Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2014., 11:06   #8921
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Prvo u ljeto 2008. samo sumnja na HPV. Pa mi je moj ginić predložio i odradio 8 tjednu terapiju Aldara kremom. To nije pomoglo uopće, a bome je krema koštala. Nakon toga sljedeći Papa je bio CIN I, pa sam krenula u Zg u Ginodermu. Tamo mi je dr. Lj. dijagnosticirao Debeli acidobijeli epitel, a onda su mi se pojavili i šiljasti kondilomi i palio je to 4-5 puta. Pa su mi se neke stvari zamjerile, a preko foruma sam čula za dr. Brijačka u Virovitici. On mi je u jednom šusu sve preostalo odstranio, i naručio me za 10/2009. na biopsiju. Biopsija je pokazala CIN I, ali je očito veći dio odstranila.

Nakon biopsije sam napravila dva mjeseca između menstruacija aromaterapiju (kantarion+eukaliptus polibraktea, čajevac i ravensara). Uz to sam popila 90 kapsula od po 500 mg Aktivalovog betaglukana. Od tada sam svaka 4 mjeseca radila Papa testove i svi su bili čisti. U 10/2010 sam ponovila i HPV test koji je bio čist. Nakon toga su Pape bile svakih 6 mjeseci, a od 2012. po jedna godišnje. Tamo negdje 2011. sam popila i turu Weiderovog betaglukana, a i dan danas imam onu aromamješavinu (naravno, novu sam si napravila da bude friška), jer je zbog kantariona njegujuća, a zbog čajevca ima anitbakterijsko i antimikotičko djelovanje. Pa kad me dolje pecka od malo življeg keksanja ili dobijem malo gljiva od slatkog, ja si namažem tom mješavinom. Za dan-dva sam ko nova. Super je jer fora miriši. Pa kad stavim ujutro, onda na poslu iz krila osjećam mirise eteričnih ulja jer sjedim za kompom.
Bas mi je drago da je sve nakraju dobro!
anaamalia is offline  
Old 19.09.2014., 21:08   #8922
Pozdrav cure, procitao sam hrpu vasih postova ovdje i stvarno vam se divim. Nisam do danas znao da je kod zena tooliko kompliciranije nego kod nas muskih. Vidim da je tema o Hpvu kod muskaraca zamrla, a nema mi ko dat neki savjet, rec neku pametnu, pa sam mislio napisat svoju pricu ovdje ako vama zenama ne smeta?
Mitchozi is offline  
Old 20.09.2014., 13:51   #8923
Samo piši što te zanima.
cici1810 is offline  
Old 20.09.2014., 14:54   #8924
Thumbs down straaah!

Pozz cure!
Pa ovako.... živim u malom gradu te redovito idem na ginekološke preglede i redovno radim PAPA test koji su, do prvog mjeseca ove godine, bili uredni.
Međutim, izgleda da naš ginekolog nema volje za radom (jedini je u gradu) pa mi je za prvi neuredan test rekao 6 mjeseci kasnije, na pregledu, kad sam došla ponovno raditi PAPA test (radim svakih 6 mjeseci jer me bilo strah upravo toga...).
Kada sam došla na drugi pregled i rekla da želim napraviti PAPu, rekao mi je da je dobro da sam došla jer je prošli PAPA test imao abnormalne stanice (!!! hvala što si javio,ne. Mislila sam da sam ti dala broj mobitela kako bi mi javio ako nešto nije u redu, da mogu napraviti dodatne nalaze, očito sam bila u krivu...)
Napravila ja i taj PAPA test s dodatnim pretragama (za koje je bio ljen i objasniti, iako sam pitala...) koji je pokazao da imam HPV virus.
Ni tad me nije zvao već sam se naručila na pregled i ultrazvuk zbog kontracepcijskih pilula. Tek kad sam došla mi je objavio "radosne vijesti". Rekao je da je za sada sve pod kontrolom, no da ću morati dolaziti svakih 6 mjeseci da bi radila PAPA test (ma daj?) te da imam jedan od tipova koje uzrokuju rak grlića maternice, što me zabrinulo. NO, nije mi rekao ni koji tip imam ni CIN, samo "imamo pod kontrolom". (jel smijem ja tužiti tog lika zbog nemara?)
Pitala sam ga na koji način sam mogla dobiti taj tip, pošto sam u vezi 2 godine a do sada mi je bilo sve u redu (znam da može biti "zataškan" godinama...) a on meni: mogla si pokupiti i na plaži.
Nakon toga mi je dao tablete, rekao da imam cisticu i hvala i doviđenja.
Pitala sam šta mogu napraviti po tom pitanju (jačanje na imuniteta, vitamin B?) na što mi je odgovorio: ništa, već ti je gotovo, sad samo treba voditi računa da ne dođe do raka.
Ne zafrkavam se sa zdravljem, naručila sam se u Polikliniku da me oni detaljnije pregledaju i da napravim što je potrebno.
No pitanje je, prije pregleda koji je za mjesec dana... dali je neka od vas imala sličan slučaj? Zna li neka dal je stvarno vitamin B dobar za obrambeni mehanizam? Koja vrsta bi to mogla biti (jer mi je čudno: rak grlića maternice i mogla si pokupiti i na plaži?)
Nisam stigla pročitati sve postove pa se ispričavam ako ponavljam neka pitanja.
Hvala.

