Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: treba li zatvoriti ovu temu?
Da 24 45.28%
Ne 22 41.51%
Svejedno mi je 7 13.21%
Glasovatelji: 53. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2009., 02:11   #501
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Aaaaahhhhaaa??? A zašto onda krelci čitaju njegovu knjigu o polubogovima koji žive na Niburuu i očekuju ga 2013. godine??

Kad god se spomene neka rasprava o dolaski Nibirua, spomene se i ovaj maštovit momak.
Gle, ja sam procitao skoro sve njegove knjige, a sve iz Earth Chronicles skupine. I tamo nema nista o 2012. Ni 2013. Mozes i ti slobodno procitati knjige i vidjeti ces sto pise, ako meni ne vjerujes. BTW, knjige koje nisam procitao su Enkijevi memoari (tu on prica pricu, tj. nije striktno bazirana na tekstovima, vec ukljucuje i svoju mastu) i njegove price o tome kako je dosao do materijala (opet pricam ti pricu, ali o svojim dozivljajima dok je putovao svijetom, skupljacjuci materijale) za Earth Chronicles.
Alan_SP is offline  
Old 28.05.2009., 16:43   #502
Strašno !

Strašno je kad čovjek neobrazovan i povodljiv, ali još je strašnije kad u nešto slijepo vjeruje. Kakve veze ima Sitchin s modernom astronomijom, a kad bi vjerovali svemu što je napisano u povijesti, daj neka mi neko objasni kako je Noa u svoj čamac stavio par od svake vrste na planetu ili bedastoću da su nas napravili svemirci s Vege, a da ne nabrajam ove bedastoće oko Nibirua.Ako neki npr. vanzemaljski brod uhvati tv signal s Zemlje baš u vrijeme kad ide moja najomiljenija serija Star Trek, pa kaj bu si mislili, da smo stoljeće ispred njih.

Dakle za neke s foruma imam prijedlog: Haloperidol
Ockham's razor is offline  
Old 28.05.2009., 16:53   #503
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Daj malo prouci sto je Sitchin napisao, a ne sto su ljudi rekli da je napisao. Znas, njegove knjige postoje, mogu se citati i uopce nije problem saznati da Sitchin nema veze s ovom pricom oko 2012. Sto on izricito i tvrdi u zadnjoj knjizi. Dakle, ako je netko doveo nekog u zabludu u vezi s 2012, to nije bio Sitchin.

Ako pljujes nekog, a onda bar radi to u vezi s njegovim tvrdnjama, a ne stvarima koje on nije rekao.

ne znam otkud mi sad pade na pamet predviđanje jedne poznate američke vidovnjakinje i duhovnjakinje sylvie brown (ako ste možda čuli za nju)... ona je rekla da će se druga vrsta početi pokazivati (tim riječima!) uskoro to bi stvarno imalo smisla kad bi se radilo o planetu... a tek mi je sad to palo na pamet! možda će jednostavno početi ulaziti u domet našim pogledima?! mislim da je to čak prognozirala za nagodinu malo skrenih s teme, ali dobro pa ne znam, mogao bi to biti nibiru?!
__________________
what a wonderful world...

Zadnje uređivanje maria_5359 : 28.05.2009. at 17:21.
maria_5359 is offline  
Old 28.05.2009., 16:57   #504
Pa dobro di je taj Nibiru, sta se nije trebao vec vidjet u svibnju 2009 godine.....ovo je skandal!!!!!!!!!!!
permanent300 is offline  
Old 28.05.2009., 17:04   #505
Quote:
permanent300 kaže: Pogledaj post
Pa dobro di je taj Nibiru, sta se nije trebao vec vidjet u svibnju 2009 godine.....ovo je skandal!!!!!!!!!!!
pronjuškaj malo po youtube-u, ima zanimljivih stvarčica
__________________
what a wonderful world...
maria_5359 is offline  
Old 28.05.2009., 18:13   #506
Stvaran taj Nibiru ili ne, trebalo bi nama nešto da nas zdrma. Koliko god to zvučalo pesimistično, volio bih da nešto ovakvo krene na nas pa možda ljudi počnu bolje misliti svojom glavom.
Gadi mi se svijet u kakvom živimo, toliko puta se zapitam koja je uopće svrha svega ovoga? Mislim nisam sklon samoubojstvu da se razumijemo niti slično ali jbte sve se svelo da izvršavamo ko roboti svoje obveze, više ne znaš ko koga tu jebe.

Meni je to sve skupa dopizdilo, da prostite na izrazu, iako je cijeli život preda mnom. A molim te koji život kad smo već zadnjih 20 godina zasrali sve skupa, samo se pitam do koje će granice ići. Što se mene pita, da sutra čujem službeno na vijestima da će doći planet i pokositi nas sve, bolila bi me neka stvar. Čak bi me i radovalo.

