Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2009., 16:25   #1
Detoksikacija

samoprociscavanje ili unutarnja higijena


da li ste ikada napravili detoksikaciju vaseg organizma i na koji nacin?
imamo li uopce veremena za tako vazan proces obrane naseg zdravlja, uravnotezenja naseg sustava, obnovu zaliha energije i izbacivanje smrtonosnih otrova nastalih degradacijom okolisa i povecanjem broja stanovnika?

suvremena znanost i medicina ne ukazuju na vezu izmedju zagadjenosti okolisa i naseg unutarnjeg organizma nego jos vise lijekovima stvaraju plodno tlo za razvoj bolesti, a uzroci ostaju i dalje neotkriveni. nobelovac otto warburg je jos 1931.god otkrio da karcinomi vole bakterije i da napreduju samo u kiselim i anaerobnim okolinama.
jel medicina i ovo ignorirala?
no otrovi u organizmu ne skupljaju se samo uslijed vanjskih faktrora, vec i kao nus produkt probave i metabolizma; kiselina i dr... ukoliko se takvi otrovi samo skupljaju u nama, tesko ce ih organizam vise sam moci izbaciti, a i tada ce jos vise bakterije imati mogucnost razvoja i stvaranja infekcija.

postoje mnoge metode pomoci hidroterapijama i masazama, prehranom, biljnim pripravcima i parama, energetskim tretmanima, pa sve do taoistickih starih tradicionalnih metoda (npr. disanjem...), koje promatraju zagadjenost i ciscenje kroz prizmu prirodnih zivotnih yin yang ciklusa. poznajete li koju metodu i da li vodite racuna o detoksikaciji?


sto mislite da li mozemo produljiti nas zivot smanjivanjem razine toksicnosti?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 16:48   #2
ja sam do sada tj od prije 4 mjeseca probala piti ventiliranu glinu,i osjecala sam se bolje,neznam dali je to placebo,ali mi se vidno procistilo lice.
zapravo tako sam i saznala za to jer sam trazila rjesenje pojave pristica.

danasnji tempo je ubitacan i iscrpljujemo svoje tjelo do zadnjih granica-vise cuvamo svoje automobile nego svoje tijelo.

bas sam si jucer priustila sat vremena dobre masaze i tako mi je trebala jer sam u poprilicnom stresu u zadnje vrijeme.
ancatdubh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 09:18   #3
Naše bake su postile svaki petak, mislim post samo voda. Osim toga, moguće je smanjiti unos hrane( zapremina želuca podržava 1/3 vode, 1/3 hrane a to je koliko stane u dvije šake, i 1/3 prazno). Pošto je sve zapravo na neki način kontaminirano, uzgoj vlastite hrane nije loša ideja( iako je podložno opet atmosferskim utjecajima). Svatko bi trebao naći vlastiti način kvalitete života da bi starost bila zlatna i vitalna, korisna sebi i drugima. A sve ovo što sam navela ne ide bez kontrole uma i ekologije svijesti.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 14:30   #4
Sve oko nas je zagađeno kemikalijama - hrana, zrak, voda, lijekovi.

Najbolja detoksikacija je tjelesna aktivnost. Ništa nije bolje od toga zato što je to najprirodniji način čišćenja organizma.

Što manje lijekova, što manje hrane u kojoj su kemikalije, i što više znojenja, to je univerzalni recept za zdravlje.
Hepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 16:49   #5
Dobro, To je stvarno istina. Nemreš niti čokoladicu pojesti a da ti ne treba knjiga pojašnjenja svih silnih dodataka.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 20:21   #6
Pa čita sam nedavno u nekim našim dnevnim novinama da se sedamdeset posto tzv otrova iz tijela vadi vanka preko disanja.
__________________
Klikni na link
relaxing music is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 20:23   #7
Quote:
Hepi kaže: Pogledaj post
Sve oko nas je zagađeno kemikalijama - hrana, zrak, voda, lijekovi.

Najbolja detoksikacija je tjelesna aktivnost. Ništa nije bolje od toga zato što je to najprirodniji način čišćenja organizma.

