Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2016., 18:09   #5581
Pozdrav ljudi, zanima me od trenutka kad se javite za vizu, koliko otprilike se ceka na razgovor? S obzirom na fakultetske obaveze, voljela bih znati okvirno kada mogu očekivati termin razgovora od trenutka kad se prijavimo.
madame_tamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 13:19   #5582
Quote:
madame_tamara kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, zanima me od trenutka kad se javite za vizu, koliko otprilike se ceka na razgovor? S obzirom na fakultetske obaveze, voljela bih znati okvirno kada mogu očekivati termin razgovora od trenutka kad se prijavimo.
Ne dugo, barem iz mog iskustva. Kad sam birala termin razgovora prošli tjedan, bilo je slobodnih već idući dan. (za amer. vizu)
greenplastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 13:29   #5583
Evo jos par pitanja
Naime mi bi isli u SAD za bracno putovanje oko Bozica, vjecanje je u 11 mj.
Ja sam na 5.god. faksa i trebala bih diplomirat u 9-10 mj.
Vizu planiramo zatraziti sad pocetkom ljeta. Momak ima status studenta isto.
Da li im treba spominjati kada idemo? Moze li promjena prezimena netom pred put biti problem?
Navodno studenti trebaju predati potvrdu o upisu u tekucu akademsku godinu kada se putuje. Da li ce mi biti problem dobit vizu ako zavrsavam faks pocetkom jeseni? I da li je bolje onda rec da idemo na bracno putovanje, ili u posjet rodbini i od njih dobit neko garantno pismo?
madame_tamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 21:26   #5584
Smile

Quote:
madame_tamara kaže: Pogledaj post
Evo jos par pitanja
Naime mi bi isli u SAD za bracno putovanje oko Bozica, vjecanje je u 11 mj.
Ja sam na 5.god. faksa i trebala bih diplomirat u 9-10 mj.
Vizu planiramo zatraziti sad pocetkom ljeta. Momak ima status studenta isto.
Da li im treba spominjati kada idemo? Moze li promjena prezimena netom pred put biti problem?
Navodno studenti trebaju predati potvrdu o upisu u tekucu akademsku godinu kada se putuje. Da li ce mi biti problem dobit vizu ako zavrsavam faks pocetkom jeseni? I da li je bolje onda rec da idemo na bracno putovanje, ili u posjet rodbini i od njih dobit neko garantno pismo?
Pozdrav cura i ja idemo u 10misec u ameriku na vise od 3 tjedana i oboje smo studenti ona ce diplomirat u 7 ili najkasnije u 9 mjesecu sta ocu rec da ce diplomirat prije nego sta mi budemo isli a ja sam student 2 godine i moje misljenje netribas spominjat nikakvu rodbinu tamo da imas niti ikog da znas tamo, mi smo uzeli potvrdu da smo studenti i index, i teta na salteru nam je uzela samo index tu potvrdu da smo studenti nije uzela, i nepotrebno ti je to bracno putovanje idete putovat amerikom u cilju vidit vasu kulturu potrosit novce u americi na kupovinu robe itd.... To ti je najbolje sta krace to bolje nemoj razvlacit i nama je razgovor prosa svega 5 6 pitanja svakome i odobrena nam je viza na 10 godina i mi smo aplicirali za vizu u 2 mjesecu....stoga sta prije obavi to sad ce ti brzo guzve velike za. Work and travel pa provaj prije te guzve uletit.
Duje23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 07:59   #5585
EC je "preporučila" (praktički donijela odluku) ukidanje viza za Turske građane, iako ova nije ispunila ni jedan zadani uvjet. Ono što je bitno za ovaj PDF je da to praktički znači i reciprocitetno ukidanje turskih viza za sve UE građane, dakle i za Hrvate.

Ne bih špekulirao koliko dugo će se to održati (politika je to...), ali, eto, bar neko vrijeme ćemo (ponovno) u Tursku bez viza.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 07:39   #5586
Turska ne ispunjava 5 od nekih 20-ak uvjeta, a ne sve.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 15:33   #5587
Ljudi molim pomoc odobrena mi je americka viza, moram po nju u ambasadu. Idem isto u onaj dio di se odrzavaju intervjui ili?
Hvala
daiapro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 16:27   #5588
Quote:
daiapro kaže: Pogledaj post
Ljudi molim pomoc odobrena mi je americka viza, moram po nju u ambasadu. Idem isto u onaj dio di se odrzavaju intervjui ili?
Hvala
Ne, ides tamo gdje si cekao ispred ambasade, ima tamo mali salter kod osiguranja. Bit ce jos ljudi , bez brige, samo radi sto i oni.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 08:55   #5589
U međuvremenu ...

http://www.telegraph.co.uk/travel/ne...r-us-after-pa/

Možda se ne odnosi izravno na ovu temu (tj. na nas Hrvate), ali jasno ilustrira kako se ni "jače" zemlje od Hrvatske ne mogu baš "zahebavat" kad je riječ o režimu putovanja u USA.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 15:42   #5590
"Around 2.7 million Britons issued with passports between April and October 2006 cannot travel to the US unless they update their travel documents."

Razlog nije niti priblizno isti - promijena putovnice, rjeĹĄava problem.

