Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2011., 16:18   #1
Crna mast

Znam da se na više tema spominje crna mast..ali nigdje nemogu pronaći za što se sve koristi ta famozna mast, koliko je se često može stavljati, je li se mora utrljat u kožu ili pustiti da se sama upije ?!..itd..

Uglavnom ja sam ju kupila radi uraslih dlaka, ali čitam da ju se koristi i za prištiće, pa ako mi ko zna reći na koje se sve djelove tijela može koristiti, pomaže li u uklanjanju običnih prištića, na licu, rukama, nogama, leđima..?
perplexe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 00:08   #2
Quote:
perplexe kaže: Pogledaj post
Znam da se na više tema spominje crna mast..ali nigdje nemogu pronaći za što se sve koristi ta famozna mast, koliko je se često može stavljati, je li se mora utrljat u kožu ili pustiti da se sama upije ?!..itd..

Uglavnom ja sam ju kupila radi uraslih dlaka, ali čitam da ju se koristi i za prištiće, pa ako mi ko zna reći na koje se sve djelove tijela može koristiti, pomaže li u uklanjanju običnih prištića, na licu, rukama, nogama, leđima..?
Što nije ta crna mast, u biti konjska, ona koja se koristi za svašta nešto, ali najviše protiv bolova kod reume i tako.
Ako griješim neka me netko ispravi, ali znam da je jedna žena govorila da koristi tu crnu mast ili konjsku i da je nabavlja kod veterinara. Gdje si je ti nabavila? Evo tu ima nešto o tome, ako je to to.
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/r...+LEKOVIMA.html
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 10:02   #3
Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
Što nije ta crna mast, u biti konjska, ona koja se koristi za svašta nešto, ali najviše protiv bolova kod reume i tako.
Ako griješim neka me netko ispravi, ali znam da je jedna žena govorila da koristi tu crnu mast ili konjsku i da je nabavlja kod veterinara. Gdje si je ti nabavila? Evo tu ima nešto o tome, ako je to to.
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/r...+LEKOVIMA.html
ne to nije isto

Crna mast se koristi recimo za lijecenje cireva i dubokih pristeva i stvarno sve izvuce na povrsinu ili zalijeci, al je poanta da se maze u debelom sloju i tako ostavi
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 16:38   #4
Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
Što nije ta crna mast, u biti konjska, ona koja se koristi za svašta nešto, ali najviše protiv bolova kod reume i tako.
Ako griješim neka me netko ispravi, ali znam da je jedna žena govorila da koristi tu crnu mast ili konjsku i da je nabavlja kod veterinara. Gdje si je ti nabavila? Evo tu ima nešto o tome, ako je to to.
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/r...+LEKOVIMA.html
je..mislim..barem kako sam ja čitala..da ju zovu i konjska mast.
Ja sam u biti do c. masti došla preko tete koja me depilira..samo mi je rekla kako je crna mast odlična za urasle dlake i ja sam ju našla u prvoj ljekarni u kojoj sam ušla..za 15kn
perplexe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 10:58   #5
Quote:
perplexe kaže: Pogledaj post
Znam da se na više tema spominje crna mast..ali nigdje nemogu pronaći za što se sve koristi ta famozna mast, koliko je se često može stavljati, je li se mora utrljat u kožu ili pustiti da se sama upije ?!..itd..