Davidius is offline  
Old 28.05.2009., 18:35   #507
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Daj malo prouci sto je Sitchin napisao, a ne sto su ljudi rekli da je napisao. Znas, njegove knjige postoje, mogu se citati i uopce nije problem saznati da Sitchin nema veze s ovom pricom oko 2012. Sto on izricito i tvrdi u zadnjoj knjizi. Dakle, ako je netko doveo nekog u zabludu u vezi s 2012, to nije bio Sitchin.
bravo Alane to bi uostalom trebalo biti kristalno jasno i vidljivo sa Jupiterasvakome tko je imalo čitao Sitchina....zašto predodžbe o nekome ili nečemu dolaze tako često od priča rekla-kazala-čula
skyon is offline  
Old 28.05.2009., 19:19   #508
Quote:
maria_5359 kaže: Pogledaj post
pronjuškaj malo po youtube-u, ima zanimljivih stvarčica
Draga Mario, ali moram te pitat jesi li mlađa od 13 god. ili stvarno u školi nisi čula za fiziku, ne mislim sada objašnjavat, ali kad pogledaš sve što je o toj grudi u svemiru napisano i pričice po utubeu i ostalom nam webu , uzmeš papir i olovku i izračunaš samo po znanju koje je posjedovao Galileo odmah skužiš muljažu , di je , kolko je velik i kava mu je masa i utjecaj na Zemlju, zakaj se vidi samo iz Azije itd. itd. ...... = Ha, Ha , Ha
Usput da je zemlja okrugla tvrdili su upravo oni koji nisu željeli ništa znati.

Wake up !

Zadnje uređivanje Ockham's razor : 28.05.2009. at 19:20. Reason: Us mislio sam ravna ploča, SORRY.
Ockham's razor is offline  
Old 28.05.2009., 19:43   #509
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Gle, ja sam procitao skoro sve njegove knjige, a sve iz Earth Chronicles skupine. I tamo nema nista o 2012. Ni 2013. Mozes i ti slobodno procitati knjige i vidjeti ces sto pise, ako meni ne vjerujes. BTW, knjige koje nisam procitao su Enkijevi memoari (tu on prica pricu, tj. nije striktno bazirana na tekstovima, vec ukljucuje i svoju mastu) i njegove price o tome kako je dosao do materijala (opet pricam ti pricu, ali o svojim dozivljajima dok je putovao svijetom, skupljacjuci materijale) za Earth Chronicles.
Vjerujem ja tebi, al onda to nema veze s realnošću, već sa mitologijom, a tu imaš ono šta bi bilo kad bi bilo.

@Permanent300
Quote:
Pa dobro di je taj Nibiru, sta se nije trebao vec vidjet u svibnju 2009 godine.....ovo je skandal!!!!!!!!!!!
Ti si već 268443. koji je postavio to isto pitanje

- evo ga! Ja jucer snimio s teleskopom:

NIBIRU DOLAZI, SAMO ŠTO NIJE
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Old 28.05.2009., 20:21   #510
Quote:
maria_5359 kaže: Pogledaj post
jedne poznate američke vidovnjakinje i duhovnjakinje sylvie brown (ako ste možda čuli za nju)
Znam tko je i citao sam neke njene knjige, mislim da ima interesantnih stvari u njima, ali je napisala i neke ocite greske, za koje ne znam kako su joj se potkrale, ali joj je valjda namjera dobra.

Recimo, kad umremo, svi se nalazimo u dobi od 35 godina, a onda opisuje kako se na stepenicama kod velike biblioteke djeca igraju. Od kuda djeca? Ali, to ja samo malo cjepidlacim. I to ne znaci da mislim kako to sto ona pise jeste glupost.
Alan_SP is offline  
Old 28.05.2009., 20:22   #511
[QUOTE=UBERSOLDAT;20812090]Vjerujem ja tebi, al onda to nema veze s realnošću, već sa mitologijom, a tu imaš ono šta bi bilo kad bi bilo.

Bez uvrede, iako se u postovima koje sam pročitao slažem s Vama, čemu ovaj dodatak "DRUGI DOLAZAK" s glagoljičnim komentarom ?
Ockham's razor is offline  
Old 28.05.2009., 20:44   #512
Quote:
maria_5359 kaže: Pogledaj post
ne kužim zašto se neke teorije odbacuju tako lako
prvo to nisu teorije, no dobro...

misliš li da ima potrebe neodbaciti 'teoriju' npr. da ja mogu za 8 sekundi iskopati rupu do Kine?
Sa svojim znanjem sasvim ti je jasno da takve potrebe nema, a da imaš više znanja o područjima u koja se petljaš (fizika, astronomija...), znala bi zašto se te tvoje tzv. teorije, a zapravo budalaština do budalaštine, mogu sasvim lagano odbaciti.
Zato se usredotoči na penjanje na višu razinu znanja, radije nego svijesti (iako sumnjam da si i tu na nekoj posebnoj razini s obzirom da očito nisi svijesna kakve gluposti pišeš po forumu).