Što manje lijekova, što manje hrane u kojoj su kemikalije, i što više znojenja, to je univerzalni recept za zdravlje.
Slažem se. Znojenje je jako zdravo , al ne treba pretjerivat s fizičkim naporom nego umjereno. Osim toga tko puši smanjit cigare kako god zna , prominit navike , više samo opuštanja , meditacije , šetnje u prirodi i slično ( ). Uglavnom to je to.
__________________
Klikni na link
relaxing music is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 14:40   #8
Quote:
relaxing music kaže: Pogledaj post
Slažem se. Znojenje je jako zdravo , al ne treba pretjerivat s fizičkim naporom nego umjereno. Osim toga tko puši smanjit cigare kako god zna , prominit navike , više samo opuštanja , meditacije , šetnje u prirodi i slično ( ). Uglavnom to je to.
Je , ljudi obično krenu od fizičkog tijela jer su itekako svjesni bolova i tjelesnih tegoba. To je signal na upozorenje i obično se već radi o fiziološkim poremećajima. Ali da bi stvarno počeli sa 'pročišćenjima' treba promijeniti mentalni sklop. Recimo, tko puši treba prvo smanjiti cigarete, a kako će ih smanjiti ako nije svjestan da je ovisnik? Kako promijeniti navike, vjerovanja, uvjerenja, kako početi meditirati uz šetnju u prirodi? Zato kažem, početak svega je ekologija svijesti, promjena mind set-a, promjena precepcije koja kreira realnost.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 13:04   #9
ja sam prosli vikend cistio jetru, postupak je skroz jednostavan i ucinkovit, u jetri se skuplja kamenac koji izlazi u stolici kao mali zeleni kamencici
osjecam se puno bolje i bolja mi je probava

evo linka

http://www.alternativa-za-vas.com/ciscenje-jetre.html
Globulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 13:10   #10
Jesi prije čišćenja jetre napravio i antiparazitni program?
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 14:15   #11
Quote:
Globulica kaže: Pogledaj post
ja sam prosli vikend cistio jetru, postupak je skroz jednostavan i ucinkovit, u jetri se skuplja kamenac koji izlazi u stolici kao mali zeleni kamencici
osjecam se puno bolje i bolja mi je probava

evo linka

http://www.alternativa-za-vas.com/ciscenje-jetre.html
https://www.forum.hr/showthread.php?t=450760

Ova tema je već obrađena.

OPREZNO S TIME!!!
deacon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 14:22   #12
u krivu sam mozda...analiziram.
__________________
bok

Zadnje uređivanje markotros : 30.07.2009. at 14:31.
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 15:26   #13
Question

Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Jesi prije čišćenja jetre napravio i antiparazitni program?
nisam, koliko znam taj postupak čišćenja jetre se prakticirao i prije antiparazitnog programa (možeš ga naći kod Malahova)...no, da ne odem previše offtopic, ne znam kako sam zalutao s tim čišćenjem ovdje kada već postoji tema...sorry, malko sam brzoplet
Globulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 14:40   #14
ja sam izvela jednu, kao detoksikacijsku dijetu od 3 dana kad sam samo jela jabuke oguljene i pila vodu. taj "recept" sam našla u knjizi koju sam kupila radi akni.
meni se nekako čini da je dovoljno piti dosta vode preko dana da se organizam čisti svakodnevno
Soookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 19:00   #15
pravi način detoksikacije je post s puno tekućine. pardon na neukusnoj direktnosti, ali sav otrov treba israti iz sebe, a to se može jedino postom, klistirom...Isus je ako je vjerovati apokrifnim spisima za dugi život preporučivao post jednom tjedno, dakle jedan dan u tjednu u potpunosti bez hrane, samo s tekućinom
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 23:22   #16
..detoksikacija je metoda kojom otvaram puteve regeneraciji..prakticiram je sinergično postom,fizičkim aktivnostima,pravilnim izborom potrebnih nutrijenata,relaksacijom..zapravo smatram kako ona prožima svačiju svakodnevnicu većom ili manjom djelotvornosti..trenutno sam u svom novom procesu detoxa i nadam se kako će ostvariti bar dio mojih želja..
__________________
profil
yin9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 06:45   #17
Čiščenje tijela od uzimanja lijekova ?!

Interesiram me da li postoji kakav čaj ili tako nešto čime bi maksimalno očistio tijelo od kemije lijekova.
entrepreneur is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 07:22   #18
Quote:
entrepreneur kaže: Pogledaj post
Interesiram me da li postoji kakav čaj ili tako nešto čime bi maksimalno očistio tijelo od kemije lijekova.
Postoji metoda kojom možemo očistiti iz sebe sve toksine i teške metale. To je korištenje kupki od gline. Vrijeme koje je potrebno da se organizam očisti ovisi o zagađenosti organizma.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 08:21   #19
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
To je korištenje kupki od gline.
Također i uzimanje zelene gline oralno. O tome više imaš na pdf Prirodna kozmetika. Glina se uzima 2 puta po 3 tjedna, vrlo je jednostavno.
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 22:18   #20
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Također i uzimanje zelene gline oralno. O tome više imaš na pdf Prirodna kozmetika.
Imas i ovdje temu o lijecenju glinom, koja se bavi i detoksikacijom izmedu ostalog. A tamo imas i knjigu o lijecenju glinom, ili je bar bila (nisam gledao u zadnje vrijeme).
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.