Zadnje uređivanje blackwidow94 : 20.09.2014. at 15:11.
blackwidow94 is offline  
Old 20.09.2014., 17:20   #8925
Quote:
blackwidow94 kaže: Pogledaj post
Pozz cure!
Pa ovako.... živim u malom gradu te redovito idem na ginekološke preglede i redovno radim PAPA test koji su, do prvog mjeseca ove godine, bili uredni.
Međutim, izgleda da naš ginekolog nema volje za radom (jedini je u gradu) pa mi je za prvi neuredan test rekao 6 mjeseci kasnije, na pregledu, kad sam došla ponovno raditi PAPA test (radim svakih 6 mjeseci jer me bilo strah upravo toga...).
Kada sam došla na drugi pregled i rekla da želim napraviti PAPu, rekao mi je da je dobro da sam došla jer je prošli PAPA test imao abnormalne stanice (!!! hvala što si javio,ne. Mislila sam da sam ti dala broj mobitela kako bi mi javio ako nešto nije u redu, da mogu napraviti dodatne nalaze, očito sam bila u krivu...)
Napravila ja i taj PAPA test s dodatnim pretragama (za koje je bio ljen i objasniti, iako sam pitala...) koji je pokazao da imam HPV virus.
Ni tad me nije zvao već sam se naručila na pregled i ultrazvuk zbog kontracepcijskih pilula. Tek kad sam došla mi je objavio "radosne vijesti".
Rekao je da je za sada sve pod kontrolom, no da ću morati dolaziti svakih 6 mjeseci da bi radila PAPA test (ma daj?) te da imam jedan od tipova koje uzrokuju rak grlića maternice, što me zabrinulo. NO, nije mi rekao ni koji tip imam ni CIN, samo "imamo pod kontrolom". (jel smijem ja tužiti tog lika zbog nemara?)
Pitala sam ga na koji način sam mogla dobiti taj tip, pošto sam u vezi 2 godine a do sada mi je bilo sve u redu (znam da može biti "zataškan" godinama...) a on meni: mogla si pokupiti i na plaži.
Nakon toga mi je dao tablete, rekao da imam cisticu i hvala i doviđenja.
Pitala sam šta mogu napraviti po tom pitanju (jačanje na imuniteta, vitamin B?) na što mi je odgovorio: ništa, već ti je gotovo, sad samo treba voditi računa da ne dođe do raka.
Ne zafrkavam se sa zdravljem, naručila sam se u Polikliniku da me oni detaljnije pregledaju i da napravim što je potrebno.
No pitanje je, prije pregleda koji je za mjesec dana... dali je neka od vas imala sličan slučaj? Zna li neka dal je stvarno vitamin B dobar za obrambeni mehanizam? Koja vrsta bi to mogla biti (jer mi je čudno: rak grlića maternice i mogla si pokupiti i na plaži?)
Nisam stigla pročitati sve postove pa se ispričavam ako ponavljam neka pitanja.
Hvala.
Kao prvo bih na tvome mjestu promjenila ginekologa, ako u tvome gradu nema drugih ordinacija onda radije idi u sljedeći obližnji grad jer je zdravlje ipak na prvom mjestu. Promjene stanica na vratu maternice se nakon nekog vremena mogu vratiti u prvobitno stanje pa ih tvoj ginekolog vjerojatno želi pratiti. CIN se određuje nakon biopsije pa ti ga nakon papatesta niti nemože reći. Nisam imala vlastita iskustva sa neurednim papatestom ali dodatne pretrage i drugo mišljenje (posebno kod tvog ginekologa) nikad ne škode.
Username33 is offline  
Old 01.10.2014., 11:36   #8926
Cure bok,
imam potrebu podijelit svoju pricu s vama - jer sam se uspjesno u doslovno par mjeseseci rijesila CIN 1 dijagnoze.
Prvi los papa mi je bio cak CIN 2 (prije toga je sve bilo super duper uredno) - iako sam znala da imam jedan ili vise visoko rizicnih HPV tipova.
Nakon toga sam isla na biopsiju koja je pokazala da je rijec ipak o Cin 1 dijagnozi, te je papa tri mjeseca nakon toga bio opet CIN1.
Prije mora, ginekologica me nagovarala na LETZ, ja sam se jos malo konzultirala i odlucila da necu ic na nikakv zahvat vec da cu probat sve rijesit borbom s prirodnim sredstvima.
U nazad tri mjeseca totalno, koncentrirano u odnosu na prije sam promijenila prehranu - izbacila UH (kruh- kruh sam si pekla sama od kokosovog brasna, kolače, tjesteninu), izbacila slatko i počela jesti zdravo - jako puno voća i povrća. Svaki dan cijedila limune, pila limunadu i jos dodatano pila 1,5 litru vode na dan.
Uz to, svaki dan sam uzimala betaglukan (onaj americki od transferpointa, dve kapsule najjaceg), folnu kiselinu, c vitamin, češnjak u kapsulama i lactogyn tablete.
Neki dan sam bila na papi i dosao je nalaz da je sve cisto - nema nikakvog cina, neka kretenskih stanica, nema niceg zabrinjavajuceg!

