Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2015., 12:42   #21
zar zaista nema nikoga tko bi mogao pomoći ovoj obitelji i drugim macama kod mene? sve skupa ih imam 14. na fejsu sam jučer dobila uplatu od 60 kn. od toga sam prekjučer kupila vreću pijeska iz lidla, i toga je danas ujutro otišlo zadnje za nadosipavanje, a potrošena je isključivo na ovu obitelj. napunila sam 2 manja wc-a i ostalo za nadosipavanje. 3 vreće iz dm-a su otišle od subote do utorka ujutro. trebali bi još jedan paket intestinal hrane. druge mace imaju još hrane za 2 dana. treba mi 5 vreća pijeska. mamicu bi trebala kastrirati da ju vratim van jer ne mogu s toliko maca. tamo ima hranitelje, samo ne znam kako će se snaći na cesti nakon toliko vremena. imam najstrašnijih mogućih obiteljskih problema i najstrašniju moguću emotivnu situaciju i još se moram brinuti kako ću ih prehraniti jer od mojih režija ne mogu pojesti više ni lipu. ako ima dam lidl, što momentalno jedino mogu kupiti, opet će svi dobiti proljev, i kad ću ih udomiti.

inače, udomitelji koji su čekali žute su odustali nakon moje prostojno i diplomatski izražene želje da ih ja odvedem u novi dom. oglašeni su čitavo vrijeme. žena koja se javila da bi uzela jednog žutog i trobojnu drugi dan je već uzela neku drugu macu, a za trobojnu se više ne javlja.

danas idemo na kontrolu, žuti i tigrica povremeno kopaju uho i da mamica dobije pratel. nadam se da mi neće naplatiti. ono gdje me je ugrizla kad sam pokušala dati joj pratel, mi se zagnojilo, boli jer me je i jedan od žutih ugrizao kad su dobivali 2. put. moram k kirurgu i ako mi to budu rezali, a imam na obje ruke, valjda me i za drugu netko ugrizao, nemam pojma kako ću čistiiti wc-e, a da mi se to ne inficira. sve se skupilo, snage za borbu za sve njih nemam, ne stignem uopće honorarno raditi niti za to imam koncentraciju pa nema ni prihoda.

hitno mi je potrebna pomoć u hrani, intestinal hrani, pijesku, za kastraciju mamice, ako netko može pomoći da malo odahnem barem na jednom frontu, bilo bi super. barem autu nije bilo ništa, nego tek toliko je izvodio da imam dodatni stres. ali nešto je koštalo svejedno.

inače, ovaj minus od 1200 kn od 8. mjeseca nije konačan. onak link s fejsa iz prethodnog posta sad radi. nisam navela ni sve troškove, nigdje nema računa za sitne troškove do 30 kn, tipa za želuce, jetreca, papaline, konzerve po 2-3 kad kupim, a skupi se i toga, a da sam to kupovala vidi se po potrošnji suhe hrane za pse. koje mjesecima jako malo troše. kupujem i za mace i jednog psa kostura na selu. svaki mjesec budem ne znam koliko u minusu jer kad vidim hrpu računa koje stavim na fejs za parsto kuna koje sam dobila, ne da mi se ni računati da ne padnem u bed. sad sam računala jer je bilo dosta uplata, onda računam da vidim dal sve štima.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 16:35   #22
bili u šapi. nakon dugotrajne i enormno skupe borbe s proljevom, ispalo je da još imaju i šugarce. a nisam tražila da pogledaju uha kad smo bili prije jer su im uđi bile besprijekorno čiste. zadnje vrijeme si kopaju i tresu glavom pa smo danas išli opet. neće biti financijski tako strašno, jedan strongohld od 80 kn koji sam već kupila od svoje love od režija će biti dovoljan za 2 tretiranja. na lijeku za proljev trebaju biti još neko vrijeme, kao i na intestinalu. na koji sam do sad potrošila već bogatstvo.

