Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2016., 17:54   #1
Trazim privremene udomitelje za svoje pasice! Molimo pomoc - RIJEŠENO

Nasa prica ide ukratko ovako: imam 2 kujice stare 2.5 godine, obozavam ih i stvarno su mazene i pazene. Nazalost, svi skupa smo se nasli u takvoj situaciji da trenutno nisam u stanju brinuti o njima. Spletom okolnosti dogodila mi se teska bolest clana obitelji koji se o pasicama i brinuo, nezavrsen studij i nerijesena financijska situacija, zbog cega moram na drugi kraj drzave u potrazi za poslom, (sezonski). Detalje mi se ne da iznosit jer mi je sve ovo Pasice su naravno vec duze vrijeme oglasavane za udomljavanje, no iz raznih razloga, bezuspjesno. Zato sad molim ako ima netko voljan da ih udomi dok ja ponovno ne stanem na noge??
Da odmah naglasim, nisu jos sterilizirane jer trenutno nisam u mogucnosti to im priustiti. Znam da je to ogromna obveza i usluga ali moram probat.
Ako poznajete ikoga tko bi nam bio voljan pomoci, koga nazvati, kome se obratiti, svaki savjet je dobrodosao.
Nazalost, podrsku od uze obitelji i decka nemam, dosada sam dobila samo ponudu za pomoc u vidu financiranja uspavljivanja kujica
Stvarno mi je uzasno zbog svega ovoga, pa molim sve osudjivacki nastrojene ako bas ne moraju....
Molim moderatore da premjeste temu ako nije ovdje prikladna,do sada nisam bila aktivna na forumu pa imajte razumijevanja
arybella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 19:01   #2
Želim ti sreću da pronađeš rješenje za svoj problem, ali mi se čini da su ti izgledi slabi. Tim više što tražiš uslugu, a ne nudiš ništa za uzvrat niti si precizna u pogledu vremenskog roka. Ne mislim pritom na plaćeni smještaj, iako bi i tu trebalo odrediti vrijeme, nego hranu i veterinarske usluge - cijepljenje i kojekakve boleštine koja svakog psa mogu zadesiti. Hoću reći, ako netko udomi psa i preuzme na sebe brigu o njemu i troškove za njega, teško da će ga htjeti vratiti. S druge strane, vjerujem da bi se našlo ljudi koji bi rado uzeli kućnog ljubimca, ali ne kao doživotnu obvezu - tako postupaju socijalizatori Centra Silver, no s njima treba točno dogovoriti uvjete, i to svakako u pismenom obliku (ugovor). Dodatni je problem i to što kuje nisu sterilizirane pa će privremeni udomitelj, ako ne želiš da se stariliziraju, morati i dodatno pripaziti da ne ostanu skotne.

Vjerujem da će ova tema biti premještena na PŠ.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 21:46   #3
Didi, hvala na odgovoru jer sad vidim odredjene propuste u postu.
Ovako, djevojke su na njuskalu i fejsu oglasavane za stalno udomljavanje, jer naravno ako se javi netko bi imao veliku zelju udomit jednu ili obje za stalno, a ima uvjete i stvarno je ljubitelj zivotinja ja cu mu ih prepustit jer im stvarno zelim sve naj naj, a sama sam sada stvarno u situaciji gdje ne znam gdje mi je glava a gdje rep...pa ako ce im negdje biti bolje nego kod mene normalno da cu ih dati. Ali do danas nismo imali srece sa tim, na zalost pomalo i ocekivano s obzirom na more drugih oglasa sa istim molbama..
Sad, ono zbog cega sam i otvorila temu, situacija je takva da sam danas dobila ponudu za sezonski posao na moru, koji bi trebao poceti od iduce srijede pa do kraja 10og mjeseca- eto za taj veeliki vremenski period nam je potrebno udomljavanje, a vremena za trazenje privremenih udomitelja je jako jako malo. Dalje,naravno da sam spremna snosit troskove za svoje pasice koji se ticu hrane, veterinara, te troskove smjestaja ukoliko se uspijem dogovoriti sa potencijalnim udomiteljima, najveci problem ce biti naravno prvi mjesec dok ne dodje prva placa
Sto se tice sterilizacije, svjesna sam da je to veeeliki problem, ali eto samo da napomenem da sam svakako za sterilizaciju samo sto trenutno nisam u financ.mogucnosti.
Sve u svemu, shvacam sto trazim ali eto svi savjeti su dobrodosli!
arybella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 10:41   #4
Stavi link na oglas i slike kujica - kakve su, koliko velike, kakve naravi, gdje se nalazite ...? daj malo više detalja o njima.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 13:48   #5
Evo nas ... nisam znala jel smijem vamo stavit link sa njuskala.... evo ga nadam se da ce otvorit...

