Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2013., 12:57   #10001
Koliko sam ja skuzila Prilikina mama nije bila na ovoj operaciji, nego joj je neku drugu operaciju vodio netko od nasih doktora (nije napisala tko tocno, pa ne znamo na koga se navod odnosi).
Doria is offline  
Old 22.11.2013., 13:00   #10002
Smile

Quote:
Nova Babb kaže: Pogledaj post
Bravo Kitty! Sad samo udri po vodi i laganini se opusti! Sretno!!!

Prilika, jako mi je žao zbog tvog velikog gubitka. Također znam i za preminulog Hrvoja i kao i sve cure ovdje svjesna sam da rizik uvijek postoji. Nažalost, kod Hrvoja i tvoje mame nije sve išlo po planu i uz svu stručnost liječnika nije im bilo spasa....

Mi smo isto stavile sve na kocku. Debljina i sve što ona nosi, trebam li ikome objašnjavati termin "morbidna pretilost"? Ili operacija i sve što ona nosi....također veliki rizik od komplikacija tijekom i nakon zahvata, kao i mogućnost smrti. O, naravno da smo toga bile itekako svjesne, govorim u ime svih nas.....

Ali ovo ću reći u svoje ime! Nakon godina i godina dijeta raznoraznih, love bačene za akupunkturu kod dr. Cara, Čang-šlang čaja i raznoraznih pripravaka, tankanja jabučnim octom, čarobnih juha, izgladnjivanja......Kile su išle dole gore....Padneš 15, dobiješ 30 i tako unedogled.

JA.....Ja više nisam imala izbora!

Meni je tlak bio previsok.

Prijetio mi je dijabetes.

Metabolički sindrom je bio moje drugo ime.

Ja sam odabrala svoj put.

Hvala Bogu, uspjela sam.

I ovdje sam da svjedočim svoje iskustvo koje je za sada bilo više nego pozitivno. I želim biti potpora svim curama koje su u procesu. Želim im pomoći i dati savjet i biti vjetar u leđa. Jer znam kako je meni bilo kad sam potpuno sama, bez ikoga, kretala na ovaj put. Ovdje, baš tu, pronašla sam srodne duše. I one su i dan danas uz mene. I hvala im na tome.

Kao što sam rekla, tvoje iskustvo s liječnicima je bilo grozno i završilo je tragično. Doria je prešla cijeli ovaj proces i imala dosta komplikacija. Nitko ne garantira da ću se i ja izvući kroz ostatak života bez nekih problema.

Ali za sad je sve OK i molim Boga da tako ostane. I molim Boga za Kitty i sve ostale cure (i dečke) koji kreću na op. Sretno!
Hvala ti puno draga! Tvoji postovi su uvijek motivirajuci i ohrabrujuci! Pusaaaa
KITTY1 is offline  
Old 22.11.2013., 14:04   #10003
Ej ljudi, mene nitko nije vagao otkad sam došla! Jel to normalno?
KITTY1 is offline  
Old 22.11.2013., 14:24   #10004
Quote:
KITTY1 kaže: Pogledaj post
Ej ljudi, mene nitko nije vagao otkad sam došla! Jel to normalno?
Da...mene je kod prijema s.Nada pitala za kilažu. A vaganje je tek kod otpusta!

Hehe, pozitivna sam ti ja, moram biti.....a i dobro dođu riječi potpore, kaj ne!
Nova Babb is offline  
Old 22.11.2013., 14:25   #10005
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja skuzila Prilikina mama nije bila na ovoj operaciji, nego joj je neku drugu operaciju vodio netko od nasih doktora (nije napisala tko tocno, pa ne znamo na koga se navod odnosi).
tako je....njena mama je ležala na vaskularnoj kirurgiji, ako sam i ja dobro shvatila.....
Nova Babb is offline  
Old 22.11.2013., 15:01   #10006
Kitty sretno!
Musstra drago mi je da su komplikacije dobro zavrsile.
Vilenjacica drs se i ne daj se- i hvala na komplimentima.
Spenadla dear, mogle bi na kavu, jackie si za?
Naravno, svi su dobrodosli, ko ima volje.
Di nam je dax nestala?
ladoma is offline  
Old 22.11.2013., 15:04   #10007
Ladoma...draga javi se do mene da te vidim uzibo...i javkie ako dodje....joj sve vas zelim vidjet...mrsavice moje drage
vilenjačica is offline  
Old 22.11.2013., 15:05   #10008
Kod Hrvoja dokazano nije bila sva stručnost liječnika u pitanju. Kao i u slučaju moje mame koja nije bila na istovjetnoj operaciji, ali je sudjelovao jedan od ta dva liječnika u maminoj operaciji. Dokazali su to neovisni stručnjaci vještaci iz Dusseldorfa kao što su napisali i Hrvojevi kolege koji su proveli istragu. Jedino što je falilo za sam kraj je volja da se zaluženo kazne dotična dva liječnika. To je prava istina. Napravili su veliku i neopravdanu pogrešku i to nitko ne može osporiti.
prilika is offline  
Old 22.11.2013., 15:08   #10009
Ak bude sve po planu, dodje dr tj u zg i naravno u posjete na oba odjela.
Tu smo da si pruzimo potporu i apsolutno potpisujem spenadlu( pametnica moja) nema potrebe za zastrasivanjima i prijetecim postovima, sve m sve znamo prije odluke. I vjeruj mi priliko, dobro razmislimo, pa razmislimo jos malo, pa opet razmislimo. I onda odlucimo.
ladoma is offline  
Old 22.11.2013., 16:24   #10010
Voljela bih da Prilika svoja razmisljanja iznese na na nekoj temi koja se bavi strucnoscu ili eventualno kritikama lijecnika...

