Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2009., 18:32   #21
Quote:
TRAVNIK kaže: Pogledaj post
i ja sam upravo to osjetila na svojoj kozi!

moji oko mene su pun mj.dana bili gripozni,ljecili se svim i svacim,prezdrave pa opet obole...kuca puna virusa,a meni nista!
zato sto redovno idem kod bioenergicara,doduse radi sasvim neke druge stvari
ali ocito da imam dobru zastitu!
virusi mi nisu mogli nista,kao i samom bioterapeutu kojem dođe puno ljudi s svakakvim virusima pa i ovim najnovijim,on zdrav-prav!
Pa glavni cilj bioterapije i jeste jačanje imuniteta organizma i povećanje sposobnosti njegovog samoiscjeljenja.
vjekos30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 19:14   #22
Quote:
vjekos30 kaže: Pogledaj post
Pa glavni cilj bioterapije i jeste jačanje imuniteta organizma i povećanje sposobnosti njegovog samoiscjeljenja.
naravno,
ja znam da se puno bolje osjecam!
__________________
voli te tvoja zvir
TRAVNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 11:46   #23
Quote:
INDIGO22 kaže: Pogledaj post
Ta energija je u biti energija izvora od koje smo svi potekli...mi u svojoj suštini i jesmo Bog.
slazem se u potpunosti
Ginger jam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 19:36   #24
Quote:
Ginger jam kaže: Pogledaj post
a nadam se i ja..
ali koliko sam shvatila jos ju nitko nije procitao..
zanima me kakve tehnike on primjenjuje za izljecenje, tj. sto se tocno mora vizualizirati.
valjda nije samo popularno stivo za sire mase..
pozrav!
Nema čarobne knjige, "točne" vizualizacije ni spasonosne tehnike...još se nije našla ta koja bi svima bila jednako dobra i jednako efikasno djelovala. Stvar je u nama samima...a čarolija je u našoj dobroj volji i snazi naše želje da budemo ZDRAVI u svakom smislu te riječi... Odite kad nađete vremena i volje do teme "To divno zdravlje"..i ako vas nešto konkretno zanima...pitajte!

Meni je uvijek smiješno kada netko traži neku univerzalnu tehniku za sebe neponovljivu, predivnu individuu...to jednostavno ne funkcionira, ma kako knjiga bila popularna i čitana. Neke druge stvari su puuuno djelotvornije - MI sami a ako imamo iskrenu i dobru volju i želju da si omognemo...onda će i "popularno štivo za šire mase" biti od veeeelike koristi. Jer zamislite...ima ljudi kojima je život spasila tek jedna jedina rečenica od nepoznatih prolaznika...i to samo zato što su ih dotični uistinu i ČULI a opet s druge strane poznajem ljude kojima ni najnovije "čarobne" tehnike nisu usjele pomoći....NAJTEŽE JE UPOZNATI SAM SEBE I SAM PREMA SEBI SAMOME BITI ISKREN...to zna biti vrlo frustrirajuće i bolno...ali to je jedini pravi način za cjelovitost...veeeeeliki pozdrav šaljem!!
želim najbolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 12:35   #25
želim najbolje, potpuno se slažem s tobom, nitko ne može naučiti tebe koristiti svoju snagu volje.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 14:31   #26
Quote:
želim najbolje kaže: Pogledaj post
Meni je uvijek smiješno kada netko traži neku univerzalnu tehniku za sebe neponovljivu, predivnu individuu...to jednostavno ne funkcionira, ma kako knjiga bila popularna i čitana.
razumijem sto hoces reci, i slazem se s navedenim, ali svejedno bih htjela barem prolistati tu knjigu...
jos nitko nije nabavio?
Ginger jam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 22:33   #27
Quote:
INDIGO22 kaže: Pogledaj post
Nemoj previše projicirati da ne bi obolio...mislim ozbiljno.