http://www.njuskalo.hr/udomljavanje-...oglas-17584524

Nalazimo se u selu 10min autom od Garesnice, ne znam koliko vam je poznat taj mali grad... vecinom ljudi ne znaju...
Kujice su pa pravi seoski pasici, naucene da imaju slobodu kretanja po dvoristu, nisu naucene na lanac, mislim da bi umrle od tuge.. U setnje idu na povodcima mada iskreno nisu naucene na njih pa stalno protestiraju. Priznajem nisam bila disciplinirana u tom dijelu odgoja, dosta su razmazene... Nadalje, od malena spavaju u kuci, trenutno sa mnom, moja krivnja opet od malena su naucene nuzdu obavljati vani, moram ih pohvalit, ovo ljeto su silom prilika morale po cijele dane bit zatvorene u kuci, i nikakav kvar nisu napravile, niti nuzdu obavljale, iako su na raspolaganju imale balkon koji smo predvidjeli za to..nego su bogice cekale da se ja vratim doma i pustim ih vani
Naucene su na suzivot s mica macama, pod uvjetom da ih macee slusaju ali stvarno vece probleme nisam imala, sad vjerojatno zbog toga sto su mace prisutne tu od okota peslinki.
Na druge pese lajemo.. kako je ovo selo, i psi su vecinom na lancima nisu imale prilike cesto se druzit s drugim psima.Medjutim kako nama svako toliko doluta neki pesonja, a mi pesonje tako su se bez problema naviknule na 3 clana, nakon tjedan dva negodovanja.Za njega smo nasli bili udomitelje, ali nam ga je nazalost netko otrovao prije
No eto to je tek toliko da dobijete kakvu takvu sliku o njima i drugim pesekima. Opet kazem, moja greska sto su dosta razmazene. Bella je dominantnija nad Arijom, a Arya, od milja Ara je moja dobrocudni div veca je od Belle a opet joj u puno togaa popusta. Cure su srednje velicine, do 15 kg svaka, nisam ih vagala ali odokativno bih rekla... da sa djecom ne znam kakve su, drzim ih na odstojanju jer smo imali neugodna iskustva u vidu potezanja za rep i bacanja na plocice dok su bile manje tako da one kad nam sad dodju ta manja djeca samo nestanu...
arybella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 14:48   #6
Udomitelj koji je želio udomiti trećeg psa kojeg ste imali privremeno u međuvremnu je nabavio psa?
U slučaju da je to bilo nedavno da pokušate pitati ako ste bili već upoznati kako će ga držati, postupati s njim.
Bubinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 16:02   #7
To je bilo u 12 mj, i da znam udomitelja, sazalio se nad nasim lutalicom kad sam rekla da luta po seelu pa je eto kod mene nasao kakav takav smjestaj, covjeku bilo zao i odlucio ga smjestiti kod sebe u firmu kao psa cuvara. Stvarno mu nista ne bi falilo, izmedju ostalog i jer je pas stvarno bio dobrocudan, a dobar cuvar i pametan, tako da smo mislili kako bi to moglo funkcionirat. Ali eto, nije dospio do tamo. Sa mojim pasicama je drugacija situacija jer su dvije, razigrane, zenske, i ne znamo kako bi tamo to funkcioniralo, pogotovo sto sada spomenuti udomitelj stvarno puno vremena provodi na putu, tako da nema mogucnosti usvojit jos dvije pasice. Razmotrili smo vec dosta takvih opcija i na zalost za njih nismo uspjeli pronac rjesenje. Taj covjek inace ima i svoje pse doma, djeca brinu o njima, kako on nema vremena. Ali eto taj nas lutalica sto je bio je odmah na prvu s njim nekako kliknuo, pa ga je zato htio uzet, inace nije da je ciljano nabavljao psa.
arybella is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 10:04   #8
Mademoiselle_92 saljem ti pp ali nemas mjesta u inboxu ..

