Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2012., 11:58   #541
Nekako sumnjam da im uređaji ne rade na tim temperaturama već vjerojatnije ne daju "temperaturno" jamstvo... nismo mi valjda prvi koji kupuju od njih takve stvari.
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 12:05   #542
Quote:
Hawk75 kaže: Pogledaj post
Nekako sumnjam da im uređaji ne rade na tim temperaturama već vjerojatnije ne daju "temperaturno" jamstvo... nismo mi valjda prvi koji kupuju od njih takve stvari.
Malo sam prčkao po njihovim stranicama nakon ove vijesti, jer me zanimalo, i koliko sam skužio, oni su najviše specijalizirani za avionsku komunikacijsku opremu, nemaju baš u referencama oklopnjake do sada. Koliko sam uspio skužiti, čak niti britanska vojska ne koristi njihove comm-ove za oklopnjake i tenkove. I jasno, radi se o temperaturnoj garanciji. Valjda, lol.
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 08:46   #543
Onda ispada da su specijalizirani za zrakoplovstvo tropskog pojasa, i to niskoleteće....

Ili britasnko zrakoplovstvo leti samo oko Faklanda, ljeti. Pa gdje će davati "temperaturno" jamstvo, ako ne u zrakoplovstvu.
Jebote, i kinezi za plastične igračke daju bar do -10.

Ili imaju neku balkansku upravu, pa im je bilo skupo certificirati opremu za te temperaturne režime, prostora mora biti klimatiziran, i točka.
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 10:59   #544
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 15:27   #545
Oklopnjak od 2milioncica s crvenim krizevima. Za plakati...
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 15:32   #546
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Oklopnjak od 2milioncica s crvenim krizevima. Za plakati...
Pa u nečemu treba voziti i ranjene kolege zar ne??
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 15:46   #547
Pa bilo bi lijepo u nekoj pravoj ambulantnoj verziji...
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 16:01   #548
Quote:
Hawk75 kaže: Pogledaj post
Pa bilo bi lijepo u nekoj pravoj ambulantnoj verziji...
Dobro to je sada drugi par cipela ipak je ovo naš izum.
I onda mi neki trube trebaju li nas stranci savjetovati ovo je očiti dokaz da trebaju.
I da nam treba ovakvo nešt


Ili slično ovome
http://www.artec-boxer.com/variants/ambulance.html
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi

Zadnje uređivanje kopriva-vk : 03.02.2012. at 16:10.
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 16:27   #549
Quote:
asmodeus kaže: Pogledaj post
a čemu civilna tablica??
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 17:53   #550
Dva Titan katanca su dodatna oprema samo u sanitetskoj verziji?
Jedan ključ vozač, jedan zapovjednik postrojbe, treći se čuva u Glavnom stožeru?
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 18:15   #551
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
a čemu civilna tablica??
Zato što su još u vlasništvu ĐĐ
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 18:24   #552
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Dva Titan katanca su dodatna oprema samo u sanitetskoj verziji?
Jedan ključ vozač, jedan zapovjednik postrojbe, treći se čuva u Glavnom stožeru?
A i saveznici ključaju svoja vozila (i pretince) na isti način. U stvari HMMWV ima i sajlu koju motaš oko volana i lokotom ključaš da ga netko ne ukrade .
Jedino oni nisu škrti kupiti lokote u paketima gdje jedan ključ otključava 4 ili više lokota.

Zadnje uređivanje Grga-os : 03.02.2012. at 18:29.
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 18:28   #553
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
a čemu civilna tablica??
Ako neme pitaš čemu uopće tablica?
Kao to se svaki dan bude vozalo po cestama. I naravno uz tablice ide sve što vole mladi i oni koji mlate paru na račun MORH (tehnički, osiguranje (da mi je vidjeti tu tablicu za izračun), vozački XX kategorije za vozača ...).

I to su stvari koje ministar mora mijenjati.
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 18:35   #554
Quote:
Grga-os kaže: Pogledaj post
A i saveznici ključaju svoja vozila (i pretince na isti način). Jedino oni nisu škrti kupiti lokote u paketima gdje jedan ključ otključava 4 ili više lokota.
OK ako su u skladištu ili garaži, ali što kad su na terenu? Pa neće valjda netko pod paljbom prtljati po džepovima tražeći ključeve Postoji li nekakva bravica na tim pretincima tako da ne mora biti zaključano, a da se s druge strane ne može slučajno otvoriti u vožnji?

