Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2013., 13:07   #41
Quote:
kamenjar1 kaže: Pogledaj post
Kada bih htio biti ciničan rekao bih da su veći problem bila ulaganja nego neulaganja. Gomile preplaćenih poslova, a situacija sve gora. Npr. uložili su ogromne novce u informatiku, a najbolja aplikacija do sada(HZNet) napisana je od čovjeka koji sa HŽ-om nema veze i to koristeći neku vrstu reversnog inženjeringa.
Slobodno budi ciničan ali to neće ništa riješiti niti dati pravu sliku stanja na HŽ-u.
A stanje je takvo da je sustavno neulaganje dovelo do stanja da vladaju podobni, a stručnih gotovo da više i nema. Što je biologija napravila svoje, što su otišli ili nisu nikad ulazili u politiku pa nisu bili podobni.
Za ovo kaj si napisao, a dalo bi se još jako puno toga napisati i otići skroz offtopic, tko je kriv ako nije vlasnik koji očito nezna napraviti reda niti upravljati takvim sustavom?
Netko dopušta informatici da radi na naćin na koji radi... Da ne ulazimo u detalje.
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 13:32   #42
Još jedna u nizu sabotaža koje su zadesile HŽ. Hajdašu što čekaš ?
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 13:35   #43
Quote:
margoth. kaže: Pogledaj post
recimo uiložili su u liftove na stanici vrapče
Sličnih i puno gorih nebuloza (koje prosječan građanin na oko ne vidi kao spomenute liftove) ima kolko hočeš. Problem je kod nas nažalost na svim nivoima pa tako npr onaj tko piše pravilnike za projektiranje bilo čega kao da se nikad nije bavio tom tematikom i piše u stilu želja i mokrih snova... Čemu služe uopće liftovi (stavljaju se zbog invalida) na stajalištima ako invalid nemože ući u vlak ili čak i ako ga netko unese i iznese na npr na Glavnom kak će s perona na kojem nema lifta dalje?
Parcijalna rješenja na svom koraku, što je najgore i kod puno ozbiljnijih stvari nego kaj su liftovi.
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 13:41   #44
Quote:
trotter kaže: Pogledaj post
Sličnih i puno gorih nebuloza (koje prosječan građanin na oko ne vidi kao spomenute liftove) ima kolko hočeš. Problem je kod nas nažalost na svim nivoima pa tako npr onaj tko piše pravilnike za projektiranje bilo čega kao da se nikad nije bavio tom tematikom i piše u stilu želja i mokrih snova... Čemu služe uopće liftovi (stavljaju se zbog invalida) na stajalištima ako invalid nemože ući u vlak ili čak i ako ga netko unese i iznese na npr na Glavnom kak će s perona na kojem nema lifta dalje?
Parcijalna rješenja na svom koraku, što je najgore i kod puno ozbiljnijih stvari nego kaj su liftovi.
Pa zna se cemu sluzi lift.
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 13:47   #45
Quote:
Smiljan_HR kaže: Pogledaj post
Pa zna se cemu sluzi lift.
Čemu služi lift na dva stajališta ako ga na niti jednom drugom nemaš?
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 13:59   #46
Quote:
trotter kaže: Pogledaj post
Čemu služi lift na dva stajališta ako ga na niti jednom drugom nemaš?
Kako - čemu? Da netko zaradi na prodaji, a onaj koji odlučuje o kupnji nepotrebnog, na proviziji.
Nemojte bit cicije ni okrutni: nije to bačen novac, netko od toga živi, opet će na nešto potrošit, nešto kupit za taj novac... nek lova cirkulira...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 13:59   #47
Quote:
trotter kaže: Pogledaj post
Čemu služi lift na dva stajališta ako ga na niti jednom drugom nemaš?
za bogaćenje pojedinaca
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:07   #48
Quote:
trotter kaže: Pogledaj post
Sličnih i puno gorih nebuloza (koje prosječan građanin na oko ne vidi kao spomenute liftove) ima kolko hočeš. Problem je kod nas nažalost na svim nivoima pa tako npr onaj tko piše pravilnike za projektiranje bilo čega kao da se nikad nije bavio tom tematikom i piše u stilu želja i mokrih snova... Čemu služe uopće liftovi (stavljaju se zbog invalida) na stajalištima ako invalid nemože ući u vlak ili čak i ako ga netko unese i iznese na npr na Glavnom kak će s perona na kojem nema lifta dalje?
Parcijalna rješenja na svom koraku, što je najgore i kod puno ozbiljnijih stvari nego kaj su liftovi.
Novi prigradski vlakovi su niži i puno pogodniji za ulazak osoba s invaliditetom, a u krajnjem slučaju siguran sam da će sam vozač izaći i pomoći osobi ukoliko sama ne može ući u vlak. No to je stvarno rijetkost i naći će se uvijek netko tko će pomoći prije nego kaj će vozač reagirati (a vidio sam i takve situacije kada je on reagirao, kada je bilo potreno vaditi neku specijalnu aparaturu za ulazak u vozilo), dok na samom Glavnom kolodvoru nisu potrebni liftovi jer postoje prijelazi preko pruge.
Nekonstruktivno pljuvanje radi samog pljuvanja i trpanje svega u isti koš jer većina toga što se radi je loše, je promašeno. Stanice su "nanovo" uređene prije par godina nakon ko zna koliko vremena, a kada su ih uređivali (tj. cijele raskopali) pretpostavljam da su vidjeli priliku da uštede na način da odmah ugrade i liftove (koji trebaju biti ugrađeni), a ne da kasnije ponovno sve radkopavaju. Osobe s invaliditetom ne vidiš često na vlaku ni u korištenju lifta, jer je to sve ionako relativno novo, a do prije par godina se vjerojatno nikad nisu ni vozile jer im je to bilo onemogućeno zbog pristupa samoj stanici.