ekipa na ovoj temi je kako je Ladoma napisala vec sigurna u svoju odluku....i vise nego sigurna...

hvala na svemu curke
vilenjačica is offline  
Old 22.11.2013., 16:36   #10011
Draga Kitty sretno ti bilo, gotovo da se sjećam svake sekunde svog dolaska u bolnicu 28.9.2012.....
Kad se samo sjetim kako sam do zadnjeg trena bila u strahu i nedoumici hoću li ja to moći, šta bude kad se probudim nakon operacije, što ako se uopće ne probudim. Sada kad se sjetim od trena kad su me uspavali pa do trena kad su me probudili kao da je prošla minuta.
Što se tiće smrtnosti kod operacije, svi mi jako dobro znamo da niti jedna operacija nije bezazlena i da svatko od nas i te kako riskira.
Meni je jako žao onih ljudi koji su umrli pri operaciji ili nakon,to je zaista teško, ali šta se može, nitko do nas ne zna što ga čeka sljedeći trenutak. Krivci se uvijek nađu, iako to traje i traje.
Ja samo znam da mi je sada drago da sam riskirala jer sam vjerojatnost za svoju smrt što se tiće zdravlja ovom operacijom smanjila na minimum. Tlak, šećerna bolest, vene i sve što ide uz pretilost je iza mene. I drago mi da je tako i zato mislim da ovakvim postovima o zastrašivanju nema mjesta.
Ivana032 is offline  
Old 22.11.2013., 17:00   #10012
Quote:
Ivana032 kaže: Pogledaj post
Draga Kitty sretno ti bilo, gotovo da se sjećam svake sekunde svog dolaska u bolnicu 28.9.2012.....
Kad se samo sjetim kako sam do zadnjeg trena bila u strahu i nedoumici hoću li ja to moći, šta bude kad se probudim nakon operacije, što ako se uopće ne probudim. Sada kad se sjetim od trena kad su me uspavali pa do trena kad su me probudili kao da je prošla minuta.
Što se tiće smrtnosti kod operacije, svi mi jako dobro znamo da niti jedna operacija nije bezazlena i da svatko od nas i te kako riskira.
Meni je jako žao onih ljudi koji su umrli pri operaciji ili nakon,to je zaista teško, ali šta se može, nitko do nas ne zna što ga čeka sljedeći trenutak. Krivci se uvijek nađu, iako to traje i traje.
Ja samo znam da mi je sada drago da sam riskirala jer sam vjerojatnost za svoju smrt što se tiće zdravlja ovom operacijom smanjila na minimum. Tlak, šećerna bolest, vene i sve što ide uz pretilost je iza mene. I drago mi da je tako i zato mislim da ovakvim postovima o zastrašivanju nema mjesta.
KITTY1 is offline  
Old 22.11.2013., 18:21   #10013
Quote:
ladoma kaže: Pogledaj post
Kitty sretno!
Musstra drago mi je da su komplikacije dobro zavrsile.
Vilenjacica drs se i ne daj se- i hvala na komplimentima.
Spenadla dear, mogle bi na kavu, jackie si za?
Naravno, svi su dobrodosli, ko ima volje.
Di nam je dax nestala?
Čekam obavijest o mjestu i vremenu .......
špenadla is offline  
Old 22.11.2013., 18:33   #10014
odgovorila sam na prilikin post jer, kao i Ivana032, mislim da ovo nije mjesto na kojem treba širiti negativnu vibru.
Ja sama znam u kakvoj sam bila situaciji i koliko mi je bilo teško priznati samoj sebi a onda i onima koje najviše volim da tako više ne mogu. I stvarno sam jako, jako sretna što sam naišla na ovu grupu ljudi koji imaju iste probleme i pitanja kao i ja, što sam uz njihova iskustva i dobra i loša mogla donjeti odluku koja mi je promjenila život u svakom pogledu. Kad mi je prof pričao o rizicima zahvata,o komplikacijama, ja sam mu odgovorila da svaka stvar koju radimo u životu nosi određeni rizik, svaka odluka koju donosimo nas nepovratno mijenja. Rizik je sjesti u auto i dovesti se do njegove ordinacije. Ali sve su to rizici na koje pristajemo sami i svjesni smo posljedica.

