Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2005., 01:17   #41
Quote:
Paw kaže:



Btw. magic... ja sam od kontracpecijskih dobila ciste nakon što sam ih prestala koristiti... toliko o ne-štetnosti.
Koji me đavo tjero da pijem taj shit

a vidish, ja sam zbog cisti pochela piti kontracepcijske


jebiga...


vidim da ce i tebe jednoga dana zvati klimakterichnom babom
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:18   #42
Je... sad ih pijem i ja kad sam se usrala


Nadam se
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:18   #43
Quote:
Paw kaže:
Umrijeti sa 50 jesi ti luda

zashto


ja se smrti ne bojim.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:20   #44
Quote:
Što mislite... dali bi si olakšale i uzele nadomjesnu ili bi 'stisle zube' i odgulile tih 'par' godina... onako 'muški' ??
Daklem, moja stara je krajnost ne-uzimanja lijekova. Jedino gdje je pokleknula jesu migrene koje je muce odkako je bila mlada zena.
Ono za sto bih je dan-danas dala pred streljacki vod (s corcima) je sto je inzistirala da se ni meni ne da lokalni anestetik kada sam bila klinka predskolske dobi, a udarila sam prst na stopalu koji se poceo gnojiti i tu je mini gangrenu trebalo ocistiti

S druge strane, moj dilber pije sve sto je farmako industrija lansirala na trziste; ako ga poskaklja u nosnicama, ako je jutro prohladno, ako nema vjetrova, ako ih ima - daj mu povoda i on vec sav ozaren u sebe baca neki drek!

Ja ne bih nista odguljivala ni sedam dana ako mi nije dobro i ako me stanje u kojem jesam istinski muci.
A opet, necu se zbog svake prehlade napucavati antibioticima.
Ne znam, to ocito varira od slucaja do slucaja - ako ni u jednom, ni u drugom slucaju nema losih posljedica - valjda svatko moze sam procijeniti treba li mu extra pomoc ili ne...
Virtuel@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:21   #45
Koje ti piješ??

Meni je prepisao Diane 35 a baš sam za njih ovdje čitala gadarije.
Ovo mi je treča pilula... osječam se kao i prije... valjda neću umrijeti

Prije tri godine sam pila Cilest.
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:22   #46
Quote:
magic kaže:
zashto


ja se smrti ne bojim.

Je... i ja vjerujem u život vječni
Al malo mi je rano šteknut u 50-toj, vele da se tek tada počinje živjeti
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:24   #47
nakon operacije nisam mogla podnijeti niti jedne od tih jednofaznih tableta.


onda sam se par mjeseci muchila bez ichega, kontrolirala nivo hormona i odluchili smo se za triquilar.


prezadovoljna sam
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:25   #48
HRT povecavau rizik za karcinom dojke, bolesti krvozilja (srcani udar, mozdani udar), a smanjuju rizik za rak jajnika.

Kontracepcijske povecavaju rizik za duboku vensku trombozu nogu (indirektno i za mozdani udar), rak dojke, smanjuju rizik za rak jajnika.

Bolesti krvozilja su uzrok broj jedan smrtnosti zena. (iako vecina zena zna za smrtnost od raka dojke, ona je neznantna u usporedbi sa smrtnoscu od srcanog udara= infarkt miokarda).

Sto je najbolje, o bolestima krvozlinog sustava se mnogo zna i mnogo se moze poduzeti u prevenciji.

-fizicka aktivnost (barem 30 minuta dnevno hodati)
-zdravo jelo (raznovrsno, sto manje zivotinjske masnoce i sto manje rafiniranih ugljikohidrata = secer, bijelo brasno, sto vise raznovrsnog povrca, punozrnog brasna, sto vise nemasnog pileceg mesa i ribe, dobar izvor masti: maslinovo ulje, orasi, kikiriki, bademi, plava riba)
- reduciranje stresa (fizicka aktivnost, meditiranje, religiozna angaziranost, povezanost sa prijateljima i obitelji, kucni ljubimci)
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:25   #49
Quote:
Paw kaže:
Je... i ja vjerujem u život vječni
Al malo mi je rano šteknut u 50-toj, vele da se tek tada počinje živjeti

malo si mi kontradiktorna pa nemoj ....
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:27   #50
Ej, ljudi sto vam je. Znam zena u pedesetima koje mi izgledaju vitalnije nego sto sam ja bila s 24. Nije jos vrijeme da se mre. Nije vrijeme za to!

