Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2008., 14:43   #21
Quote:
lino lada kaže: Pogledaj post
vidim da vas dosta "koljenasa" ima! to je u biti danas kao i prehlada...
atroskopija nije nista nego detaljan pregled koljena i ciscenja. ocito da ce te atroskopskim putem maknuti dio koji ti "seta" po koljenu i pravi probleme, kao sto su bolovi, izljeve i ako dodje u zglobnu pukotinu i ukocenost.
zanima me u kojoj bolnici to radis i kod koga?

Šalata dr. Jelic
zewa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 14:48   #22
Quote:
zorba21 kaže: Pogledaj post
pa zapravo nikad ni nije previse oticalo.. nakon bolnice malo, mozda 10-ak dana od operacije je bilo nateknuto, ali stvarno malo. sad vec, nakon malo vise od mjesec dana od operacije, je stvarno super, nikakvih bolova, nikakvih oteklina.. jedino mi jos dlake nisu narasle jedini problem kad sam poceo bez staka hodat je bio to sto me list bolio jer ga nisam nikako koristio. radio sam vjezbe za kvadricepse i oni su dobro izdrzavali kad sam poceo hodat ali posto list uopce nisam vjezbao, malo je bilo grceva prvih dan-dva..
evo 16 dana poslije zahvata i prvi dan da sam uspio vozit bicikl i bio bi zadovoljan samo da mi koljeno nije podosta nateknuto...
da ovakva situacija kakva je kod tebe je takva kako bi se oporavak trebo kretat
zewa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 19:25   #23
Ja sam cuo losih stvari o tom Jelicu sa salate.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 09:32   #24
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Ja sam cuo losih stvari o tom Jelicu sa salate.
nije da je mene oduševio, ali očito sam slušao krive ljude kod odabira doktora...
zewa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 09:53   #25
ja sam cula dosta dobrih stvari za dr.hudetza,pa sam se oddlucila ici kod njega,nakon operacije moci cu vam reci nesto vise,navodno da on i u svicarskoj radi a u cekaonici ima najvise ljudi kod njega,inace ne poznajem nijednog ortopeda tako da je izbor malen,mislim da tu dosta utjece i vrsta povrede pa tako i njezin oporavak
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 19:31   #26
ja inace odlazim u lovran ( dr salamon, rubinic, legovic, gulan,.........) i matulji kod dr Nemeca....bila sam pacijent i dr Haspla i vise nikada
lino lada is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 16:32   #27
Eh, ako mi netko može dati kakv savjet, bit ću zahvalna.Prije oko 1,5 mj sam pala na koljeno. Nastao je ogroman, ružan hematom, ali sam mogla hodati, i kretnje su mi bile bolne, ali sam ih mogla izvesti. pregledao me ortoped manuelno, uz UZV, prije toga sam napravila rtg običan, na kojem je sve bilo ok. Ortoped je rekao da je pregled i uzv u redu, treba samo elastični zavoj, pošteda koljena, ali ne i strogo mirovanje, heparin krema, ketonal i sl.

Meni je puno bolje nego tada, hematom se povukao, ostala je lagano tamnija koža, al to je valjda ok. Hodam uz elastični zavoj bez većih smetnji, ali ako sam duže na nogama, kasnije osjećam bol, više kao nelagodu. Deep relief mi odlično paše. Funkcija koljena mi se čini ok. međutim, ako nemam elastični zavoj, imam osjećaj da mi je koljeno nekako nestabilno, i više mi smeta hodanje, osjećam dosta veliku nelagodu, makar ne jaku bol. Jedan manji dio kože iznad koljena ima jako slab osjet, makar mi se čini da i to ide na bolje. Ortoped se oko toga nije osobito brinuo, ali mene zanima, jer vidim da su neki ovdje upućeni u to, trebam li napraviti još kakvu pretragu (MR npr), i do kada je normalno imati smetnje, brzi "zamor" tj pojavu boli kod hodanja. Udarac je bio zaista jak i ružan., i jasno mi je da to neće ići brzo. Ja bi napravila MR radi svoga mira, jer nisam nikada imala ovakvu povredu, i moram priznati da sam zabrinuta, više nego moj ortoped kojemu vjerujem, da se razumijemo.