Knjigu nisam čitala, pa ne mogu komentirati sadržaj, ali to stoji da su naše bolesti samo posljedica misaonih formi, stresnih situacija, trauma...itd. jednog određenog disbalansa. Liječila sam ljude sa fizičkim problemima najčešće tako da smo rješavali najprije probleme psihičke prirode...način na koji su gledali stvari i ljude oko sebe najčešće je bio uzrok fizičkog oboljenja.
A šta je s teškim oboljenjima kod male djece, tu psiha nema veze ?!
brakobaldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 23:07   #28
Quote:
brakobaldo kaže: Pogledaj post
A šta je s teškim oboljenjima kod male djece, tu psiha nema veze ?!
to ti najcesece pokupe od roditelja tu negativnu psihu, negativno vjerovanje koje se zacahuri u podsvijest i to se nakoncu prikaze na fizicko tijelo, samo kaj je problem u citavoj prici sto za malu dijecu nemas bas raspolozivih "pomocnih alata" kojima bi promjenio to podsvijesno vjerovanje iz negativno u pozitivno kako bi nastupilo samoiscjeljenje, jer od pukog pozitivnog razmisljanja ima vrlo malo pozitivnih pomaka zbog nepromjenjene podsvijesti koja je i dalje ostala ista ili se samo dio promjeni zbog pozitivnog razmisljanja, objasnjenje je jednostavno: zato sto imas svijest i posvijest, svijest je npr. ovo sto sada razmisljas sto bi trebao uraditi, dok podsvijest tebe ogranicava dali to mozes izvesti to sto si naumio zbog prethodnih iskustava
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 09:44   #29
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
to ti najcesece pokupe od roditelja tu negativnu psihu, negativno vjerovanje koje se zacahuri u podsvijest i to se nakoncu prikaze na fizicko tijelo, samo kaj je problem u citavoj prici sto za malu dijecu nemas bas raspolozivih "pomocnih alata" kojima bi promjenio to podsvijesno vjerovanje iz negativno u pozitivno kako bi nastupilo samoiscjeljenje, jer od pukog pozitivnog razmisljanja ima vrlo malo pozitivnih pomaka zbog nepromjenjene podsvijesti koja je i dalje ostala ista ili se samo dio promjeni zbog pozitivnog razmisljanja, objasnjenje je jednostavno: zato sto imas svijest i posvijest, svijest je npr. ovo sto sada razmisljas sto bi trebao uraditi, dok podsvijest tebe ogranicava dali to mozes izvesti to sto si naumio zbog prethodnih iskustava
To je apsolutno točno.
Kod male djece se u biti radi na roditeljima. U većini slučajeva kad se riješe problemi kod roditelja, dijete odmah reagira.
Djeca kupe neg.vjerovanja i dok su u trbuhu...sve šta se događa oko njih misle da je njihovom krivnjom...to se isto može rješiti.
INDIGO22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 16:54   #30
A kako to funkcionira kod zivotinja?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 17:00   #31
Odstranite si mozak i organe darujete.
Tako ste svojim umom izlijecili ostale.
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.12.2009., 13:59   #32
Ima na Amazonu na engleskom za 5 i pol funti + poštarina
http://www.amazon.co.uk/How-Your-Min...dp/1848500238/

Koliko vidim, komentari su jako pozitivni.
izalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 17:18   #33
Cula sam i ja dosta pozitivnih komentara..
Ginger jam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 14:17   #34
Quote:
Gradski konj kaže: Pogledaj post
a nisu uvijek bolesti vezane sa psihom, npr virusne itd. naš organizam jest savršeni mehanizam koji ima sposobnost samoizliječenja svih bolesti, no to ne čini.