Ono što bih savjetovala svim curama su dvije stavri:
1. Na papa test nemojte ići nakon razdoblja u kojem ste bile bolesne - jer mislim da je recimo moja dijagnoza CIN 2 bila uvjetovana time što sam cijelih mjesec dana bila UZASNO bolesna, na dve ture antibiotika - fakat me satralo
2. Promijenit navike - od prehrane do dodataka za dizanje imuniteta. Betaglukan, ulje crnog kima, citrofit - sto god - samo da ste redovne u tome.

Uglavnom, savjeti su već viđeni i ispisani, ali očito učinkoviti
Sretno curke!

Zadnje uređivanje LudaMara : 01.10.2014. at 11:42.
LudaMara is offline  
Old 05.10.2014., 12:38   #8927
Na žalost djevojke, imam dosta primjera oko sebe gdje su žene godinama imale naizmjenično CIN I ili CIN II, pa onda čisti nalaz, pa opet ASCUS, pa čisti nalaz... pa vitamini, pa ovo pa ono... ALI... u nekoliko slučajeva (konkretno znam za 4) par godina poslije nalaz je bio CIN III.

Tako da na žalost, (LLetz) konizacija je jedino trajno rješenje, i znam da ga ginekolozi često preporučuju i kod nalaza CIN II, čak i CIN I, jer se zna da će to najčešće trajno riješiti problem...

Sve ovo s imunitetom i trošenjem raznih vitamina i drugih pripravaka može imati učinak, ali ne garantira na žalost ništa... stres je pri tome jako veliki neprijatelj, a njega na žalost ukloniti ne možemo nikako...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Old 07.10.2014., 18:16   #8928
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Tako da na žalost, (LLetz) konizacija je jedino trajno rješenje, i znam da ga ginekolozi često preporučuju i kod nalaza CIN II, čak i CIN I, jer se zna da će to najčešće trajno riješiti problem...
ja imam sad jedan problem (ili pitanje za cure koje su bile na lletz)
u petak mi je operacija, htjela sam riješiti nalaze krvi-urin ranije ali rečeno mi je niti govora to tjedan dana prije anesteziologa i sad nalaz urina nije dobar (leukociti) pa me poslali ponovo (u petak) danas digla nalaz opet se čini da nije dobar (kultivacija aerobna), anesteziolog mi je rekao da postoji mogućnost da me gin neće operirat ako mi ti nalazi nisu dobri, dobit ću slom živaca ako me u petak vrate nazad
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Old 10.10.2014., 14:38   #8929
Imam HPV tip 16.

Što sada? Nalaz pape je bio CIN2.