Hvala na pomoći!
snjeguljičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 20:13   #28
Moguce da si ozlijedila ligamente. Ligamenti se kao meko tkivo ne vide na rendgenu. Vide se na MRI koji je zakon za slikanje koljena. Ako ti se sve popravlja polako spontano onda je najbolje da budes strpljiva i cekas da se popravi do kraja. Eventualno odi do ortopeda da ti prepise fizikalnu terapiju gdje ce ti pokazati kako vjezbati da pospjesis ozdravljenje umjesto da ga usporavas ili se jos povrijedis. Na zalost koljeno je vrlo osjetljiv zglob i puno ozljeda ostavlja trajne posljedice, bas kao i invazivni zahvati. Izbjegavaj invazivne zahvate na koljenu dok god mozes.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 21:34   #29
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Moguce da si ozlijedila ligamente. Ligamenti se kao meko tkivo ne vide na rendgenu. Vide se na MRI koji je zakon za slikanje koljena. Ako ti se sve popravlja polako spontano onda je najbolje da budes strpljiva i cekas da se popravi do kraja. Eventualno odi do ortopeda da ti prepise fizikalnu terapiju gdje ce ti pokazati kako vjezbati da pospjesis ozdravljenje umjesto da ga usporavas ili se jos povrijedis. Na zalost koljeno je vrlo osjetljiv zglob i puno ozljeda ostavlja trajne posljedice, bas kao i invazivni zahvati. Izbjegavaj invazivne zahvate na koljenu dok god mozes.
Hvala puno na odgovoru! Moj ortoped je bio vrlo siguran u povoljan tijek, mislim da mi je noga izgledala dramatičnije izvana nego iznutra. Zaista je osoba koja ulijeva povjerenje, i vidim da mi i ti slično govoriš. Ma, točno, meni treba taj elastični zavoj, ne previše raditi hodajući, ali ni mirovati. Samo neznam koliko još dugo vremena..Eh, da mi je malko bućkanja u moru, bilo bi cool..Ja pomalo vježbam, jednostavno razgibavam koljeno, neznam jel to po propisima, ali ne forsiram. Čini mi se da mi i masaža paše..ma, biće to dobro..

Hvala puno!!
snjeguljičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 01:14   #30
Quote:
snjeguljičica kaže: Pogledaj post
Hvala puno na odgovoru! Moj ortoped je bio vrlo siguran u povoljan tijek, mislim da mi je noga izgledala dramatičnije izvana nego iznutra. Zaista je osoba koja ulijeva povjerenje, i vidim da mi i ti slično govoriš. Ma, točno, meni treba taj elastični zavoj, ne previše raditi hodajući, ali ni mirovati. Samo neznam koliko još dugo vremena..Eh, da mi je malko bućkanja u moru, bilo bi cool..Ja pomalo vježbam, jednostavno razgibavam koljeno, neznam jel to po propisima, ali ne forsiram. Čini mi se da mi i masaža paše..ma, biće to dobro..

Hvala puno!!
sto se tice elasticnog zavoja netrebas se zabrinjavat ako je noga nesigurna kada ga maknes jer da duze vrijeme imas zamotano zdravo koljeno osjecat ces nelagodu kad ga skines...
i ne pretjerivat s zavojem jer ako vise nije potrebno rjesit ga se postupno
zewa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 12:54   #31
Arttoskopija koljena-Lovran ili Šalata?

Molio bi sve one koji su imali problema sa koljenom da mi pomognu donijeti odluku kuda da idem na taj zahvat.Svi savjeti i iskustva su dobrodošli.Koji doktor je o.k?Unaprijed hvala!
rencho is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 13:02   #32
Bila u Lovranu, moram ponovno i ici cu opet.

NIje stvar bolnice nego operatera i problema koji te muci, svatko ima svoju specijalnost pa mislim da bi prema tome trebalo birati
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 13:51   #33
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
Bila u Lovranu, moram ponovno i ici cu opet.

