Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2012., 10:10   #481
Quote:
Psih kaže: Pogledaj post
Zato kasnije naučimo da trebamo bježati od svih očekivanja koja vode k - razočaranjima.

Now we're getting somwhere .Čini mi se da konačno izlaze van uzroci.
Recimo da me zanimalo čemu tolika količina žuči u tvojim postovima.
Žuči usmjerene mahom na SS30+
A sad evo i odgovora.Tvoja očekivanja koja te vode razočarenju.
Zašto je tome tako? Nerealna očekivanja?Neuobičajena očekivanja?
Ne znam.Ali problem je sad izašao na vidjelo i sad možeš poraditi na njemu.


Quote:
Na kraju, nisu to baš "ulijetanja" već se dobar dio priče sazna, kako je rekla Zombie Chicken - već na prvoj kavi. Ako je netko simpa, ima kemije i razgovor prođe super, velika je šansa da ćete provesti život skupa na kraju.
Super super ,glavno da nema opterećenja ni dugoročnih planova.
For ever and ever je krasan koncept ali ne znam zašto bi bio rangiran iznad odlične veze od nekoliko mjeseci ili nekoliko godina.
Zato što veza završava prekidom?Pa pretpostavka dobre veze je da ipak prevladavaju lijepi trenuci,i ne vidim razloga
da ju treba diskvalificirati kad se stavi rame uz rame vezi"do kraja života" jer prvu prekidaju ljudi u vezi a drugu prekida smrt.


Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Je, to je tako kad se nađu pravi ljudi. Ali to se ne dešava iza svakog ugla, ne dešava se svima i to ne znači da neka žena iz skupine o kojoj pričaš može nasilu osjetiti nešto prema nekom tko joj nije dovoljno super da uđe u vezu s njim. Ne kužim kako to ne kužiš..
Ne kuži jer očekuje da se SS30+ žena ponaša ovako .
Svjesna da joj vrijeme curi pa je red da dođe pameti

Zadnje uređivanje Prdimahovina : 02.06.2012. at 10:23.
Prdimahovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 11:36   #482
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zašto? Što će se dogoditi ako se odeš rolati s frendicama?
Rastužit ću sama sebe, zbog neobazrivosti..
Mala gesta za sjaj u njegovim očima ili moja samoživost koja govori " i nije me baš briga za ono što ti je bitno"..nije baš neka vaga.

Samo hoću reć da je jedno vrijeme baš lijepo živjeti u svijetu gdje ti je samo tvoje dupe bitno. I onda se na to navikneš i bude ti dobro tako.
I kad dodje do veze, koprcaš se još neko vrijeme u međuprostoru bitnosti dok ne popustiš
Tyaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 13:39   #483
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post

Koji to "mi"?

Čak i da jest tako - a nimalo se ne slažem - čime te to što smo nekakvi "mi" Balkanci obvezuje da i ti budeš Balkanka?

Ljudi sâmi sebe zaključaju u kavez i onda pizde zbog rešetki, part II.
"MI" balkanci smo konzervativni gdje se i dalje očekuje od žene da radi kućanske poslove kao što su kuhanje, pranje, peglanje, čišćenje dok se muškarac rijetko kad istog uhvati ili ni ne pomišlja pomoći (ako oboje rade).

Meni sve to nije problem raditi za sebe jer to nitko ne OČEKUJE od mene. A nemam sve duplo prati, čistit, peglat etc.

Kakav kavez? Biti single je sve samo ne kavez, barem ne meni. Nije mi nikakav problem biti single, a i ne sjećam se da sam negdje spomenula da sam nesretna što sam single...

Quote:
Psih kaže: Pogledaj post

A "robovi" smo ionako cijeli život. Bijeg od "ropstva" (npr mojih obveza prema ženi)... pa kakvo je to razmišljanje, halo? Kakovim me to čini? "Doraslim" (a ne odraslim) ženi kako bi rekla Velia??

Kao solerica ionako ćeš spast pod svoje robstvo. Mislim jebat sebe u glavu možeš bolje od bilo koga drugoga. Ciljevima i idejama o svom životu s kojima ćeš samo izgubit kontakt sa realnošću (i shebat zajednicu).
Da svi soleri su nezrela djeca koja ne znaju što žele. Bolje bi im bilo pošto-poto se oženiti jer eto vrijeme im je

Quote:
Psih kaže: Pogledaj post
Suživot nije zatvor. To je lijepa stvar, a koliko će bit lijepa ovisi o onome koliko možemo poraditi na sebi - ne na braku (čitaj partneru) ustvari. Tu je ona pretjerana "prevrijednost" koju dajemo sebi, a o kojoj sam pisao prije. Ona je moguće iluzija, fantazija, greška.

