Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2009., 11:08   #61
Ne kužim- veliku gljivu..hm. Jesi ti siguran da imaš kefirne gljive?. MOje izgledaju kao namrvljeni karfiol. Operem ih i stavim u mlijeko otprilike 10 posto na količinu mlijeka. i to je to.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 23:20   #62
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Ne kužim- veliku gljivu..hm. Jesi ti siguran da imaš kefirne gljive?. MOje izgledaju kao namrvljeni karfiol. Operem ih i stavim u mlijeko otprilike 10 posto na količinu mlijeka. i to je to.
da,da i moje su takve, ima ih za oko 2 žlice na 2l. kako rastu tako djelim.
__________________
:-)(-:
poznanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 02:10   #63
I ja bi jako htjela tu gljivu , inače obožavam kefir.

Malo glupo pitanje,jel se to smije piti u trudnoći i za vrijeme dojenja?

I jel se može kaj dogoditi ako duže stoji, se gljiva može pokvariti ili kaj?

Please ako netko ima viška a iz Zg-a je, neka se javi na pp.

Pusa
*Flower* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 18:35   #64
Pozdrav,

mene isto zanima da li se može / smije piti u trudnoći ?
Pretpostavljam da može ali sam nevjerni Toma

Gljivu trebam dobiti kroz 2 tjedna pa kad naraste biti će i za dijeliti...
aplikacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 20:23   #65
A što ako pojedem gljivu??mi može biti nešto??? se može staviti u nešto drugo?I ČULA SAM DA POMAŽE S PROBLEMIMA S KOŽOM...
__________________
Samosama
ramses is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 08:42   #66
Ramses to je bilo i jedno od mojih pitanja, nisam dobila konkretan odgovor ali realno, želudčana kiselina je nešto što popapa i čavleke, gdje neće nježnu gljivicu

U šta drugo bi ju ti stavila? Ako joj je primarno da radi kefir, to dobivamo od mlijeka.... Pere se pod vodom no mora se s nečim hraniti da bi nešto proizvodila...
Možda kefir u kefir pa da dobiješ sir?

Za kožu, da, ublažuje ti ekceme i hrani kožu ( ipak ima i nešto masnog iz mlijeka, kleopatra se kupala u njemu )
Osobno sam probala napraviti " masku za ruke " i moram priznati da mi je koža bila vrlo mekana još danima.. mada se onda, prema uputama koje sam ja dobila, gljiva procijedi a kefir ostavi još dan-dva u vrenju da se razdvoji gusto od rijetke tekućine i gustim se tretira koža.

Nadam se da sam pomogla.
__________________
Samosažaljenje je vjerojatno najdestruktivniji od svih nefarmaceutskih narkotika. Izaziva ovisnost, daje trenutni osjećaj zadovoljstva, a žrtvu odvaja od stvarnosti.
aplikacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 01:44   #67
Pozdrav svima! Ja inace imam dosta pozitivnog iskustva s tibetanskom gljivom koju sam prije dosta godina pila za vrijeme kemoterapije. Sad bih opet pocela piti ali je nemam, jer sam sve proslijedila dalje. Ukoliko je netko voljan da podijeli molila bih da mi se javi, moze i na pp. Inace sam iz Zg.
just max is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 17:21   #68
Quote:
just max kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Ja inace imam dosta pozitivnog iskustva s tibetanskom gljivom koju sam prije dosta godina pila za vrijeme kemoterapije. Sad bih opet pocela piti ali je nemam, jer sam sve proslijedila dalje. Ukoliko je netko voljan da podijeli molila bih da mi se javi, moze i na pp. Inace sam iz Zg.
možeš li nam napisati svoja iskustva, konkretno u čemu ti je pomogla?

trenutno još nemam, kad budem imala viška, javim
*Flower* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 00:06   #69
Ne mogu bas nesto konkretno napisati jer u tome periodu sam bila sretna kada bih uopce nesto jela. Gljivu sam pila zbog podizanja imuniteta i jako mi je pasala. Lakse mi je bilo hrpu ljekova popiti kada bih pila s tim mlijekom i nisu mi tako tesko padali na zeludac s obzirom da gastal, koji je bio pod obavezan da bi se sacuvala sluznica zeluca, nisam mogla smisliti. Vjerujem da je i gljiva pridonijela oporavku
just max is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 10:43   #70
gljivka

pitanje jedno...ja mogu piti samo zobeno mlijeko. kak bi se to slagalo s gljifom? bila sam na testu intolerancije hrane i među namirnicama nalazi se sve mliječno...pa tako pijem zobeno mlijeko. pročitala sam u nekom postu prije da se moze stavljati u bilo koje mlijeko al da okus nije baš neki...
__________________
uzbrdo
subota is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 18:34   #71
Quote:
subota kaže: Pogledaj post
pitanje jedno...ja mogu piti samo zobeno mlijeko. kak bi se to slagalo s gljifom? bila sam na testu intolerancije hrane i među namirnicama nalazi se sve mliječno...pa tako pijem zobeno mlijeko. pročitala sam u nekom postu prije da se moze stavljati u bilo koje mlijeko al da okus nije baš neki...
Nisam probala