i barem jedna dobra vijest, javila se gđa koja želi uzeti oboje i koja strpljivo čeka da sredimo proljev i normalno joj je da ih ja želim dovesti. ona je udomila macu koju je preuzela od prijateljice kojoj je netko ubacio u dvorište u krugu poznatih i dalje želi jednog žuću i trobojnu perlu. uzela bi ih kad dobiju još par pikica, a to sa šugarcima joj nije problem, da bi ona kupila strongold, ali ja sam ga već kupila pa ću joj dati za drugu primjenu.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 16:15   #23
narasli smo, imamo već oko 3 mjeseca, ali još smo najsretniji kad nam mama da papati. poslije se izvalimo, rastežemo i jako smo zadovoljni. samo nam to mamino mlijeko malo razmekša stolicu. još papamo intestinal hranu i popali smo do sad pravo bogatstvo u intestinalu. i još se ispostavilo da imamo šugarce. perla, 3bojna, i gigi, jedan žutić, imaju potpuno čiste uši. svi su dobili stronghold, a uši čistimo i kapamo. sretna sam zbog svih da su na sigurnom sa zadovoljnim osmjesima, a najviše za mamicu. kako je ona jadna odahnula i odmah još na selu 1. dan od one zabrinute facice nabacila zadovoljnu sa smiješkom. i uživa u prvom sigurnom majčinstvu od 3. puno puno hvala svima koji su omogućili i omogućuju ovoj obitelji da budu na sigurnom i da dobivaju svu potrebnu veterinarsku pomoć. na cesti se ne bi dobro proveli, a ovako uživaju još uvijek s mamicom kojoj od sreće i dobre papice ne ponestaje mlijeka. drugi tjedan ide na kastraciju.



i ovu biljku su mi uništili. imala sam krasne, velike biljke do kad nisu došle mačke. sad imam samo 2 koje vise sa stropa. ovo je jedna od njih. ne stignem nabaviti viseću teglu, a ova je pukla. biljka je bila sretna u kuhinji dok nisu došli ovi mali terminatori.





moramo se i mi nekak ugurati.



a poslije zadovoljno rastezanje ili se jednostavno zagrlimo i itmjenjujemo nježnosti.










dobili smo donaciju od 758 kn. puno puno od srca hvala donatorici! koja je za moje mace isto što i konjica u kaubojskim filmovima kad napadaju indijanci.

račune stavim čim stignem.
ne znam što ću s mamicom. nikak mi nije ok da ju nakon što je othranila 5 malenića i tako dugo ih hrani, vratim van na cestu. vidjet ću kako će se slagati s drugim macama. jer ova na kastraciji se ni nakon više od 2 tjedna nije privikla na druge mace. više se boji njih nego pasa. neće ići van iz kupaonice kad otvorim vrata, a na druge mace koje ju vrlo pristojno i prijateljski dođu pogledati i dalje oštro i panično reži. i svako toliko plače. tak da ona definitivno ide natrag van, ali ima se o njoj tko brinuti.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 22:13   #24
mamica je prekjučer kastrirana. račun stavim čim stignem. danas su dobili opet stronghold protiv šugaraca, a uši kapam i čistim. stanje s proljevom je opet dobro, nadam se da neće opet. još su na intestinalu, uskoro ću početi postupno uvoditi normalnu hranu. od svih donacija koje smo dobili, ostalo je oko 100 kn, to je da jednom kupim turu pjeska. a sutra opet moram kupiti intestinal. novih neobjavljenih računa imam za oko 2000 kn, danas sam ih zbrajala. stavim ih uskoro čim stignem.

a u međuvremenu, makar nisam još stavila račune, opet trebam i molim pomoć u hrani i pijesku ili za to. od svojih novaca zaista više ne mogu davati.

vesela ekipica termita izjelica, a najgora je mama, moli pomoć za papicu. a mamica se kod mene toliko udebljala da joj se trbuh valjuška dok hoda kao pravoj trudnici. sva sreća nemam još ubojstava na savjesti.





