Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2009., 20:06   #101
Quote:
Tina st kaže: Pogledaj post
Ko da je ovo moje iskustvo. Osim, ja sam bila nekih 45 minuta na dripu i nije istina da ne možeš udahnit između trudova. Istina malo su intezivniji ngo prirodni, ali ja kad bi mogla izabrala bi drugi porod da mi prođe kao prvi. Čak i taj famozni drip da primim. A primila sam ga nakom 2 dna i dvi noći trudova, koji su bili prvo lažni pa onda pravi, ali i jedni i drugi su jednako bolili.


Za osoblje, sobe, opremljenost...potpisujem sve što si rekla. A čak je i hrana ukusna.

Ja sam se naslušala svakakvih priča prije nego sam išla u rodilište i mogu reći da je moj zaključak:" ne slušaj šta ti govore nego ko ti govori".
A jel i tebi bio muž tamo? I šta ti ovo boldano znači, da smo mi debili koji govorimo o lošim iskustvima? Pa normalno da ima i dobrih iskustava...Pogotovo ako porod prođe bez komplikacija i ako je muž tamo....
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 20:09   #102
Quote:
inka1104 kaže: Pogledaj post
sinj ...jedino rodiliste u dalmaciji koje dopusta da netko da tobom bude pri porodu i bebica je pored tebe cilo vrime
zena od mog sogora je rodila u sinju prije 3 mjeseca drugo dijete a prvo prije 4 godine ...nas su pustili odma sutra da vidimo bebu doduse samo na pet minuta i nismo je smili dirat ....ali kontam bolje ista nego nista osoblje sve pohvale a bome izgled....ah cisto je i uredno ...
I ja sam čula za to rodilište da je super. Triba još izvidit kakvi su im uvjeti za carski i tako to, da ne bi bilo da te šalju u St ako nastane problem...
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 03:28   #103
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
A jel i tebi bio muž tamo? I šta ti ovo boldano znači, da smo mi debili koji govorimo o lošim iskustvima? Pa normalno da ima i dobrih iskustava...Pogotovo ako porod prođe bez komplikacija i ako je muž tamo....
To boldano znači da nismo svi isti jer neko stvara paniku iz ničega i pada u nesvijest kad ga glava boli. Malo karikiram ali valjda ćeš skužit. Nemamo svi isti prag boli prema tome.....A da ima loših iskustava, ima, ali isto takoima i onih koji će bol uveličat nebi li od sebe napravili tobože neke heroje. Ja san imala sreće da je od prvog dana sve bilo u redu

I da, bio je moj muž tamo ali zadnjih 45 minuta, tako da nije ima kad ispripadat sestre da se dobro odnose prema meni ako na to ciljaš.Prema meni su se odnosili dobro i bez njega. Čujem i mišljenja da ako ti je muž tamo sve će bit dobro. A ja virujem da ima i drskih ljudi koji tamo rade ali isto tako ima i muževa koji se prave pametni kad dođu sa ženama pa u jednu ruku smetaju. To je bio slučaj u boksu do mene i ja san se tila dignit i puknit ga šakom a kamoli da ga neće isprašit oni koji su tamo zaduženi da bi sve funcioniralo kako triba.

