Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2004., 20:21   #141
Quote:
jure kaže:
jucher nisu vozili tramvaji na trasi dubrava-dubec jel neko mozhda zna zakaj ?!
nemam pojma, ali znam da svako malo stoje ti tramvaji...
__________________
zasoli me
valentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2004., 20:33   #142
Ej ljudi jel se ko vozio autom oko onog gradilišta na Slavonskoj. Jel budu denivelirali već jedanput to križanje sa Radničkom Zadnji put kad sam tam prolazio sam se od petlje do tog križanja pol sata vozio
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2004., 10:24   #143
obicno idem na posao autom, parkam na zapadnom i onda par stanica do centra. ujutro mi treba oko 45 min. prihvatljivo .
danas sam isla busom, ni sama ne znam zakaj. trebalo mi je 1 sat i 10 minuta! a najgore od svega je kaj bus ide svakih 20 min pa navecer moram planirat vrijeme. fakat mi je to bila glupa odluka!!!!
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 00:05   #144
a ja imam garažu, al nemam auto?
Jesam li normalna?
__________________
back to the Forum
MaSanYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 02:29   #145
Quote:
shef Sale kaže:
kaj se dogadja?
dogadja se usko grlo

Avenija Veceslava Holjevca, tocnije Most slobode nije dovoljno prohodan jer kad je gradjen gradjen je samo s 1 trakom u oba smjera.
Jadranski most i most mladosti imaju po 2 trake jer su gradjeni puno kasnije (70e, 80-e - most slobode je sagradjen pred 45 godina i koji tjedan ) kad je promet vec bio puno veci nego 50ih godina.

MS je fakat usko grlo, a i steta je sto tamo isto ne vozi tramvaj. TO bi bilo fenomenalna stvar za novi zagreb, a uopce i nije tako neizvediva, s obz. na livadu po sredini.
Jedino bi trebalo napraviti novi most/prosiriti postojeci...blago receno CUDIM se da u ovim brojnim prometnim studijama koje smo placali milijunima - a jos uvijek ne znamo kaj su nam englezi ili koji vec smislili - nije takva ideja uopce i spomenuta (ako me sjecanje ne vara...).
Mislim da to ne bi bilo izvedivo radi podvožnjaka koji je odmah ispod na Slavonskoj. A i morali bi micati spomenik Holjevcu (da li samo meni izgleda kao spomenik Mao Ce Tungu?).
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2004., 17:15   #146
Jel tko gledal one karte kaj su objavljene u ovotjednom Globusu?

u biti je tam bespravna gradnja, ali podloga je u biti novi GUP.
Najzanimljiviji je ona karta Jarun-Precko-Spansko-Oranice-Zagrebacka gdje su ucrtane nove prometnice kaj planiraju...
produzetak od Kranjceviceve do Ivane Brlic Mazuranic (!), zatim prosirenje i produzenje Oranica i slicno.

Ima i u danasnjem Vjesniku isto mali clanak o tome.
http://www.vjesnik.hr/pdf/2004/12/11/18A18.PDF
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 01:05   #147
Arrow

imam jedno pitanje,pa vezano je za zg-promet..
velika je mana zet-u što nema karte sa nacrtanim stajalištima autobusa(kao što ima za tramvaje),tako da se mnogim ljudima teško snaći u zagrebu. meni prvoj.
nova sam u zagrebu i još nisam bila u king crossu. spremam se obavit "mali" božićni shopping pa bi rado otišla tamo. znam da bus 107 vozi na jankomir, ali di da se ukrcam i di da izađem. please help! planirala sam sutra otić...
ziky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 11:46   #148
Quote:
ziky kaže:
imam jedno pitanje,pa vezano je za zg-promet..
velika je mana zet-u što nema karte sa nacrtanim stajalištima autobusa(kao što ima za tramvaje),tako da se mnogim ljudima teško snaći u zagrebu. meni prvoj.
nova sam u zagrebu i još nisam bila u king crossu. spremam se obavit "mali" božićni shopping pa bi rado otišla tamo. znam da bus 107 vozi na jankomir, ali di da se ukrcam i di da izađem. please help! planirala sam sutra otić...
A jesi probala nazvati ih i pitati?
TU imaš telefone koje možeš nazvati u vezi s busevima i tramvajima (al pazi, nisu baš ljubazni uvijek)

