Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2011., 12:36   #1921
Quote:
mmz<3 kaže: Pogledaj post
Naravno da se nemoze mjerit s Milleniumom koji za istu lovu naplacuje prasak i vodu.
Proces izrade me ne zanima previše dok je sladoled ispravan i fin, a ovaj u Mileniumu bome je i ne djeluje nimalo vodenasto, naprotiv
Posebno keks
Gilach is offline  
Old 07.06.2011., 12:37   #1922
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Neka ti relativna neusputnost ne uskrati to, pa poslije napiši kakav ti je tamo sladoled. Ne škrtari, uzmi min. 2 kuglice.
(i brejkaleg na ispitu)
Uvijek uzimam 2 kuglice
Hvala !
Gilach is offline  
Old 07.06.2011., 17:26   #1923
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Jesi probao sladoled u Orijentu u Maksimirskoj? Ako nisi, probaj.

Kolika je cijena kuglice sladoleda u Orijentu?
__________________
~ Meow cat
Please meow back ~ Baby Lasagna ~
Tamara21 is offline  
Old 07.06.2011., 19:10   #1924
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post

A čuj, ne rade li to manje više (skoro pa) svi?

Kolko primjecujem sve vise slasticarnica koriste ledov sladoled ( kaj je i vise nego tuzno) za Vincek sam sigurna da u tom sladoledu ima i maslaca i slatkog vrhnja itd... a za Millenium da je raden od praska jer oni suraduju sa nekim talijanima i sve se manje vise koristi od pasta i praska. Za Orijent nemam tocnu informaciju ali vjerujem da i oni kuhaju sladoled.
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Old 07.06.2011., 20:37   #1925
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Uvijek uzimam 2 kuglice
Tak! Onda okej.

Quote:
Tamara21 kaže: Pogledaj post
Kolika je cijena kuglice sladoleda u Orijentu?
Mislim da je 7, ne sjecam se vise- mozda su nesto manje od nekih po gradu, ali su okusommmmm...
Deedy is offline  
Old 07.06.2011., 21:08   #1926
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Mislim da je 7, ne sjecam se vise- mozda su nesto manje od nekih po gradu, ali su okusommmmm...
Sedam kuna je kuglica.
Dvije pojedene kupljene prije pet sati. Dubrovačka trilogija i Fred & Ginger. Ova druga odlična, a prva dobra ali mi je bila nekako blago vodenasta.
Coco_Nut is offline  
Old 08.06.2011., 08:29   #1927
Slatka hiža je mala prodavničica kolača.

Torta grofica im je savršena-sočno čokoladno tijesto i starinska čokoladna krema s maslacem ali lagana i pjenasta.
Torta od višanja - jako,jako dobra,osnova mekana i pjenasta,krema od slatkog vrhnja i sloj višanja s blagim okusom po cimetu i klinčićima.
Krem kocka s jagodama - obilan mekan biskvit s okusom vanilije,mliječna krema s puno jagoda.
Dlapek is offline  
Old 08.06.2011., 13:26   #1928
orijent!

na žalost posljednji naćin da se vratim u djetinjstvo. toliko sam ljubomoran na tu slastičarnu da u nju idem sam samcat. bolju polovicu ću tam odvest tek kad se oženimo.
shortbus is offline  
Old 11.06.2011., 13:05   #1929
Moram napisati da me iskustvo u Cakeland slastičarnici (na uglu Bukovačke i Petrove- sa strane Petrove), blizu ulaza u park Maksimir- vrlo pozitivno iznenadilo.
Tamo su tek neko kraće vrijeme, dakle novi su "u kvartu" (koji doduše ne vrvi kvalitetnim slastičarnicima (tek pokoja Ledo škrinja u parku i kiosku), izuzev Orijenta, koji je dalje- pri Kvatriću).

Prvo- sladoled je odličan, jedan od boljih u gradu (a jeo sam manjeviše sve sladolede grada Zagreba)
U voćnim ima voća u nemalim količinama (sladoled od jagode mi je bio toliko dobar da nemam dovoljno riječi hvale, svaka čast- kao domaći, samo bolji), u nekima su fini komadi čokolade, pa komadi keksa, itd.