osim vrlo teške obiteljske situacije i moja Malena opet nije dobro. ima jaku tahikardiju i jak kašalj zbog srca i nakon 11 mjeseci obilaženja vetova i gomile potrošenih para, prekjučer smo saznali da problema s bibrezima može imati i zbog hipertenzije. a lijekovi za srce za 50% smanjuju dotok krvi u bubrege. pa ti budi pametan čemu želiš naštetiti jače. a zadnje nogice ju jedva drže, troškovi njenog liječenja i prehrane su visoki kao i kod svih bubrežnih bolesnika. imam groznu sitaciju na svim frontovima i zaista mi je jako potrebna pomoć za ono najosnovnije, hranu i pijesak. živci i snage su mi pri kraju.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 12:53   #25
neke stare i nove godine, otkad sam na ovom forumu, počele su mi dobro. tu mislim na udomljene. neke su počele teško, s puno novih i vraćenih štićenika. a ova stara i nova godina počele su mi najgore moguće. krajem 11. mjeseca nakon bolesti mi je umrla mama. a početkom godine, na samom početku ugasila se moja malena. moja ljepotica, moja curica, moja dobra dobra malenica. jako je bolno i jako je prazno. imale smo samo 9 godina i 8 mjeseci, a malenica samo 12 ili 13. nadala sam se barem još jednoj godini, ali njeno srce ni bubrezi nisu izdržali. malena je bila zaljubljeni pas, od onih koji nikad ne skidaju svoj pogled pun ljubavi i topline s vlanika. jako mi nedostaje. tri dana sam provela gledajući njene i flokijeve slike i ponovno proživljavala naš ispunjen i raznolik život, i divne i strašne trenutke njenih operacija i liječenja bubrega, kao posljedice. floki je isto jako tužan. bili smo nerazdvojni i uvijek svuda zajedno išli. sahranili smo ju kraj kuće na selu, odmah do kuće, da bude uvijek s nama. ne znam kako ću još i to izdržati. tek sam se nedavno koliko-toliko oporavila.

tako da se nisam bila u stanju ni javljati. snašao me je udarac za udarcem. 2 najbitnije osobe u mom životu su napustile tijelo. dugujem račune koje ću sad staviti. donacije su bile 750 kn ili nešto više, anonimno i aarie, sory, ne sjećam se dal 100 ili 200 kn. nije ni bitno jer sam ionako u minusu kad stavim i drugenračune na fb.














računa sam stavila za 8610 kn. znači da imam još 50 kn u kasici za sad bez novih računa.račun iz ambulante od 270 kn zbrajam samo 200 kn za kastraciju mamice. ostalo je bilo za moju pokojnu malenu. dobila sam, znači 860 kn. ako je aarie uplatila 200, nek se pliz javi da ispravim. puno puno hvala drage cure na pomoći.

no pomoć nam je potrebna i dalje. od sredine 12. mjeseca nije bilo nikakvih uplata, a tad sam na fb dobila dovoljno da dulje nisam morala prosjačiti. ali to je već odavno potrošeno, a ja nisam bila baš u stanju biti aktivna po netu. poslije ću staviti zadnje račune na fb pa ću vidjeti koliko sam u minusu.

potrebna nam je hrana i pijesak i 1 ampula za najveće pse, koju onda razdijelim. imam i žuću sa sela kojem je umrla teško bolesna vlasnica. on je jučer bio kod oftamologa, a mora i na kastraciju jer se tjera ko lud. žuću sam prije par godina liječila od čira na oku. ima tu temu. momentalno se brinem o 10 maca, a psa imam nažalost samo jednog. nove štićenike, naročito pse, k sebi u stan neću više uzimati. ne mogu više. eventualno na plaćeni pa da i ja malo komodam napokon.
novosti o obitelji u sljedećem postu.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 13:35   #26
gigi, gogi i keti su udomljeni. gogi u samobor,, tata i sin su totalno zaljubljeni. pteslatko mi je kad tate zaljubljeno govore o macama i psima. gigi u osijek, došli su ljudi autom iz osijeka samo po njega, ima društvo malog peska i obožavan je. keti je udomljena u samobor. svo još preije nove godine. slike još nemam, ali dobit ću ih. s udomiteljima sam se čula, svi su super.

keti i beba još čekaju i ako uskoto ne dočekaju, bit će vrijeme za kastraciju.

mamica se u novoj sobi na selu, nakon već 2 mjeseca kod mene, počela baš glupo ponašati. u 95% slučajeva se zavlačila pod krevet kad ja uđem, i tako 2 mjeseca. odnijela bih ju van još u 11. mjesecu, ali tad sam imala najtežu obiteljsku situaciju i nisam iala snage baviti se lovom na macu koja se ne da, zvati nekoga da pomogne, pa je diošla grozna zima i bilo mi je žao. a onda mi je nakon 2 mjeseca klisnula iz sobe na hodnik i nakon dugo nagovaranja i ohrabrivanja od bebe i keti, ušla je nekako u kuhinju. i tu se unormalila. ne skriva se više, da se čak i podragati, samo dok leži, ide van u dvorište. nemam pojma što će biti s njom. glupo mi ju je vraćati na cestu, gdej je očito bila izgladnjela, jer jede ko luda i jako se udebljala, a za udomljavanje nije.

