Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2016., 21:50   #4901
Quote:
Mali_Mirko kaže: Pogledaj post
Još kad bi mi se na forumu javio netko sa multifokalnom lećom u oku da mi kaže iz prakse kakoto izgleda koristiti u praksi?
Poštovani,

Pitanje je da li ćete dobiti odgovor na iskustvo pacijenta s već ugrađenim multifokalnim lećama, jer su to mahom stariji ljudi od Vas. Zaista je neobično da ste sa 45 godina dobili mrenu, ali i to se događa i zasigurno niste izoliran slučaj.

Kod ove vrste operacije treba voditi računa o nekoliko detalja (zanimanje, položaj vidne osi, vrsta leće...), kako bi se izbjegla disfotopsija (problemi kod noćne vožnje, zablještenja....). Kod pravilne selekcije pacijenta i optimalnom izboru leće, to se danas jako rijetko dešava.

Osobno smatram da je ugradnja multifokalnih leća metoda izbora za Vas, ponajviše radi Vaše dobi i velike prednosti ove vrste leća za vid na srednjoj i bliskoj udaljenosti.

Ukoliko želite porazgovarati s nekim od naših pacijenta kojima smo ugradili multifokalne leće, slobodno nam se obratite.

Srdačan pozdrav.

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 22:00   #4902
Quote:
ivanjan76 kaže: Pogledaj post
pitanje: vec duze vrijeme planiram odraditi operaciju skidanja dipotrije -4,5 i -5,0 sa astigmatizmom...kontaktne lece nosim vec oko 25 godina i receno mi je da cu jedno vrijeme zbog operacije morati nositi naocale zbog deformacije jabucice...zanima me koliko tocno minimalno moram nositi naocale i koliko nakon operacije traje oporavak u smislu kada se mogu vratiti rekreativnim aktivnostima ( teretana, trcanje, bicikl itd)..hvala

Poštovani,

tvrde leće trebate prekinuti nositi onoliko dana koliko ste godina nosili leće prije pregleda.

Vezano za aktivnosti nakon zahvata, to ponajviše ovisi o vrsti operacije koju učinite.

Generalno govoreći, PRK metoda je nešto sigurnija jer nema poklopca (režnja) na rožnici koji se kod jačih trauma može pomjeriti.

Nakon PRK zahvata slobodno se možete vratiti svim sportskim aktivnostima za tjedan dana, dok nakon femto LASIK metode preporučamo oprez tijekom perioda od mjesec dana po operaciji.

Za sva dodatna pitanja stojimo na raspolaganju.

Srdačan pozdrav.

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 22:11   #4903
Quote:
Mischa kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Čitam komentare i sve sam dalje od operacije oka.

U 5 razredu osnovne škole dijagnosticirana mi je kratkovidnost. Do 18 godine sam nosila isključivo naočale, a onda sam prešla na meke leće (johnoson). Nosila sam ih 15 godina sa kraćim prekidima, s tim da sam nakon radnog dana skidala leće i doma nosila naočale.

Unazad par mjeseci nosim isključivo naočale, jer su mi oči izuzetno suhe i svaki put mi ispucaju kapilare u očima. Tako da ih nosim samo po potrebi, kada mi naočale smetaju.

Kako po cijele dane radim ispred kompjutera, pretpostavljam da je i to uzrok suhoće očiju.



Dioptrija mi se povećava iz godine u godinu i trenutno sam na -3,75 desno oko, -3,25 lijevo oko + cilindri (na jednom oku 0,75, na drugom 0,5, ako se ne varam).

Razmišljala sam dugo o operaciji, ali me full strah, a ni pojedini komentari mi ne idu baš u korist. Već mi je pun kufer i leća i naočala, a izgleda da ćemo se družiti još neko vrijeme, ukoliko se ipak ne odlučim na drastičniji korak.

Poštovana,

Kod Vas treba obratiti pozornost na dvije stvari:

1. Suhoća očiju

To je problem koji najčešće ne sprečava sami zahvat, ali prije operacije ga treba dovesti na prihvatljivu razinu kako bi operacija bila sigurna.
Uz standardne testove (Schirmer test, TBUT...), preporučam da učinite i Lissamine green score i kompujterizirani non-invasive TBUT. To je test koji s posebnim softwerom detektira poziciju ev. suhoce na rožnici, i ukoliko je suhoća izraženija u centralnim dijelovima, preporuka je da izbjegavate femto LASIK metodu, jer se suhoća može nešto pogoršati nakon zahvata (ne trajno, ali može Vam raditi nelagodu neko vrijeme).