Inače, potpuno se slažem s tobom. I ja sam prije 3 godine došla u ZG i snalazila se na svakakve načine kud koji bus ide. Ne daj bože da oni napišu za svaki bus di staje pa da putnici čak i ZNAJU kako doći nekud!

Da se ne spominje kako na stanicama uopće ne piše koji bus staje tamo i kud ide...
Ma veeeeeeeeeeeeeliki nered i nemar
Pussy Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 12:36   #149
A današnji promet? jezušek moj kakva poledica ujutro...jedva sam se spustil niz moj breg...zapravo spustiti se je lako ali spustiti se bez oštečenja je već malo teže.
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 16:09   #150
da, naravno.
gledam ja to u novinama, pa si mislim, jel opet neko preimenovanje i zašto, al dobro, oni kojima treba znaju koja je koja

A to za Mandlovu...ne krećem se baš onim dijelom grada, ali mislim da ne treba sumnjati da će i to kad tad spojiti, samo je pitanje kada...
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2004., 22:28   #151
Eto, pogledao ja...
planova detaljnih barem imam

Po onom što ja vidim na planu (kvart ne poznam, pa ne znam kakvi su prometni/civilizacijski tokovi u tom dijelu), ispada da bi bolje bilo - barem vizualno - spojiti Mandlovu sa Slavonskom (?), lijepo okomito...bez problema (čak je ona neka Savudrijska taman u pravilnoj okomici).

Naravno...tu opet postoji problem tog Borongajskog Luga, kao i brojnih drugih naselja koja su se "in d mintajm" nakeljila na nekom prometnom koridoru.
Kao npr. onaj blesavi Vrbik, ili ona zgrada na Hrovaćanskoj, taman preko puta Jadranskog mosta, da spominjem najeklatantnije primjere.

No, po meni, takve stvari bi ipak trebalo srušiti, jer je planski razvitak grada ipak važniji od nekoliko kućica (naravno, prije osigurati prikladan i odgovarajući smještaj za postojeće vlasnike na toj lokaciji).
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2004., 22:28   #152
A što se tiče šikara...znam ih ja i na kilometar od bana
Nažalost
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2004., 22:41   #153
Quote:
shef Sale kaže:
A što se tiče šikara...znam ih ja i na kilometar od bana
Nažalost
Kaj si dvorišće od suseda spominješ
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2004., 00:16   #154
Quote:
young.but.dead kaže:
ona zgrada na horvaćanskoj je meni ok jer ovako se s mosta razdvaja cesta u luku na savsku i selsku - ne sviđaju mi se potezi od par kilometara samo ravno (kao npr slavonska- ljubljanska) (znam da ove moje teze nisu na tragu učinkovitosti
Ma nije to toliko bitno...krivo, pravo, pod kutem.

ja ionak živim u najstarijem dijelu ZG-a di su ulice rijetko pod kutem

A ovo o "horvaćanskoj".
Ona se u biti nalazi na trasi nove ceste koja će zbog nje morat malo krivudat...
Da budem iskren opće NE znam kak će to napravit.
Premali je prostor za to.