Konačno one kojima je porod bio u redu imaju pozitivnija iskustva od onih drugih, ali ima i onih koji su pretrpili težak porod ali isto gledaju pozitivno. Znači sve je stvar kakao ti gledaš na nešto. Eto ti za boldirano.
Tina st is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 03:40   #104
I još nešto za sve one koji slušaju i pozitivne i negativne priče: nemate ništa od toga, vi i vaše dijete ste posebni. Ne postoji ni jedna ista trudnoća ni jedan isti porod, svaki je drugačiji, a na kraju i nije svačije tijelo isto tako da se ne može pretpostavit kako ćete se otvarat i koliko će vam tribat dok rodite.
Tina st is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 14:34   #105
Quote:
Tina st kaže: Pogledaj post
I još nešto za sve one koji slušaju i pozitivne i negativne priče: nemate ništa od toga, vi i vaše dijete ste posebni. Ne postoji ni jedna ista trudnoća ni jedan isti porod, svaki je drugačiji, a na kraju i nije svačije tijelo isto tako da se ne može pretpostavit kako ćete se otvarat i koliko će vam tribat dok rodite.
Slažem se s tobom, ali dozvoli da ti nitko ne poželi loše iskustvo jer sam nekad i sama mislila da su takva plod pomalo kenjkavih, razmaženih.... žena,ali odlazak na kiretažu u st rodilište je postao moja najgora noćna mora!
A do tada mislila sve najbolje iako u st imala težak porod jer nisu svi bili smeće kao Bačić!
Drago mi je da je netko napokon spomenuo tog dr.
Najveće prepotentno, bezosjećajno smeće!
__________________
Tu smo
detektiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 18:47   #106
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
pa jesi li prvi put išla kod dotičnog ?
nisam draga,ja sam ti njega otkrila tek nakon poroda
__________________
Razumi me, vrime je da se sidro podigne, pomakli smo granicu, grube riči je priskaču....
plavusa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 10:54   #107
Da i ja malo opišem svoja sjećanja na splitsko rodilište...
Bilo je to pred 2,5 godine, 9.mjesec.Rekli su da im je tad uvijek najveća gužva, jer na svijet dolaze "božićne i novogodišnje "bebe, a osoblje je na odmorima.
Dan prije poroda puka mi je prednji zub.Užas. Ne znam da li je to imalo utjecaja na ono što mi se kasnije zbivalo, ali ne bih voljela da se ikomu ponovi.
Bio mi je drugi porod i očekivala sam da će sve skupa trajati nekih 8 sati.Popila sam 4mg apaurina jer mi je to savjetovao ginekolog, da se brže otvorim.
Nisam žurila budit muža, ali umalo da nisam zakasnila: u rodilište sam stigla posve otvorena.
Pregledali su me na prijemu i poslali uza skale gore: ja gotovo rađam, a oni meni da idem uza skale.Bila sam već sva mokra od znoja od bolova, porađala sam svoju kuju mjesec dana ranije, i znam da se i pseto sklupča kad joj dođe vrijeme, a oni su se derali na mene da kako ne mogu uza skale! Od kolica ka u filmu, ni traga. Dizalo ne postoji.
Jedva sam se uspela gore, i drito u rađaonu. Tamo me dočekala neka doktorica duge kose, s očalima. Trudila sam se zapamtit joj facu da, ako je ikad više sretnem u životu, joj opalim jednu pleščurinu (iako mi to, vjerujte, nije običaj). Porod mi je trajao desetak minuta, imala sam nevjerojatnu sreću.
Dijete prenešeno, a pupčana više puta omotana oko djetetova vrata.
Znala sam sa UV da je jednom, ali bila je 4puta. Urlikala sam da dođu, a oni su me sastavile da šta se derem: s prvim se djeteom nisam derala, ali s drugimsi nisam mogla pomoći, bilo je valjda, kratko, ali žestoko. I bila sam doista pristojna, i što sam se ja više smiješila, one su bile gore prema meni.
Nikad taj prezir, ničim izazvan, neću zaboraviti. Zaboga, pa zna se da porod boli.
Rodilište su opisali sasvim točno gore.
Dijete sam tražila na podoj kad bi god zaplakalo, te mi je jedinoj u sobi valjda zbog mog truda, dojenje odmah krenulo dobro. Stražarila sam noću da mu ne bi dale bočicu, tako da je više bio sa mnom.
Sestre su ok, ali ne računajte ni na kakvu pomoć.
Ja sam imala urinarnu retenciju (nisam mogla mokriti, to se kadkad dogodi), i prve sam šokove s tim prošla na prvom porodu, pa sam se tješila da će proći.
Sestra mi je trebala staviti kateter, ali joj to nikako nije polazilo za rukom, izbadala me ,iskrvavila ga. Tražila sam da mi stavi novi, jer, očigledno, taj više nije bio sterilan. Njoj se, zamislite, nije dalo ići u salu po novi sterilni.
Da sam bila kakva prosječna žena koja ne zna da bi mi ona tako unijela zbog svoje lijenost i nemara infekciju i izazvala užasne upale mjehura, to bi mi se i dogodilo, ali počela sam vikati i zahtijevati sterilni kateter. Došla je druga s novim i odmah ga stručno postavila bez problema.
drage trudnice, obavezno neka muževi budu s vama! Bez toga ste moguće izloženi svakojakim situacijama.
I netko je postavio pitanje makarskog rodilišta.
Moja prijateljica ginekolog mi je rekla ; roditi u Makarskoj ti je kao roditi u štalici: bilo kakve komplikacije, riskiraš zdravlje svog djeteta. Jer ne mogu obaviti carski rez.
Tako da sam svjesno izabrala Split, radi djeteta. Nikad ne bih riskirala s Makarskom.
A Splitnadam se nikad više...Premda mi je sreća zbog zdravog sina u dobroj mjeri pogasila ogorčenost.
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 20:33   #108
evo da nam tema ne padne u zaborav