2. Dioptrijska stabilnost
Da biste bili prikladan kandidat, Vaša dioptrija bi trebala biti stabilna tijekom posljednjih 12 mjeseci (unutar pola dioptrije najviše).

I na kraju, ako se na jednom detaljnom pregledu pokaže da ste pogodan kandidat za zahvar laserske korekcije vida, mislim da se ne trebate plašiti, iako je strah sasvim normalna emocija, pogotovo kad su oči u pitanju .

Za sva daljnja pitanja stojim Vam na raspolaganju.

Srdačan pozdrav.

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 08:53   #4904
Quote:
Poliklinika Knezović Vision Group kaže: Pogledaj post
Poštovani,

tvrde leće trebate prekinuti nositi onoliko dana koliko ste godina nosili leće prije pregleda.

Vezano za aktivnosti nakon zahvata, to ponajviše ovisi o vrsti operacije koju učinite.

Generalno govoreći, PRK metoda je nešto sigurnija jer nema poklopca (režnja) na rožnici koji se kod jačih trauma može pomjeriti.

Nakon PRK zahvata slobodno se možete vratiti svim sportskim aktivnostima za tjedan dana, dok nakon femto LASIK metode preporučamo oprez tijekom perioda od mjesec dana po operaciji.

Za sva dodatna pitanja stojimo na raspolaganju.

Srdačan pozdrav.

Dr. Knezović
znaci mjesec dana bi trebao biti bez leca..da li se onda tek nakon mjesec dana obavlja kontrola vida i pogodnosti za operaciju ili se to moze odmah?..da znam ako nisam kandidat...i koliko nakon PRK metode traje oporavak ( znam da je duze nego nakon lasika) odnosno kada je moguc povratak uobicajnim aktivnostima i kada se uspostavlja normalan vid?
hvala
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 16:52   #4905
Quote:
ivanjan76 kaže: Pogledaj post
znaci mjesec dana bi trebao biti bez leca..da li se onda tek nakon mjesec dana obavlja kontrola vida i pogodnosti za operaciju ili se to moze odmah?..da znam ako nisam kandidat...i koliko nakon PRK metode traje oporavak ( znam da je duze nego nakon lasika) odnosno kada je moguc povratak uobicajnim aktivnostima i kada se uspostavlja normalan vid?
hvala

Postovani,

Pregled mozete uciniti i bez pauze od nosenja leca sa sigurnoscu od oko 90%. Svakako prije zahvata morate biti bez leca, kako bi se izbjegla pogreska u izracunu.

Vezano za oporavak nakon PRK, on nije jako dug, najteze je prva 2 dana kada oko suzi i pecka. Nakon toga je puno lakse. Cetvrti dan po operaciji vidna ostrina je oko 70%, i svakim danom se poboljsava tijekom 1-2 mjeseca.

Dakle nakon 4-5 dana mozete obavljati vecinu uobicajenih aktivnosti.

Najbolje rezultate postizemo ako tijekom operacije koristimo specijalne Pallikarisove mikrocetkice umjesto alkohola ili laserskog skidanja epitela (brzi oporavak, preciznost, izbjegavanje kemijske iritacije i sl.).

Srdacan pozdrav.

Dr. Knezovic
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 11:51   #4906
Quote:
ivanjan76 kaže: Pogledaj post
znaci mjesec dana bi trebao biti bez leca..da li se onda tek nakon mjesec dana obavlja kontrola vida i pogodnosti za operaciju ili se to moze odmah?..da znam ako nisam kandidat...i koliko nakon PRK metode traje oporavak ( znam da je duze nego nakon lasika) odnosno kada je moguc povratak uobicajnim aktivnostima i kada se uspostavlja normalan vid?
hvala
Poštovani,

polutvrde leće dovoljno je ne nositi 7 dana za prvi pregled. Ako se na tom pregledu utvrdi iregularnost rožnice pauza se produljuje za daljih 7 dana dok se rožnica ne oporavi. Oporavak nakon PRK metode traje 4-6 dana pa se može operirati oko po oko tako da ne gubite vrijeme na bolovanje. Primjerice operirate desno oko u petak, na lijevo se privremeno stavlja mekana leća, ponedjeljak normalno radite, petak operacija drugog oka. Tako Vam ne treba bolovanje.