posebnu sobu sam im zbog toga grijala 2,5 mjesenca. u kuhinji sam ih se bojala iskrcati da mi ne lkisnu u dvorište kad milijon puta dnevno i mace i ja i psi ulaze i izlaze, a osim toga neke su mace bile dosta dugo prelađene. 2,5 mjeseca grijanja njihove sobe na jako slabo,ali non-stop je oko 800 kn. prvo vrijeme sam jače grijala dok se soba nije ugrijala. kuća je betonska i stara, sjeverna strana gdje sunce ne grije, ali najmanja za grijanje.
pa molim pomoć i da platim barem dio te struje koju sam potrošila na njih.

mi smo uglavnom na selu stalno jer se moram brinuti i tati koji ne može samostalno. dođem u zg na dan-2 i uzmem obavezno malene sa sobom i još jednu macu, uglavnom loleka ili svog šekija. i sad smo tu na 3 dana. sve druge mace su na selu, unutra, susjeda ih obiđe.





beba se naviše voli uvaliti na jastuk, a još više između 2.



i onda nabaci mona lisa smile.



i napokon koliko-toliko informativne slike mamice smarte. keti je slikana u zg, a beba i mamica na selu.



prekrasna dugodlaka mamica smartie koja je već tri poroda obavila u sigurnom skladištu iz kojeg ju nitko nije tjerao. i sretnica zbog toga. i jer više to neće morati. slobodna je od neprestanog rađanja. hvala puno na tome.



prizori iz zatočeništva u drugoj sobi u sljedećm postu.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 14:01   #27
tak se oni stisnuti griju, radijator je kraj kreveta. jedna od rijetkoh prilika da mamica nie zbrisala pod krevet. ali nedaj bože da ispružim ruku.



ležali su jedni po drugima i grlili se da im bude toplije. ma divno mi je bilo gledati tu nježnu i privrženu obitelj.





daj pojačaj malo! laj ne vidiš da nam je zima!



pa dobro, jesi ti normalna! daj malo pojačaj!



od prekravača za krevet sam morala odustati. to u igri bace stoput dnevno. ona vunena dekica se nekak održi.

molim pomoć u hrani i pijesku ili za to, 1 ampulu za velike pse i pomoć da platim struju za 2,5 mjeseca grijanje njihove sobe 800 kn. potrošila sam u ta 2,5 mjeseca oko 1800 kwh, i to bi po prilici bio njihov dio. ja se grijem na drva, tuširam se kod tate s centralnim, jer na selu je živa sparta, i ne trošim puno struje, naročito jer sam po 3-4 dana u tjednu 6-7 sati kod tate koji ne može samostalno živjeti. pa eto, u nadi, kao i uvijek. i da će svi naći dom i dobiti pomoć.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 10:55   #28
anonimno smo dobili 250 kn. puno puno hvala! zaboravila sam napisati da beba uopće nema poziva. ona je do sad imala samo jedan. ne kužim. fotke uopće nisu loše, a onna je preslatka. najslađa mi je kad prebaci capicu preko nekoga i grli ga tako. ma curke su bombončići i divne su naravi.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 20:35   #29
netko mi je danas uplatio 80 kn pa ako je s foruma, molim da se javi u inbox. donatorici puno puno hvala. od prethodne donacije 250 kn, 150 je već potrošeno na pregled kod oftamologa za žuću. račun stavim. a kupovala sam još hrane i nešto pijeska, nije puno ostalo, ako uopće i je.

pomoć nam i dalje treba, 10 maca puno jede, a mamica jede barem za 3. toliko je debela da jedva skoči na prozor. i na drvo se jedva popne, odnosno, ne popne se, prikači se jedno metar iznad zemlje. ne bi se baš dobro provela da mora zbrisati vani pred nekim psom. fino se opustila, normalno ulazi, izlazi i jako voli žuću. on joj je najviše pomogao da se opusti, svojom dobrotom i umiljatošću. jedino se žući mazi i sva se oduševi kad žućo dođe. moram naći neko rješenje za nju. ne mogu skupljati neudomive mace, a na cestu ju definitivno ne vraćam, sad kad se počela opuštati. dođe i na krevet, spava pod nogama, vrlo je miroljubiva, nikoga od maca ne napada, za razliko od npr. slađane.

hitno mi je postalo za kastraciju keti i bebe. one imaju već preko 6 mjeseci. keti je postala jako mazna, moglo bi uskoro tjeranje. a tu je nekastrirani žućo. i nema poziva. kad ih kastriram, lakše će se udomiti, provjereno.