jel se baš mora nosit njihove spavaćice? ja sam mislila njihovu samo u rađaonu,a kasnije svoju,al opet se mislim radije cu zakrvavit njihovu neg svoju

jel mi mozete malo opisat tijek,kako to ide kad dođem u trudovima?sta ide prvo i tako to?
__________________
09.05.2009. stigla nasa Ema
trešnjica.14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 10:09   #109
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Je super je kad mu platiš ili kad ti je vezica posrijedi...Ne kenjaju svi nego govore istinu, to je govno od čovjeka.
Bacic je odvratan, moja mama je kad je zavrsila na hitnoj dospjela njemu u ruke.ja ne znam jel taj covjek lud, retardiran ili pokvaren(ili sve zajedno).
BlueMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 11:11   #110
Quote:
trešnjica.14 kaže: Pogledaj post
evo da nam tema ne padne u zaborav

jel se baš mora nosit njihove spavaćice? ja sam mislila njihovu samo u rađaonu,a kasnije svoju,al opet se mislim radije cu zakrvavit njihovu neg svoju

jel mi mozete malo opisat tijek,kako to ide kad dođem u trudovima?sta ide prvo i tako to?
jesi išla na tečaj na firule?
evo ja upravo idem, još tri puta sljedeći tjedan pa gotovo..u svakom slučaju stalno ponavljaju da ne treba odmah trčat u rodilište nego kad trudovi postanu jači i češći, jer od onih prvih pa do jačih prođe min 12 sati.. kad dođeš, nakon papirologije, sljedi pregled pa klizma, tuširanje i dalje ovisi o tom kako se otvaraš, al uglavnom šetaš dok ne postane gusto, onda ideš u box, zove se supruga ako si u toj kombbinaciji, i moli boga da ti ne daju drip

sinoć nam je dr.kopić same divote pričala o epiduralnoj, čak i filmić kako ona to daje..
__________________
smijeh je lijek!
oportuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 16:58   #111
A di se treba javit za tecaj na firulama?
pipi3108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 17:06   #112
meni je termin 25.09.2009. i javila sam se za tečaj sredinom trećeg mjeseca i nisam se uspila prijavit jer sam zakasnila, znači ne može mi muž bit na porodu

prvi slobodni termin za tečaj je krajem 9-tog mj
__________________
20.09.2009. stigla Lucija
wandast is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 17:09   #113
Quote:
trešnjica.14 kaže: Pogledaj post
evo da nam tema ne padne u zaborav

jel se baš mora nosit njihove spavaćice? ja sam mislila njihovu samo u rađaonu,a kasnije svoju,al opet se mislim radije cu zakrvavit njihovu neg svoju

jel mi mozete malo opisat tijek,kako to ide kad dođem u trudovima?sta ide prvo i tako to?
prvo se prijaviš u porodiljnu ambulantu,onda se odeš upisati na susjedni šalter,kad se upišeš sestra te odvedu u rađaonu.tamo dobiješ finu spavaćicu,mislim da se prvo otuširaš,pa dobiješ klistir,pa na wc.malo hodaš po hodniku i kad te stisne ideš u boks,ili možeš ići u predrađaonu,možda te tu spoje na drip ili ti daju gel da se prije otvoriš.u boksu imaš krevet i to je to,pred kraj poroda ti spuste donji dio kreveta i porod počinje.mogu ti još probiti plodnu vodu ako ti samo ne krene.iza poroda još tiskaš posteljicu,za koju je važno da je čitava.onda te zašiju i opet ideš u predrađaonu,dva sata te promatraju,iza toga ideš na odjel u sobu.bebu možeš dobiti i nakon par sati.to ti je uglavnom to
surfer22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 19:22   #114
Quote:
trešnjica.14 kaže: Pogledaj post
evo da nam tema ne padne u zaborav

jel se baš mora nosit njihove spavaćice? ja sam mislila njihovu samo u rađaonu,a kasnije svoju,al opet se mislim radije cu zakrvavit njihovu neg svoju