Lijepi pozdrav, dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 15:46   #4907
@Mali_Mirko
nemoj slučajno uzeti multifokalne leće, imaćeš loš noćni vid.

ja sam operirao mrenu, imam dioptriju 0 a naočale za čitanje koristim samo za najsitnija slova, noćni vid savršen.
dobar_dan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 14:08   #4908
@Optical Express: jel vi imate nekakvu prezentaciju ovaj tjedan u Rijeci? Nešto sam načuo na Radio Rijeci, Hotel Bonavija.... na vašem sajtu nema informacija.

Je li to stručni skup za oftalmologe ili je to otvoreno za javnost i zainteresirane pacjente?
Mali_Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 21:38   #4909
Bio sam kod dr. Knezovića na PRK po Palikarisu pred tjedan dana i mogu reć da sam prezadovoljan. Usluga i sve ok. Bol je dva dana, ali se lako riješi treba izbjegavati umjetne izvore svjetla i naprezanje i ta dva dana se predura. Vidna oštrina je sada već bolja nego sam imao sa naočalama i lečama (kratkovidnost). Evo tek toliko da znate nije strašno i mogu preporučiti svima. Prije skidanja sam se dosta informirao i izabrao sam definitivno PRK zbog kontaktnih sportova i načina života i htio sam izbjeći drugu opciju (Lasik) pod svaku cijenu.
zelpet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 10:33   #4910
Zelpet koja ti je dioptrija bila?

Hvala
Beocrni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 15:00   #4911
oko -1,5 na oba oka s nešto astigmatizma oko -1
zelpet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 11:11   #4912
Quote:
Mali_Mirko kaže: Pogledaj post
@Optical Express: jel vi imate nekakvu prezentaciju ovaj tjedan u Rijeci? Nešto sam načuo na Radio Rijeci, Hotel Bonavija.... na vašem sajtu nema informacija.

Je li to stručni skup za oftalmologe ili je to otvoreno za javnost i zainteresirane pacjente?
Pozdrav,

To su predavanja o laserskoj korekciji vida za javnost i pacijente.
Ovdje možete pogledati sve informacije! http://www.opticalexpress.hr/predavanje-u-rijeci

Svakako rezervirajte termin, uvijek bude zanimljivo!

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 12:45   #4913
Pozdrav svima,
razmišljam i sam o laserskoj operaciji skidanja dioptrije -7 i -8 ali sam neodlučan, čitam i skupljam hrabrost
Kolega s posla je bio prije 5 tjedana na skidanju dioptrije -3.25 i -2.5 (cilindar -0.25) metodom wavefront optimised + Pallikaris.
Danas i dalje još ima -0.5 dioptrije na oba oka s nešto cilindra i ne vidi kako je vidio prije s naočalama. Rečeno mu je da će se to još popraviti s vremenom ali mu trenutno stanje dosta smeta npr. u vožnji.Da li je moguće da se popravi vidna oštrina s vremenom (tih 0.5 dioptrije) ili je potrebna dokorekcija?

Ja si ne mogu niti priuštiti toliko izostajanja s posla ukoliko bih i ja imao nekakve dokorekcije nakon zahvata, ako skupim hrabrost.
U biti koliko je često da se mora ići na dokorekciju i nakon koliko vremena se ona može napraviti?

Hvala unaprijed na odgovorima uvaženi doktori :klap:
beerman79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 17:24   #4914
Postovani,

Cijeljenje epitela (a samim tim i vidna ostrina) nakon ove vrste operacije je individualno, nekome traje 2-3 tjedna (najcesce je tako, ovisi ponajvise o suznom filmu), nekome par mjeseci. U tom vremenu je potrebno kapati dosta umjetnih suza bez konzervansa, pridrzavati se terapije radi sto brzeg oporavka i vidna ostrina ce se popraviti.

Dokorekcije su jako rijetke, a ako budu potrebne rade se minimalno 3 mjeseca nakon zahvata, ne ranije.

Srdacan pozdrav.

