i rekao da je to jedan od 5 najgorih psihopata u Hrvatskoj. Nije da vas želim strašit ali eto da znate nema pravila, osim da iza svega leži jedna hladna bezosjećajnost, potpuna odsutnost krivnje,a često povijest delikventnih i kriminalnih radnji.
Psihopata ne možeš prepoznat iz prve.
Često su intelektualno vrlo jaki, nadmoćni.

Imala sam iskustvo s jednom takvom osobom, starija žena.
I uvijek se ispočetka čudila kako ljudi padaju na taj "šarm".
"Šarm" dokle god doooobro ne nagazi nekog na nogu.
Ok, ja sam znala o čemu se radi, ali oni koji se prvi put, ili rijetko susreću s tom osobom,....
ja mislim da ne mogu prepoznat stanje.
I sve bi učinili da joj budu pri ruci.
Da, hladna bezosjećajnost, nema krivnje ni u primisli, laž, gluma, igra ljudima...
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 11:08   #75
jedna od best frendica je imala susret s psihopatkinjom.
žena ima doktorat iz kemije, ugl. bila je jedna od najtraženijih stručnaka u europi. super ženska, ljubazna, zgodna, dobra...a na kraju se ispostavilo da je žena paranoik, shizofreničar, i totalni psihopat. u Njemačkoj frendicu zaključala, uzela joj dokumente...ma strava i užas. jedva je zbrisala od svega.
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 18:00   #76
Da najbolje se maknuti i prepustiti policiji da nadzire tu osobu jer normalan čovjek nije u stanju uraditi što i bezosječajni psihopat!

Zadnje uređivanje dalmacija77 : 30.10.2007. at 19:08.
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 14:45   #77
Već sam pisala da mi je šefica psihopat i da sam bila na bolovanju zbog nje. Vratila sam se na posao i našla model ponašanja prema njoj- vraćam joj istom mjerom! Užas koliko te mržnja motivira na još bolji rad, a kako sam bolja stručnjakinja od nje, ubijam je argumentima i ne može mi ništa! Kako dobar osjećaj likovati nad svakom malom pobjedicom! Toliko sam ojačala, samu sebe sam iznenadila kako se bez straha suočavam s njom! Eto, u što se pretvorimo kad se moramo boriti za preživljavanje!
Esmeralda40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 13:14   #78
Quote:
dalmacija77 kaže: Pogledaj post
Da najbolje se maknuti i prepustiti policiji da nadzire tu osobu jer normalan čovjek nije u stanju uraditi što i bezosječajni psihopat!
-čovječe,znaš li uopče koliko ima psihopata,iliti po novom poremečaj osobnosti,e sad koliko bi to vodova policije trebalo po tebi? kako bi samo nadzirali psihopate,kojih je i previše na slobodi,mada su mnogi u psihijatrijskim bol. i zatvorima.
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 21:31   #79
Quote:
žacko kaže: Pogledaj post
-čovječe,znaš li uopče koliko ima psihopata,iliti po novom poremečaj osobnosti,e sad koliko bi to vodova policije trebalo po tebi? kako bi samo nadzirali psihopate,kojih je i previše na slobodi,mada su mnogi u psihijatrijskim bol. i zatvorima.
Nisam mislio da ih nadgledaju 24 sata dnevno nego da ih imaju evidentirane. To je zato kad opet naprave neko sranje da se zna da su tome skloni iako se prikrivaju. Isto kao lopovi , niko ih ne prati 24 sata dnevno ali se zna čime se bave i da su mahom recidivisti, dakle opet počine prije ili kasnije to kazneno djelo. Tako i psihopati kada psihički ili fizički nekoga zlostavljaju ili naude nekoj osobi prijaviš ih i onda će drugi put pazit i bit oprezniji. Zato što prije svega su dosta njih jako a neki i nadprosječno inteligentni, a kao drugo jako vole sebe.
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 21:11   #80
Kako prepoznati da li je u tebi psihopatska licnost i kako se psihopati ponasaju u drustvu?
Da li su oni od rodjenja takvi ili oni postanu takvi tokom zivota?
Ako ima netko tko pozna nekog takvog pa da mi razjasni neke stvari ili kaze neko iskustvo bilo bi lijepo.
Michael___Myers is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:06.