Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2013., 18:33   #161
Quote:
bad choice kaže: Pogledaj post
Ma sad kad bolje promislim, sigurno si u pravu. Zapravo izgleda da me ne voli i da si ti to prije skužila od mene idem sad plakat, ajd bok :kraj:


Ali hvala ti što si mi otvorila očim upravo mi je to trebalo

Vjerojatno tvoja profinjena i romantičarska duša ima senzore kakvi se kupuju u nekoj drugoj galaktici, daj me poduči da me ti blentavci više prestanu vući za nos :na koljenima:
Nemrem sorry.Ima žena koje u glavi isfantaziraju svaku lošu stvar od frajera kao divnu i preprekrasnu, spešl i znak ljubafiii ...svaka stvar koja govori drugim ženama "nebitno" takvim ženama govori "volim te".
Nitko ne može pobijediti lošu žensku percepciju, zavaravanje, maštu, želju praznu al pustu itd. pa ni ja.
Riječi su važne.

Želim se ispričati ...moje poimanje koliko su važne riječi koje muškarac izgovara pijan potječu od doživljaja iz djetinjstva.Kada je lokalni drinker svaki puta samo pijan grlio ženu (došla po njega jel nemre sam iz grabe koliko je oduzet ) i flašu ...objema tepajući dušo , srce, volim te, samo me ti razumiješ.
Ne zamjeri...vjerodostojne su mi samo one izjave o ljubavi iz usta trijeznog čovjeka po danu i dok me gleda u oči.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 18:54   #162
Ma sad je u modi bit hladna, bezosjećajna, mrzitiopsesivnopatetiku, hvaliti se okolo kako za godinu i nešto veze ti
i dečko si još niste rekli da se volite itd. Kontam da će ta moda najviše sjebat pjesnike
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 19:26   #163
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Ne zamjeri...vjerodostojne su mi samo one izjave o ljubavi iz usta trijeznog čovjeka po danu i dok me gleda u oči.
Dobro, super, nadam se da ih i dobivaš

Jer ako ti netko snen kaže da te voli, nogiraj ga sigurno laže (naime općepoznato je da snen čovjek lažljivac ), ovi trijezni koji gledaju duboko u oči nisu u mogućnosti glumiti i lagati, oni to spontano, bez predumišljaja i što je najvažnije vrlo ozbiljno misle i govore. Da, evo uvjerila si me.


__________________
i fink u freeky
bad choice is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 19:39   #164
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
Ma sad je u modi bit hladna, bezosjećajna, mrzitiopsesivnopatetiku, hvaliti se okolo kako za godinu i nešto veze ti
i dečko si još niste rekli da se volite itd. Kontam da će ta moda najviše sjebat pjesnike

Nije to moda, neki ljudi nemaju portebu svakodnevno trubiti o svojim osjećajima, a drugi nemaju potrebu slušati o tome. Bez brige isti onaj koji mi je strastveno pisao pjesme me je isto tako strastveno ne jebao, strastveno ne šljivio ni pola posto obuzet dangubljenjem svojim svagdašnjim tri godine pa nam se brak raspao, ali riječi su prštale iz svih njegovih rupa, to da i to kakve. (a gle, možda nisu bile namjenjene meni :pozitivax:)

Pretpostavljam da se svaka ponaosob javila sa svojim iskustvom.

Btw, cure, znate li što žene čini nesretnima? - Muškarac s velikim ustima i malom kitom.*


Tako, to je bilo sve od mene na ovoj temi.

Uživajte



*Za pravilno razumijevanje preporučam rabiti meta-foru
__________________
i fink u freeky

Zadnje uređivanje bad choice : 05.02.2013. at 19:44.
bad choice is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 23:49   #165
Mene zanima kako funkcioniraju veze na daljinu ljudi koji ništa ne verbaliziraju
Baš me onak zanima
Ili period neke dulje razdvojenosti para koji nema vezu na daljinu...
(nije valjda da nema baš nitko tko misli da riječi ništa ne znače, samo djela, i da je u vezi na daljinu ili da mu je partner ikad bio duže vremena udaljen)

Ili u tim posebnim periodima počnu drukčije funkcionirat pa se onda reprogramiraju kasnije

Kako bi takvi ljudi pisali pisma u ona vremena vojnog roka kad su se ljudi dopisivali pismima? (neki dan mi je mama pokazala da čuva ta pisma pa mi je ovo palo na pamet inače nije neka preslatkorječiva osoba po prirodi, ali baš zamišljam kako bi romantično bilo da je na tatino pisanje o tome da odbrojava dane kada će je vidjeti i da bez njene slike ne ide na stražu otpisala nek ne trabunja )

