Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2006., 22:31   #21
Evo i nekih cijena- http://gorod.dp.ua/eng/info/?pageid=244
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 14:12   #22
Lvov dojmovi

Eto ja bio u Lvovu ili kako oni kažu Lvivu...
Dojmovi jako dobri. Ukratko...
Viza treba ali najlakše se dobije preko njihove agencije. Nađeš agenciju u Ukrajini (Lvovu) da ti pošalje pismo u kome se navode razlozi boravka broj dana i smještaj. Turistička viza 30 eura, poslovna 40 eura. Čeka se par dana na konzulatu u Zagrebu. To treba za granicu jer njihova policija obavezno traži to pozivno pismo uz vizu. Kasnije to nitko ne provjerava. Njihove agencije mogu naći jako dobar smještaj uz povoljnu cijenu. Ja sam npr. bio privatno smješten u samom centru Lviva u apartmanu gdje nema što nema za 50 eura dnevno. To možda djeluje puno ali takav apartman ovdje nejde ispod 100 eura. Solidan smještaj može se naći za 25-30 eura. Ali kao i svugdje ako poznajete nekog domaćeg ili se ide preko domaće agencije povoljnije će se proći. Zato internet i traži...
Put - najbolje i najjeftinije vlakom. stajanje u Budimpešti, ima se vremena za razgledavanje Budimpešte (cca 3 sata). Vlak je uredan, ja sam imao spavaću kabinu samo za sebe...nema gužve...posada ruska jer je to vlak za Moskvu i to može biti problem jer će pokušati naplatiti "usluge" kao ovo s posteljinom što se spominje. Meni su pokušali naplatit čuvanje prtljage u Budimpešti dok sam bio vani a prtljaga u vlaku. Treba se samo nasmijati i pokazati da nisi naivan. Znaju nuditi i poslove oko šverca i sl. ali nisu napasni ako se čovjek zna postaviti. Na kraju su me častili i mađarskim tokajcem..jedino ženskama može biti neugodno ali pravi stav i stvar je riješena...
Grad je lijep, pun zelenila i spomenika...veličine Zagreba i mene podsjeća jako na Zagreb. Ustvari nešto između Zagreba i Krakowa. Fali samo svježe boje na fasadama. Pun je crkava (valjda imaju sve osim dzamije). Oni su puno mijenjali države kao i mi. Bili su dio Poljske, Austrougarske (u isto vrijeme kad i mi), Rusije i svi su ostavili traga. I ne vole baš ruse.
Standard znatno niži. Javni prijevoz bagatela, restorani ok, cijene oko 50% niže. Plaće oko 150 eura. Onaj tko ima love ili je kriminalac ili političar ili lovi u mutnom.
Mi smo za njih zapad i to im se vidi u očima. Oni još pate za simbolima zapada kao i mi tamo negdje 80ih. Jako su ljubazni i uopće je to siguran grad. ništa posebno samo obične mjere opreza kao npr. i u ZG. Jedino navečer se vidi hrpa pijanaca ali oni su zabavljeni samim sobom. Inače piju svi i to vodku i pivu u ogromnim količinama, tu se ne možemo mjeriti s njima.
S jezikom nisam imao problema. Uglavnom mladi ljudi znaju engleski a može ih se i ovako razumjeti.
Ukratko asocijacije na Lviv su: jeftino, vodka i pivo i lijepe žene
Onaj tko voli gledati žene sigurno neće ostati razočaran. Nisu uzalud Napoleon, Franz Jozef i dr.(tko bi ih sve popamtio) imali ljubavnice iz tog grada i često svraćali...
U Ukrajini se još isplati vidjeti Kijev, Krim i Karpati (ako bude sve u redu eto me na zimu na skijanju u Karpatima).
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 15:53   #23
Quote:
Explorer kaže:
...posada ruska jer je to vlak za Moskvu i to može biti problem jer će pokušati naplatiti "usluge" kao ovo s posteljinom što se spominje.
Naplacivanje posteljine u ruskim vlakovima nije nista ilegalno. To placaju svi pa i Rusi. Ako je ne zelis ne moras ni platiti. Dusek i jastuk ne naplacuju, samo posteljinu (dvije plahte i jastucnicu) Cijena je ovoga ljeta bila 68 rublja (cca 2 eura)
Nikola_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 08:02   #24
Ja nisam ništa platio, nikakvu posteljinu a dobio sam sve...možda zato kaj je to međunarodni vlak ali pokušali su mi ekstra naplatiti čuvanje stvari u Budimpešti koje sam ostavio u vlaku jer sam otišao malo obići grad. Tip je tražio 10 eur. Naravno da nisam pristao jer on je odgovoran za čitav vagon, ima ključeve i mora paziti na stvari. Kad sam odlazio vidio sam da ide od kupea do kupea i zaključava ih a poslije me tražio lovu...I pokušao me uvući u nekakvo švercanje robe...Vidio sam da je neki naš ušao u Varaždinu sa torbom a izašao u Čakovcu bez torbe...znači isporuka i solarno plaćanje...Poslije Budimpešte smo se skompali, kako je bio malo putnika, i cugali neko vino glavoboljček koje je on zvao "tokajcem".
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 11:57   #25
Quote:
Nikola_M kaže:
Naplacivanje posteljine u ruskim vlakovima nije nista ilegalno. To placaju svi pa i Rusi. Ako je ne zelis ne moras ni platiti. Dusek i jastuk ne naplacuju, samo posteljinu (dvije plahte i jastucnicu) Cijena je ovoga ljeta bila 68 rublja (cca 2 eura)