pa molim pomoć za kastraciju, 2 puta po 200 kn trebamo, sve skupa 400. a potrebna nam je i stalna pomoć u hrani i pijesku ili za to. ako možete, pomozote pliz, da napokon smanjim brojno stanje maca. jako mi je teško s obzirom na stalna putovanja selo-grad. uvijek neke mace vučem, na 3. kat bez lifta, neke ostaju. samo da dođem do broja da svi možemo odjednom putovati i do onih koje mogu uloviti za transporter. kad budu kastrirane, bit će više poziva.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 13:04   #30
uplaćeno nam je anonimno 200 kn. puno puno hvala donatorici! još 200 pa cure mogu na kastraciju. ako možete pomoći da se cure steriliziraju, bila bih jako zahvalna.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 12:20   #31
svi su dobro, nemam nikakvih novih slika. nisam baš u filmu za fotkanje., ali bit će, naravno. od svih donacija koje sam dobila, zajedno s fejsbukom oko 750 kn, u kasici mi je ostalo oko 150, a to će brzo ispariti za 9 maca. tako da nemam za kastraciju keti i bebe. treba nam 400 kn plus 40 kn za troškove 2 dolaska s trešnjevke u dubravu u neru. (računala sam 4 tramvajske karte, nemam pojma koliko benzina točno potrošim, a skupi ga se). ja više ne mogu plaćati sline transpote na liječenja, kastracije i udomljenja, te vraćanje s istog od svojih novaca. vrijeme je da uštedim i za svoja liječenja koja već dugo odgađam.

bila bih jako zahvalna ako nam možete pomoći. keti i bebi koje su pred tjeranje, keti stalno prede ili mijauče, a meni skratiti mukotrpni postupak prosjačenja i slušanje njihovog nemira.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 13:31   #32
keti, beba i mamica smartie su dobro. keti i beba su kastrirane, ima već dosta, od donacija s fb. keti je poslije malo pao imunitet pa je pokupila ono što je imao žućo, curilo joj je oko i kihala je neko kraće vrijeme. kod žuće je to bio navodno herpes virus i sekundarna infekcija oka. nismo dobili terapiju, pa s keti nisam ni išla. trebaju mi hitno bolje fotke za cure jer poziva već dugo za keti nije bilo, a beba ih uopće nije imala, osim jednog, dok je bila beba s proljevom. jako su dobre, jako drage, beba je sva na mamu, ne voli baš konzerve, rijetko ih jede, a mamica i dalje, ni konzerve, ni meso, ni papaline, ali jako je sretna kad nije lidl čistaka, nego kad je pomiješan s boljom papicom.

evo nešto fotki. keti još omamljena drugi dan nakon kastracije.



svi obožavaju ležati na ovome, i to baš na toj poziciji na prozoru.



jako se sprijateljila s mojim šekijem bez repa, koji je uvijek posebno nježan prema malim curicama. često u zadnje vrijeme zajedno leže. postalo mi je stvarno teško prekidati njihova prijateljstva. a moraš.





beba


mamica, predobra ljepotica. sprijateljila se, osim sa žućom, kojeg obožava i s bibicom.



uvijek je prva za šetnju kad idem s flokijem, a sad s flokijem i hipi. ona nikad ne propusti ni jednu. ostale mace se smjenjuju, ali ide ih po 6-7. prisutni crni slađana i janko ljepotanko, moji rudi i šeki bez repa, smartie i bibi. svaki put druga postava, ali smarti je uvijek prisutna.



momentalno se brinem o 10 maca i 2 psa. 9 maca je kod mene i teta vani. o njoj se brinem već godinama. u zadnjih 2,5 mjeseca dobili smo 160 kn donacija, i to nedavno. nije da nismo prosjačili po fejsu. koliko stignem. tako da sam u uobičajenom minusu od parsto kuna, preko 500, plus ogroman račun za struju na selu zbog grijanja njihove sobe 2,5 mjeseca i oni uobičajeno jedu od mojih neplaćenih režija.

potrebna nam je pomoć u hrani i pijesku i ampulama ili za to. već dulje jedu uglavnom čisti lidl, kad su očajni, i tu i tamo konzerva ili papaline. kad im pomiješam bolje papice, odmah hrskaju u slast i jedu puno više. moj šeki npr drastično smršavi kad je samo lidl, tako da on uvijek dobije ili čistu finu ili pomiješanu, i to posebo, jer odmah svi navale, a ne mogu im dati. osjećam se ko mama koja djetetu ne može kupiti čokoladu.