Dr Knezovic







Quote:
beerman79 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
razmišljam i sam o laserskoj operaciji skidanja dioptrije -7 i -8 ali sam neodlučan, čitam i skupljam hrabrost
Kolega s posla je bio prije 5 tjedana na skidanju dioptrije -3.25 i -2.5 (cilindar -0.25) metodom wavefront optimised + Pallikaris.
Danas i dalje još ima -0.5 dioptrije na oba oka s nešto cilindra i ne vidi kako je vidio prije s naočalama. Rečeno mu je da će se to još popraviti s vremenom ali mu trenutno stanje dosta smeta npr. u vožnji.Da li je moguće da se popravi vidna oštrina s vremenom (tih 0.5 dioptrije) ili je potrebna dokorekcija?

Ja si ne mogu niti priuštiti toliko izostajanja s posla ukoliko bih i ja imao nekakve dokorekcije nakon zahvata, ako skupim hrabrost.
U biti koliko je često da se mora ići na dokorekciju i nakon koliko vremena se ona može napraviti?

Hvala unaprijed na odgovorima uvaženi doktori :klap:
__________________

Zadnje uređivanje Poliklinika Knezović Vision Group : 12.05.2016. at 18:26.
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 09:59   #4915
Quote:
beerman79 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
razmišljam i sam o laserskoj operaciji skidanja dioptrije -7 i -8 ali sam neodlučan, čitam i skupljam hrabrost
Kolega s posla je bio prije 5 tjedana na skidanju dioptrije -3.25 i -2.5 (cilindar -0.25) metodom wavefront optimised + Pallikaris.
Danas i dalje još ima -0.5 dioptrije na oba oka s nešto cilindra i ne vidi kako je vidio prije s naočalama. Rečeno mu je da će se to još popraviti s vremenom ali mu trenutno stanje dosta smeta npr. u vožnji.Da li je moguće da se popravi vidna oštrina s vremenom (tih 0.5 dioptrije) ili je potrebna dokorekcija?

Ja si ne mogu niti priuštiti toliko izostajanja s posla ukoliko bih i ja imao nekakve dokorekcije nakon zahvata, ako skupim hrabrost.
U biti koliko je često da se mora ići na dokorekciju i nakon koliko vremena se ona može napraviti?

Hvala unaprijed na odgovorima uvaženi doktori :klap:
Poštovani,

Najuspješnija metoda sa oporavkom od praktično 1 dan do povratka
svakodnevnim obavezama (vožnja, rad na računalu, čitanje, mobitel....), a
uz istovremeno najmanju vjerojatnost dokorekcije jest Intralase iDesign
metoda. Doista nešto je skuplja od ostalih, no svakako sadrži niz prednosti.

Lijepi vam pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 23:53   #4916
Pozdrav,
imam u planu ovih dana napokon se naručiti na predoperativni pregled (nakon predugo odgađanja).
Naravno, htio bih izabrati apsolutno najbolje za sebe, tako da sam mislio posjetiti 2-3 klinike pa onda odlučiti gdje
zapravo obaviti operaciju, ovisno o tome gdje steknem najbolji dojam.
E sad, mene zanima, je li moguće obaviti detaljan pregled u jednoj klinici,
pa onda sa tim nalazima otići u drugu kliniku samo na neku vrstu informativnog pregleda/konzultacija ?
Jer čini mi se besmisleno trošiti vrijeme i novac na 3 pregleda koji će vjerojatno imati iste rezultate.

inače, prije par mjeseci sam također obavio i pregled kod svog oftalmologa i dobio nalaz na kojem piše da nemam kontraindikacije za laser.
Yagami is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 00:32   #4917
Quote:
Yagami kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
imam u planu ovih dana napokon se naručiti na predoperativni pregled (nakon predugo odgađanja).
Naravno, htio bih izabrati apsolutno najbolje za sebe, tako da sam mislio posjetiti 2-3 klinike pa onda odlučiti gdje
zapravo obaviti operaciju, ovisno o tome gdje steknem najbolji dojam.
E sad, mene zanima, je li moguće obaviti detaljan pregled u jednoj klinici,
pa onda sa tim nalazima otići u drugu kliniku samo na neku vrstu informativnog pregleda/konzultacija ?
Jer čini mi se besmisleno trošiti vrijeme i novac na 3 pregleda koji će vjerojatno imati iste rezultate.

inače, prije par mjeseci sam također obavio i pregled kod svog oftalmologa i dobio nalaz na kojem piše da nemam kontraindikacije za laser.