Ljudi dragi, mi smo malo ocajne... jel ima itko kakvu ideju jos?

Samo da napomenem da djevojke ne moraju biti skupa udomljene, samo da imaju koliko toliko dobre uvjete.... dok se ja ne vratim, pa eto ako zna netko nekog
arybella is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 10:41   #9
Lijepe su kuse, kao da imaju u sebi malo hrvatskog ovčara.

Diži oglas tako da ti stalno bude pri vrhu i pokušaj i preko FB-a.

Sretno s udomljavanjem!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 11:18   #10
Haha, da , mislila sam da sam napisala to.. al nisam. Dobro primjecujes LinaLena, mama im je polu hrvatska ovcarka, na njoj se puno vise vidi, ali imaju i one dosta osobina ovcara :cerek
Ipak najveca ljubav im je trazenje krtova i voluharica... [B]
arybella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 08:58   #11
Ribice malene preslatke su.Pazite dobro kako i gdije ce zavrsiti.Zao mi je nemogu pomoci.
nina.73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 11:24   #12
Jel ima itko sa Murtera da je spreman privremeno udomiti pasice / pasicu uz novcanu naknadu??
Rjesenja jos nemamo a vremena jako malo ...
arybella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 20:13   #13
U oglasu piše da je "eutanazija zakazana za ponedjeljak".

Ti to misliš ozbiljno?

Eutanazirati zdrave kujice?
__________________
“Just because you’re offended, doesn’t mean you’re right.” – Ricky Gervais
IG: *livin' la vida low carb*
jjinxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 21:18   #14
Quote:
jjinxie kaže: Pogledaj post
U oglasu piše da je "eutanazija zakazana za ponedjeljak".

Ti to misliš ozbiljno?

Eutanazirati zdrave kujice?
Ja to ne vidim Koliko znam i nije dozvoljeno tek tako uspavati zdrave pse.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 22:36   #15
Angry

Jao ok, vidim da je oglas podigao paniku, jer cak dobivam prijetece por na mob.. eto mi je iskreno sada jos samo to falilo..
Pa cu evo jer sam izrazito zivcana danas, riskirat blokiranje, al cu svoje frustracije izbacit ovdje, pa makar se ova tema poslije toga zakljucala! Prepoznat ce se oni koji se prepoznat trebaju!

Ne, ne prijeti im eutanazija u pon! To sam napisala iz ocaja! Jer stvarno hocu cure smjestit, a vidjela sam da se i drugi znaju sluzit tom famoznom recenicom, i tu ne mislim na udruge i pse koji se preko njih pokusavaju udomit, nego na privatne osobe. A i neki ljudi iz moje okoline su me tako savjetovali... glupo, ocigledno, ali iskreno, nisam imala sta izgubit... ili jesam? Vidjet ce se.


Dalje...

