Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2006., 13:51   #81
Quote:
Billi kaže:
zato se i neckam, jer cu tako od prvog dana trudnoce pa dok mali-veliki ne napusti kucu samovoljno.
Je bed je ako nema alternative nego tako provesti sljedecih 18 godina. Imam ipak utjesnu vijest za tebe , ne puze do 18-ete niti ih moras hraniti zlicicom. Sigurno je prva godina pa i prvih 3-4 tesko ali nikako bas dok sami ne izsele. I zasto bit ako bilo od prvog dana trudnoce? Neke trudnoce prodju uredno i zene su posvuda do pred porod Mislim da si se mrvicu previse koncentrirala na negativno. Uz to sto izlazi van polumokre kose i nema nalakirane nokte, mislim da se zena ni za sto na svijetu ne bi mijenjala A ni ja
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 18:53   #82
Tko je bio u Čatežu u sauni, čuo sam da imaju mrak saunu.
slobodnipad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 23:49   #83
Jel bio netko u Čatežu u sauni, kakva su iskustva. Gdje je najbolja sauna u Zagrebu.
slobodnipad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 11:07   #84
slučajno sam nabasala na ovaj topic i mogu samo reći: hvala, ljudi, jako informativno!
dosad sam bila samo u tuhelju u sauni (u badiću i sami smo polijevali- ne ja doduše nego dečko koji je dotad često bio po saunama - eto sad vidim da je sve to no-no )
idem slj. vikend s dečkom dolenjske-šmajerške toplice, uz kupance i ostale divote imamo besplatno i saune u nekom manjem centru kod hotela. sad, kakve su tamo saune i pravila ne znam (to nije baš od toplica). ali eto tu sam naučila nešto
nego, malo mi je bed šetuckat gola unutra pa ću ić u ručniku (ako je suha, a vjerojatno je)
mighty_aphrodite is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 16:00   #85
Odlican topic!
Bas ste se potrudili sve objasniti.

Do sad sam bila u sauni samo u stubakima. Nije prava sauna, jer imaju samo finsku, ali je OK.
U nedjelju idem u terme Jezercica. Tamo sam vec bila u wellnessu ali ne u sauni, tako da ne znam kave su saune. Jezercica su mi bile super, odlicno su uredjene. Svakako cu isprobati i sve druge terme u okolici Zg (i slo), pa javim iskustva.
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 16:03   #86
Quote:
elizabeth kaže: Pogledaj post
PRAVILA SAUNANJA:

1. Uzmite si minimalno dva sata vremena. Prije saune obično se ne jede, iznimka su namirnice koje pomažu kod čišćenja tijela od otrova (npr. kriška kiselog kruha s malo maslaca i različitim povrćem uz čašu biljnog soka).

Ja mislim ici u saunu u popodnevnim satima, dakle nakon rucka!
Zasto je lose nesto jesti prije saune?
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 17:39   #87
Evo mene opet! Nakon prekrasne nedjelje u termama!
U termama J. su saune super. Ima ih 3 (smao) turska, finska i aroma (zapravo finska), jakuzzi, ledena jama (u koju sam mislila da se nikad u zivotu necu baciti, ali i to sam ucinila. I feeenooomenalnoo jeee!!). A najbolji su decki koji (kao mali crnci) nose voće, suho voće, grickalice, bademe i sl!

Bazen je bezveze, ali zato masaža i sauna zasluzuju barem 4+!

I da, mozes doci i nakon klope i nece se nista dogoditi! (naravno ne pretrpan)
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 01:05   #88
odlicna tema i evo jedno meni odlicno mjesto za opustanje novo uredene zuheljske toplice ja sam iznimno zadovoljna sauna i ponudom.imaju sve vrste sauna,jacuzzi,toplo hladne bazene.ledenu jamu.6-7soba za odmor ,s ljljackama i sa vodenim krevetima ,lagana muzika ma fenomenalno svaki put se preporodeno osjecam nakon toga.a i mate i bar sa ponudenom vodom od limuna i po zelji pice koje se naravno placa.cijena saune vam je 55kn 3sata do 12 navecer subotom radi.pa ko voli nek izvoli!
lijepa&mlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 01:05   #89
i tuheljske topilice su samo 45min udaljene od zg-a.eto,uzivajte
lijepa&mlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 21:37   #90
Quote:
lijepa&mlada kaže: Pogledaj post
cijena saune vam je 55kn 3sata do 12 navecer subotom radi.pa ko voli nek izvoli!
ja idem sutra. cijena je 55kn??? ma daj?
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 15:23   #91
Ma cijena tuhelja je 85 kn. Bila jucer. I predobro je! Vrhunski! Vec ste svi nahvalili tuheljske, pa necu opet i ja. Samo jedna zamjerka tuheljskim: ispraznili su hladnu jamu jos u 7, a jacuzi u 7,30! (a rade do 8). tako da nisam stigla i u tome uživati!
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 22:58   #92
Quote:
Tigrica kaže: Pogledaj post
ajmo vi koji ste bili u sauni, dajte s tim uputstvima...
ja imam jednu u sklopu svog kupatila ali tu nikad ne koristim jer imam bebu pa mi je brzinsko tusiranje naj izbor.