Je li određeno što se treba držati u tim spremnicima? Rezervni dijelovi, alat, dodatna municija (lijekovi i medicinska oprema u ovom slučaju)?
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 23:05   #555
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
OK ako su u skladištu ili garaži, ali što kad su na terenu? Pa neće valjda netko pod paljbom prtljati po džepovima tražeći ključeve Postoji li nekakva bravica na tim pretincima tako da ne mora biti zaključano, a da se s druge strane ne može slučajno otvoriti u vožnji?

Je li određeno što se treba držati u tim spremnicima? Rezervni dijelovi, alat, dodatna municija (lijekovi i medicinska oprema u ovom slučaju)?
Dok su u bazama (afgan), manje -više sve ključaju. Valjda zato što ima nas ex jugića uokolo

Iako moram priznati da se ne sjećam da je ikome išta nestalo iz b-huta u 9 mjeseci, a sve je otvoreno širom.

Daklem ameri imaju točno propisano (uglavnom na razini postrojbi) gdje što stoji, ali postoje i "preporuke " i "prijedlozi" gdje što treba stajati svima. Neka jako bitne stvari (tipa sanitetske torbe, radio uređaj ...) svi (ameri) moraju u istoj vrsti vozila držati na istom mjestu. Time ti nije važno u kojem autu sjediš ili iz kojega što trebaš iščupati, sve je kod svih na istom mjestu i nema tapkanja u mraku.

Koliko znam i kod nas zapovjednici timova (OMLT) zahtjevaju isto to.
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 10:56   #556
Prljavo do kraja..

Mislim da su ratovi u Afganistanu i Iraku donijeli jedan potpuno novi momenat u razvoju borbenih oklopnih vozila točkaša,bez obzira radi li se o konfiguraciji 6x6 ili 8x8.
O čemu se zapravo radi...razvoj tzv "stryker" brigada naoružanih oklopnjacima Piranha III preferirali su Ameri još krajem 90-tih godina prošlog stoljeća,jer su za tadašnje pojmove raspolagali visokom mobilnošću,Relativno velikom vatrenom moći (topovi 20-30mm),(protuoklopni sustavi) i zadovoljavajućom oklopnom zaštitom.
Međutim ratna zbilja u oba navedena rata pokazala je njihovu preveliku osjetljivost,odnosno nedostatnu oklopnu zaštitu!
O čemu se zapravo radi..legendarni Ruski raketni bacač RPG-7 baš poput puške AK-47 masovno je i lako dostupno borbeno sredstvo,čak i za današnje zahtjeve još uvijek vrlo upotrebljiv a za laka borbena vozila smrtonosan.
Zbog toga je u zadnjih par godina u Afganistanu ali i Iraku primjetna tendencija uvođenja u borbe tenkova (M1A2 Abrams,Leopard 2,Chellenger) kao i borbenih vozila pješadije gusjeničara,sve u cilju kako bi se povećala razina oklopne zaštite i paljbene moću u teškim i složenim borbama u urbanom okružju kao i u planinskim gudurama Afganistana.
Po meni vrlo je upitna borbena vrijednost borbenih vozila točkaša u takvim okruženjima,bez adekvatne taktike.. pa i potpore tenkova i borbenih helikoptera.
A razlog je banalan najobičniji RPG-7!!
Što se tiče naooružanja mislim da kalibar 12.7 je sasvim nedostatan i neozbiljan,25 mm i dalje kalibri su koji će kompenzirati udaljenost i držati ova ipak osjetljiva vozila van dometa lakog protuoklopa.
HUNTER4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 11:35   #557
Quote:
HUNTER4 kaže: Pogledaj post
Mislim da su ratovi u Afganistanu i Iraku donijeli jedan potpuno novi momenat u razvoju borbenih oklopnih vozila točkaša,bez obzira radi li se o konfiguraciji 6x6 ili 8x8.
O čemu se zapravo radi...razvoj tzv "stryker" brigada naoružanih oklopnjacima Piranha III preferirali su Ameri još krajem 90-tih godina prošlog stoljeća,jer su za tadašnje pojmove raspolagali visokom mobilnošću,Relativno velikom vatrenom moći (topovi 20-30mm),(protuoklopni sustavi) i zadovoljavajućom oklopnom zaštitom.
Međutim ratna zbilja u oba navedena rata pokazala je njihovu preveliku osjetljivost,odnosno nedostatnu oklopnu zaštitu!
O čemu se zapravo radi..legendarni Ruski raketni bacač RPG-7 baš poput puške AK-47 masovno je i lako dostupno borbeno sredstvo,čak i za današnje zahtjeve još uvijek vrlo upotrebljiv a za laka borbena vozila smrtonosan.
Zbog toga je u zadnjih par godina u Afganistanu ali i Iraku primjetna tendencija uvođenja u borbe tenkova (M1A2 Abrams,Leopard 2,Chellenger) kao i borbenih vozila pješadije gusjeničara,sve u cilju kako bi se povećala razina oklopne zaštite i paljbene moću u teškim i složenim borbama u urbanom okružju kao i u planinskim gudurama Afganistana.
Po meni vrlo je upitna borbena vrijednost borbenih vozila točkaša u takvim okruženjima,bez adekvatne taktike.. pa i potpore tenkova i borbenih helikoptera.
A razlog je banalan najobičniji RPG-7!!
Što se tiče naooružanja mislim da kalibar 12.7 je sasvim nedostatan i neozbiljan,25 mm i dalje kalibri su koji će kompenzirati udaljenost i držati ova ipak osjetljiva vozila van dometa lakog protuoklopa.
I nista manje od 25mm plus ATGM.
__________________
Za SVOJE,a nju nedam ne prodajem ona mi je jedina!http://youtu.be/8IB86caf3wA http://youtu.be/vMjDE3jDLk4 http://youtu.be/70kV_Wp5WpE ICH WILL!! http://youtu.be/fudTbylhVC8 http://youtu.be/xawEPd1gt0o