bila bih jako zahvalna ako bi nam netko donirao veliku vreću whiskasa (jer je dostupan po cijeni, a vole ga, iako im to rijetko dajem zbog alergija) pa da sam neko vrijeme barem što se tiče hrane bez brige. inače ne kupujem te velike vreće za mace jer nemam gdje skladištiti pa držim u autu, a sad često putujem simo-tamo pa mi je nepraktično.

računi u sljedećem postu.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 14:57   #33










uplaćeno je 250 kn i 200, oboje anonimno. 150 kn je bio pregled za žuću, račun je u njegovoj temi i na računima je 300 kn. zadnji račun sam stavila i na fb, oko 50 kn. ostatak računa, nepokrivenih, prava hrpa, je na fejsu u albumu s računima. ne da mi se sad opet stavljati link. u minusu sam par sto kuna, kao i obično, pa ko zračenje, samo se zbraja.

ako možete pomoći hranom, pijeskom, ampulama ili uplatama, bila bih zahvalna.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 11:32   #34
momentalno se brinem o 10 maca. 9 ih je kod mene i teta, o kojoj se brinem već godinama, je vani. i situacija je zaista alarmantna jer su te mace u zadnja 3 mjeseca dobile 160 kn pomoći. ja im zaista više nemam odakle kupovati od svojih neplaćenih režija jer sam morala poplaćati dosta toga zadnjih dana da me ne isključe. struju na selu su mi došli isključiti pa sam morala odmah platiti pozamašan račun koji je bio puno veći nego inače jer sam 2,5 mjeseca grijala posebnu sobu ovim macama na selu. zašto, već sam napisala to po zimi. iz više razloga.

zar ove mace ne zaslužuju pomoć? zar zaista nema nikoga tko bi im mogao pomoći? zar ih trebam loše i nesigurno udomiti da ih se čim prije riješim jer ih nemam čime hraniti? i jer ne mogu više kupovati tone pijeska? pa da nestanu, iskoče kroz prozor ili da ih pogazi auto? ma umorna sam od svega, najviše od prosjačenja. zaista razmišljam da životinje počnem uzimati isključivo na plaćen smještaj, jer zaista ovako dalje ne mogu. dok neki uspješno od donacija za životinje financiraju svoj kompletan život, ja svojim kompletnim životim financiram životinje. zaista frustrirajuće. samo da udomim te mace napokon tako da to prežive.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 13:01   #35
nažalost, keti i beba nisu još udomljene, ali bit će jednog dana. budući da sam u velikim minusima u kasicama, koji se gomilaju iz mjeseca u mjesec i da sam potropila oko 800 kn na neprestano grijanje posebne sobe za njih na selu, stavit ću tu par stvari za prodaju da pokušam podmiriti barem dio tog velikog minusa, jer mi fali zbog toga, a i bez toga, za osobne troškove.

ballantine, 90 kn. iza stoji hrpica računa za štićenike.



namazala sam se njome 4-5 puta, ne fali puno. meni ne odgovara. cijena 80 kn. mislimada je u dm-u bila 140 kn, koristila sam popust 25% po atriklu. ako je bila manje u dm-u, javite, spustit ću cijenu.



franzen, čistoća, 50 kn. mislima da je na kiosku bio 70 ili više. ova, jednom čitana.



20 kn



malo drukčiji krimioć, 20 kn.



privjesak, srebro, lava, povelik, s puno srebra, ne da mi se tražiti mjere, ako nekoga bude zanimalo, dat ću podatke o veličini i težini. cijena 80 kn.



imam i sat tissaut, ili kako se već piše, njega moram pofotkati, nenošen, cijena 500 kn.

hrana koju imaju neće dugo trajati, trebamo hranu, ampule i piljevinu za stan. na selu koristim zemlju za wc-e. sad kad nije blato pa mogu jer se pojavio odron gdje mi jelako uzeti zemlju, pa ju tegliti do kuće u 5-6 nacrata u kanti. ako možete pomoći u hrani i pilojevini, ampuli ili uplatama za nove potrebe bila bih zahvalna jer mi već dugo jako gori pod nogama s troškovima koji premašuju donacije. imam 10 maca na brizi i 3 psa. prodaja je za podmirenje starih minusa koji su prikazani u albumu na fejsu u komentarima kad radim obračune. evo link na taj album.