NIje stvar bolnice nego operatera i problema koji te muci, svatko ima svoju specijalnost pa mislim da bi prema tome trebalo birati
Ma naručio sam se kod doktora Mihelića,a izgleda da imam problem sa meniskusom ili hrskavicom to treba utvrditi.Šalata mi je pod nosom pa bi zato bilo jednostavnije s obzirom da sam iz Zg,a s druge strane svi hvale Lovran glede doktora,pa sam na mukama.Iz tvoje rečenice mogu iščitati jedino zadovoljstvo tj. brijem da si zadovoljna ako ćeš ići opet.
rencho is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 13:53   #34
Ma nije bas da imam izbora Ici cu kod Rubinica, da

MIhelic se bavi ramenom za koljeno su Lah i Rubinic super...i Nemec,ali njega vise tamo mislim da nema.

Jesi napravio magnet?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 14:42   #35
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
Ma nije bas da imam izbora Ici cu kod Rubinica, da

MIhelic se bavi ramenom za koljeno su Lah i Rubinic super...i Nemec,ali njega vise tamo mislim da nema.

Jesi napravio magnet?
DA čuo sam da je Nemec najbolji i da ima privatnu kliniku,nisam znao da je Mihelić za rame dobro da si mi rekla.Što se tiče magneta nemam ga.Imam samo rentgen,a lječnik opće prakse poslao me na kirurgiju na Merkur pa mi je gore kirurg svinuo par puta nogu irekao da dođem na arttoskopiju kod njega.Onda sam odlučio stati na loptu i ići prvo ortopedu,vidjeti ću šta će mi reći ortoped.Fala na imenima vidim ti si tam ko doma....
rencho is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 13:25   #36
Artroskopija koljena

Pred par godina iskrenuo sam koljeno i nisam bio kod doktora, samo sam odlezao tjedan dana i prestalo boljet. Međutim, to mi se neki dan desilo već treći puta s istim koljenom i isao sam na slikanje. Doktor mi je rekao da moram na artroskopiju jer mi koljeno nesto nije u redu. Što mogu očekivati? Koliko bih trebao biti u bolnici, da li ce mi trebati štake poslije toga ili ne itd...?
locutus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 17:51   #37
Arrow

Artroskopija je lakši zahvat gdje ti u koljeno ulaze kroz dvije manje rupice sa svake strane koljena. Doma ideš dan nakon operacije i štake ti nisu potrebne. Bila sam na dvije artroskopije i plastici ligamenta pa mi je to sve više nego dobro poznato.
riba_kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 14:53   #38
A dr.Bojanić na Šalati?
mika123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 01:52   #39
Hajde se još malo raspišite o ovoj temi jer ste se uspavali malo...
Naime, za koji dan odlazim na operaciju u polikliniku ''Akromion''. Radi se o artroskopiji koljena i operaciji beckerove ciste u potkoljenici.
Zanimaju me vaša iskustva s tom poliklinikom i s tim poteškoćama ( artroskopija koljena i beckerova cista )...
majacc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 00:35   #40
Quote:
majacc kaže: Pogledaj post
Hajde se još malo raspišite o ovoj temi jer ste se uspavali malo...
Naime, za koji dan odlazim na operaciju u polikliniku ''Akromion''. Radi se o artroskopiji koljena i operaciji beckerove ciste u potkoljenici.
Zanimaju me vaša iskustva s tom poliklinikom i s tim poteškoćama ( artroskopija koljena i beckerova cista )...
Iskustvo poznatog: operacija koljena u Akromionu izvedena vrlo dobro i covijek se brzo oporavio, sto je znak kvalitetne operacije.
Jedini problem je da su mu u Akormionu radili postoperativnu anagleziju traljavo. Naime umjesto da pokrivaju lijepo blagim prelazima svo vrijeme anesteziolog je propustio dati analgeziju prije isteka anestezije, pa onda dao veliku dozu i nakon toga opet nista. To je nesavjesni rad, da ga usporedimo s kuharom bilo bi kao da ne posoli juhu, pa onda ubaci previse soli i ode doma.

Preporucio bi razgovor s anesteziologom i traziti da pazljivo dozira analgetike prije nego nastupe bolovi, jer moguce ih je (bolove) u potpunosti izbjeci. Ako covijek mulja i relativizira ne iskazati mu povjerenje nego traziti drugog, sposobnog, anesteziologa.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.