EoD.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 17:05   #5591
Ponekad pomislim kako imamo srecu da nam treba viza ... ono 10 godina si miran. A ovi drugi svaki put prije putovanja ESTA pa ovo, pa ono, ulijene se, ne gledaju sta se promijenilo i na kraju, ne zadovoljavaju uvjetima 😂

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 14:46   #5592
Evo malo novosti...
Quote:
Za vizu za SAD više se ne mora dolaziti na razgovor s konzulom u Zagreb
http://www.vecernji.hr/hrvatska/za-v...zagreb-1085047
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 14:54   #5593
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post


Citati tekst s razumjevanjem...

"Za podnošenje zahtjeva za vizu bez razgovora s konzulom mogu se kvalificirati osobe mlađe od 14 ili starije od 79 godina, bilo da za vizu apliciraju prvi puta ili obnavljaju prijašnju vizu."
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 15:12   #5594
Plus toga i za one koji obnavljaju stare vize, ali svejedno - radi se o čistoj kozmetici, bacanje prašine u oči.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 17:36   #5595
Američko veleposlanstvo u Zagrebu objavilo je u utorak da pojednostavljuje proces apliciranja za američku vizu proširenjem programa zahtjeva za neuseljeničke vize bez razgovora s konzulom.

Radi se o programu koji omogućuje osobama, koje se za program kvalificiraju, da podnesu zahtjev za američku vizu bez dolaska u veleposlanstvo na razgovor s konzulom.

Američko veleposlanstvo navodi da se radi o osobama mlađim od 14 ili starijima od 79 godina za sve kategorije viza, te o ljudima koji obnavljaju vize koje su važeće ili su istekle u razdoblju od 12 do 48 mjeseci za poslovne i turističke vize, tranzitne vize, novinarske, studentske i vize uzdržavanih članova obitelji primarnog podnositelja.

Amerikanci napominju da će se smanjenjem broja podnositelja zahtjeva koji dolaze na razgovor s konzulom i one osobe koje se ne kvalificiraju za ovaj program imati mogućnost brže obrade zahtjeva za vrijeme razgovora s konzulom.

Hrvatska je vrijedan saveznik i partner Sjedinjenih Američkih Država i putovanjem građana obiju zemalja osigurava se značajna gospodarska i kulturna dobrobit za obje države, navodi se u priopćenju.

Najveći broj zahtjeva za vizu hrvatskih državljana biva odobren, a veleposlanstvo SAD-a će nastaviti poticati turistička i poslovna putovanja državljana dviju zemalja.
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 17:36   #5596
Ministarstvo vanjskih i europskih poslova pozdravilo je odluku o olakšavanju procesa izdavanja viza za određene kategorije hrvatskih državljana, čime se Hrvatska približila ulasku u američki bezvizni režim.

MVEP u priopćenju navodi da je do najave američkih vlasti o olakšavanju procesa izdavanja viza došlo uslijed smanjenja postotka odbijenih zahtjeva za vize za hrvatske državljane u 2015. godini.

"Time se Hrvatska približava uključenju u Program izuzeća od viza", naglašava Ministarstvo vanjskih i europskih poslova.

"Hrvatska i SAD savezničke su i partnerske države. Pojednostavljenje uvjeta putovanja hrvatskih državljana pridonijet će daljnjem jačanju hrvatsko-američke suradnje. Za Ministarstvo vanjskih i europskih poslova je uključenje Hrvatske u Program izuzeća od viza jedan od političkih prioriteta u hrvatsko-američkim odnosima", naglašava se.

Preostali uvjet za ukidanje viza koji Hrvatska treba ispuniti jest svođenje broja odbijenih B1/B2 viza (poslovne i turističke vize) na ispod 3 posto (lani je postotak bio 5,29).

"Ministarstvo vanjskih i europskih poslova nastavit će aktivno djelovati na ispunjavanju preostalih kriterija u cilju što skorijeg ukidanja viza i daljnjeg promicanja interesa hrvatskih državljana u SAD", zaključuje se u priopćenju.
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 21:31   #5597
Obzirom da nisam nikad vadio vizu za USA, što ovo u praksi znači? Svejedno moram platit onih ~160$ zar ne? Svejedno me mogu odbit zbog proizvoljnog razloga? Svejedno mi immigration officer na aerodromu može odbit ulaz u zemlju jer mu se ne sviđam?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 21:59   #5598
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Obzirom da nisam nikad vadio vizu za USA, što ovo u praksi znači? Svejedno moram platit onih ~160$ zar ne? Svejedno me mogu odbit zbog proizvoljnog razloga? Svejedno mi immigration officer na aerodromu može odbit ulaz u zemlju jer mu se ne sviđam?
isto ko i dosad...ako nisi vadio vizu,stariji si od 14 i mlađi od 79 godina moraš aplicirati i proći proces posve isti koji si i do sad moral proći. Kak je neko rekel-mazanje očiju
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 23:14   #5599
Pa nije. Za nas koji imamo vizu je proces puno jednostavniji.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 23:41   #5600
Dakle, eventualno je jednostavnije za ljude koji zive izvan ZG i okolice i spadaju u te kategorije.
Ja ne vidim da je dokumente puno jednostavnije poslati DHL-om nego osobno donijeti.
Osim toga, da bi upao u ove kategorija, viza ti mora biti vazeca ili moras cekati 12 mjeseci nakon sto istekne
Eto jedino dobro za djecu i starije da ne moraju ici na razgovor.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:08.