Postovani,

Moji savjeti:

1. Pregled obavite u ustanovi koja Vam se cini najizglednija za sami zahvat.

2. Zatrazite drugo misljenje, to je ok. Moze i samo konzultacija na osnovu obavljenog pregleda, al svakako imajte sliku barem Pentacam analize i sirinu zjenice u zatamljenom prostoru. Te konzultacije su besplatne i ne traju dugo.

3. Ako se predomislite vezano za mjesto operacije, obavezno ponovite pregled u toj ustanovi. Jako bitno, a cijena pregleda se obicno odbije od zahvata, tako da nemate neke posebne troskove. Vrijeme izdvojite.

4. Mislite prvenstveno da sigurnost i dugotrajan ucinak, ne na brzinu oporavka, jer je to relativno (metode koje imaju brzi inicijalni oporavak, mogu dugorocno vise ostetiti suzni film i jos neke stvari...) i nije najvaznije. Najvaznije je to da sve prodje dobro, bez komplikacija i da ucinak ostane stabilan sto duze vrijeme.

I na kraju, dioptrija se moze skinuti i drugim metodama, osim excimer laserom. Ponekad su te metode bolje i sigurnije za pacijenta (ovisno o dobi, dioptriji, gustoci prirodne lece itd), pa nije dobro forsirati laser po svaku cijenu. Provjerite da li sve opcije postoje u ustanovi koju odaberete.

To je moje misljenje.

Srdacan pozdrav.

Dr Knezovic
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 07:37   #4918
Quote:
beerman79 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
razmišljam i sam o laserskoj operaciji skidanja dioptrije -7 i -8 ali sam neodlučan, čitam i skupljam hrabrost
Kolega s posla je bio prije 5 tjedana na skidanju dioptrije -3.25 i -2.5 (cilindar -0.25) metodom wavefront optimised + Pallikaris.
Danas i dalje još ima -0.5 dioptrije na oba oka s nešto cilindra i ne vidi kako je vidio prije s naočalama. Rečeno mu je da će se to još popraviti s vremenom ali mu trenutno stanje dosta smeta npr. u vožnji.Da li je moguće da se popravi vidna oštrina s vremenom (tih 0.5 dioptrije) ili je potrebna dokorekcija?

Ja si ne mogu niti priuštiti toliko izostajanja s posla ukoliko bih i ja imao nekakve dokorekcije nakon zahvata, ako skupim hrabrost.
U biti koliko je često da se mora ići na dokorekciju i nakon koliko vremena se ona može napraviti?

Hvala unaprijed na odgovorima uvaženi doktori :klap:
Na dioptriji -8 (vjerovatno imaš još cilindre) računaj da imaš 50% šanse da će ti trebati dokorekcija i ako ideš na PRK oporavak traje min 1 tjedan (da možeš ići na posao i voziti auto), a punu oštrinu ćeš vjerojatno postići tek nakon mjesec dana (moguće do 3 mjeseca).
Dokorekcija ide min 3 mjeseca nakon zahvata, a preporučljivo 6 mjeseci.

Osim izostajanja min 1 tjedan sa posla računaj da na početku svaki tjedan ideš na kontrole, da moraš vrlo često kapati umjetne suze, te da je rad na računalu prva 2 tjedna jako problematičan zbog suhih očiju i malo doptrije koja se tek treba stabilizirati.

Ja sam sve to prošao pred cca 2 godine (sa -6 i -9 dioptrijom + cilindri) i moram priznati da sam sada potpuno zadovoljan što sam išao!
core_zero is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 23:04   #4919
Poštovani oftalmolozi, a i ostali , molio bih za dodatno pojašnjenje vezano za metode korekcije vida.

Imam nepromijenjenu dioptriju već 5 godina.
Dosta je mala (-0.5/-0.75), pa time i često izbjegavam naoćale, koje mi pri vožnji (naročito navečer) jako pomažu.
Leće nisu opcija, zbog sporta.

Čitao sam o PRK, LASIK i LASEK metodama, te o femtosecond, wavefront, iLASIK, Palikaris, iDesign, IntraLase i sl.

