Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2012., 10:47   #1
molim pomoć za liječenje seoske mace od čira na oku

Žućo je predobar žuti mačak. Jako mazan i privržen. On je za razliku od svoje seke Rozike, mame male Mimi s udomljavanja, uvijek doma. Vlasnica je siromašna, teško bolesna žena koja ima visoki dijabetes, povremeno mora u bolnicu na kure dijalize, čeka na transplataciju jetre. Tako da je jedina hrana koju sam ikad vidjela u njihovoj prastaroj rangli, bila paradajz juha. Hranu kupujem ja. Rozika je dobar lovac pa bolje jede, imunitet joj je bolji, a i bila je 4 tjedna s 2 bebe kod mene gdje je super papala, čak joj se i mlijeko vratilo, i ona se nije zarazila. A dobrica Žućo ne zna loviti i iako mu Rozika ponekad donese ulov, to nije dovoljno. I njega sam bila lijepo uhranila, kad se najednom desilo to s očima. (epski uvod)

Nije me bilo 2-3 dana i Žućo je bio sav krmeljav, obilan sekret, lijevo oko potpuno zatvoreno. Stavljala sam 4 dana Cloramfenikol, ali samo dvaput dnevno. Nije došlo do poboljšanja, nikakvog. pa sam prekinula misleći da se radi o alergiji i počela stavljati 2%-tni Betadin, isto samo dvaput dnevno jer mi nije baš blizu. I došlo je do poboljšanja. Kad sam Roziku vodila na besplatnu sterilizaciju preko PŽ, njega sam odvela u Vetpoint gdje imam popust i odgodu plaćanja od 4 tjedna.

i Žućo ima čir in oku. I još su mi rekli da je liječenje dugotrajno, da mu kroz to može iscuriti oko, ako ne dođe do poboljšanja, mora na zašivanje oka. Terapija Ciloxan kapi, prvih 5 dana svaka 2 sata. Na moje pitanje dal i po noći, rečeno je ne treba. na papiru piše i po noći. Sad sam zvala da provjerim, jer na papiru piše drukčije, i rekli su mi da 3. kapak zadržava kapi pa ne treba po noći. Nakon 5 dana terapije, čir se nije smanjio, ali ni nisam mogla biti stalno doma, dva dana sam preskočila 2-3 intervala jer sam vozila tatu na preglede. sad 7 dana trebam kapati 3-4 puta dnevno.

Za prvi pregled je račun bio 240 kn, bez 10% popusta. Tu je uključen pregled i bris. kapi oko 30, jučer sam uzela druge, znači dvaput 30. Jučer kontrolni pregled, to je 50, mislim.

nažalost fotke nemam jer sam fotić zaboravila u Zagorju. (nadam se da ga nisam ostavila na krovu od auta i krenula). Ali fotke od prvog dana kod mene s ogromnim podočnjacima, oteklinama i sekretom sam napravila. Vidi se da mu dulje nije dobro jer je jako prljav, što kroz svoje oštećene sunčane naočale nisam vidjela. (Mona ih je izgrizla).

Momentalno imam 7 mačaka: svoje Šekija, Srećka, Rudija; 2 za udomljavanje, Rama i Jantar. Kod mene su već 6 dana Rozika i Žućo, koje ionako hranim. A hranim redovno i Tetu iz ove teme

https://www.forum.hr/showthread.php?t=515468&page=10

jer se 86-godišnja gđa koja se brinula o tim macama ne može više sagnuti). Imam i malu mimi s udomljavanja. Imam još i 2 svoja psa, Malenu koja se 7 mjeseci liječila od loma ligamenata i imala 3 skupe operacije za koje sam i ovdje skupljala, i od nedavno opet imam uobičajenog 3. peseka u nevolji, malog Svamija, s udomljavanja.