Ali u fitnes u koji idem,koji je inace samo za zene,tamo imaju taj suhi s drvenim klupicama.Unutra se ide bez iceg,mada neke zene ostanu u tangama.Usto nisam vidjela ovdje nikog da se tusirao prije ulaska u saunu-vec poslje.

A sto se dragog tice naj bolje ti je da se raspitas u nekoj spa kuci imaju li onu posebnu seansu za parove.ja i dragi smo bili,samo je za dvoje i prije ulaska se dobiju kreme od cokolade koje se mazu po cijelom tijelu-jedno drugo naravno
Automatski je postavljeno na 20 minuta s tim da u zadnjih 5 minuta iz stropa koji je izradjen u obliku zvijezda pocne da pada topla voda i izgleda kao kisa...
to je stvarno bilo jako romanticno
I&S is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 16:17   #93
Ima li netko preporuku za dobar kompleks sauna u okolici Rijeke? Google mi nalazi jedino gay saunu , skupu Bonaviu i hotele u Opatiji koji isto imaju dosta visoke cijene ili ih uopce nemaju na webu

Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 17:06   #94
odgovor

U istom smo problemu. Izgleda da je Rijeka time deficitarna, nisam našao ni u Crikvenici, ni u Selcima, možda ima nešto u Novom u onim elitnim hotelima, al im je i cijena vjerojatno takva.
sibica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 17:15   #95
Quote:
sibica kaže: Pogledaj post
U istom smo problemu. Izgleda da je Rijeka time deficitarna, nisam našao ni u Crikvenici, ni u Selcima, možda ima nešto u Novom u onim elitnim hotelima, al im je i cijena vjerojatno takva.
Jesu li otvoreni ti hoteli?
Blond_Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 18:32   #96
Quote:
Tigrica kaže: Pogledaj post
ajmo vi koji ste bili u sauni, dajte s tim uputstvima...
Trebas jos mozda uputstva kako izaci van iz saune? A uputstva za ulazak u bazen?
Ša la la la is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 09:10   #97
[QUOTE=Blond_Fairy;17326079]Jesu li otvoreni ti hoteli?[/QUOTE
Mislim da bi trebali biti otvoreni početkom prosinca, znači za par dana, reklamiraju se kao najveći wellness centar u ovom dijelu Europe. Treba vidjet što će od toga biti, na njihovim stranicama su već i cijene wellness paketa za koje mislim da si ih rijetko ko može priuštiti.
sibica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 13:07   #98
Čatež nije loš, ali niti nešto posebno. Nešto kao Tuheljske. Mrak su Terme olimje, nekadašnje Atomske toplice. Sada postoji cijeli novi kopleks. Alo ta šminka i košta, ako se ne varam 24 eura. Na raspolaganju je i stari kompleks sauna koji je upola jeftiniji, a ima sve što treba.
Danas ima svakakvih vrsta sauna, ali još uvjek su najkorisnije finska (suha) i turska (parna). U saunu svakak treba ići nudo, jer u ekstremnim saunama (iznad 110 stupnjeva) postoji mogućnost nesvjestice. Tijelo mora slobodno disati. Ako krpom zatvoriš pore zadobivaš vrtoglavicu.
U finski saunu je bolje ići suh, a u turski kako ti paše. Saune koje dozvoljavaju gostima da samo polijevaju loše su i treba ih se čuvati. Ne mogu pojedinci terorizirati ostale ako ih primi ''nagon'' polijevanja. To rade uglavnom početnici i kumeki. U suhoj (finskoj) sauni može se politi samo pred kraj sauniranja. U Čatež dolaze neki tobožnji ofucani sportaši iz Zgb-a koji vole kojekakve ekshibicije.
U sauni se ne galami. Ne govori se o politici niti o kojekavim bolestima, ali se niti ne šapuće jer to zna biti jako iritantno. Ako se društvo poznaje onda se mogu pričati vicevi i šale bez buke. Postoji li netko tko u sauni šuti, treba mu osigurati mir jer je po to došao, da se opusti i da sa znojem ostavi i stresove i manje komleksne problemčiće koji se rado tope na visokoj temperaturi.
Koje je najbolje vrijeme za odlazak u saunu? Svakako uoči mladog mjeseca ili na sam dan, kada je dobro započeti i post o vodi 24h ili dijetu uz sokove.
Oni koji traže avanturu u saunu će ići za punog mjeseca.
U saunu se ne ide sit.
Ima još jedna izvrsna sauna, a to je infra-crvena. Imo dobar učinak na zdravlje unutarnjih organa i nema nikakvog straha od zračenja jer su infracrvene zrake u toj sauni nešto drugo nego u solariju. O tome možete nači dosta podataka na netu.
HRUŠT is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 17:11   #99
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
Ma cijena tuhelja je 85 kn. Bila jucer. I predobro je! Vrhunski! Vec ste svi nahvalili tuheljske, pa necu opet i ja. Samo jedna zamjerka tuheljskim: ispraznili su hladnu jamu jos u 7, a jacuzi u 7,30! (a rade do 8). tako da nisam stigla i u tome uživati!
Imala sam prilicno losa iskustva tamo...od toga da lose odrzavaju higijenu prostorija tako da se lako pokupi kandidijaza, ako si osjetljiviji..do toga da malo malo uleti neki manijak koji ni manje ni vise drka...bez beda...katastrofa...