Ginić kaže samo nešto za podizanje imuniteta i neke vaginalete za oporavak sluznice (Vaginosan il tak nekak). Papa za 4 mjeseca.

Vaša iskustva? Prehrana? Preparati neki?

Hvala.
Scarletmoon is offline  
Old 10.10.2014., 18:20   #8930
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
ja imam sad jedan problem (ili pitanje za cure koje su bile na lletz)
u petak mi je operacija, htjela sam riješiti nalaze krvi-urin ranije ali rečeno mi je niti govora to tjedan dana prije anesteziologa i sad nalaz urina nije dobar (leukociti) pa me poslali ponovo (u petak) danas digla nalaz opet se čini da nije dobar (kultivacija aerobna), anesteziolog mi je rekao da postoji mogućnost da me gin neće operirat ako mi ti nalazi nisu dobri, dobit ću slom živaca ako me u petak vrate nazad
Ja sam radila lletz, ali mi nikakve pretrage nisu trebale, jer je bio pod lokalnom anestezijom, ambulantno... općenito, ja sam zbunjena tim lletzom koji se radi pod anestezijom i koji uključuje boravak u bolnici... jer nemam iskustva s time...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Old 11.10.2014., 14:01   #8931
Quote:
Scarletmoon kaže: Pogledaj post
Imam HPV tip 16.

Što sada? Nalaz pape je bio CIN2.

Ginić kaže samo nešto za podizanje imuniteta i neke vaginalete za oporavak sluznice (Vaginosan il tak nekak). Papa za 4 mjeseca.

Vaša iskustva? Prehrana? Preparati neki?

Hvala.
Traži doktora da te pošalje na biopsiju i kolposkopiju pod hitno. Kada Papa kaže CIN 2, to može biti i CIN1, ali i CIN3. Papap je procjena i citolog može pogriješiti. Zato treba provesti pretrage koje točno određuju stupanj promjena.

Ako ti doktor to ne želi učiniti, traži drugoga, ili ako imaš novaca, otiđi privatno.

U prehrani probaj jesti zdravije (dosta voća i povrća, ribe, piletine, nemasne svinjetine, teletine) i ako pušiš svakako prestani. U dnevni raspored ubaci vježbanje i šetnje i probaj se ne previše uzrujavati. Meni osobno na imunitet dobro utječe vitamin C.

A to što on kaže da za 4 mjeseca napravite novu Papu, to je u većini slučajeva OK, ejr se rijetko tako brzo nešto razvija. ALi mene bi više mučilo to što Papa nije precizna i što ja nisam sigurna jel stvarno imam CIN2.
cici1810 is offline  
Old 14.10.2014., 15:59   #8932
Quote:
blackwidow94 kaže: Pogledaj post
Pitala sam ga na koji način sam mogla dobiti taj tip, pošto sam u vezi 2 godine a do sada mi je bilo sve u redu (znam da može biti "zataškan" godinama...) a on meni: mogla si pokupiti i na plaži.

Jao kako se njemu ne da radit svoj posao. Strašno.

Lijepo ti to temeljito ispitaj tamo gdje si se naručila i nek vide kako i što mogu napraviti dok je (ako je) to tek blago stanje, upala ili CIN I. Postoji krioterapija, laser, premazivanja i još mnogo toga čim se uspješno stvar rješi, sve zavisi kakav je nalaz + brisevi (ne znam koliko si ih radila?).

Ove dodatke prehrani možeš uzet čisto radi sebe, ali to ti neće otpuhati npr. CIN I, o većim stupnjevima da ne govorim. Tu treba djelovat lokalno. Sretno.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Old 15.10.2014., 21:10   #8933
Cure, jel koja pila Isoprinosine za CIN?
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Old 20.10.2014., 14:52   #8934
HPV