I sve njih sama hranim, što više ne mogu. Mace za udomljavanje već dulje čekaju. Račun ću, kao i uvijek, dobiti i ovdje staviti kad platim. A fotke, ako nađem fotić ili dok ne nabavim fotografa.

Molim pomoć za liječenje i molim pomoć u kvalitetnijoj hrani koju mu ne mogu priuštiti kao ni F-Lizyne za dizanje imuniteta koji su preporučili jer dođe 184 kn u vet pointu. Ako je i u Pet shopu manje, svejedno ne mogu.

Otvorit ću i novu temu za pomoć u hrani za svoje štićenike jer jednostavno više ne mogu. Imala sam i seriju skupih i kompliciranih kvarova. Pa molim da nešto uplatite, ovo je moj CV bez ijedne mrlje

https://www.forum.hr/search.php?searchid=15836525 (3 str.)

pa mislim da povjerenje i bez slika i računa svakako zaslužujem.
a prodajem i nakit, pogledajte u ovu temu. fali još i 300 kn u kasici za Dinu koja je uginula.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=717234.

Nakit je dostupan tek od 20. 8. Imam i ogrlice od murano stakla za 50 kn.

Broj računa: Ljiljana Frajman, Zaba, 2360000-3219550630

planiram i kupiti homeopatske kapi na bati Euphrazije, vidca, i davala bih mu Echinacea kapi za dizanje imuniteta, to ću tek početi, njih imam doma. zaboravila sam ih uzeti u Zagorje.

Zadnje uređivanje lily0 : 07.08.2012. at 10:53.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 21:33   #2
Našla sam fotić , u zagrebu pa evo malo bubanog Žuće. Fotke su od prvog dana u Zagrebu, od prije 6 dana, prije terapije.



[IMG=http://img11.imageshack.us/img11/2107/img9043q.jpg][/IMG]





sa svoom sekom Rozikom, već oporavljen nakon par dana terapije, a Rozika se još oporavlja.





Uploaded with ImageShack.us

Kupila sam i te euphrazia kapi, još 50 kn.

Još jednom molim pomoć za Žućino liječenje.

Zadnje uređivanje lily0 : 07.08.2012. at 21:49.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 14:34   #3
Žućo se oporavlja. Nema više sekreta iz očiju, taj herpes ili čir je još prisutan, ali čini mi se da je ipak prozirniji. Kombiniram antibitske kapi s homeopatskim na bazi eufrazije, vidca. Žućo i puno papa, a u njegovoj kasici nema još ni kune. Pa molim koju kunicu za Žućino liječenje. Žućo je predobar. Rozika mu je otišla, vratila joj se vlasnica iz bolnice pa nam jučer nije došla prespavati, što Žuću jako razveseli. sad mu društvo radi mala Mimi i Žućo ju jedini od mojih 5 maca nije tukao ni na nju frktao i jedini se on s malom Mimi igra. Žući je već dosta kapanja i dosta mu je da bude zatvoren, nije on na to naviknut. Ali dobri Žućo ipak sve to strpljivo podnosi, iako jedva čeka da može opet pred svoju kuću svojoj Pepici i Roziki. I zabrinut je jer za njega nitko ne pita, nada se i kojoj kunici, a i hrana bi nam dobro došla. Imamo i nove fotke, stavit ću ih kad dođem u Zagreb, sutra.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 08:57   #4
Jadni Žućo, koji je vanjski mačak, jako dobro podnosi odlaske i boravke u zagrebu, dugotrajnu zatvorenost, jedino postane nemiran kad mu je WC prljav. Dobio je i Herpleks, svaki dan mu dajem 1/16 tablete. Ovo su nove slike sa sela, oporavljenog Žuće koji još nema ni kune u kasici. Prodaje se i jeftini nakit od murano stakla, ogrlice 50 kn i srebrni s poludragim kamenjem od 75 kn na dalje, link je u nekom od postova iza. Pa lijepo molim pomoć za Žuću.