https://web.facebook.com/lily.doghel...4863720&type=3
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 11:13   #36
mislila sam da ću barem whiskey brzo prodati, a nisam prodala ništa. pokušala sam posati poruku jedinoj aktivnoj modici da doda u naslov prodaja, ali ne mogu joj se poslati više poruke, javlja forum.

nikoga ništa ne zanima? da to pišem svaki dan, možda bi i išlo. ali ja nemam ni vremena ni prilike svaji dan biti na netu i agresivno žic<ti jer prije svega imam doma na svojim nejakim leđima 13 životinja. 3 psa, i 10 maca i 1 macu vani već 4 godine. i isto je stalno netko bolestan ili ima teške operacije ili je bubrežni bolesnik. brinem se i o ocu koji nije sposoban za samostalan život i ta je briga izuzetno naporna, brinem se i o staroj djedovinskoj kući o kojoj se 16 drugih nasljednika ne želi brinuti ni dati ni lipe naravno, sama malam stan u zg, sama stružem, brusim i farban prozore na selu tak da stvarno nemam vremena, a sve to ne bih morala da 14 životinja ne jede uglavnom mene i moje zdravlje, jer sam vrlo osjetljiva na sresove prouzročene životinjama. na druge sam otpornija. tak da nikak ne stigeam svaki dan gurati svoje teme, niti još i za to imam psiho-fizičke snage. niti svaki dan kukam kako ću se ubiti kako je svijet grozan i kako čovjek ništa za sebe ne može napraviti, jer zapravo ne želi, pa tako nema ni donacija, a ja strpljivo i bez prijetnji kako ću ih baaciti sve na cestu, strplivo i uporno i sama guram i guram dalje, sve dok moje zdravlje, u tišini, bez manipuliranja osjećajima javnosti, ne pukne do kraja. s donacijama je zadnjih mjeseci jad i bijeda uz sve povremeno prosjačenje. ove mace više nitko ne šljivi ni pol posto. ko mi je kriv kad ih ne dam prvom ko nazove.

Zadnje uređivanje lily0 : 04.07.2016. at 11:47.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 17:59   #37
trobojna perla se javila iz novog doma. sad se zovevpepice, ima novu malu prijateljicu i prijatelja. pala joj je sjekira u med. uživa u svom luksuznom stanu u svetoj nedelji, a ni na moru joj koliba nije ništa lošija. sterilizirana je, obožavana, pažena i mažena. javit će se i gigi i gogi, već bi se javili da ja sve stignem. još jednomk puno hvala svim koji su pomogli i pomažu ovoj obitelji, koja i dalje treba pomoć. ostali su još mamica i keti i beba.











ketica je isto napokon odlučila normalno otpozirati i zablistati u svoj svojoj ljepoti. nije još od kad je sisala, pa imamo nekoliko lijepih novih slika na njuškalu. nadam se da će to pomoći da se napokon desi njen poziv. keti je divne narvi, mazna, dobra, poslušna, uvijek se odaziva, satima može biti u krilu, mirne je naravi, sa svima se dobro slaže. zaista maca za poželjeti! valjda će i beba napokon otpozirati.





ova obitelj i dalje treba pomoć u hrani, pijesku i ampulama.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 12:37   #38
dobili smo uplatu od 150 kn. puno puno hvala hermes birkin!
upotrijebit ću ju za oplatu zadnja 2 pogolema računa, sve hrana za mace. i pijesak. kupila sam 50 kg pijeska iz dma, još ga malo po malo nosim u stan, na 3., zadnji kat i zaista padam s nogu i ruku. i hrane sam dosta kupila jer napokon, nakon 7 godina, mogu si dopustiti da odem na more. imam samo 3 psa, ni jedno štene koje sve zapišava, prijateljica već čuva bebu, tako da idem s flokijem i rishijem. pa sam morala kupiti zalihe pijeska da ne usfali dok me nema. hrane sam kupila za neko vrijeme, ne za toliko koliko me neće biti, jer više financijski nisam mogla od svojih novaca, niti to mogu sve sama donijeti u stan. prvi račun za pijesak i nešto hrane je 360 kn, a jučer sam kupila još hrane. ne znam koliki je račun. stavit ću sve zaostale račune na moru. tad ću nakon 1,5 godnu napokon imati vremena samo za sebe. otad su se zaredale bolesti, smri i nemoć u mojoj obitelji, računajući i malenu i ne računajući uopće 12-14 štićenika.