Na najjace sam vec frustrirana jer ja koja iskreno obozavam svoje pasice sam sada u situaciji da se uskoro necu moci brinut o njima. I moja i njihova egzistencija sada ovisi o poslu na kojem bih se ja u srijedu trebala pojavit, a kako cu to izvest ne znam. I eto briga me nek svatko miisli sto hoce, vec sam pomalo umorna od svega. Na forumu sam tek tjedan dana, al nasa borba sa udomljavanjem traje od 8 mj prosle god. Sve sam pokusala, privremeno, kod rodbine, svih znanih ne znanih, da ja platim troskove, to nas je dovelo do novih problema...
Nije bitno. Situacija je takva da ja sada nezaposlena sjedim ovdje sa pasicama i pokusavam sve zivo da osiguram nasu egzistenciju, pa makar i da se pozivam na eutanaziju... Popljujte me, pa sto? Cijelo vrijeme slusam odgovore: sto ste nabavljali pse? Ti psi su cipirani i mi vam ne mozemo pomoc. Ne moze mi dakle nitko pomoc da moje pasice i dalje ostanu cipirane, zdrave, sretne? Pa ne mislim ih se odrec za ime bozje... da su bolesne, lutalice, necipirane jel bi im onda mozda bilo bolje? Jel bi imale bolje sanse? Jel bi vrijedile vise? Nisam ja "nabavljala" pse, a pogotovo ne s ciljem da ih se rijesim za 2,5god... ali nisam mogla isto tako niti predvidjet da cu se naci u ovakvoj situaciji u kakvoj sam sada. . Napisala sam vam vec u prvom postu sve kako je, izmedju ostalog i to da nemam podrsku gotovo nikog od bliznjih.
I da, ja sam jako dobro svjesna situacije u drzavi, gladi i kojekakvih pizdarija koje mi se serviraju kad god pitam nekog da mi pomogne oko udomljenja. I da se razumijemo, i ja smatram da je svaki pas jednako vrijedan! I da moje nisu nista vrijednije ako imaju mene, ali nisu bogami niti ista manje vrijedne! I shvacam sve one koji se svim silama bore za sve napustene, boge zivotinjice, i ja istima pomazem kad god mogu, ali meni su sada prioritet MOJE pasice. Zasto? Pa zato sto su MOJE... eto, valjan i opravdan razlog! I ne ne zelim da " druga dva psa plate zivotom" da bi moje zavrsile u odredjenom sklonistu jer ja ih gospodo nemam namjeru ostavljat u raznoraznim sklonistima niti ih se zelim rijesavat! Trazila sam savjet, konstruktivan.. a nikako ne zelim uzimat drugim psima mjesto u sklonistu, a jos manje ostavit svoje djevojke u "azilu" koji je po raznim medijima prozivan zbog losih uvjeta, uz opasku " njima ce tamo bit dobro".
Da se samo jos osvrnem.... jjinxie..." eutanazirat zdrave kujice"? ... ajd promisli sto je s onima koji drugog izlaza nemaju?? kakvi se psi na kraju krajeva nakon odredjenog roka eutanaziraju u raznim sklonistima? I nemoj molim te ic sa frazama tipa " uvijek ima druga mogucnost" jer nekad je nema, a nekad eutanazija nazalost nije najgora opcija.
Svatko ima pravo na svoje misljenje, ovo je forum na kraju krajeva, slazem se. Pa sam eto i ja odlucila napisat sto me muci i s cim se borim.
Ne nisam ocekivala cuda, niti instant rjesenje mog problema, ali sam isla pokusat, jer sto izgubit.... moje pasice i dalje traze privremene udomitelje.... a ja zahvaljujem svima na dobrim zeljama i pomoci ( prepoznat cete se i vi ), a ovima drugima.... ajde samo mi se opet javite molim vas... ovaj post me samo zagrijao!
arybella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 22:54   #16
Ah da, zaboravila naglasit, OGLAS JE IZMJENJEN nakon prijetnje pristigle na mob...u postu iznad sve je objasnjeno, pa samo navalite sad...
Da ih se hocu rijesit ne bih kao budala vec 8 mjeseci nema gdje ne moljakala za pomoc i gutala kojekakva govna slusajuc redovito :jebes pse, ima drugih koliko hoces.
arybella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 23:34   #17
Nadam se da ti je jasno da si prijetnjom eutanazijom samo odmogla, a ne pomogla svojim kujicama.
Tko god ti je dao taj savjet, bilo bi bolje da ga nisi poslušala.

Znam kakvi se psi na kraju eutanaziraju u raznim skloništima.
Znam i da se ljudi nađu u bezizlaznim situacijama u životu i da budu očajni.

Ali prijetiti eutanazijom?

Bilo bi učinkovitije da si zamolila za pomoć u skupljanju novca za privremeni plaćeni smještaj kujica dok se ne nađe neko drugo rješenje.
__________________
“Just because you’re offended, doesn’t mean you’re right.” – Ricky Gervais
IG: *livin' la vida low carb*
jjinxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 01:15   #18
Quote:
jjinxie kaže: Pogledaj post
Nadam se da ti je jasno da si prijetnjom eutanazijom samo odmogla, a ne pomogla svojim kujicama.
Tko god ti je dao taj savjet, bilo bi bolje da ga nisi poslušala.