Ispod lijevog oka mu se još vidi otleklina i podočnjak. imao je ogromne podočnjake i otekline.





Po žmirkanju se vidi da još ima problem. Taj čir može biti i vrlo bolan. Žućo prva dva dana nije htio papati, boljelo ga je. S poboljšanjem je i propapao.

[IMG=http://img189.imageshack.us/img189/3925/img9061gj.jpg][/IMG]

Tu se malo vidi taj čir na lijevom oku. To izgleda kao da prozirnu žućkastu gumu preko bjeloočnice. i dio šarenice je zahvaćen.



Uploaded with ImageShack.us

Žućina vlasnica je jako siromašna i teško bolesna i ne može to platiti. A ne mogu ni ja s toliko štićenika i liječenja.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 17:12   #5
Žućo je super
Veliki, lijepi i dragi mačor











Pomozite Žući, Lily stvarno ima puno životinjica na skrbi
Pinlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 09:20   #6
Hvala ti puno, pinlu, na fotkama. Na žalost, za Žuću još ni jedne kunice, a za 4 dana moram platiti. Što znači da ću i opet platiti iz svog đepa, kao i za Dinu, kao i za jantar, kao i za rama, za koje sam iskeširala, za skupa liječenja, i onda dugotrajno skupljala. Ali barem sam za Rama i jantar skupila. Ne i za Dinu. Za žuću 0. To je jako loše za buduće nesretnike za koje neću moći učiniti ništa.

Pa pogledajte dobricu Žuću. Predobar predivan mačak koji bi bez pomoći oistao bez oka, dobio infekciju, moguće i širih razmjera. A računali smo na vas.









Uploaded with ImageShack.us

Molim vas pomozite Žući i meni da platimo liječenje. Kupite nakit, donirajte koju kunu.

Žući je puno bolje. Ne 2. pregledu čir je zahvaćao 80% jedne polovice oka. Sad se skroz smanjio i puno je prozirniji. Mislim da mu puno pomažu te homeopatske kapi od Euphrazije, vidca, za 50 kn, a mogu dugo stajati kad se otvore. Našla sam u knjizi o ljekovitom bilju da je vidac posebno dobar kod čira na oku, a dobar je i kod svih upala. I ja ga koristim po preporuci homeopata, kao kremicu, naruči se iz Njemačke, nije skupa i siuper mi pomogne kad dobijem alergijske upale.

Zadnje uređivanje lily0 : 17.08.2012. at 09:25.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 21:32   #7
Žućo još nije dobio ni 5 para pomoći. a sutra trebam platiti. Ni s nakitom ni bez. Jadni dobri Žućo je ipak b5olje. čin6i mi se da se čir dosta smanjio, ali brine me da se Žućo i dalje ne čisti. i pinlu je primijetila kako je prljav. znači da jjoš nije dobro. imam fotke u nježnoj i strpljivoj igri s malom Mimi. oni se jako vole, moguće joj je Žućo i tata, ujak svakako. Dajte koji milodar za Žuću. Sutra stavim fotke.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 17:43   #8
Ne znam zašto nema ni najmanjeg interesa da se pomogne Žući. Zamislite si da imate rupu u bjeloočnici kroz koju oko može i iscuriti. Ne zvuči dovoljno loše za pomoć? Pa to je užasno bolno! Žao mi je što nisam stigla fotkati još i taj čir. Jučer smo bili na kontroli i čir se povukao, ostao je samo mali ožiljak u oku, vidi se, izgleda kao onaj mjehurić zraka u jajetu. Šteta što su mu zubi tek jučer pogledani, klimaju mu se sjekutići i vidi s upaljeno meso. Veli da može od side ili od loše ishrane. Mogla sam mu to čitavo vrijeme tapkati kapima za liječenje desni, koje meni jako pomažu. A ostat će još par dana da mu to tapkam. Ja mu više neću moći kupovati papicu i nositi vlasnici, stvarno imam ogromne troškove oko 12 štićenika, od koji je 5 mojih. Tako da se nadam i dalje pomoći za liječenje i povremenoj donaciji hrane za Žuću i Roziku, da bolje papaju. Fino su se oporavili otkad ih ja hranim. Ali...
Žućo i Mimi se jako vole i uživaju u igri. Žući bi bilo teško i dosadno bez nje, otkad je Rozika otišla doma. Stavim fotke računa i njih u igri. I pliz, pomozite mi da i ovo izguram.