Da uzmem Knezović i Optical Express, jer se većinom Vi javljate tu, je li vrijedi tih par tisuća kuna iLasik (Knezović, 9000kn) ili IntraLase LASIK iDesign (Optical Express, 10950kn)
naspram recimo Pallikaris (Knezović, 7000kn) ili LASIK Advanced CustomVue (Optical Express, 8450kn)?
Ili da recimo uzmem metode od OE, isplati li se više ići na IntraLase Standard ili LASIK Advanced CustomVue?

Ako sam dobro shvatio, najbolji bi bio femtosecond laser, pa onda klasični LASIK s wavefont, IntraLase standard, i tek na kraju LASIK standardni?

Čitao sam dalje vezano za femtosecond, i neke od studija pokazuju Transient light sensitivity problem !?
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16516785
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17137986
http://www.healio.com/ophthalmology/...-intralase-use

Kolike su komplikacije kod LASIK metoda naspram femtosecond i je li točno da se komplikacije liječe "jednostavno" i trajno?
Može i PM za dodatne informacije.


Evo postavio sam puno pitanja, pa zahvaljujem unaprijed na odgovorima!
Hvala!
heleeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 01:55   #4920
Quote:
heleeo kaže: Pogledaj post
Poštovani oftalmolozi, a i ostali , molio bih za dodatno pojašnjenje vezano za metode korekcije vida.

Imam nepromijenjenu dioptriju već 5 godina.
Dosta je mala (-0.5/-0.75), pa time i često izbjegavam naoćale, koje mi pri vožnji (naročito navečer) jako pomažu.
Leće nisu opcija, zbog sporta.

Čitao sam o PRK, LASIK i LASEK metodama, te o femtosecond, wavefront, iLASIK, Palikaris, iDesign, IntraLase i sl.

Da uzmem Knezović i Optical Express, jer se većinom Vi javljate tu, je li vrijedi tih par tisuća kuna iLasik (Knezović, 9000kn) ili IntraLase LASIK iDesign (Optical Express, 10950kn)
naspram recimo Pallikaris (Knezović, 7000kn) ili LASIK Advanced CustomVue (Optical Express, 8450kn)?
Ili da recimo uzmem metode od OE, isplati li se više ići na IntraLase Standard ili LASIK Advanced CustomVue?

Ako sam dobro shvatio, najbolji bi bio femtosecond laser, pa onda klasični LASIK s wavefont, IntraLase standard, i tek na kraju LASIK standardni?

Čitao sam dalje vezano za femtosecond, i neke od studija pokazuju Transient light sensitivity problem !?
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16516785
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17137986
http://www.healio.com/ophthalmology/...-intralase-use

Kolike su komplikacije kod LASIK metoda naspram femtosecond i je li točno da se komplikacije liječe "jednostavno" i trajno?
Može i PM za dodatne informacije.


Evo postavio sam puno pitanja, pa zahvaljujem unaprijed na odgovorima!
Hvala!
Postovani kolega (ispravite me ako grijesim, vidim da se koristite pub med-om, sto je pohvalno i tipicno za medicinare)

Odgovorit cu u par tocaka:

1. imate tako malu dioptriju, pa je pitanje da li Vam se isplati skidati, ali ako subjektivno dosta smeta, moze se uciniti zahvat - na pregledu se jos tocno utvrdi nakon par testova i sirenja zjenica

2. Lasik metodu (Standard, intralase, ova ili ona...)ne preporucam u Vasem slucaju, radi sporta i minijaturne dioptrije

3. Izaberite neku od povrsinskih metoda, dakle PRK. Mi preporucamo skidanje epitela s Pallikarisovom cetkicom radi nesto boljih rezultata i brzeg oporavka, nijanse su u pitanju, i obican PRK bi bio ok

4. tPRK - izbjegnite, nije precizan za tako niske dioptrije

5. TLSS - vezan uz upotrebu femtosekundnog lasera, izuzetno rijedak i prolaznog karaktera, ali ponavljam, ja Vam ne bih preporucio Lasik, pa onda ovo nije ni bitno.

Dakle, prvo ucinite pregled za skidanje dioptrije, nakon kojeg treba vidjeti ima li smisla to uopce raditi.

Za ev. daljnja pitanja, slobodno me mozete kontaktirati ovim putem ili na mob 098768524

Lp

Dr. Knezovic
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:06.