Nije li to "error" SS osoba +30? "Sami smo jer nas nitko nije zadovoljio." Nije?! Sami smo sebe zatvorili u kavez iz kojeg samo pljujemo po ostalima na način da kažemo "ne, nije nas nitko zadovoljio" (dramski).
Pa drago mi je da si ti našao nekoga tko te zadovoljava. Neznam gdje se isčitava da soleri pljuju po onima u "zajednici" . Error? Zašto? Jer se ne želim vezati? Kao što rekoh, meni je zbilja dobro solo. A bračnih ponuda je bilo, tako da

Samo odgovaram na pitanje koje je postavio OP. Ostajem solo jer mi je dobro tako, auto imam, posao imam, kuću imam, sex lako nađem.. ne treba mi obveza, eto toliko.
Kirya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 13:55   #484
Quote:
Kirya kaže: Pogledaj post
"MI" balkanci smo konzervativni gdje se i dalje očekuje od žene...
Očekuje - tko? Ako netko odjebe ta balkanska očekivanja, dogodi se - što?
Quote:
Kakav kavez? Biti single je sve samo ne kavez, barem ne meni.
Već druga osoba koja nije, ali jako, jako nije, shvatila o kakvom "kavezu" sam govorio.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 16:19   #485
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Očekuje - tko? Ako netko odjebe ta balkanska očekivanja, dogodi se - što?
Društvo - sredina - ... U mom slučaju, ostaješ single. Pomiriš se s tim, ne prihvatiš takvo razmišljanje i ideš dalje. Sad sam u fazi da mi se jednostavno ne da zamarati s takvim ljudima. Malo veći problem je, nemogu naći "normalne" po mom svjetonazoru.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Već druga osoba koja nije, ali jako, jako nije, shvatila o kakvom "kavezu" sam govorio.
Ako sam dobro shvatila, mislio si na "kavez" vlastitog razmišljanja, ograničavanja, itd.? Ako ne, moja greška.
Kirya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 18:49   #486
ja sam 30+ i soliram... što je to "super single" nije mi baš jasno...

problem zašto me nitko trenutno ne može "uhvatiti" je taj da nikog neću. ok mi je samoj, komotno je, široko i dugačko, mogu raditi što kad kako gdje ja hoću i ok mi je tako.

solo do penzije?

zašto ne.

biti će i onda solo penzića pa ako mi se bude htjelo, možda nekog i uhvatim. ako mi se ne bude, umrijet ću u nekom domu ili doma s 14 mačaka.

pogrešno je osobe s 30+ smatrati očajnicama koje jedva čekaju da im upadne neki penis - ljudi sa svjetonazorom tipa "moram se udati" su do 30 već to obavili.

savijet koji bih dala... ne budi toliko očajan jer se razmišljanja tipa
Quote:
Na kraju, nisu to baš "ulijetanja" već se dobar dio priče sazna, kako je rekla Zombie Chicken - već na prvoj kavi. Ako je netko simpa, ima kemije i razgovor prođe super, velika je šansa da ćete provesti život skupa na kraju.
jako, jako, jako osjeti. a odrasli ljudi koji su single nisu baš željni ovakvih razmišljanja. uostalom, da su onia istinita, ja bih iza sebe imala već bar 130 brakova. ili života. ne znam, ne kužim baš takve teze.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 20:13   #487
Quote:
Kirya kaže: Pogledaj post
U mom slučaju, ostaješ single.
Stani malo: kažeš da je u tvojoj okolini nemoguće naći partnera koji u glavi ne bi imao balkansku matricu partnerskog odnosa???

Kako uspijevaš preživjeti u takvoj sredini dulje od dva dana? Jednostavno je nemoguće da se ta balkanska matrica ograniči samo na viđenje partnerskih odnosa...
Quote:
Ako sam dobro shvatila, mislio si na "kavez" vlastitog razmišljanja, ograničavanja, itd.? Ako ne, moja greška.
Potpuno pogrešno.