Nisam citala sada jel mi nekako hitno trebaju neki odgovori,ali ako ima netko da mi odgovori name pitanje.
Imam HPV,ali sada miruje. Bila sam na operaciji grla maternice. Zapravo vecina doktora rekla mi je da
nece biti problem da cu jednog dana imati decu, a sada moj momak sumnja
u moju teoriju i mnooogo se boji da mu ne prenesem virus. Pitanje. Tj dva. Dali nakon te operacije
ne mpzes da imas decu [ u sto ja sumnjam,prema razgovorima sa ginekolozima] i drugo,
dali on moze dobiti virus ako je moj PAPA uredan. Nema HPV-a. Molim nekoga za odgovor jel
veza nam visi na koncu Hvala unapred.
P.S. Na netu sam naletela na clanak koji kaze da postoji cepivo protiv HPV-a. Dali itko zna sta o tome?
Cloned is offline  
Old 20.10.2014., 16:08   #8935
Quote:
Cloned kaže: Pogledaj post
Nisam citala sada jel mi nekako hitno trebaju neki odgovori,ali ako ima netko da mi odgovori name pitanje.
Imam HPV,ali sada miruje. Bila sam na operaciji grla maternice. Zapravo vecina doktora rekla mi je da
nece biti problem da cu jednog dana imati decu, a sada moj momak sumnja
u moju teoriju i mnooogo se boji da mu ne prenesem virus. Pitanje. Tj dva. Dali nakon te operacije
ne mpzes da imas decu [ u sto ja sumnjam,prema razgovorima sa ginekolozima] i drugo,
dali on moze dobiti virus ako je moj PAPA uredan. Nema HPV-a. Molim nekoga za odgovor jel
veza nam visi na koncu Hvala unapred.
P.S. Na netu sam naletela na clanak koji kaze da postoji cepivo protiv HPV-a. Dali itko zna sta o tome?

Ako ste već prije spavali, najvjerojatnije i on ima virus. No nije kraj svijeta, 90% spolno aktivnih osoba u tijeku života ima neki oblik HPV-a. Ne znam kakvu operaciju si radila, inače su kod cura koje nisu rodile to neinvanzivni zahvati, pa s djecom ne bi trebala imati problema. No svakako je najbolje popričati o svemu s ginekologom, ako te to toliko brine, potraži više mišljenja od ginekologa.
Ja također imam HPV i nimalo ne sumnjam da ću moći imati djecu

Samo bez nerviranja...
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Old 21.10.2014., 16:49   #8936
Pozdrav... ovako zadnji rađeni nalaz pape mi pokazuje neku upalu, namjerno kažem tak jer mi sestra preko telefona nije rekla ništa više nego da trebam doći kod njih da će mi gin sve objasniti al da trebam raditi kolkoskopiju.. e sad.. rodila sam prije 9 mje. do tad su svi papa nalazi bili u redu, prvi papa nakon poroda je bio nekih 7 tje. i pokazao neku upalu, iskreno nisam se zabrinjavala jer je to sve još bilo dosta svježe, al ajd kaže gin ajmo napravit briseve da vidimo o čem se radi, to sve napravimo i bilo ok, al ponovit ćemo za 3 mje. papa i sad taj papa nije opet dobar.
Sad se već malo brinem, idem u čet. kod njih, ali jel se trebam zabrinjavati ili ne?
S obzirom da ni ne znam o kakvoj se upali radi ni ništa,također kaže dr. da su svi šavovi lijepo zarasli (popucla na porodu) pa sad ne znam jel moguće da tu ostala kakva ranica il kaj fkt ne znam ništa o tome
Malo sam čitala kolko sam stigla od bebača, da se u nekim slučajevima radi i biopsija i treba mirovat nakon toga al s obzriom da imam bebu doma to baš nije idealna opcija.
Najgore je kaj ja ne znam ništa kaj je taj papa ustvari pokazao.
__________________
.. And I will not be commanded And I will not be controlled And I will not let my future go on Without the help of my soul ..
lila_887 is offline  
Old 30.10.2014., 09:04   #8937
Pozdrav cure!

Čitam Vas vec dugo, odnosno od kada sam i ja u slicnim problemima. Mlada sam, nemam niti 25 godina. Do sada sam redovito svake godine radila PAPA test i uvijek je bilo sve super. Tako sam i ove godine išla kod ginekologice i obavila sve sto je trebalo. Nakon dva mjeseca doma mi je stiglo pismo u kojem sam pozvana opet napraviti PAPA test. Odmah me oblio hladan znoj, ali sam se tjesila da sigurno nije nista strasno te da je vjerojatna neka pogreska u pitanju.

Dođem ja tamo i imam sto vidjeti. CIN 2/CIN3, doktorica me tjesi. Kada sam vidjela da je sljedece na popisu karcinom slomila sam se....
Ponovila ja PAPU i nalaz je naravno ostao isti. S tim nalazom otisla sam kod svoje socijalne ginekologice. Počinje moja borba.