Zastava prolaze...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:30   #51
Shtefitze, mozhesh mi malo ovo razjasniti, zanima me


Quote:
Shtefitza:
HRT odrzava menstruaciju. Dakle, zena koja bi bez HRT-a ostala bez menstruaciju, s HRT-om jos godinama ima mengu, oskudniju nego normalno.

Quote:
magic kaže
hormonalna nadomjesna terapija ne mora ici skupa s menstruacijom


Moja teta ima 'flaster' i nema menstruaciju.

magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:37   #52
E to što štefica govori... to je imala moja stara sa miomima ... ono nikako u menopauzu... oni su joj produžavali vrijeme nastupanja menopauze... a što je najbolje od svega... nije ušla ni u klimakterij.
Ono... maltene ko curetak od 20. godina. ... a ne žena koja će ovog ljeta napunit ravnih 50


Sada kada više nema maternice - sve ju je puklo... i menopauza i klimakterij - ubitačan paket.
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:41   #53
Quote:
Paw kaže:


Sada kada više nema maternice - sve ju je puklo... i menopauza i klimakterij - ubitačan paket.

menopauza = klimakterij
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:42   #54
Hormoni za nadomjesnu terapiju se mogu tijelu "dostaviti" kroz svakodnevnu tabletu ili kroz flaster.

Tablete se piju tako da se u mjesecnim ili tromjesecnim ciklusima dobije krvarenje. Flaster dostavlja jednakomjernu kolicinu hormona, pa se ponekad moze dogoditi lagano krvarenje, ali u principu izbjegnu se redovita mjesecna krvarenja. Neke zene preferiraju ne imati menstruaciju i sve sto onaj nagli pad hormona pred menstruaciju nosi.

U slucaju da je jedini simptom na koji se zena zali suhoca rodnice, estrogenska krema se moze nanijeti direktno u rodnicu, tako da se lokalna sluznica zadeblja i lakse ovlazi, bez nuspojava u tijelu.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:43   #55
u svakom sluchaju nije nuzhno da hormonalna nadomjesna terapija bude pracena menstruacijom
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:44   #56
Quote:
magic kaže:
menopauza = klimakterij

Možda krivo zborim... ali klimakterij je promjena u organizmu pred nastupanje menopauze tj. konačan gubitak menstruacije.
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:46   #57
predklimakterij = pedmenopauza


vrijeme prije potpunog prestanka menstruacije.


pa onda


klimakterij/menopauza


i postklimakerij = postmenopauza



svako doba sa svojim problemima


evo zgodan link
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:49   #58
Pa dobro... al uglavnom sam dobro i rekla... nisam se puno zahebala
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:50   #59
Menopauza je doba u zivotu zene kad prolazi kroz smanjenje produkcije spolnih hormona i gubi menstruaciju. Cesto se to razdoblje zove perimenopauza, jer je tesko bit siguran kad je menopauza stvarno nastupila. U slucaju da neko vrijeme nema menstruaciju, nisi suguran da li je ona prethodna bila bas zadnja ili ce nastupiti jos koja. Klimakterij je takodjer ime za tu fazu zivota.

simptomi su: valunzi (valovi topline), nocno znojenje, suhoca rodnice, bolovi kod spolnog odnosa, promjene raspolozenja, suhoca koze lica, smanjenje kostane mase (veci rizik za osteoporozu, pogotovo kod zena koje su se u zivotu manje fizicki kretale, sitnijeg rasta i/ili imaju obiteljske faktore za razviti osteoporozu)
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:51   #60
Talking

I jos perimenopauza koja obuhvaca i prije i poslije.

Uf sto smo mi zene komplicirane... idem se vratit na onaj topik u kokosinjcu...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.