Ono što je po tvojem viđenju parcijalno rješenje, za nekog je rješenje jer prije nije bilo ničega, nikakvog načina. Sigurno je da uvijek ima mjesta za napredak, no ovo što za sada postoji je vrlo dobro i ne samo iz razloga jer prije nije bilo ničega, nego je stvarno dobro. Taman da se netko mora koristiti time jednom mjesečno, isplatilo se.

Ot: spavao sam mirnim snom pravednika, tak da nisam niš čul, al kad sam se ujutro zaletio do kvarta, vidio policiju i nije mi nikaj bilo jasno Kakvi teroristi, neznam dal da se smijem na takve naslove il da se ljutim, jer netko tko je na drugom kraju Hrvatske bi stvarno mogao pomisliti da se tu nešto događa, a osim krkljanca i malog preusmjerenja prometa nema apsolutno nikakve promjene. Moglo je bit svega, no nekako sam sklon vjerovati da je došlo do nekakvog kvara na vlaku il da je nešto od stroja eksplodiralo.
Vidjet ćemo
IpolitTerentjev is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:13   #49
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Kako - čemu? Da netko zaradi na prodaji, a onaj koji odlučuje o kupnji nepotrebnog, na proviziji.
Nemojte bit cicije ni okrutni: nije to bačen novac, netko od toga živi, opet će na nešto potrošit, nešto kupit za taj novac... nek lova cirkulira...
Tako je puno vise ljudi ima koristi nego da je lova upotrebljena recimo za ciscenje glavnog kolodvora od cega nitko nema koristi
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:15   #50
Quote:
IpolitTerentjev kaže: Pogledaj post
Kakvi teroristi, neznam dal da se smijem na takve naslove il da se ljutim, jer netko tko je na drugom kraju Hrvatske bi stvarno mogao pomisliti da se tu nešto događa, a osim krkljanca i malog preusmjerenja prometa nema apsolutno nikakve promjene.
Drago mi je da je tako.