Već vidim da će se morati napravit testiranje i dokumentarac na ovu temu
__________________
Samosažaljenje je vjerojatno najdestruktivniji od svih nefarmaceutskih narkotika. Izaziva ovisnost, daje trenutni osjećaj zadovoljstva, a žrtvu odvaja od stvarnosti.
aplikacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 00:57   #72
imam jedno pitanje... naime, dobila sam gljivu i do sada se poprilicno razmnozila (upetostrucila se, ako tako mogu reci), ali nikako da naraste. Nekada davno kada sam ju takodjer imala narasla je do velicine pola sake, a sada se samo mnozi ali ne raste da li ih ima vise vrsta ili ?
just max is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 21:12   #73
Quote:
just max kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje... naime, dobila sam gljivu i do sada se poprilicno razmnozila (upetostrucila se, ako tako mogu reci), ali nikako da naraste. Nekada davno kada sam ju takodjer imala narasla je do velicine pola sake, a sada se samo mnozi ali ne raste da li ih ima vise vrsta ili ?
Pffff...

jedino što mi pada na pamet prema ovom opisu je da ti se sama raskomadala kod cijeđenja ... ne znam koliko ste nježni / grubi kod toga.. inače tibetanska "buja" raste pa ponekad kod cijeđenja otpadne manji komad, njega ako ostavis i sam dalje raste..

možda najbolje da probas staviti slikicu ?? da vidimo o čem se radi?
__________________
Samosažaljenje je vjerojatno najdestruktivniji od svih nefarmaceutskih narkotika. Izaziva ovisnost, daje trenutni osjećaj zadovoljstva, a žrtvu odvaja od stvarnosti.
aplikacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 23:22   #74
Ma mazim ja nju i pazim. Cak sam i odvajala u posebnu staklenku one malo vece nadajuci se da ce narasti u "kuglicu", ali iz toga mi naraste samo velika "krpica". Ma prekrasno sam to objasnila

U svakom slucaju hvala na odgovoru preostaje mi da cekam
just max is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:45   #75
jel smije dojilja piti taj kefir?

hvala
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 19:31   #76
Quote:
just max kaže: Pogledaj post
Ma mazim ja nju i pazim. Cak sam i odvajala u posebnu staklenku one malo vece nadajuci se da ce narasti u "kuglicu", ali iz toga mi naraste samo velika "krpica". Ma prekrasno sam to objasnila

U svakom slucaju hvala na odgovoru preostaje mi da cekam
A zoooo, skuzila sam
Ona ti različito raste, meni ovisi o tome kako ju odvojim dok ju dijelim, mada mislim da jednom kad dobiješ krpicu, ostane krpica, možda ti se sama jednom " ukugli" ali nije bitno kojeg je oblika u svakom slučaju..!
__________________
Samosažaljenje je vjerojatno najdestruktivniji od svih nefarmaceutskih narkotika. Izaziva ovisnost, daje trenutni osjećaj zadovoljstva, a žrtvu odvaja od stvarnosti.
aplikacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 19:35   #77
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
jel smije dojilja piti taj kefir?

hvala
E sad, teoretski ( zbog jako jako malog udjela alkoholnog vrenja, proizvedeno je prirodnim putem i sve prednosti bla bla ) bi mogla, praktično sam našla samo na jednoj indijskoj stranici da je sigurno za konzumaciju za vrijeme trudnoće i dojenja, no ne znam niti jednu doilju koja ju je pila. Ja sam ju pila prva 2 mjeseca trudnoće pa mi je miris postao odbojan, nikakve popratne negativne nuspojave nisam imala.
__________________
Samosažaljenje je vjerojatno najdestruktivniji od svih nefarmaceutskih narkotika. Izaziva ovisnost, daje trenutni osjećaj zadovoljstva, a žrtvu odvaja od stvarnosti.
aplikacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 22:07   #78
helou, svima
imam i ja svog malog kućnog ljubimca, baš se ludo razmnožava
meni osobno paše procijeđen nakon 24h, ako ga ostavim duže da se kiseli, bude mi pregorak. Podijelila sam ih 3-4 puta, evo sad sam baš razdvojila za frendicu
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 02:57   #79
Quote:
just max kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje... naime, dobila sam gljivu i do sada se poprilicno razmnozila (upetostrucila se, ako tako mogu reci), ali nikako da naraste. Nekada davno kada sam ju takodjer imala narasla je do velicine pola sake, a sada se samo mnozi ali ne raste da li ih ima vise vrsta ili ?

Jel bi trebala kao lubenica narasti da bi bila zadovoljavajuće veličine? A što će ti gljiva veličina šake kad je 2-3 cm dovoljno za litru mlijeka? Ona se obično brzo sama odvaja u manje dijelove, pa neznam kako uspije narasti tolika da se ne razdvoji..višak možeš i zalediti.
Lyndra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 18:03   #80
Ne znam da li si mislila da se višak kefira može zalediti jer se tibetanska ne smije baciti u duboko na pol godine kad ti dosadi ???
__________________
Samosažaljenje je vjerojatno najdestruktivniji od svih nefarmaceutskih narkotika. Izaziva ovisnost, daje trenutni osjećaj zadovoljstva, a žrtvu odvaja od stvarnosti.
aplikacija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.