Ali jasno mi je sve oko zidova i vjetrenjača pa slobodno nastavi obrazovanje na Youtubeu
Typhoone is offline  
Old 28.05.2009., 21:35   #513
Quote:
Ockham's razor kaže: Pogledaj post
Vjerujem ja tebi, al onda to nema veze s realnošću, već sa mitologijom, a tu imaš ono šta bi bilo kad bi bilo.

Bez uvrede, iako se u postovima koje sam pročitao slažem s Vama, čemu ovaj dodatak "DRUGI DOLAZAK" s glagoljičnim komentarom ?
To je moj potpis, nema veze s postom
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Old 28.05.2009., 22:12   #514
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Znam tko je i citao sam neke njene knjige, mislim da ima interesantnih stvari u njima, ali je napisala i neke ocite greske, za koje ne znam kako su joj se potkrale, ali joj je valjda namjera dobra.

Recimo, kad umremo, svi se nalazimo u dobi od 35 godina, a onda opisuje kako se na stepenicama kod velike biblioteke djeca igraju. Od kuda djeca? Ali, to ja samo malo cjepidlacim. I to ne znaci da mislim kako to sto ona pise jeste glupost.
pa da! neke stvari ni meni nisu jasne al ok... u svakom slučaju ima baš lijepe, idilične pričice o drugim svjetovima i stvarnostima svakako nekako vraća nadu, a to je ono što nam je u ovom svijetu stvaaarno potrebno
__________________
what a wonderful world...
maria_5359 is offline  
Old 28.05.2009., 22:47   #515
Smile

Quote:
maria_5359 kaže: Pogledaj post
pa da! neke stvari ni meni nisu jasne al ok... u svakom slučaju ima baš lijepe, idilične pričice o drugim svjetovima i stvarnostima svakako nekako vraća nadu, a to je ono što nam je u ovom svijetu stvaaarno potrebno
Eto kao što si sama napisala "samo pričice", svi trebamo nešto za laku noć, zato ja volim Star Trek, gotovo iskorak ka fizici mogućeg, a ne Nibiru, to je kao i Biblija samo mit.Ali nada je dosta relativan pojam, zapravo se stvar sastoji pronaći smisao u besmislu života.Malo glupo od mene , ali naći smisao je teži put, pa npr. zašto ne počneš sa popularnim štivom iz područja kvantne fizike, ozbiljno, ali za osobe otvorenog duha nije neshvatljivo, a onda ćeš se i osjećat da te baš svaki kreten koji nešto pročita na lijevoj stranici weba neće moć muljat.Znanost ti je Terra incognita, ali vjerj, nema ništa ljepše nego kad argumente staviš nasuprot praznovjerju.
Ockham's razor is offline  
Old 29.05.2009., 17:35   #516
Quote:
maria_5359 kaže: Pogledaj post
pa da! neke stvari ni meni nisu jasne al ok... u svakom slučaju ima baš lijepe, idilične pričice o drugim svjetovima i stvarnostima svakako nekako vraća nadu, a to je ono što nam je u ovom svijetu stvaaarno potrebno
Da, a ja sam o tim stvarima citao i na drugim mjestima, drugim knjigama, pa bi moglo biti i da je u pravu.
Alan_SP is offline  
Old 29.05.2009., 18:25   #517
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Da, a ja sam o tim stvarima citao i na drugim mjestima, drugim knjigama, pa bi moglo biti i da je u pravu.
samo nek se oni vrate po nas ovo više nema smisla
__________________
what a wonderful world...
maria_5359 is offline  
Old 30.05.2009., 18:56   #518
DA, a poslije njih će doći Regoč i Kosjenka pokupiti one koje nisu pokupili ovi prvi, ukrcat nas na zmajeve i Pegaza pa pravac Atlantida...
gretel is offline  
Old 30.05.2009., 20:48   #519
zabavno je to sve s Nibiru-om......ja iskreno neznam,isto sam čuo da bi se tokom 2009. godine trebao vidjeti s nekih dijelova Zemlje,a ako se ne varam mislim da su već u Australiji uslikali nešto što bi moglo biti Nibiru...

http://www.australia.to/story/0,2519...925,00,00.html

...evo još neke slike koja bi kao trebala prikazivati Nibiru...

http://starcosmos.files.wordpress.co...biru_nears.jpg
300 is offline  
Old 30.05.2009., 23:05   #520
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
zabavno je to sve s Nibiru-om......ja iskreno neznam,isto sam čuo da bi se tokom 2009. godine trebao vidjeti s nekih dijelova Zemlje,a ako se ne varam mislim da su već u Australiji uslikali nešto što bi moglo biti Nibiru...

http://www.australia.to/story/0,2519...925,00,00.html

...evo još neke slike koja bi kao trebala prikazivati Nibiru...

http://starcosmos.files.wordpress.co...biru_nears.jpg
ajooj; ova prva slika je tolko stara, pa skoro koliko i priča o Nibiru, a ova duga:

Danas ili sutra ti ja pošaljem realniju verziju Nibirua koju ću sklepat u svojoj photoshop radionici.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:45.