nikad vise u tuheljske toplice...i nakon opomene...oni ne istjeraju određene manijake...sta ja znam...valjda se treba dogoditi silovanje da bi reagirali
AlfOmg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 02:58   #100
U okolici zagreba postoje tri ozbiljne saune:Tuhelj,Čatež i Podčetrtek(baš i nije okolica ali tko voli saunu nije ni tak daleko). Tehnički su sve približno slične barem dvije mokre i nekoliko suhih odnosno finskih sauna i bazen sa hladnom vodom te prostor za odmor. Cijene su približno iste osim Početrtka(malo skuplji),ukoliko ste u Slo i plačate kunama kusur se dobije u eurima. Sam ulazak u saunu:Tuhelj i Podčetrtek odlično rješeno,dobije se kodirana plastična narukvica ostavite stvari u ormariću netom prije ulaska u saunu i s njom plačate sve ostale usluge unutra npr bar ,blato itd.dok je Čatež malo zaostaliji pa se dobije nekakav ključ te se ide kroz bazen do saune,malo kumplicirano ak niste uzeli ogrtač itd. Finske saune su u Tuhelju najveće(sve su na tri nivoa),u Podčetrteku skoro isto,dok u Čatežu nešto manje,mada Tuhelj za razliku od ove dvije nema vanjsku saunu kaj je dobro po zimi. Kaj se tiče mokre saune tu je Podčetrtek u najvećoj prednosti jer su sve nove (odličan ambijent) i super uredne(npr japanska i solna su im fenomenalne). Čatež ima nekak izlizane ali uredne,dok Tuhelj ima tri nove međutim solna je ok(kako kada jer baš ne vladaju bas uvjek temperaturom unutra) dok je ona druga konstantno lagano smrdljiva,kao i ona treća blatna. Kaj se tiče rashlađivanja Čatež ima jedini bazen di je uvijek i ama baš uvijek 18 stupnjeva te kak ti ledenu jamu s tušem (uvijek ima leda koji je na raspolaganju).Podčetrtek nema ledenu jamu bazen je malo prevelik pa škvadra pliva u njemu i sastanči),dok Tuhelj ima ledenu jamu sa ledomatom koji pak ovisi o raspoloženju u proizvodnji leda i bazen s hladnom vodom koja je po mom ukusu večinom toplija nego kaj bi trebala biti.Tuševi su u Podčetrteku najbolji jer ih ima puno i nisu zaštopani. Vezano za odmor odnosno opuštanje između dva ulaska u saunu tu je Tuhelj na prvom mjestu ležaljke ,viseće ležaljke vodeni kreveti(naročito po ljeti malo zamračeniji prostor)sa najvećim kapacitetom.Bar odličan kao i u Podčetrteku dok je tu Čatež po tom pitanju malo u banani. Kaj se tiče klijentele tu je Podčetrtek je najjači tam se nemre dogoditi da nekakav bedak uđe u finsku saunu u gačama ili nedaj bože u papučama i napravi takav smrad od plastike da se do kraja dana sauna nemre zluftat ,mada po tom pitanju treba u svim ovim saunama izbjegavati vikende i kasnije sate(uvijek se nađe kakav bolid koji je prvi puta a ne pita kaj treba). Osobno saunu obožavam i idem relativno često ,najmanje jedamput tjedno ,kaj se tiče preporuke u ove tri saune se nemože pogriješiti po pitanju izbora jer su sve tri na nivou(za razliku od nekakvih fitness kabina i sl.kaj nema veze sa saunom)svaka kritika po bilo kojoj je zanemariva da se nebi išlo tam, samo sam nekako htel pokazati sitne razlike po mome iskustvu.
__________________
Machupichu
machupichu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.