Naslov ove teme definiran je sadržajem jutrošnjeg službenog priopćenja Policijske Uprave Zagrebačke. Nije ga problem promijeniti pokaže li se netočnim i/ili pretjeranim.

PL
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:17   #51
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
za bogaćenje pojedinaca
U konkretnom slučaju lift ne služi za to jer nije obogatio nikoga, već je odraz stručnosti onoga tko piše pravilnike i onoga tko piše projektne zadatke za ono kaj se projektira i kasnije gradi.
Drugim riječima nitko ne sagledava cjelinu i smisao, funkcionalnost nečega.
Suma sumarum - kaj se tiće željeznice stručnost je vrlo upitna i svakim danom sve manja i manje. Kad dođeš to jedne kritične točke povratka ili nema ili je vrlo skup.
Btw, otišli smo skroz offtopic.
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:34   #52
Sva sreća da mina nije eksplodirala pod putničkim vlakom koji ide iz smjera Kotoribe za GK. Mislim da bi nastala panika u vlaku.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:39   #53
Quote:
IpolitTerentjev kaže: Pogledaj post
Novi prigradski vlakovi su niži i puno pogodniji za ulazak osoba s invaliditetom, a u krajnjem slučaju siguran sam da će sam vozač izaći i pomoći osobi ukoliko sama ne može ući u vlak. No to je stvarno rijetkost i naći će se uvijek netko tko će pomoći prije nego kaj će vozač reagirati (a vidio sam i takve situacije kada je on reagirao, kada je bilo potreno vaditi neku specijalnu aparaturu za ulazak u vozilo), dok na samom Glavnom kolodvoru nisu potrebni liftovi jer postoje prijelazi preko pruge.
Nekonstruktivno pljuvanje radi samog pljuvanja i trpanje svega u isti koš jer većina toga što se radi je loše, je promašeno. Stanice su "nanovo" uređene prije par godina nakon ko zna koliko vremena, a kada su ih uređivali (tj. cijele raskopali) pretpostavljam da su vidjeli priliku da uštede na način da odmah ugrade i liftove (koji trebaju biti ugrađeni), a ne da kasnije ponovno sve radkopavaju. Osobe s invaliditetom ne vidiš često na vlaku ni u korištenju lifta, jer je to sve ionako relativno novo, a do prije par godina se vjerojatno nikad nisu ni vozile jer im je to bilo onemogućeno zbog pristupa samoj stanici.

Ono što je po tvojem viđenju parcijalno rješenje, za nekog je rješenje jer prije nije bilo ničega, nikakvog načina. Sigurno je da uvijek ima mjesta za napredak, no ovo što za sada postoji je vrlo dobro i ne samo iz razloga jer prije nije bilo ničega, nego je stvarno dobro. Taman da se netko mora koristiti time jednom mjesečno, isplatilo se.

Ot: spavao sam mirnim snom pravednika, tak da nisam niš čul, al kad sam se ujutro zaletio do kvarta, vidio policiju i nije mi nikaj bilo jasno Kakvi teroristi, neznam dal da se smijem na takve naslove il da se ljutim, jer netko tko je na drugom kraju Hrvatske bi stvarno mogao pomisliti da se tu nešto događa, a osim krkljanca i malog preusmjerenja prometa nema apsolutno nikakve promjene. Moglo je bit svega, no nekako sam sklon vjerovati da je došlo do nekakvog kvara na vlaku il da je nešto od stroja eksplodiralo.
Vidjet ćemo
Nabacio si par teza o kojima bih vjeruj mogao dosta pisati, ali držimo se teme a to je eksplozija i ne pričajmo općenito o željeznici.
Puno više o željeznici pisao sam na turizmu pod željeznicom pa možda bolje ako želiš da tamo pišemo da ne zagađujemo ovdje temu koja direktno nema veze sa stanjem na istoj.
Reagirao sam samo zbog tona pisanja o željeznici u stilu da su to možda i zaslužili, te činjenici da je zapravo ljudima svejedno.
Da je nedaj Bože odletio u zrak (u Savu, na Bolonju..) ''madžar'' na istom mjestu tri sata kasnije nebi bilo nikome svejedno niti bi se s ironijom pisalo.
Ili zamisli kaj bi bilo da je npr Croatia, Lisinski... naletila na tak nekaj. O ovom se nebi pisalo samo u Hr i puno stvari bi došlo pod povećalo...