sve sam platila na master, znači, imam odgodu od 16 dana do naplate. nadam se da ću do tad barem djelomično uspjeti od donacija pokriti te izdatke, da mi opet ne isključe struju ili opet ne dobijem neku ovrhu. bila bih jako zahvalna na svakoj, pa i najmanjoj pomoći za otplatu tih računa.

ne stignem sve pisati, ali s mamicom smartie, i bibicom je bilo problema otkad se rishi pojavio na našem bregu. dok je još samo banjivao i bio još kod alkića, smartie se i dalje zadržavala oko kuće i ležala na svojoj omiljenoj poziciji. ali sve manje, jer je on sve češće banjivao. bibica se odmah maknula iz dvorišta u susjedno, prazno, i dolazi samo jesti. ali otkad je rishi trajno tu, smartie se samo povremeno ukazuje, dolazi jesti po noći i ujutro i skroz se otuđila. da se primiti, podragati, ali kratko i odmah odlazi. prije je normalno boravila i u kuhinji i vani. kad je došla mala beba, u kuhinju nije ušla točno 2 tjedna. jako jako osjetljiva i plaha maca. a sad je jadna opet došla u zg i opet je zbunjena. nije tu bila od zime. zadnjih par dana na selu je bila u sobi u kojoj je bila kad je došla s malima, i tamo se najbolje osjeća. kad sam ih po zimi stavila u manju sobu, zbog troškova grijanja, ta joj soba nikako nije sjela i par mjeseci se skrivala pod krevetom, uglavnom, kad ja uđem. nakon što me već 2 mjeseca znala. nije baš za udomljavanje. inače je jako draga, dobra, pametna i jedino u toj prvoj sobi prede kad se draga, i to jako.

keti i beba su još nažalost tu. nema upita.

još jednom, molim pomoć za otplatu zadnjih ogromnih računa za mace, koje ću staviti.

zadnjih mjeseci sam imala puno manje troškove za pijesak jer sam uzimala zemlju na jednom klizištu otkad je prestalo razdoblje kiše. teško je to, trebam sto put ići da donesem pola kante, a trebam ih x, već sam i sve rahlo sastrugala, i sad je postalo baš teško skupiti nešto. i baš sam zadovoljna zemljom, a i mace. manje se praši od pijeska, manje ju razbacaju oko wca, jedino se brzo usmrdi. poslije ju samo izbacim negdje oko kuće (bez fekalija i urina) i ne vidi se, stopi se. s pijeskom se to ne može, nego ostatak moram nositi u kontejnere u mjesto, 3 km. tako da me to klizište financijski spasilo zadnjih mjeseci. ali sad su svi u zg. zaboravila sam napisati, da ću plaćati bedinanje maca dok me nema 10 kn po danu. troškovi, troškovi i samo troškovi. nije čudo da imam problema s plaćanjem režija. i tako godinama.

Zadnje uređivanje lily0 : 31.08.2016. at 12:57.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 14:34   #39
popis zadnjih donacija, za koje mislim da nisam napravila obračun, odnosno nisam to sigurna za donaciju od S.L., 50 kn, sjelo 13.7. uplatila je još zarajana 200, sjelo 29.7. i hermes birkon 159, sjelo 29.8.

od zarajaninih 200 sa 150 sam podmirila račun za bebino drugo vađenje trave iz uha u iznosu od 150 kn. račun je stavljen u temu Hipi... kako sam ju bila nazvala dok nisam saznala da se zove beba. a za donaciju S.L: se ne sjećam dal sam stavila kakav račun. znači ostalo je 250 kn za opravdati, a možda 200.

evo samo jedan račun za potrebe maca dok sam ja na moru, a to nije sve. ima ih još, ali ne stavlja mi se to bezveze i ne gubi mi se vrijeme, kad mi svi ti ogromni minusi ostaju i samo se zbrajaju. kad nisam dovoljno draga i simpatična.



i prije toga ima hrpa računa za hranu za pse i mace, ali ovako mi je najjednostavnoje staviti. i na samo tom jednom računu minus je 70 ili 120 kn.

hvala puno puno dragim curama koje su uplatile za moje štićenike. samo da se te mace koje već dugo čekaju, napokon udome. i da mi se brojno stanje smanji.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.