Posteljina se naplacuje ali jako malo,ne mogu se vise sjetit. A to iskustvo je bilo na vlaku KIjev - Lvov. Inace Lvov je lijep ali se osvjetljenje stvarno ne moze usporedit ni sa jednim nasim gradom jer je uzasno tj. nema ga osim u par ulica u centru. Grad je dekadentno lijep, tj. raspada se na gospodski nacin... a uskoro ce valjda i njima krenit pa ce se fasade obnovit. Inace za turizam bi ipak radje u Kijev jer je veci i ma se vise za vidit. Naravno ni jedan ni drugi grad ne ici zimi ako se moze.
__________________
Resistence is futile! Unless you are Rene from zi Cafe!
Seven of Nine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 11:05   #26
Lvov dojmovi

--------------------------------------------------------------------------------

Eto ja bio u Lvovu ili kako oni kažu Lvivu...
Dojmovi jako dobri. Ukratko...
Viza treba ali najlakše se dobije preko njihove agencije. Nađeš agenciju u Ukrajini (Lvovu) da ti pošalje pismo u kome se navode razlozi boravka broj dana i smještaj. Turistička viza 30 eura, poslovna 40 eura. Čeka se par dana na konzulatu u Zagrebu. To treba za granicu jer njihova policija obavezno traži to pozivno pismo uz vizu. Kasnije to nitko ne provjerava. Njihove agencije mogu naći jako dobar smještaj uz povoljnu cijenu. Ja sam npr. bio privatno smješten u samom centru Lviva u apartmanu gdje nema što nema za 50 eura dnevno. To možda djeluje puno ali takav apartman ovdje nejde ispod 100 eura. Solidan smještaj može se naći za 25-30 eura. Ali kao i svugdje ako poznajete nekog domaćeg ili se ide preko domaće agencije povoljnije će se proći. Zato internet i traži...
Put - najbolje i najjeftinije vlakom. stajanje u Budimpešti, ima se vremena za razgledavanje Budimpešte (cca 3 sata). Vlak je uredan, ja sam imao spavaću kabinu samo za sebe...nema gužve...posada ruska jer je to vlak za Moskvu i to može biti problem jer će pokušati naplatiti "usluge" kao ovo s posteljinom što se spominje. Meni su pokušali naplatit čuvanje prtljage u Budimpešti dok sam bio vani a prtljaga u vlaku. Treba se samo nasmijati i pokazati da nisi naivan. Znaju nuditi i poslove oko šverca i sl. ali nisu napasni ako se čovjek zna postaviti. Na kraju su me častili i mađarskim tokajcem..jedino ženskama može biti neugodno ali pravi stav i stvar je riješena...
Grad je lijep, pun zelenila i spomenika...veličine Zagreba i mene podsjeća jako na Zagreb. Ustvari nešto između Zagreba i Krakowa. Fali samo svježe boje na fasadama. Pun je crkava (valjda imaju sve osim dzamije). Oni su puno mijenjali države kao i mi. Bili su dio Poljske, Austrougarske (u isto vrijeme kad i mi), Rusije i svi su ostavili traga. I ne vole baš ruse.
Standard znatno niži. Javni prijevoz bagatela, restorani ok, cijene oko 50% niže. Plaće oko 150 eura. Onaj tko ima love ili je kriminalac ili političar ili lovi u mutnom.
Mi smo za njih zapad i to im se vidi u očima. Oni još pate za simbolima zapada kao i mi tamo negdje 80ih. Jako su ljubazni i uopće je to siguran grad. ništa posebno samo obične mjere opreza kao npr. i u ZG. Jedino navečer se vidi hrpa pijanaca ali oni su zabavljeni samim sobom. Inače piju svi i to vodku i pivu u ogromnim količinama, tu se ne možemo mjeriti s njima.
S jezikom nisam imao problema. Uglavnom mladi ljudi znaju engleski a može ih se i ovako razumjeti.
Ukratko asocijacije na Lviv su: jeftino, vodka i pivo i lijepe žene
Onaj tko voli gledati žene sigurno neće ostati razočaran. Nisu uzalud Napoleon, Franz Jozef i dr.(tko bi ih sve popamtio) imali ljubavnice iz tog grada i često svraćali...
U Ukrajini se još isplati vidjeti Kijev, Krim i Karpati (ako bude sve u redu eto me na zimu na skijanju u Karpatima).
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 18:56   #27
Ja sam bio prije 2 godine u Kijevu i opet ću ići vjerovatno slijedeći mjesec. Ovaj put ne u Kiev nego dalje na istok. Slažem se da se po stanju u Kijevu ne može ocijeniti stanje u cijeloj zemlji, uostalom to je svugdje tako. Ipak u Kijevu nisam vidio ništa što bi me zgrozilo, baš naprotiv bilo je bolje nego što sam očekivao.