Znam kakvi se psi na kraju eutanaziraju u raznim skloništima.
Znam i da se ljudi nađu u bezizlaznim situacijama u životu i da budu očajni.

Ali prijetiti eutanazijom?

Bilo bi učinkovitije da si zamolila za pomoć u skupljanju novca za privremeni plaćeni smještaj kujica dok se ne nađe neko drugo rješenje.
Vidis, ali ono sto je najtuznije u cijeloj ovoj prici je to da odkad ovaj oglas stoji na njuskalu, javio se nije nitko zainteresiran za pasice, vec samo za to koliko nudim za cuvanje.. na spomen 'zakazane eutanazije' jave mi se dusebriznici koji mi prijete prijavama. Znaci... molim pomoc mjesecima, nitko nista, spomenem eutanaziju - ajme kako sam mogla...

Sto se tice zadnjeg djela posta... ja sam nudila placanje smjestaja, jos i prije kad sam sa parama bila u puno boljoj situaciji nego sad, raspitivala se o placenom smjestaju i jako se lijepo razocarala!
1. Javljali su se ljudi koji su htjeli pare pod svaku cijenu, ( npr. Psi bi bili u toru sa ovcama, ipak su jel ovcari) ja na to ne pristajem, zao mi je
2. Iznenadila me ponudjena cijena pojedinih "udomitelja" , na zalost nikako si ne mogu dopustit, a niti mi zdrava pamet to dopusta, da smjestaj jednog pesa placam mjesecno priblizno toliko koliko i smjestaj vlastite majke u domu za nemocne.
3. Postavljen je oglas u lokalnom oglasniku, na fejsu, njuskalu... pitani svi susjedi, svi znanci... zvane razne udruge da daju savjet - rezultata nema.
Jedni kazu napisi da nudis novac - greska! Drugi kazu ne spominji novac - opet greska. Spomeni eutanaziju - greska na n-tu.

Pa evo opet molim ... moje pasice trebaju privremene udomitelje na dugo razdoblje!!
Ako znate za takve udomitelje javite nam
arybella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 08:02   #19
Arybella, ja te potpuno razumijem jer sam se i ja našla u situaciji gdje sam si na vrat navukla 8 životinja od kojih 4 udomljavam već godinu dana pa ništa. Isto sam očajna i nisam vjerovala da ću ovako ikada razmišljati ali nužda čovjeka mijenja i prisiljava da napravi izbor i poreda si prioritete.

Zakon ili ne zakon - mislim da je briga oko preživljavanja vlastite obitelji i briga za vlastito zdravlje ipak na prvom mjestu. Eutanazija je u tom slučaju humanija nego da se pse izbaci u šumu, u jarak, na cestu i sl. Ionako će se i zakon morati promijeniti da se prilagodi stanju u državi u kojoj ni ljudi nemaju što jesti jer nemaju posla. Neodrživo je stanje da ljudi kopaju po kontejnerima dok se sredstva izdvajaju za održavanja na životu neudomivih pasa po skloništima. A neporeciva je činjenica da pasa i mačaka ima daleko više nego što za njih ima udomitelja i što ćemo sad...?

Možda okrutno ali to je realnost - that's life! Tako je to i u prirodi i tako je to u cijelom svijetu, i u onim najrazvijenijim i ekonomski najjačim zemljama, ne treba iz toga raditi veliku tragediju. Svi ćemo mi umrijeti.

Želim ti zaista puno sreće da se ipak nađe netko za tvoje pasice ili da nađeš neko rješenje.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 12:08   #20
LinaLena, hvala ti od srca na ovom postu... kao da sam ga ja pisala..
Niti ja nisam do nedavno mogla zamislit da cu pomisljati vec na sve i svasta, na zalost unatrag godinu dana naglo sam se morala prizemljit...

Opet molimo potencijalne udomitelje ili one koji takve znaju da nam se jave...
arybella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.