Torte su kvalitetne (uzeo sam jednu tamo i dvije za doma), kreme su bogate okusom, kombinacije voća i čokolade (opet mljevena malina- a ne pasta itd., mljac)... čizkejks, parfe, nekoliko čokoladnih.
Dofurali su nekog Talijanca da to malo digne novim tehnikama, koriste odlične sastojke (neke su i dodali, kako bi bilo što prirodnije), elem po meni u tom dijelu grada najbolja slastičarnica. Preporučam!
Deedy is offline  
Old 11.06.2011., 13:42   #1930
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Torte su kvalitetne (uzeo sam jednu tamo i dvije za doma), kreme su bogate okusom, kombinacije voća i čokolade (opet mljevena malina- a ne pasta itd., mljac)... čizkejks, parfe, nekoliko čokoladnih. Preporučam!
Koje torte si probao, zanimaju me parfe i čokoladna. Je li to tamo gdje su oni kafići i pan pek? Svaki dan prolazim tamo ali nisam primijetila nikakvu slastičarnu

I kud su mi otvorili super slastičanu pod nosom baš prije ljeta... kak ću to izgledat kad se dokotrljam na plažu?

Edit: tek sad sam skužila link

Zadnje uređivanje Skittle : 11.06.2011. at 13:49.
Skittle is offline  
Old 11.06.2011., 13:56   #1931
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Moram napisati da me iskustvo u Cakeland slastičarnici (na uglu Bukovačke i Petrove- sa strane Petrove), blizu ulaza u park Maksimir- vrlo pozitivno iznenadilo.
Tamo su tek neko kraće vrijeme, dakle novi su "u kvartu" (koji doduše ne vrvi kvalitetnim slastičarnicima (tek pokoja Ledo škrinja u parku i kiosku), izuzev Orijenta, koji je dalje- pri Kvatriću).

Prvo- sladoled je odličan, jedan od boljih u gradu (a jeo sam manjeviše sve sladolede grada Zagreba)
U voćnim ima voća u nemalim količinama (sladoled od jagode mi je bio toliko dobar da nemam dovoljno riječi hvale, svaka čast- kao domaći, samo bolji), u nekima su fini komadi čokolade, pa komadi keksa, itd.

Torte su kvalitetne (uzeo sam jednu tamo i dvije za doma), kreme su bogate okusom, kombinacije voća i čokolade (opet mljevena malina- a ne pasta itd., mljac)... čizkejks, parfe, nekoliko čokoladnih.
Dofurali su nekog Talijanca da to malo digne novim tehnikama, koriste odlične sastojke (neke su i dodali, kako bi bilo što prirodnije), elem po meni u tom dijelu grada najbolja slastičarnica. Preporučam!
Dobra vijest! Inače, vlasnici Karamela su navodno unajmili prostor u blizini -- na početku ulice u kojoj je KBC Rebro, s desne strane u onom bloku novih zgrada koji se nedavno izgradio i otvorio. Znači, i taj se kraj obogaćuje kaloričnim postajama.
Emericzy is offline  
Old 11.06.2011., 14:34   #1932
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Dobra vijest! Inače, vlasnici Karamela su navodno unajmili prostor u blizini -- na početku ulice u kojoj je KBC Rebro, s desne strane u onom bloku novih zgrada koji se nedavno izgradio i otvorio. Znači, i taj se kraj obogaćuje kaloričnim postajama.
Kišpatićeva, ako se ne varam? Tamo je malo dalje bio neki restoran Kavalir onomad...
Deedy is offline  
Old 11.06.2011., 14:56   #1933
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Inače, vlasnici Karamela su navodno unajmili prostor u blizini -- na početku ulice u kojoj je KBC Rebro, s desne strane u onom bloku novih zgrada koji se nedavno izgradio i otvorio. Znači, i taj se kraj obogaćuje kaloričnim postajama.
Zašto ti iz Karamela uvijek ubodu neke sablasne lokacije? Taj kompleks je poluprazan, imam osjećaj da nitko tamo ne živi a od onog Mercatora me hvata jeza...uvijek budem jedina u dućanu.
Po meni to nikako nije lokacija za sjedit i guštat, opet ću kolače uzimati to go

@Deedy. Kavalir je malo poviše...skrene se desno nakon bloka. Nisam nikad bila ali izvana izgleda kao rupa
Skittle is offline  
Old 11.06.2011., 14:59   #1934
Quote:
Skittle kaže: Pogledaj post
Koje torte si probao, zanimaju me parfe i čokoladna. Je li to tamo gdje su oni kafići i pan pek? Svaki dan prolazim tamo ali nisam primijetila nikakvu slastičarnu

I kud su mi otvorili super slastičanu pod nosom baš prije ljeta... kak ću to izgledat kad se dokotrljam na plažu?