jel mi mozete malo opisat tijek,kako to ide kad dođem u trudovima?sta ide prvo i tako to?
prvo dolje na prijmu sam morala dati uputnicu za bolnicu, osobnu da sve napišu šta imaju, trudničku da pogledaju i onda su mi rekli da osobnu, zdravstvenu i to dam mm, da ne bi slučajno izgubila.
zatim me sestra vodila gore prema rađaonama.
hm, ja ti u svom slučaju mogu reći da su me prvo pregledali, zatim uzeli podatke, vadili mi krv, klizma, brijanje (e, tu nisu imali šta jer sam ja to doma sama obavila), šetanje po hodniku nakon klizme i pravac na carski!
ako se radi o carskom, moraš skinuti leće ili naočale ako nosiš, to će ti ostaviti u predrađaoni sa tvojim stvarima, dat će ti njihovu spavaćicu,poleći na kolica i odvesti u operacijsku dvoranu.
e, da, nemoj zaboraviti kad i gdje si se udala i te sheme, sve to ispituju

ja sam ti prvi dan kad sam bila na odjelu nosila njihovu spavaćicu i drugi dan ujutro, kasnije sam se presvukla u svoju i nitko mi ništa nije rekao. čak sam i na viziti imala svoje piđame.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 22:00   #115
Quote:
BlueMoon kaže: Pogledaj post
Bacic je odvratan, moja mama je kad je zavrsila na hitnoj dospjela njemu u ruke.ja ne znam jel taj covjek lud, retardiran ili pokvaren(ili sve zajedno).
Mislim da je on 3 u 1 haha
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 22:32   #116
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
ja sam rodila tamo - HOTEL ni manje ni više
samo ako te on htijedne primiti jer i on dosta puta zna poslati u St (naročito ako si malo više dobila na kilaži )
također.......jedina mana je što ne daj Bože komplikacija pičiš za Spljit(ja bi trčeći zapičila u drugu stranu-Dubrovnik)svaka pohvala doktoru i babicama...sem jedne koju bi zubima izgrizla
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 23:03   #117
Quote:
pipi3108 kaže: Pogledaj post
A di se treba javit za tecaj na firulama?
evo ovdje vidi pa probaj da te ubace
http://klubtrudnica.org/www/index.ph...d=23&Itemid=35
__________________
M.2009 ....Stiže princeza 2015..
http://tickers.TickerFactory.com/ezt.../a6c2/preg.png
mazuljkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 13:36   #118
Quote:
oportuna kaže: Pogledaj post
jesi išla na tečaj na firule?
evo ja upravo idem, još tri puta sljedeći tjedan pa gotovo..u svakom slučaju stalno ponavljaju da ne treba odmah trčat u rodilište nego kad trudovi postanu jači i češći, jer od onih prvih pa do jačih prođe min 12 sati.. kad dođeš, nakon papirologije, sljedi pregled pa klizma, tuširanje i dalje ovisi o tom kako se otvaraš, al uglavnom šetaš dok ne postane gusto, onda ideš u box, zove se supruga ako si u toj kombbinaciji, i moli boga da ti ne daju drip

sinoć nam je dr.kopić same divote pričala o epiduralnoj, čak i filmić kako ona to daje..
onda idemo zajedno ove price o ~12h su individualne.meni su i mama,i par prija rodile dosta brzo-otprilike 4-5h od prvog truda.tako...
nisam skontala jednu stvar,jel tatu pustaju u box tek pri kraju poroda ili moze biti cilo vrime sa mnom?
__________________
10.06.2009.sada imam svog princa;)
mops0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 13:45   #119
Za Split (da bi bili ljubazni i na usluzi), treba imati stelu. To je cinjenica. Bez toga, ne idite tamo!

Zadnje uređivanje Tashi : 21.08.2011. at 11:37.
Tuzna kraljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 09:31   #120
Quote:
mops0807 kaže: Pogledaj post
onda idemo zajedno ove price o ~12h su individualne.meni su i mama,i par prija rodile dosta brzo-otprilike 4-5h od prvog truda.tako...
nisam skontala jednu stvar,jel tatu pustaju u box tek pri kraju poroda ili moze biti cilo vrime sa mnom?
pri kraju ga puštaju, kad ti je najteže..a i šta će ti dok obavljaš klizmu i šetaš po hodnicima di su i druge rodilje

ja ću nastojat šta duže ostat doma, pa ko zna, možda i uspijem izbjeć drip..i epiziotomiju
__________________
smijeh je lijek!
oportuna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.