Ljudi se zatvore u "partnesrki kavez" u kojem su partnerski odnosi postavljeni potpuno pogrešno i potpuno neprihvatljivo, i onda nariču kako im je u tom kavezu ovako i onako i loše i svakojako.

Nerijetko je opravdanje za ulazak u takav dvoosobni kavez upravo nekakvo navodno ultimativno očekivanje "okoline".

Koga briga za očekivanja okoline ako su idiotska? Fuck them.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 09:47   #488
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Stani malo: kažeš da je u tvojoj okolini nemoguće naći partnera koji u glavi ne bi imao balkansku matricu partnerskog odnosa???

Kako uspijevaš preživjeti u takvoj sredini dulje od dva dana? Jednostavno je nemoguće da se ta balkanska matrica ograniči samo na viđenje partnerskih odnosa...
Da, nažalost tako je. Ali ja znam da su takvi pa se maknem. Da mogu mijenjati, bih. Ali imam dobar posao i financije tako da uvijek si priuštim putovanja gdje barem nakratko upoznam nekoga tko mi odgovara.

Najveći "problem" bi bio da ja više zapravo ne tražim.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Potpuno pogrešno.

Ljudi se zatvore u "partnerski kavez" u kojem su partnerski odnosi postavljeni potpuno pogrešno i potpuno neprihvatljivo, i onda nariču kako im je u tom kavezu ovako i onako i loše i svakojako.

Nerijetko je opravdanje za ulazak u takav dvoosobni kavez upravo nekakvo navodno ultimativno očekivanje "okoline".

Koga briga za očekivanja okoline ako su idiotska? Fuck them.
Pa da, slažem se. Nisu ti oni koji će živjeti u takvoj "zajednici".
Uglavnom, "prosidbe" su propale onog dana kad sam rekla da se ne želim udati u crkvi, nuff said. Zaključak : stavljanje običaja ispred partnera kod mene završi, košaricom.
Kirya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 10:43   #489
Quote:
Pak Lena kaže: Pogledaj post
Tu i jest problem.
Naci nekog do koga ti je stalo i onda da i njemu bude stalo do tebe jednako pa se u zajednici ugodno zivi.

A to izgleda muci psiha, zasto je to danas tako jebeno tesko.
Pogotovo kod ljudi koji imaju posao, stabilni su, znaju( barem okvirno) u kojem smjeru idu i zabavljaju se pri tome.
Ovo mi je na tragu tvoje teme...izumire li brak kao opcija ili kako je vec islo.
Da, o tome što si ovdje pisala smo donekle diskutirale na mojoj temi.
Quote:
Jer me cudi to velicanje samostalnosti i veceg uzivanja u rolanju, frendicama, dobroj knjizi, drustvu na netu, kinu ili cak i u poslu u odnosu na partnerstvo.
Jer su ljudi u puno većoj mjeri razmaženi, imaju puno opcija (nije da živiš vu malome selu i imaš za birati između Katice i Janice), navikli su se na konzumentski pristup životu, pa to proširuju i na odnose. Onak, baterija na mobu mi više ne radi kak bi trebala, bacit ću ga i kupiti novi. Ne pada mi na pamet da promijenim (popravim) bateriju. Isto takoi s vezama - prva mala svađa, prva prepreka u vezi - I'm gone. Jer ima još riba u moru. Čemu se truditi oko te jedne? Jel...

No, da. Ja ne funkcioniram po gore opisanom principu i to uviđam kao svoj "problem".
Ali ne optužujem zbog toga sve muškarce +30 da su vaki ili naki.

Quote:
Tyaa kaže: Pogledaj post
Samo hoću reć da je jedno vrijeme baš lijepo živjeti u svijetu gdje ti je samo tvoje dupe bitno. I onda se na to navikneš i bude ti dobro tako.
I kad dodje do veze, koprcaš se još neko vrijeme u međuprostoru bitnosti dok ne popustiš
Svaki odnos opstaje ovisno o tome koliko nam je on sam važniji od našeg ega.
Pri tome ne pričam, naravno, o mijenjanju sebe, odricanju od svoga ja ili nešto slično, nego pričam o tome da uistinu ne vidiš žrtvu u tome što ne brineš samo o svom dupetu, nego brineš o tuđem s posebnim guštom.
__________________
Those who dance are considered insane by those who cannot hear the music. (G.C.)
Velia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.