Valjda riječi nekad znače, nekad ne. Ne znam
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 09:58   #166
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Mene zanima kako funkcioniraju veze na daljinu ljudi koji ništa ne verbaliziraju
Baš me onak zanima
Ili period neke dulje razdvojenosti para koji nema vezu na daljinu...
(nije valjda da nema baš nitko tko misli da riječi ništa ne znače, samo djela, i da je u vezi na daljinu ili da mu je partner ikad bio duže vremena udaljen)

Ili u tim posebnim periodima počnu drukčije funkcionirat pa se onda reprogramiraju kasnije

Kako bi takvi ljudi pisali pisma u ona vremena vojnog roka kad su se ljudi dopisivali pismima? (neki dan mi je mama pokazala da čuva ta pisma pa mi je ovo palo na pamet inače nije neka preslatkorječiva osoba po prirodi, ali baš zamišljam kako bi romantično bilo da je na tatino pisanje o tome da odbrojava dane kada će je vidjeti i da bez njene slike ne ide na stražu otpisala nek ne trabunja )

Valjda riječi nekad znače, nekad ne. Ne znam
Kad se voli, voli se djelima, riječima, snovima, dodirima, tišinom....

Mislim da su riječi ključne u smislu komunikacije, gdje si verbaliziramo želje, snove, potrebe, misli..
dok riječi u smislu tepanja, gugutanja su potrebne u svakoj vezi u različitom obimu.
netko se neće osjećati voljen ako ga partner ne probudi sa "drago moje slatko krmeljavo, predivno stvorenjece ustani se popiti kavu",
drugom će pak biti sasvim dovoljno "ljubavi , ustani na kavu",
a treći pak neće imati ništa protiv puse uz riječi, "ustani, kava ti se hladi".

Ovakve riječi ukras su u vezi, dodatan način da se partneru verbalizira ljubav i privrženost.
zašto kažem da su ukras?
jer kroz bubi ćubi, mawa swatka komunikuaciju ne možeš saznati kako ti je partner zaradio onaj slatki ožiljak na koljenu, kad se prvi put poljubio, dali želi djecu, kako se zamišlja kao otac, kako vidi podjelu financija u vezi, dali je mamin sin , dakle sve te sitnice, a i bitne stvari o partneru, njegovim stavovima, željama i potrebama saznajemo kroz kvalitetnu komunikaciju i verbalizaciju.
a "slatko, krmeljavo, mucasto moje" su ipak riječi koje dolaze kao šlag na tortu veze
S tom razlikom da netko se voli utopiti u slatkom, a netko drugi ipak preferira light obroke

Zadnje uređivanje Lepricorn : 06.02.2013. at 10:20.
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 11:57   #167
Ali ja opet napominjem (negdje ranije već jesam) da uopće ne mislim na gugutanje kad pišem na ovoj temi.
Govorim baš o verbalizaciji želja, misli, snova, potreba, iskustava i da riječi jesu bitne.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 12:06   #168
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ali ja opet napominjem (negdje ranije već jesam) da uopće ne mislim na gugutanje kad pišem na ovoj temi.
Govorim baš o verbalizaciji želja, misli, snova, potreba, iskustava i da riječi jesu bitne.
Perfezona i još par forumašica dotaknulo se i gugutanja. stoga sam razdvojila jedno od drugog.

Mislim da uopće nije potrebno naglašavati koliko je komunikacija u smislu verbalizacije želja, misli i potreba važna u odnosu. ili je?
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 14:03   #169
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Perfezona i još par forumašica dotaknulo se i gugutanja. stoga sam razdvojila jedno od drugog.

Mislim da uopće nije potrebno naglašavati koliko je komunikacija u smislu verbalizacije želja, misli i potreba važna u odnosu. ili je?
Ispravak netočnog navoda.
Ja govorim o istome što i Mrafica.

A ne branim se ni protiv gugutanja, kao što je red, ne bih li ispala kulerica.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 14:04   #170
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ispravak netočnog navoda.
Ja govorim o istome što i Mrafica.