Uglavnom ja sam ju kupila radi uraslih dlaka, ali čitam da ju se koristi i za prištiće, pa ako mi ko zna reći na koje se sve djelove tijela može koristiti, pomaže li u uklanjanju običnih prištića, na licu, rukama, nogama, leđima..?
Koristi se za izvlačenje svih sadržaja iz kože, npr. bodlje od ježa, čirevi, potkožni prištevi itd. Usput je i antibakterijska. Namaže se jaakoo debelo i prekrije gazom, držati što duže ( po mogućnosti cijelu noć), nakon par dana izvuče iz kože sve što treba.
Ona je spasila mog dragog od mnogih čireva, smrdi ali je učinkovita, s tim ako mžete kupite Ichtolan jer je puno jači od onih masti u ljekarnama.
I da, ne mazati cijelo lice ili područje već samo dio koji treba.
eyedetox is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 12:41   #6
dobra je i kod upala na nožnim prstima ako se zacrvene i treba ju namazat ne predebelo...može i vata ili gaza i još stavit preko mikroplasta i dobro bi bilo ju imati 24 sata
saharasaharović is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 12:51   #7
moj decko si je tu crnu mast mazao kad je imao neku ogromnu potkožnu prištinu na leđima mazao je tu kvrgu,pokrivao vaticom i nakon 5-6 dana je taj gnoj izbio van
girly22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 16:40   #8
Quote:
girly22 kaže: Pogledaj post
moj decko si je tu crnu mast mazao kad je imao neku ogromnu potkožnu prištinu na leđima mazao je tu kvrgu,pokrivao vaticom i nakon 5-6 dana je taj gnoj izbio van
Čekaj, znači..samo jednom ju je namazao??ili je svaki dan mazao pa je nakon 5-6 dana nestala?
perplexe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 20:45   #9
Quote:
girly22 kaže: Pogledaj post
moj decko si je tu crnu mast mazao kad je imao neku ogromnu potkožnu prištinu na leđima mazao je tu kvrgu,pokrivao vaticom i nakon 5-6 dana je taj gnoj izbio van
meni nakon 5-6 dana i najveći prišt izbije van, s kremom ili bez
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 22:13   #10
Quote:
eyedetox kaže: Pogledaj post
Koristi se za izvlačenje svih sadržaja iz kože, npr. bodlje od ježa, čirevi, potkožni prištevi itd. Usput je i antibakterijska. Namaže se jaakoo debelo i prekrije gazom, držati što duže ( po mogućnosti cijelu noć), nakon par dana izvuče iz kože sve što treba.
Ona je spasila mog dragog od mnogih čireva, smrdi ali je učinkovita, s tim ako mžete kupite Ichtolan jer je puno jači od onih masti u ljekarnama.
I da, ne mazati cijelo lice ili područje već samo dio koji treba.
Ja imam masuuuuu uraslih dlaka, neznam zašto mi je ovaj put toliko toga, al eto, i sad kad bi samo dio istočkala s crnom masti trebala bi cijelu nogu prekrit gazama... Jesu te gaze baš jako potrebne ili bi se moglo i bez njih...
Kalliste is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 09:09   #11
Quote:
Kalliste kaže: Pogledaj post
Ja imam masuuuuu uraslih dlaka, neznam zašto mi je ovaj put toliko toga, al eto, i sad kad bi samo dio istočkala s crnom masti trebala bi cijelu nogu prekrit gazama... Jesu te gaze baš jako potrebne ili bi se moglo i bez njih...
Meni su objasnili u ljekarni da je gaza potrebna kako bi sadržaj brže izašao van, doduše to je bilo zbog čira
eyedetox is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 15:17   #12
Sto je to po sastavu?
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 17:52   #13
"Dame je rado upotrebljavaju za skidanje celulita. "
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 17:53   #14
Inace, kamfor nije bezopasna supstanca
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 00:59   #15
Ja sam tu mast davno koristila kad sam dobila kurje oko na jednom prstu. Izvukla mi ga je na površinu, doslovno izgrizla, onda sam škaricama odsranila svu tu kožu i više mi se nikad nije vratio. Sjećam se da je grozno smrdila ta mast.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 08:56   #16
Nisam baš sigurna da govorimo o istoj crnoj masti

ona na koju ja mislim zove se amonijev sulfogirodalat a oszali sastojci su:

bijeli vazelin, lanolin alkohol, pročišćena voda. Nema kamfora
eyedetox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 09:19   #17
ima na tu foru i Propiaknin od proizvođača Apipharma s propolisom.

Na kutiji piše da 1g masti sadržava: 100 mg 10%-tnog ekstrakta propolisa, 10 mg amonij sulfogirodalata, pomoćne tvari bijeli vazelin i lanolin.

evo link

alergični na propolis ne smiju upotrebljavati ovu mast.

cijena je oko 45 kn za tubicu od 20 g.
Doreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 09:38   #18
ja sam tu crnu mast koristila za uraslu dlaku na preponi koja me je toliko boljela da nisam mogla sjediti a bila je toliko duboko da nisam mogla nekim mehanickim putem da je izvadim i mazala sam je u debelom sloju i preko stavljala gazu nekih 5-6 dana i na kraju sam je uspjela istisnuti jer se to sve podgnojilo.. i znam da ta mast smrdi uzas
Chocodu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 13:40   #19
znaci, ta bi mast pomogla oko uraslih dlaka? Jel se moze kupit u obicnoj ljekarni ili mora bit biljna?

Zadnje uređivanje iivy : 24.06.2011. at 13:45.
iivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 12:06   #20
ima je i u običnim ljekarnama
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.