Za kraj, ja uopće ne pljujem, niti kritiziram radi same kritike već prikazujem realno stanje stvari koje je za zamisliti. Bolje 100 postova nego da jedan ljudski život ode. Mi se igramo željeznicom i to će nam ko bumerang doći kad tad.

Btw, ja sam možda i bliže od tebe lokaciji i također nisam ništa čuo. Izgleda da imam zbilja čvrst san.
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:53   #54
Quote:
trotter kaže: Pogledaj post
Da je nedaj Bože odletio u zrak (u Savu, na Bolonju..) ''madžar'' na istom mjestu tri sata kasnije nebi bilo nikome svejedno niti bi se s ironijom pisalo.
Možda je to i bilo namijenjeno nekom od putničkih vlakova, ali je naletio ovaj teretni. Čini mi se da teretnjaci ne voze po striktnom redu vožnje pa nema garancije da je baš ovaj vlak bio meta eventualnog terorističkog čina. S druge strani teretni vlakovi također prevoze eksplozivne, zapaljive i otrovne tvari tako da ovako nešto može dovesti do pravih katastrofa.
Treba sačekati rezultat istrage i nadati se da je ovo djelo pijanog kretena kojem je alkohol uništio moždane stanice te je ovo napravio nesvjestan mogućih posljedica.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:58   #55
Je ovo teroristički akt??
A ja namjerio u Zagreb na Picassa 24.2 ,zahebi ti to odo ja autom.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 15:07   #56
Quote:
IpolitTerentjev kaže: Pogledaj post
Novi prigradski vlakovi su niži i puno pogodniji za ulazak osoba s invaliditetom, a u krajnjem slučaju siguran sam da će sam vozač izaći i pomoći osobi ukoliko sama ne može ući u vlak. No to je stvarno rijetkost i naći će se uvijek netko tko će pomoći prije nego kaj će vozač reagirati (a vidio sam i takve situacije kada je on reagirao, kada je bilo potreno vaditi neku specijalnu aparaturu za ulazak u vozilo), dok na samom Glavnom kolodvoru nisu potrebni liftovi jer postoje prijelazi preko pruge.
Nekonstruktivno pljuvanje radi samog pljuvanja i trpanje svega u isti koš jer većina toga što se radi je loše, je promašeno. Stanice su "nanovo" uređene prije par godina nakon ko zna koliko vremena, a kada su ih uređivali (tj. cijele raskopali) pretpostavljam da su vidjeli priliku da uštede na način da odmah ugrade i liftove (koji trebaju biti ugrađeni), a ne da kasnije ponovno sve radkopavaju. Osobe s invaliditetom ne vidiš često na vlaku ni u korištenju lifta, jer je to sve ionako relativno novo, a do prije par godina se vjerojatno nikad nisu ni vozile jer im je to bilo onemogućeno zbog pristupa samoj stanici.

Ono što je po tvojem viđenju parcijalno rješenje, za nekog je rješenje jer prije nije bilo ničega, nikakvog načina. Sigurno je da uvijek ima mjesta za napredak, no ovo što za sada postoji je vrlo dobro i ne samo iz razloga jer prije nije bilo ničega, nego je stvarno dobro. Taman da se netko mora koristiti time jednom mjesečno, isplatilo se.