pitanje je zašto ?
Možda je odgovor jednostavan. Tjelo se može liječiti samo ako je smireno. kako ubrzavamo život tako ubrzavamo i "naš motorček", ovojnice se stežu, smanjuje se protok, izlučivanje, tijelo prestaje normalno disati i raditi i... nastaje bolest. I bolest i zdravlje su jedna te ista stvar (objasniti ću naknadno), samo što su dvije različite stvari jedne cijeline. Isto kao i duh i tijelo. Jedna cijelina s dvije različite forme. Bit svega je ravoteža. Dakle čistoća je pola zdravlja, a druga polovica nečistoća. Kada čovjek ne bi bio bolestan, jedan cijeli dio nas (obrambeni mehanizam) ne bi imao što za raditi. Onda se dogodi da taj isti obrambeni sustav izmisli neprijatelje i počne udarati po nama samima. Divota.
Prakticirao sam različite tehnike samoiscjeljenja i uspio sam se riješiti dosta problema (uzdaj se u se i svoje kljuse), ali osnovno što mi je pomoglo da poslušam svoje tjelo. Okosnica svega je bilo jednostavno odmor, voda i disanje. Pazio sam na unos tekućine, jako sam pazio na disanje i pokušao sam redovito lijegati i dizati se. Šljaka. Tjelo se samo izliječi (postigne ravnotežu).
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 08:57   #35
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Prakticirao sam različite tehnike samoiscjeljenja i uspio sam se riješiti dosta problema (uzdaj se u se i svoje kljuse), ali osnovno što mi je pomoglo da poslušam svoje tjelo. Okosnica svega je bilo jednostavno odmor, voda i disanje. Pazio sam na unos tekućine, jako sam pazio na disanje i pokušao sam redovito lijegati i dizati se. Šljaka. Tjelo se samo izliječi (postigne ravnotežu).
da, vjerujem da pali.. ali sto ako netko nema uvjete za miran zivot jer se npr. zivcira na poslu ili kod kuce..
sto ako netko nema prilike za najmanje 8 sati dnevno sna jer posao nosi kuci?
ovo s vodom stoji.. svako bi trebao piti vise vode...
Ginger jam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 09:20   #36
Quote:
Ginger jam kaže: Pogledaj post
da, vjerujem da pali.. ali sto ako netko nema uvjete za miran zivot jer se npr. zivcira na poslu ili kod kuce..
sto ako netko nema prilike za najmanje 8 sati dnevno sna jer posao nosi kuci?
Zašto netko nema uvjete za miran život? Da li bi taj netko uopće htio miran život? Zašto netko nosi posao kući ako želi miran život?
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 10:05   #37
Quote:
albaharija kaže: Pogledaj post
Zašto netko nema uvjete za miran život? Da li bi taj netko uopće htio miran život? Zašto netko nosi posao kući ako želi miran život?
možda voli jesti?
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 10:35   #38
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Prakticirao sam različite tehnike samoiscjeljenja i uspio sam se riješiti dosta problema (uzdaj se u se i svoje kljuse), ali osnovno što mi je pomoglo da poslušam svoje tjelo. Okosnica svega je bilo jednostavno odmor, voda i disanje. Pazio sam na unos tekućine, jako sam pazio na disanje i pokušao sam redovito lijegati i dizati se. Šljaka. Tjelo se samo izliječi (postigne ravnotežu).
Kod mlađih ljudi tijelo tna samo izliječiti (postići ravnotežu) i bez ikakvih intervencija, kod starijih među tim kad se ravnoteža jednom poremeti, stvari običnu krenu nizbrdo bez povratka...
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 12:08   #39
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
..., kod starijih među tim kad se ravnoteža jednom poremeti, stvari običnu krenu nizbrdo bez povratka...
Ovo može biti samo uvjerenje kojega osoba nije svjesna.

'Stariji ljudi' su skloni kolotečinama, teško se rješavaju loših navika, prisutan je strah za sebe i obitelj. Smatram da se upravo treba raditi na strahovima( a tu počinjemo opet od mentala), jer otpuštanjem strahova dolazi do opuštanja i prepuštanja, kako na mentalnoj i emotivnoj, a onda konačno i na tjelesnoj razini. A otpuštanjem strahova dolazi do promjena koje onda pozitivno djeluju i između ostalog na tijelo( npr. osoba dugi niz godina radi na poslu, zasićena je , počinje polako poboljevati od stalnog stresa,htjela bi promijeniti, ali tu su djeca, obitelj, kredit i naravno strah što će biti sutra.Vuče se po bolovanjima jer sve teže dolazi na posao, i stvari se kompliciraju , odlazi na operaciju, i još više izostaje sa posla. Nakon određenog vremena, poslodavac joj predlaže da ode iz kompanije. Osoba savladava strahove i donosi odluku da napusti posao. Nakon toga osoba narednih par mjeseci stalno spava- fizičko tijelo polako dolazi k sebi, osoba uz stalnu kontrolu kod liječnika radi na sebi, zdravstveno stanje se poboljšava kao rezultat stabilnog mentala i emocija) .

Naravno, ako se radi o težim fiziološkim poremećajima, potrebno je konzultirati liječnike klasične medicine, ako je potrebno kirurgiju, ali paralelno raditi na ekologiji svijesti i kultiviranju emocija. Na taj način je moguće i pod stare dane održavati tijelo u vitalnosti primjerenoj za određenu dob. Nikada se ne treba predavati i odustati od sebe.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 20:10   #40
Kad čovjek stari postaje mu normalno da mu se povisuje tlak, da gubi vid i ostale stvari. Možda kad ne bi sve to uzimali tako zdravo za gotovo, da to mora biti tako, bi neke stvari bile drukčije..
Umjesto da kad se približiš pedesetoj pomiriš s time da ćeš s godinama vidjeti sve slabije i slabije treba reći ne, ne trebaju mi naočale, vidim savršeno kao i dosad.
Možda i je tako jednostavno..a možda i nije.
Baš me zanima sad ta knjiga, imam puno pitanja.
Ginger jam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:34.