Tako dobar i divan mačak, a ni mrvice sućuti za njega.

















Uploaded with ImageShack.us
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 17:54   #9
Ne znam zašto nema ni najmanjeg interesa da se pomogne Žući. Zamislite si da imate rupu u bjeloočnici kroz koju oko može i iscuriti. Ne zvuči dovoljno loše za pomoć? Pa to je užasno bolno! Žao mi je što nisam stigla fotkati još i taj čir. Jučer smo bili na kontroli i čir se povukao, ostao je samo mali ožiljak u oku, vidi se, izgleda kao onaj mjehurić zraka u jajetu. Šteta što su mu zubi tek jučer pogledani, klimaju mu se sjekutići i vidi s upaljeno meso. Veli da može od side ili od loše ishrane. Mogla sam mu to čitavo vrijeme tapkati kapima za liječenje desni, koje meni jako pomažu. A ostat će još par dana da mu to tapkam. Ja mu više neću moći kupovati papicu i nositi vlasnici, stvarno imam ogromne troškove oko 12 štićenika, od koji je 5 mojih. Tako da se nadam i dalje pomoći za liječenje i povremenoj donaciji hrane za Žuću i Roziku, da bolje papaju. Fino su se oporavili otkad ih ja hranim. Ali...
Žućo i Mimi se jako vole i uživaju u igri. Žući bi bilo teško i dosadno bez nje, otkad je Rozika otišla doma. Stavim fotke računa i njih u igri. I pliz, pomozite mi da i ovo izguram.





Tako dobar i divan mačak, a ni mrvice sućuti za njega.

















Uploaded with ImageShack.us
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 18:02   #10
Ne znam zašto nema ni najmanjeg interesa da se pomogne Žući. Zamislite si da imate rupu u bjeloočnici kroz koju oko može i iscuriti. Ne zvuči dovoljno loše za pomoć? Pa to je užasno bolno! Žao mi je što nisam stigla fotkati još i taj čir. Jučer smo bili na kontroli i čir se povukao, ostao je samo mali ožiljak u oku, vidi se, izgleda kao onaj mjehurić zraka u jajetu. Šteta što su mu zubi tek jučer pogledani, klimaju mu se sjekutići i vidi s upaljeno meso. Veli da može od side ili od loše ishrane. Mogla sam mu to čitavo vrijeme tapkati kapima za liječenje desni, koje meni jako pomažu. A ostat će još par dana da mu to tapkam. Ja mu više neću moći kupovati papicu i nositi vlasnici, stvarno imam ogromne troškove oko 12 štićenika, od koji je 5 mojih. Tako da se nadam i dalje pomoći za liječenje i povremenoj donaciji hrane za Žuću i Roziku, da bolje papaju. Fino su se oporavili otkad ih ja hranim. Ali...
Žućo i Mimi se jako vole i uživaju u igri. Žući bi bilo teško i dosadno bez nje, otkad je Rozika otišla doma. Stavim fotke računa i njih u igri. I pliz, pomozite mi da i ovo izguram.





Tako dobar i divan mačak, a ni mrvice sućuti za njega.

