Evo dvije stvari koje su me stvarno iznenadile i fascinirale:

1.Bio sam tamo za vrijeme Naranđaste revolucije i šećem među prosvjednicima. Vidio sam mladu familiju sa jako malim djetetom ispred šatora u kojem su boravili za trajanja prosvjeda. Izgledali su stvarno jadno i još sa djetetom u rukama sve skupa je izgledalo još jadnije. Upitao sam ih dali ih smijem slikati pošto mi je kadar izgledao ok. Odgovaraju da nema problema ali da bi voljeli da im donesem sliku. To bi vrlo rado učinio, rekoh, ali vidite da sam stranac i da za 2-3 dana letim kući?! Nema problema, odgovaraju, evo ovo je naš e-mail i možeš nam poslati fotografije! Stvarno su me iznenadili, dobio sam e-mail od nekoga ko živi na komadu stiropora a kad se sjetim koliko imam prijatelja poduzetnika u Hrvatskoj koji ni ne znaju kompjuter upaliti.

2. Otišao sam van Kijeva u jednu recimo to tako marinu, privezište brodova. Po zimi tamo nema nikoga samo dvoje staraca, muž i žena koji to tamo čuvaju. Nemaju ni vode pa smo skočili sa autom da im donesemo, to vjerovatno svi čine koji navrate. Vidim starci, sirotinja, računam nešto malo dobiju od čuvanja, besplatno stanuju...Stari se oduševio kad sam rekao da sam iz Hrvatske i odmah izvukao od negdje pomorsku kartu Jadrana. Pričamo tako o Jadranu, pijemo kavu i ajde zove me starac da prošetamo po marini. Ulazimo u hangar marine kad tamo jedrilica od 10-11 metara, stari govori još malo mu fali da ju opremi i onda na more. Stvarno me šokirao, penzioner od 70 godina gradi jedrilicu usred Ukrajine, vjerovatno će mu cilj biti Jadran kad jednom zaplovi. Neka mu je sretno!
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 19:35   #28
Explorer, koliko si platio vlak Zagreb-Lviv ? I koliko traje put?
Mozes li stavit link na te apartmane u kojima si bio? Hvala
Tialys is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 10:03   #29
Da i moj je dojam bio s jedne strane siromaštvo a s druge strane natprosječno opće obrazovanje stanovništva...
Vlak je koštao prošle godine povratna karta oko 1500 kn. Dobiješ kabinu sa umivaonikom, stolom i krevetima. U pravilu nema ljudi i ako imaš sreće imaš kabinu samo za sebe...Put traje oko 22 sata, polazak svaki drugi dan ujutro iz Zagreba....Po meni vlak je najbolji jer avionom nisu baš dobro povezani i daleko je skuplje jer ima presjedanja i mijenjanja avio prijevoznika.
Nemam link za te apartmane jer su mi drugi to sređivali a ja sam došao na gotovo. Nabaviti ću ti adresu pa ti javim. Radi se o tipu koji je kupio nekoliko stanova u gradu, preuredio ih i sad renta...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 10:05   #30
E da...vlak ti stoji u Budimpešti oko 3 sata tak da imaš vremena za šetnju, kavu ili ručak...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 17:57   #31
obidjite i odesu! zanimljiv i skroz poseban grad! jako u svemu lichi na rijeku!
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 21:52   #32
Quote:
Explorer kaže: Po meni vlak je najbolji jer avionom nisu baš dobro povezani i daleko je skuplje jer ima presjedanja i mijenjanja avio prijevoznika
Hm... Vlak je 200 eura a našao sam avion iz Trsta za 270 eura, doduše na za Lvov nego za Kiev ali...

