Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2007., 18:00   #281
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ti bi htio iz vjerskih tradicionalnih obreda izvuci ono sto ti odgovara i proglasiti 'drustvenim obicajem' a ono sto ti ne odgovara 'vjerskim obredom'.
Nemoze to tako...odluci se...ili su vjerski simboli i obredi jedni tradicionalni drustveni obicaji ili je rijec o religiji za koju nema mjesta u javnom zivotu!!
A ti sam vidi moliš li se pred borom, ispovjedaš li se pred njime, štuješ li bor, križaš li se pred njime, pa odluči što je tradicionalni običaj, a što znak vjere. Meni je stvar dosta jasna.
the edge is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 07:13   #282
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
tko mi smeta raspelo proglasiti simbolom istine i pravde
Smetaju ti zakoni RH. Oni čija je pravda drugačija od one križa. Na sve građane Hrvatske odnose se zakoni, a istina i pravda križa odnosi se samo na dio građana. Podsjećam, pričamo o križu u sudnici
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 11:25   #283
Koja glupa usporedba, borovi se na javnim mjestima kite u svim zapadnim kršćanskim zemljama, pa čak i u jednom Japanu, ali križ baš nećeš vidjet u sudnicama...

Kažem, to što je sudac katolik mene ne zanima, i po toj logici bi si ja mogao stavit poster Luke Modrića da sam sudac...

Mislim čemu?
sjekira is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 12:35   #284
Quote:
bo dernek kaže: Pogledaj post
Da, mi smo sekularna država, ali smo i tradicionalno katolička.
Tradicionalno katolička, znači da se već dugo vrlo veliki dio stanovništva u našoj državi osjeća i izjašnjava kao katolik.
tako je. stalno brkate pojam država i stanovništvo.

Daklem za one koji "sjede na ušima":

SEKULARNA SMO DRŽAVA.
STANOVNIŠTVO JE VEĆINSKI KATOLIČKO.
STANOVNIŠTVO NIJE ISTO ŠTO I DRŽAVA.
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 12:41   #285
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Sory ali zar tako nebi mogao kazati i da kriz u sudnici nije simbol vjere vec istine i pravde??

Nemojmo sada stvari nazivati izmisljenim imenima....Bozic nije praznik potrosackog drustva vec vjerski blagdan!!
Glede tvoj prve rečenice: čitaj Ustav. i ne prilagođavaj ga svojim uvjerenjima. tvoja su uvjerenja tvoja i nije im mjesto u sudnici.
Glede druge rečenice: ne laprdaj. čovjek ti je (ili žena, nisam registrirala) izravno odgovorio na tvoju rečenicu o kićenju zagreba, ne o božiću kao blagdanu. nije ni čudo da se hvataš za vjeru kad nisi u stanju ispravno protumačiti običnu, prosto proširenu rečenicu.
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 13:01   #286
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Sory ali zar tako nebi mogao kazati i da kriz u sudnici nije simbol vjere vec istine i pravde??

Simbol istine i pravde u državnoj ustanovi je vaga i teta zavezanih očiju koja je drži u ruci a ne križ. Križ nema veze sa pravdom i istinom već sa vjerovanjem a to je privatna sfera a ne stvar javne ustanove.
Prema tome križu nije mjesto u sudnici a sutkinja se ipak s time ogrešila samo zbog odbijanje dužnosti. Križ je trebalo skinuti i čaos...ovako će najvjerovatnije ići na disciplinsku..zbog nečijeg propusta.
__________________
Čarolija... Svratište

Zadnje uređivanje Nemruth Dagi : 27.09.2007. at 14:02.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 13:55   #287
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Sory ali zar tako nebi mogao kazati i da kriz u sudnici nije simbol vjere vec istine i pravde??
Meni je fenomenalno sto ni nakon 10 stranica topica jos nitko nije napisao koja bi trebala biti svrha kriza u sudnici. Nadam se da cemo se slozit da sudnica ne bi trebala biti nikakvo mjesto za kurcenje simbola nekakve vecine ili manjine vec eventualno jedino drzanvih simbola (dakle grb, predsjednik, zastava...). Vjerojatno vecina hrvata voli Drazena Petrovica pa to naravno nije razlog da se njegovu sliku stavi u sudnicu jer iako on mozda simbolizira trud, borbu, upsjeh, ponos... to u sudnici nema nikakvu prakticnu vrijednost. Nema smisla da uvlacimo i usporedbu sa skolama u svemu ovome jer to je po meni nesto sasvim drugo. Skole su odgojnog karaktera i ujedno mjesta koja imaju za zadacu prenositi tradijicu, sustave vrijednosti, uciti o postenju... sudnica bi pak trebala biti lisena svih tih simbola jer samo donose probleme. No ako mi netko kaze koja bi trebala biti korist od kriza onda mozda i promjenim misljenje, no koliko vidim u ovih 10ta stranica nitko to nije ni naceo.
 