Uploaded with ImageShack.us
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 18:12   #11
Ne znam zašto nema ni najmanjeg interesa da se pomogne Žući. Zamislite si da imate rupu u bjeloočnici kroz koju oko može i iscuriti. Ne zvuči dovoljno loše za pomoć? Pa to je užasno bolno! Žao mi je što nisam stigla fotkati još i taj čir. Jučer smo bili na kontroli i čir se povukao, ostao je samo mali ožiljak u oku, vidi se, izgleda kao onaj mjehurić zraka u jajetu. Šteta što su mu zubi tek jučer pogledani, klimaju mu se sjekutići i vidi s upaljeno meso. Veli da može od side ili od loše ishrane. Mogla sam mu to čitavo vrijeme tapkati kapima za liječenje desni, koje meni jako pomažu. A ostat će još par dana da mu to tapkam. Ja mu više neću moći kupovati papicu i nositi vlasnici, stvarno imam ogromne troškove oko 12 štićenika, od koji je 5 mojih. Tako da se nadam i dalje pomoći za liječenje i povremenoj donaciji hrane za Žuću i Roziku, da bolje papaju. Fino su se oporavili otkad ih ja hranim. Ali...
Žućo i Mimi se jako vole i uživaju u igri. Žući bi bilo teško i dosadno bez nje, otkad je Rozika otišla doma. Stavim fotke računa i njih u igri. I pliz, pomozite mi da i ovo izguram.





Tako dobar i divan mačak, a ni mrvice sućuti za njega.

















Uploaded with ImageShack.us
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 18:45   #12
Ne znam zašto nema ni najmanjeg interesa da se pomogne Žući. Zamislite si da imate rupu u bjeloočnici kroz koju oko može i iscuriti. Ne zvuči dovoljno loše za pomoć? Pa to je užasno bolno! Žao mi je što nisam stigla fotkati još i taj čir. Jučer smo bili na kontroli i čir se povukao, ostao je samo mali ožiljak u oku, vidi se, izgleda kao onaj mjehurić zraka u jajetu. Šteta što su mu zubi tek jučer pogledani, klimaju mu se sjekutići i vidi s upaljeno meso. Veli da može od side ili od loše ishrane. Mogla sam mu to čitavo vrijeme tapkati kapima za liječenje desni, koje meni jako pomažu. A ostat će još par dana da mu to tapkam. Ja mu više neću moći kupovati papicu i nositi vlasnici, stvarno imam ogromne troškove oko 12 štićenika, od koji je 5 mojih. Tako da se nadam i dalje pomoći za liječenje i povremenoj donaciji hrane za Žuću i Roziku, da bolje papaju. Fino su se oporavili otkad ih ja hranim. Ali...
Žućo i Mimi se jako vole i uživaju u igri. Žući bi bilo teško i dosadno bez nje, otkad je Rozika otišla doma. Stavim fotke računa i njih u igri. I pliz, pomozite mi da i ovo izguram.





Tako dobar i divan mačak, a ni mrvice sućuti za njega.

















Uploaded with ImageShack.us
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 12:17   #13
Žućo se vratio doma svojoj vlasnici, nakon boravka kod mene od oko 6 tjedana. Jako debeo, zdravih očiju, jedino mu kapljice za liječenje desni nisu sanirale upalu, a meni ju saniraju u roku od 2 dana. I zubići se klimaju. Vlasnica je bila presretna, Žućo je prvo bio jako zbunjen, već je naviknuo na gospodski život. Seka Rozika ga je veselo dočekala, ali je munjevito kidnula kad je vidjela transporter. Veli gđa da otkako je sterilizirana da se prvi put u životu razdragano igra. Zna mudrica što sve više ne mora prolaziti. A onda je Žućo otišao za Rozikom u dvorište i već ju je u stopu pretio nosom ispod njenog repa. i kastrirati bi ga trebalo, iako se gđa kao ne slaže, ali figu ću ju pitati. Odlučivati može kad plati liječenje, što ne može.