btw...ja sam u Ukrajini za Novu Godinu..
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 22:03   #33
budimpesta-kijev je oko 100 i nesto eura. avion iz beograda i budimpeste moze da se nadje za ok sumu. ako ides vozom, preko rumunije nemoj ni u ludilu!
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 22:27   #34
Zašto ne preko Rumunije, pa to je Evropska Zajednica za koj dan? ma šalim se...

miloshz- don't worry, ja se zadnjih 20 godina nisam vozio sa vlakom, ako ne ide sa autom onda je samo avion ili brod u igri...
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 16:09   #35
Ja pitao u Zagrebu za avion povratna karta prije nekoliko dana relacija Budimpešta-Kiev i Prag -Kiev i cijena je cca 250 eura sa taksama na aerodromu.
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 16:27   #36
Quote:
neno1966 kaže:
Hm... Vlak je 200 eura a našao sam avion iz Trsta za 270 eura, doduše na za Lvov nego za Kiev ali...

btw...ja sam u Ukrajini za Novu Godinu..
Da možda je to točno samo još neke informacije...Trebaš doći iz Kieva do Lvova a to ti je vlakom još cca 10 do 12 sati cijenu ne znam ali vjerojatno oko 30 do 50 eura. Ne znam koliko se dobiva na vremenu i nisam siguran da je isplativo. Ja sam gledao avione za Lvov i našao sam samo let iz Beča po nekoj visokoj cijeni, ne sjećam se točno ali znam da je bilo puno skuplje nego avion Zagreb Kiev...Tako da mislim da je ipak isplativo vlakom za cca 20 sati sa razgledanjem Budimpešte i uštedu od cca 100 eura a vrijeme na putu otprilike isto. E sad ako je netko blizu Trsta npr. u Rijeci ili Istri možda mu se isplati avionom...
Molim te to iz Trsta preko koje je to kompanije...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 16:37   #37
ljudi... gledajte preko neta, agencije ne vrede nicemu. ne secam se kad sam tako kupio kartu.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 21:35   #38
Quote:
Explorer kaže: Molim te to iz Trsta preko koje je to kompanije...
Alitalia

btw- avion Kiev-Lvov sa Ukraine International airlines košta 45,24 $ i leti 3x na dan!
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 07:26   #39
Quote:
neno1966 kaže:
Alitalia

btw- avion Kiev-Lvov sa Ukraine International airlines košta 45,24 $ i leti 3x na dan!
To je strašno povoljno, ja to nisam našao, toliko je povoljno da mi pomalo"smrdi" ali ako funkcionira svaka čast dao si mi ideju.
Jesi li ti to već kupio karte ili tek planiraš?
U svakom slučaju budi oprezan, ne znam je li ti to prvi put da ideš tamo ali pazi na stvari. Mom frendu su ukrali laptop iz torbe. Nisu mu dali da ga unese sa sobom u avion nego je bio s ostalom prtljagom. Zato oprez! Vrijedne stvari obavezno sa sobom u avion.
Btw Koliko košta Trst Kiev povratna, kada kreće avion i koliko se gubi vremena za put od Trsta do Lvova?
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 07:27   #40
Sorry! sad sam vidio cijenu Trst Kiev...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.