Kitty, odmaraj se i spavaj, "se bu dobre bile". Svi mislimo na tebe.
špenadla is offline  
Old 22.11.2013., 19:16   #10015
Quote:
špenadla kaže: Pogledaj post
odgovorila sam na prilikin post jer, kao i Ivana032, mislim da ovo nije mjesto na kojem treba širiti negativnu vibru.
Ja sama znam u kakvoj sam bila situaciji i koliko mi je bilo teško priznati samoj sebi a onda i onima koje najviše volim da tako više ne mogu. I stvarno sam jako, jako sretna što sam naišla na ovu grupu ljudi koji imaju iste probleme i pitanja kao i ja, što sam uz njihova iskustva i dobra i loša mogla donjeti odluku koja mi je promjenila život u svakom pogledu. Kad mi je prof pričao o rizicima zahvata,o komplikacijama, ja sam mu odgovorila da svaka stvar koju radimo u životu nosi određeni rizik, svaka odluka koju donosimo nas nepovratno mijenja. Rizik je sjesti u auto i dovesti se do njegove ordinacije. Ali sve su to rizici na koje pristajemo sami i svjesni smo posljedica.

Kitty, odmaraj se i spavaj, "se bu dobre bile". Svi mislimo na tebe.
Hvala ti draga! Svaka tvoja riječ podrške puno mi znaci
KITTY1 is offline  
Old 22.11.2013., 19:58   #10016
Meni su dali zasecereni čaj! Jel to ok? Kad sam to pitala sestru u čudu me pogledala i rekla ' pa niste dijabeticar, šta ne'! Ja kažem 'nisam al sam morbidna' i prasnem u smijeh! Ona me gleda sva u čudu , a ja se ne mogu prestat smijat jer mi je to tako komicno da me na viziti predstavljaju kao ' gospodja je morbidna' Kao da sam neki čudovište jbt :-)
KITTY1 is offline  
Old 22.11.2013., 21:54   #10017
Quote:
KITTY1 kaže: Pogledaj post
Meni su dali zasecereni čaj! Jel to ok? Kad sam to pitala sestru u čudu me pogledala i rekla ' pa niste dijabeticar, šta ne'! Ja kažem 'nisam al sam morbidna' i prasnem u smijeh! Ona me gleda sva u čudu , a ja se ne mogu prestat smijat jer mi je to tako komicno da me na viziti predstavljaju kao ' gospodja je morbidna' Kao da sam neki čudovište jbt :-)
Svi smo pili taj čaj..... To ti je jedino kaj ćeš dobit.... Barem je tak kod mene bilo..... Puno vode, taj čaj i za nagradu gorka sol dan pred operaciju
Ivana032 is offline  
Old 23.11.2013., 00:10   #10018
Quote:
ladoma kaže: Pogledaj post
Kitty sretno!
Musstra drago mi je da su komplikacije dobro zavrsile.
Vilenjacica drs se i ne daj se- i hvala na komplimentima.
Spenadla dear, mogle bi na kavu, jackie si za?
Naravno, svi su dobrodosli, ko ima volje.
Di nam je dax nestala?
ma tu sam draga... ne mogu ja bez vas... čitam vas svaki dan, ali privatno sam nesto u komi pa i nisam bas neko drustvo... ja se vezano za op osjećam super... u utorak idem u dnevnu bolnicu i kod Nikolica tako da se nadam da će i svi nalazi biti ok....trenutno sam na 74 kg... sto je skoro pa 100 % prekomjerne kilaže....s obzirom da još uvijek imam vise od 4 mj do godine dana od op malo se brinem, kilaža i dalje opada... od 14.10 do 12.11. otišlo je 4 kg... skoro kila tj.. sad nisam nista izgubila od prošlog tjedna i nadam se da će tako i ostati... ne mogu vjerovati da ću to izreci ali čak bih i voljela da bypass prestane kao takav djelovati i da se moram sama potruditi za ovih zadnjih 5 kg...
da li sam ikad zažalila, apsolutno NE.... sretna sam sto sam bila dovoljno hrabra i odlučna ... svi mi smo jako svjesne rizika operacije, naravno da nije sve med i mlijeko...
kitty1 sretno
vilenjačica drži se
a sve ostale curke velika pusa od mene
dax12 is offline  
Old 23.11.2013., 08:37   #10019
Vidim da su u utorak svi komadi gore...super super...necu moci sa vama van na kavu..caj...ali okupljanje kod mene na endokrini....javite mi se obavezno...da vas sve izgrlim i izljubim....sestre ce poludit...ali neka...nisam ja bilo tko je tako....hahhahhah
vilenjačica is offline  
Old 23.11.2013., 11:38   #10020
Moderatorska obavijest

Poštovane forumašice i forumaši,

s obzirom da je tema premašila broj od 10 000 postova, prema naputku administracije zaključat ćemo je i otvoriti novu gdje možete nastaviti tamo gdje ste stali.

Link na novu temu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=805969.

Moderatori pdf-a Zdravlje
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 23.11.2013. at 11:48.
El Gato Félix is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:01.