Žućo je napokon dobio anonimno prvu uplatu od 50 kn. Tako da sad za njegovo liječenje fali 250 kn Tu su još i troškovi kapljica za što nemam račune, nisam ih uspjela sačuvati, 2put Ciloxan i Euphrazia, sve skupa oko 130 kn. Pomoći se može i kupnjom nakita. Ogrlice od murano stakla, ručni rad, samo 50 kn. Mislim da su linkovi u nekom od postova gore.
Molim financijsku pomoć jer imam 800 kn troškova za koje nisam skupila. 100 za Dinu, 400 za Žuću i 300 za mačiće koje nadohranjujuem. Uz gomilu drugih životinja koje čekaju udomljenje, a za njihov smještaj ne skupljam, nego se lišavam svojih komfora, novaca i vremena.

Hvala puno anonimnoj donatorici.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 12:32   #14
Upalu mogu sanirati stormogyl tablete, 2 put na dan oko 5 dana i bit će kao nov.
Možda da netko donira tabletice ili novac da se kupe?
__________________
Live long and prosper Mace traže dom https://www.facebook.com/pravasapa
Spori Lori is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 12:38   #15
Tnx SL na još jednom savjetu. Dragocjeni su. Pridružujem se tvojoj molbi. Ne znam samo zake mi to vetica nije rekla. Valjda trebam doći na poseban pregled.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 13:05   #16
Jučer sam s velikom nelagodom nažicala donaciju od svog starog frenda D. koji je već bio uplatio 100 kn za Jantar i on i cura su od mene udomili jednog istarskog mačića, sad velikog prekrasnog kastriranog Maa. Frend je uplatio 10 E, tako da s onih 50 kn anonimne donatorice u kasici nakon 1,5 mjeseca prekljinjanja za Žuću imamo punih 120 i koji kunić. Od potrebnih 420, za 300 sam stavila račune, a za kapljice nemam. Za homeopatske nisam ni dobila, a dvoje apotekarske nisam uspjela sačuvati. Uopstalom, bit ću preasretna ako skupim i tih 300.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 20:04   #17
Kissya Lily.

Evo si me uspjela natjerati da se vratim na forum.hr... tu smo divljali nekad devedesitih, a onda nam je forum popapao sve postove i cijeli history, pa smo odplovili... davno je bilo, puca nostalgija. Stari nick je ostao, al brijem da sam ipak incognito. 9

Istrian se zove Gizmo...



...a Mao je crna princeza.



Samo ti hoću reći da nema nelagode i nije to žicanje. Podragao sam jučer svu tvoju djecu kao i uvijek, a tvoj dom, briga i to što radiš... sve je jednostavno divno. Puno ti hvala, računaj na nas.

D
waxmoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 14:39   #18
Hej Moonwax, odnsno D . Baš si me iznenadio ovdje. Hvala ti na prekrasnom postu.
U Žućinoj kasici i dalje samo 120 kn od potrebnih 300. Mi se i dalje nadamo pomoći jer ne mogu sama iz 12 životinja na brizi i velike troškove nadohrane ovdje oglašenih mačića.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 12:23   #19
I dalje skupljam za Žuću. Puno mi je sve to poplaćati, i nadohranjivanje 3 mačića i hraniti 12 životinja, 11 kod sebe, jednu vani. Je Žućo ima vlasnicu, koja ima 2000 kn mirovine, i puno teških i skupih bolesti. Bez liječenja Žućo bi ostao bez oka. 400 kn da se maci spasi oko nije puno. I 10 kn nam pomaže.
Snizujem i cijenu ogrlica s 50 kn na 30. Pgrlice su od murano stakla, ručni rad, baš su posebne, zgodan rođendanski poklon. Link je negdje u prethodnim postovima. Račun isto.

Smilujte se Žući i ostalim bubanim jadnicima koji me još nisu našli, a koje ne mogu preuzeti dok ne povratim uloženo u Žuću i mačiće.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 13:22   #20
Uplatila sam 50 kuna, trenutno mogu samo toliko.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.