Prvo sam obavila sve briseve i naravno test na HPV (tipizacija). Nalazi su bili iznimno lose. HPV rizicne skupine i bakterije. Četiri mjeseca trebalo mi je da se rijesim bakterija. Sada ih vise nemam i ponovno mi je ginekologica napravila PAPU. Strasno se bojim. Ne mogu se utjesiti. Jacam imunitet. Ne radim nista posebno jer opcenito vodim vrlo zdrav nacin zivota (prehrana i sport), ali stres je tu....

Bojim se da sam predugo cekala. Od PAPE do ponovne PAPE proslo je preko 4 mjeseca. Nisam radila biopsiju i sl. Kaze ginekologica da cemo to sljedece ukoliko ce nalaz opet biti CIN2/CIN3. Ona vjeruje da ja to mogu pobijediti imunitetom. Vjeruje da je puno toga i u bakterijama te da ce sada nalaz biti bolji. Kaze: uvijek se stignes rezat, ali probaj za sada ne.

Ne znam kako da se vise utjesim. Život mi se pretvorio u CIN i HPV.... Mogu Vam reci da sam u periodu lijecenja od ureaplazme, streptokoka i enterokoka dosta manje brinula, nekako sam se opustila jer sam znala da stres ne vodi nigdje. Sada kada cekam rezultate PAPE vise stres ne mogu drzat pod kontrolom. Na iglama sam!!
Bojim se sto ce biti. Strahujem od CIN 3, CIS-a, invanzivnog karcinoma.... KOMA
Malena cujica is offline  
Old 02.11.2014., 15:45   #8938
Quote:
Malena cujica kaže: Pogledaj post
Sada kada cekam rezultate PAPE vise stres ne mogu drzat pod kontrolom. Na iglama sam!!
Bojim se sto ce biti. Strahujem od CIN 3, CIS-a, invanzivnog karcinoma.... KOMA
Iskreno, mislim da ovo sa imunitetom je totalna glupost, ja 8 godina vodim (vodila sam) borbu s time i tek kad je nalaz došao CIS su me poslali na lletz konizaciju, sada čekam nalaze pa da vidim na čemu sam.

Što se CIS-a tiče razgovarala sam s jednim mlađim ginekologom koji se baš specijalizirao za karcinome i rekao mi je da oni CIS zapravo ne smatraju karcinomom jer je on ipak in situ, i to se rutinskom operacijom može odstraniti, isto tako da se on ne razvija tako brzo u invanzivni, čak i na nalazima iz bolnice nisu pisali cis nego hsil/cin3 (mislim ako ga ne smatraju time što mu onda ne promjene naziv)
uglavnom hoću ti reći da u većini slučajeva ništa od toga ne napreduje tako ekstremno brzo

meni je drago što su me poslali na operaciju da se toga više riješim (ako sam se uopće riješila), a ne da cure vode muku s time po par godina. Problem je kod naših liječnika što šalju na lletz tek kad je cin3 ili cis
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Old 02.11.2014., 18:18   #8939
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
Iskreno, mislim da ovo sa imunitetom je totalna glupost, ja 8 godina vodim (vodila sam) borbu s time i tek kad je nalaz došao CIS su me poslali na lletz konizaciju, sada čekam nalaze pa da vidim na čemu sam.

Što se CIS-a tiče razgovarala sam s jednim mlađim ginekologom koji se baš specijalizirao za karcinome i rekao mi je da oni CIS zapravo ne smatraju karcinomom jer je on ipak in situ, i to se rutinskom operacijom može odstraniti, isto tako da se on ne razvija tako brzo u invanzivni, čak i na nalazima iz bolnice nisu pisali cis nego hsil/cin3 (mislim ako ga ne smatraju time što mu onda ne promjene naziv)
uglavnom hoću ti reći da u većini slučajeva ništa od toga ne napreduje tako ekstremno brzo

meni je drago što su me poslali na operaciju da se toga više riješim (ako sam se uopće riješila), a ne da cure vode muku s time po par godina. Problem je kod naših liječnika što šalju na lletz tek kad je cin3 ili cis
A koje je obrazlozenje zasto ? Zasto se ne salje ranije na llezt, koje je medicinsko objasnjenje, ima kakvih mogućih negativnosti ?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 02.11.2014., 20:57   #8940
Moj doktor šalje na konizaciju na CIN2, jer kaže da se tako radi diljem Europe. Tada su promjene manje i potreban je manji rez.
cici1810 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:39.