Naime, s Jadranskog mosta je bilo predviđena cesta dalje nadvožnjakom uz prugu paralelno sa Savskom.
Kad se vozi po mostu, skuže se i krajevi ceste (uz samu prugu, tam di se sužava cesta), iznad one kaj ide od autobusnog stajališta prema Studomu, i ak se povuče paralela, vidi se da bi trebala taman prolazit kroz istočni dio zgrade

Mislim da je čak već sljedeće godine predviđeno rušenje stare škole na Knežiji i početak radova na cesti, ali doista ne znam kak će izvesti taj nadvožnjak s tih krakova pod nekim nenormalnim kutem...jer je cijelo to krianje puno premalo...a da ne velim da - ak već neće rušit kuću, onda će taj četvetrotračni nadvožnjak prolaziti onima na istočnoj strani kraj prozora, pa će moć uletavat u aute iz kuhinje ili dnevnog boravka
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2004., 19:21   #155
Quote:
Pussy Cat kaže:
A jesi probala nazvati ih i pitati?
TU imaš telefone koje možeš nazvati u vezi s busevima i tramvajima (al pazi, nisu baš ljubazni uvijek)

Inače, potpuno se slažem s tobom. I ja sam prije 3 godine došla u ZG i snalazila se na svakakve načine kud koji bus ide. Ne daj bože da oni napišu za svaki bus di staje pa da putnici čak i ZNAJU kako doći nekud!

Da se ne spominje kako na stanicama uopće ne piše koji bus staje tamo i kud ide...
Ma veeeeeeeeeeeeeliki nered i nemar
= primitivni Balkan ... najcesce samo stoji znak "Stajaliste autobusa/tramvaja" i nista vise

Iako je eto tako malo potrebno pribliziti se zapadnim standardima...

Ne stidite li se, vi Zagrepcani, za to pred sve brojnijim stranim turistima u vasem gradu ??
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 21:06   #156
Prometna problematika grada (kamere, ceste, pruge itd.)

Pitam se pitam se jer su kao popravili rupetine koje su bile na nogostupu, dakako da su rupe na kolniku za vozila popravili još prošle godine, jer pješaci ipak mogu trgati noge, ali auti moraju voziti glatko 80 onuda

Umjesto da od te središnje gradske ulice, koja vodi do jednog od najljepših trgova u ZG, naprave reprezentativnu ulicu sa širokim nogostupom i jednim voznim trakom za automobile i trakom za bicikliste, oni su ju samo asfaltirali kao da je to neka selendra pa bitno da kola prođu A poslije pet je to ionako pješačka zona, ali pješaci moraju hodati po metar širokom putu

I pitam je li to gradska vlast doista mrzi ovaj grad ili su ipak seljoberi bez ideje koji svakim potezom poseljačuju ovaj grad.
Arijela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 02:02   #157
Šuti još će iskopati ulaz u neku garažu na sred Masarykove, to ludo, bolje ih pusti
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 18:11   #158
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Šuti još će iskopati ulaz u neku garažu na sred Masarykove, to ludo, bolje ih pusti
Gledam već godinama kak hrpe turista onuda prolaze do HNK, lome noge u rupama, divljaci biciklisti jure onim metar širokim nogostupom, sve oronulo, od fasada do dućana i ceste, prestrašno I pitam se tko su ti ljudi koji vode ovaj grad Jesu li seljačine ili ništa ne znaju

Kaj je Tuđman napravil za ZG početkom 90-ih, to je bilo to. Popločali su Ilicu, početno uništili Cvjetni plac, uredili Trg, i poslije je sve išlo slijedom uništavanja Cvjetnog placa, a ne slijedom sređivanj ulica po uzoru na Ilicu, s pločama koje se mogu maknuti i natrag vratiti, a ne da imamo onaj seljački asfalt s krpicama i zakrpama (nisam vjerovala da ću ikad Tuđmana tak smještati u pozitivni kontekst, ali kad je )
Arijela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 18:16   #159
Dalo bi se pričat,što tek reći dalje za Teslinu!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 00:11   #160
slažem se, zbilja sramota. i ja bih lijepo popločao il kak već uredio, oplemenio obje spomenute od Gunde istočno (do ajde Gajeve) i stavio one pomične elektro-stupiće da samo stanari mogu tranu i bok.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.