"Danas kažu protiv tebe riječi pune zavisti,za života šutjeli su glasa nisu podigli..."
zdrug2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 12:05   #558
Quote:
Grga-os kaže: Pogledaj post
Koliko znam i kod nas zapovjednici timova (OMLT) zahtjevaju isto to.
Ma dobro, lako za Amerikance i naše u Afganistanu. Zanima me kako se radi doma sa ljudima koji su tek ušli u sustav. Nije valjda da im se tek u misiji pokazuje da se npr. prva pomoć nosi na određenoj strani borbenog prsluka ili u određenom džepu.
Quote:
HUNTER4 kaže: Pogledaj post
Što se tiče naooružanja mislim da kalibar 12.7 je sasvim nedostatan i neozbiljan,25 mm i dalje kalibri su koji će kompenzirati udaljenost i držati ova ipak osjetljiva vozila van dometa lakog protuoklopa.
Naš AMV je oklopni transporter, a ne BVP i kao takvom mu je M2 "dovoljan". Tko zna, možda jednog dana bude pameti pa se kupi CV90.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 13:12   #559
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Ma dobro, lako za Amerikance i naše u Afganistanu. Zanima me kako se radi doma sa ljudima koji su tek ušli u sustav. Nije valjda da im se tek u misiji pokazuje da se npr. prva pomoć nosi na određenoj strani borbenog prsluka ili u određenom džepu.

Naš AMV je oklopni transporter, a ne BVP i kao takvom mu je M2 "dovoljan". Tko zna, možda jednog dana bude pameti pa se kupi CV90.
Ma moze i K21
__________________
Za SVOJE,a nju nedam ne prodajem ona mi je jedina!http://youtu.be/8IB86caf3wA http://youtu.be/vMjDE3jDLk4 http://youtu.be/70kV_Wp5WpE ICH WILL!! http://youtu.be/fudTbylhVC8 http://youtu.be/xawEPd1gt0o

"Danas kažu protiv tebe riječi pune zavisti,za života šutjeli su glasa nisu podigli..."
zdrug2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 16:43   #560
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Naš AMV je oklopni transporter, a ne BVP i kao takvom mu je M2 "dovoljan". Tko zna, možda jednog dana bude pameti pa se kupi CV90.
Ne vidim da je negdje u dugoročnom razvoju oružanih snaga predviđena stavka,
nabavka novih BVP-a.
Stoga mislim da će te naše Patrie u budućnosti imati dvije uloge,stoga bi bilo pametno iste naoružati kvalitetnim automatskim topom 30+mm te protuoklopnim sustavom Spike.
Jasno je da država trenutno nema sredstava,stoga bi se strojnicom M2 moglo naoružati nekih 20 vozilo a ostalo nek čeka bolja vremena.
Sumnjam da bi kalibar 12.7mm mogao uništiti neprijateljsko vozilo iste klase
jer danas svi imaju dodatnu zaštitu sa čela min 20mm.
Praktično iste zadaće mogu se obavljati i strojnicom M-84 7,62x54R,višestruko jeftinijom i jednostavnijom za uporabu.

Zadnje uređivanje Hollow Point : 05.02.2012. at 17:31.
HUNTER4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.