Edit: tek sad sam skužila link
Ma pusti plažu- idi kad se smrači.
A za torte ti odgovorim kad nastavim tamaniti ostale dvije, koje sam uzeo "za van", dakle do večeras.

Quote:
Skittle kaže: Pogledaj post
@Deedy. Kavalir je malo poviše...skrene se desno nakon bloka. Nisam nikad bila ali izvana izgleda kao rupa
A, ovo je znači još bliže Bukovačkoj. Thnx.
(Kavalir je bezlična rupa, nisi fulala- jeo sam jednom tamo neki roštilj- ali to je ovdje offtopic)
Deedy is offline  
Old 11.06.2011., 16:12   #1935
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Moram napisati da me iskustvo u Cakeland slastičarnici (na uglu Bukovačke i Petrove- sa strane Petrove), blizu ulaza u park Maksimir- vrlo pozitivno iznenadilo. :
malo mi je zbunjujuće ovo. jel bliže miocu, ili onoj općini kada ideš prema kvatriću ?
Splenda is offline  
Old 11.06.2011., 16:14   #1936
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Dobra vijest! Inače, vlasnici Karamela su navodno unajmili prostor u blizini -- na početku ulice u kojoj je KBC Rebro, s desne strane u onom bloku novih zgrada koji se nedavno izgradio i otvorio. Znači, i taj se kraj obogaćuje kaloričnim postajama.
isuse kako ću se ja zdebljat.
ovo mi je drito na putu do faksa.
Splenda is offline  
Old 11.06.2011., 16:32   #1937
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
malo mi je zbunjujuće ovo. jel bliže miocu, ili onoj općini kada ideš prema kvatriću ?
Znači križanje Bukovačke i Petrove, nema zbunjivanja.
Ali na strani Petrove ulice (5 metara od Bukovačke). Mislim, samo jedno je križanje tih ulica. To je zgradu iza Pan- Pek pekarnice, pa s druge strane.
(imaš na linku Kako do nas mapu)
Deedy is offline  
Old 11.06.2011., 17:31   #1938
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Znači križanje Bukovačke i Petrove, nema zbunjivanja.
Ali na strani Petrove ulice (5 metara od Bukovačke). Mislim, samo jedno je križanje tih ulica. To je zgradu iza Pan- Pek pekarnice, pa s druge strane.
(imaš na linku Kako do nas mapu)
sad znam di je to. tamo di su bircevi. ne znam kak nisam uočila do sad. također mi je u blizini. nebu to dobro završilo. :gojazna:
Splenda is offline  
Old 11.06.2011., 22:20   #1939
Quote:
Skittle kaže: Pogledaj post
Zašto ti iz Karamela uvijek ubodu neke sablasne lokacije?
Točno! Nevjerojatni su antitalenti za lokacije. Kao da to namjerno rade.
Emericzy is offline  
Old 12.06.2011., 09:51   #1940
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ma pusti plažu- idi kad se smrači.


Ja necu uopce ici na plazu do daljnjeg.

Nego... htjela sam samo obavijestiti: u Skalinskoj se prije koji tjedan otvorio COOKIE FACTORY (tako-nekako). Prosla sam par puta, a prije neki dan sam i usla. Nije slasticarna, ali je nekakav birc aka moderni bistro (sa smoothiejima i sl.),a nude i kolace. Kako su mi objasnili imaju "americki tip kolaca". Dakle, kao nekek velike suhe kekse, kolace s kikirikijem, par pita...

Ja sma probala 2 puta pitu s limunom. I bila je ok. Odnosno, okus joj je jako fin, osjeca se da ima putra (pazljivo sam prosla sve deklaracije na svakoj navode putar, margarina nigdje), jedino nisam bas imala osjecaj da je kolac najsvjeziji.

Nemojte me krivo shvatiti.... Ne kazem ja da je ta pita bila stara, jednostavno je drugacije teksture od one koju ja poznajem. Onako je gumenkasta. No, kako nisam ekspert za americke slastice prepustam drugima da daju detaljniji osvrt.

U svakom slucaju - naluknite se.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.