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 04:09   #288
potpuno ispravan potez sutkinje... svaka čast.
contact is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 10:43   #289
e vidite to je problem vas zapeli ste oko gluposti i ispisali brdo postova da je, sutkinja odbila sudit pod grbom RH manje bi se svadili
ocito jako mesate pojmove drzavnotvornosti i religije kolko znam u RH nije u pravo integrirana i religija a ustav tocno predpisuje sto je zakon a sto religija
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 21:49   #290
upadam ne pročitavši postove jer stvarno ih ima brdo,dali netko zna o kome se radi,jer ima ona sovjetka režić na tom sudu.
na zadnjim izborima se kandidirala za predsjednicu suda,to je sdp-ov kadar,ako je ona ništa čudno.
uglavnom to mi je bolesno,kome smeta križ na zidu,pa jel ona zna što simbolizira križ...
pa da živim u muslimanskoj zemlji sudio bi pod polumjesecom,bez obzira kojoj vjeri pripadao...da ne povjeruješ...
valjda oće privuć pažnju na sebe ili šta...
schtakor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 09:49   #291
Quote:
Ger0nimo kaže: Pogledaj post
Sutkinja splitskog suda nije htjela sjesti u sudnicu u kojoj je na zidu visio križ. Po zakonu na zidu mora biti grb, a križ se ne spominje. No, sudi se u ime države, koja je odvojena od Crkve.

dobar potez. što je previše,previše je. svaka čast vjernicima ali vjera je stvar privatne naravi.
naravno,možda se političari ko čačić ne bi složili sa potezom sutkinje,s obrazloženjem da smo katolička država

http://www.net.hr/vijesti/page/2007/09/19/0190006.html
Vjera nije privatna stvar! To je jedna od najvećih laži u povijesti!
tomy108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 10:05   #292
Quote:
tomy108 kaže: Pogledaj post
Vjera nije privatna stvar! To je jedna od najvećih laži u povijesti!
Ajde, elaboriraj na temu vjera kao javna-opća stvar u sekularnoj državi.
Ako uspiješ od laži napraviti istinu ideš odmah u Vatikan za kardinala.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 12:11   #293
Quote:
tomy108 kaže: Pogledaj post
Vjera nije privatna stvar! To je jedna od najvećih laži u povijesti!
Ovdje ne raspravljamo o Iranu
split555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 12:57   #294
Quote:
schtakor kaže: Pogledaj post
upadam ne pročitavši postove jer stvarno ih ima brdo,dali netko zna o kome se radi,jer ima ona sovjetka režić na tom sudu.
na zadnjim izborima se kandidirala za predsjednicu suda,to je sdp-ov kadar,ako je ona ništa čudno.
uglavnom to mi je bolesno,kome smeta križ na zidu,pa jel ona zna što simbolizira križ...
pa da živim u muslimanskoj zemlji sudio bi pod polumjesecom,bez obzira kojoj vjeri pripadao...da ne povjeruješ...
valjda oće privuć pažnju na sebe ili šta...
Ajde objasnit ti nama sto to i kome taj kriz nesto simbolizira?
I sluzbeno ime moje domovine je "Republika Hrvatska" a ne "Katolicka drzava Hrvatska" tako da usporedba sa Islamskom republikom Libijom bas i ne stoje .

P.S. mislio sam da suci ne smiju bit stranacki kadar, iako mi je Lozina uvijek bio sumnjiv
 
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 09:40   #295
Za vas kojima smeta križ u državnoj instituciji..

.. biste li teško bolesni (nedaj Bože takvo što) odbili lječenje u KB Sestara Milosrdnica zbog samog imena institucije?
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 09:47   #296
Quote:
Kruška kaže: Pogledaj post
Za vas kojima smeta križ u državnoj instituciji..

.. biste li teško bolesni (nedaj Bože takvo što) odbili lječenje u KB Sestara Milosrdnica zbog samog imena institucije?
Ako bi Sestre Milosrdnice visile na zidu bolesničke vjerovatno da
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 09:54   #297
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
Križ uz hrvatski grb - šahovnicu je sasvim OK u svim ustanovama.
I još ispod treba pisati: U ovom znaku pobjeđujemo.
...i proglasiti službenu državnu vjeru, i sve koji se drznu ne vjerovati oma na Goli otok, jel'da?
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 01:50   #298
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
Križ uz hrvatski grb - šahovnicu je sasvim OK u svim ustanovama.
I još ispod treba pisati: U ovom znaku pobjeđujemo.
potpisujem duplo
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:21.