A ne branim se ni protiv gugutanja, kao što je red, ne bih li ispala kulerica.
Ja sam te onda pogrešno shvatila
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 14:11   #171
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Govorim baš o verbalizaciji želja, misli, snova, potreba, iskustava i da riječi jesu bitne.
Misli, snove i iskustva ni ne možeš drugačije izraziti nego kroz verbalizaciju i riječi.
Kroz djela eventualno možeš izraziti želju i potrebu
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 17:06   #172
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Misli, snove i iskustva ni ne možeš drugačije izraziti nego kroz verbalizaciju i riječi.
Kroz djela eventualno možeš izraziti želju i potrebu
I emocija, iako nisam napisala.
Fališ mi.
Jedva čekam vidjeti te.
Ponosim se tobom.
Lijepo mi je s tobom.
...


Meni to nije gugutanje.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 17:15   #173
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
I emocija, iako nisam napisala.
Fališ mi.
Jedva čekam vidjeti te.
Ponosim se tobom.
Lijepo mi je s tobom.
...


Meni to nije gugutanje.
Ni meni.
Gugutanjem niti ne možeš izraziti emociju u smislu kako si ti napisala ( nedostaješ mi, ponosim se tobom ...)
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 17:16   #174
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Meni to nije gugutanje.
A gugutanje je nešto kužno pa se svi ograđuju od njega?

Mislim, k'o da vlada neki zakon održanja ukupne količine izgovorenih riječi, pa svaka micicamucica, mišek, žabac, vrabac, ribica i ostatak bestijarij-terminologije, nepovratno umanjuje količinu riječi koja će biti razmijenjena u kreativnoj, konstruktivnoj, kvalitetnoj komunikaciji.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 17:20   #175
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
A gugutanje je nešto kužno pa se svi ograđuju od njega?

Mislim, k'o da vlada neki zakon održanja ukupne količine izgovorenih riječi, pa svaka micicamucica, mišek, žabac, vrabac, ribica i ostatak bestijarij-terminologije, nepovratno umanjuje količinu riječi koja će biti razmijenjena u kreativnoj, konstruktivnoj, kvalitetnoj komunikaciji.
Ogradila sam se samo na ovoj temi, jer su ljudi mahom počeli pisati kako si ne guguću i cijeli temu sveli na gugutanje. A tema je daleko od gugutanja. I razumijem da si ne guguću svi, ali nekako ne razumijem ako si baš nikakve emocije ne iskazuju verbalno (ili ako verbalno iskazivanje emocija, pa i gugutanje, partnera izaziva neke čudne želučane tegobe i vrtnju očnih bulbusa).
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 17:27   #176
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Gugutanjem niti ne možeš izraziti emociju u smislu kako si ti napisala ( nedostaješ mi, ponosim se tobom ...)
Besmislica.

U jednom jedinome izgovorenome "a mišek mali moj..." zbijena je i kristalno jasno izražena - u intonaciji, u mekoći "š"-a u mišeku, u trenutku, u riječi i u tišini, u kodu znanome samo dvjema osobama - cijela paleta vrlo konkretnih emocija: od nedostajanja, preko ponosa i ljepote, pa sve do savršene i savršeno jasne ode o mišekovoj ugniježđenosti u srcu.

Samo, treba znati gugutati i treba znati čuti i čitati gugutanje
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 17:34   #177
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Besmislica.

U jednom jedinome izgovorenome "a mišek mali moj..." zbijena je i kristalno jasno izražena - u intonaciji, u mekoći "š"-a u mišeku, u trenutku, u riječi i u tišini, u kodu znanome samo dvjema osobama - cijela paleta vrlo konkretnih emocija: od nedostajanja, preko ponosa i ljepote, pa sve do savršene i savršeno jasne ode o mišekovoj ugniježđenosti u srcu.

Samo, treba znati gugutati i treba znati čuti i čitati gugutanje
kad tako kažeš- moram priznati da si me razuvjerio

No ipak sam mišljenja da gugutanje nije uvijek najbolji odabir u izražavanju emocija
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 18:16   #178
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Gugutanjem niti ne možeš izraziti emociju
Dugo nismo imali čitanje iz očiju. U kojima piše sve.
Ali dobili smo zato zagrljaj. Koji govori sve.

Ma sve je dobro što nas štiti od deminutiva. Koji lažu. I ne izgovaraju se u zagrljaju niti gledanjem u oči.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 20:04   #179
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Dugo nismo imali čitanje iz očiju. U kojima piše sve.
Ali dobili smo zato zagrljaj. Koji govori sve.

Ma sve je dobro što nas štiti od deminutiva. Koji lažu. I ne izgovaraju se u zagrljaju niti gledanjem u oči.
Zašto deminutivi lažu?
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.