Ot: spavao sam mirnim snom pravednika, tak da nisam niš čul, al kad sam se ujutro zaletio do kvarta, vidio policiju i nije mi nikaj bilo jasno Kakvi teroristi, neznam dal da se smijem na takve naslove il da se ljutim, jer netko tko je na drugom kraju Hrvatske bi stvarno mogao pomisliti da se tu nešto događa, a osim krkljanca i malog preusmjerenja prometa nema apsolutno nikakve promjene. Moglo je bit svega, no nekako sam sklon vjerovati da je došlo do nekakvog kvara na vlaku il da je nešto od stroja eksplodiralo.
Vidjet ćemo
Liftovi su napravljeni ali nisu u funkciji.Tako da nikako nije dobro.

A stanice su par godina nakon obnove u derutnom stanju, sto zbog ljudi, a sto zbog lose kvalitete radova i materijala.
Roquentin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 15:16   #57
Quote:
kamenjar1 kaže: Pogledaj post
Možda je to i bilo namijenjeno nekom od putničkih vlakova, ali je naletio ovaj teretni. Čini mi se da teretnjaci ne voze po striktnom redu vožnje pa nema garancije da je baš ovaj vlak bio meta eventualnog terorističkog čina. S druge strani teretni vlakovi također prevoze eksplozivne, zapaljive i otrovne tvari tako da ovako nešto može dovesti do pravih katastrofa.
Treba sačekati rezultat istrage i nadati se da je ovo djelo pijanog kretena kojem je alkohol uništio moždane stanice te je ovo napravio nesvjestan mogućih posljedica.
Po meni je odabir lokacije profesionalni, ali srećom eksploziv i vrijeme polaganja istog su amaterski. Po noći u to vrijeme voze jedino teretni vlakovi.
Što se tiće samog tereta treba naravno provjeriti kaj je prevoženo ali sumnjam da je cilj bio dići baš taj teretni vlak.
E sad kaj bi bilo gore da odu u zrak npr cisterne, neke kemikalije ili vlak iz Munchena je teško reći. U svakom slučaju EU bi nas gledala malo drugačijim očima. U kakvoj su to zemlji ovakve diverzije moguće i zašto se događaju..

Nedaleko od lokacije (jedno 2 km zapadno) nalazi se čelični željeznički most (na istoj pruzi) preko Krapine. Zamisli kaj bi bilo da taj most netko digne u zrak. Btw, taj je most za vrijeme WWII bio česta meta diverzija partizana protiv Wehrmachta baš zato jer je jedna od kritičnih točka na cijelom x.koridoru. Da se nadaj Bože tako nešto dogodilo noćas, kompletan tranzitni promet preko Zg-a a to je manje više znaći Hr bi stao. Nešto bi išlo preko Kc ali bile bi značajne teškoće.
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 15:20   #58
Quote:
Roquentin kaže: Pogledaj post
Liftovi su napravljeni ali nisu u funkciji.Tako da nikako nije dobro.

A stanice su par godina nakon obnove u derutnom stanju, sto zbog ljudi, a sto zbog lose kvalitete radova i materijala.
Upravo tako.
Kod nas se još nešto i napravi, nadzor progleda kroz prste... ali onda i to kaj je napravljeno se uopće ne održava!
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 15:53   #59
Da je ovo terorizam danas bi govorili o ne znam koliko mrtvih. Tko zna što je posrijedi? Što je vlak uopće prevozio?
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 16:14   #60
U svakom slucaju, ovakvih nas scenariji ocekuju ukoliko vlast dirne u osinje gnijezdvo zvano "pretplatnici drzavog proracuna".. Ne zelim niti pomisliti kakve ce sve sabotaze biti na hrvatskim cestama kada se krpeljima iz HAC-a pocnu dijeliti otkazi...

Represija mora biti jaca u Hrvatskoj, policiju dici na maksimalan stupanj pripravnosti i svim silama udariti na svaki znak "otpora" nuznim reformama. Ako treba, i vojsku poslat na parazite.
Niketas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.