Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2011., 15:36   #501
Ha,ha,,ha Martix moje mišljenje je slično ,i ima tu nešto.Nije to tipa VUDU, ali stariji ljudi znaju (neki) govoriti o uroku i negativnim događanjima vezanim uz osobu na koju se urok odnosi.Ali NEMOJ da te takve stvari okupiraju jer su TEŠKO gotovo nemoguće dokazive, Imam i ja nekog "indijanca" za susjeda koji bla,bla...
Još par riječi o STRESU i o rizičnosti.Naime svi doživljavamo maltene svakodnevno nekakve sitne i ne sitne psihičke, psihološke pizdarije koje se mogu a i ne moraju odrazit na našem zdravlju.
Dakle SVE ovisi o tome kako gledamo na određenu situaciju koja može biti okidač za STRES.Jbg nekome je užasan STRES ako mu kasni bus,a neko ga(STRES) ne doživi ni kod neke puno,puno,puno važnije stvari tipa smrti drage os.i slično.I SVE to ovisi o famoznom IMUNITETU kojeg imamo i u kojoj mjeri nas može zaštiti od tih i sličnih stvari.Moj imunitet mene baš i nije zaštitio u datom trenutku kao i neke od vas ,ali oprostio sam mu ha,ha,ha.ijepi Lijepi vam pozdrav.Bok.
cocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 18:12   #502
Quote:
martix kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za svih: Da li vjerujete da vam loše misli drugih (tzv. uroci), zavist i mržnja mogu naškoditi po pitanju zdravstvenog stanja?
Evo što mi se desilo. Malo mi se poboljšalo stanje (imam kratku hodnu stazu i za duže hodanje koristim hodalicu - rolator) pa sam se bez hodalice uputila u dućan udaljen oko 150m. Na povratku srela sam stariju gospođu - invalida od rođenja hoda sa dvije štake (poznata po zločestoći), koju znam praktički oduvijek. Ja njoj kažem "Dobar dan, kako ste?"
A ona meni odgovara pitanjem sa dozom zavisti "Gdje ti je hodalica?" Ja ostanem bez riječi i odem.
Drugi dan sam počela osjećati težinu u nogama koja se je u par dana pojačala do stupnja da jedva hodam. To traje cijeli tjedan i čini mi se da se polako vraćam u prijašnje stanje.
Da li je moje pogoršanje puka slučajnost ili posljedica zavisti jedne vještice? Znam da je srednji vijek prošlost, ali ipak....
Mislim da ti odgovor stoji u pravo ispod tvoga pitanja...Za ništa ne brini, za sve se moli, tako i za zaštitu od svih loših misli, djela, uroka...
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 18:45   #503
Question

Quote:
celamar kaže: Pogledaj post
Mislim da ti odgovor stoji u pravo ispod tvoga pitanja...Za ništa ne brini, za sve se moli, tako i za zaštitu od svih loših misli, djela, uroka...
femmelatin i celamar...
posto sam primjetila po vasim postovima da se stvarno razumijete u ms i dajete realne odgovore,htjela sam vas pitata kako i prije kolko su vam dijagnosticirali ms??
koje ste simptome imali??
hvala vam unaprijed!!!
sanja2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 18:54   #504
Quote:
sanja2222 kaže: Pogledaj post
... ja vjerujem da ima nesto u tim starim cornjicama......
u njima ima ništa
sve se nalazi u nama
bogu fala pa imam dosta problema da bi me se neke usputne babe dotikavale
kako uopće možete na to misliti?


sanja,
otiđi doktoru
jesi bila? što si danas radila? što si prošli tjedan radila?
otiđi doktoru
ostavi se i neta i foruma i dumanja i uvjeravanja kako imaš neki od opisanih simptoma
otiđi do doktora opće prakse, reci mu što ti je i na što sumnjaš, zatraži uputnicu za neurologa i odi na pregled

što se tiče pitanja kako i kad je dijagnosticirana ms nekome tko piše na forumu, to imaš napisano, više puta
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 18:55   #505
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
u njima ništa
sve se nalazi u nama
bogu fala pa imam dosta problema da bi me se neke usputne babe dotikavale
kako uopće možete na to misliti?


sanja,
otiđi doktoru
jesi bila? što si danas radila? što si prošli tjedan radila?
otiđi doktoru
ostavi se i neta i foruma i dumanja i uvjeravanja kako imaš neki od opisanih simptoma
otiđi do doktora opće prakse, reci mu što ti je i na što sumnjaš, zatraži uputnicu za neurologa i odi na pregled

što se tiče pitanja kako i kad je dijagnosticirana ms nekome tko piše na forumu, to imaš napisano, više puta

ok polly nemoj se ljutit...
samo sam pitala....
sry jos jednom!!!!
sanja2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 18:57   #506
Quote:
sanja2222 kaže: Pogledaj post
ok polly nemoj se ljutit...
samo sam pitala....
sry jos jednom!!!!
ne ljutim se
samo mi nije jasno kako imaš vremena za isčitavanje foruma a ne možeš otići do doktora
rekla sam već da ih ja ne volim i ne da mi se ići tamo, ali kad sila stisne idem trkom
ovako nećeš apsolutno ništa riješiti
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 19:06   #507
Smile

Quote:
polly kaže: Pogledaj post
ne ljutim se
samo mi nije jasno kako imaš vremena za isčitavanje foruma a ne možeš otići do doktora
rekla sam već da ih ja ne volim i ne da mi se ići tamo, ali kad sila stisne idem trkom
ovako nećeš apsolutno ništa riješiti
ma znam sve je to meni jasno...
al,udajem se za 2 mjeseca pa sve nekako gledam da mi to nije na psihickoj bazi....(znam da to nije nikakvo opravdanje)
poslusat cu te i otic doktoru u najkracem mogucem roku...
jos jednom oprosti ako sam dosadna....
al mi je nekako i lakse kad me vi malo špotate!!!!
sanja2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 19:09   #508
Quote:
sanja2222 kaže: Pogledaj post
ma znam sve je to meni jasno...
al,udajem se za 2 mjeseca pa sve nekako gledam da mi to nije na psihickoj bazi....(znam da to nije nikakvo opravdanje)
poslusat cu te i otic doktoru u najkracem mogucem roku...
jos jednom oprosti ako sam dosadna....
al mi je nekako i lakse kad me vi malo špotate!!!!
i jos samo da te pitam kolko imas godina i dal te ima na fb??
sanja2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 09:04   #509
Quote:
sanja2222 kaže: Pogledaj post
femmelatin i celamar...
posto sam primjetila po vasim postovima da se stvarno razumijete u ms i dajete realne odgovore,htjela sam vas pitata kako i prije kolko su vam dijagnosticirali ms??
koje ste simptome imali??
hvala vam unaprijed!!!
Oko mene si stekla krivi dojam, jer ni sama ne znam puno o tome svemu, i nemam dijagnozu MS već CIS- klinički izoliran slučaj, što znači da sam jednom imala relaps, koji mi se javio polako kontinuirano mjesec dana otprilike, na način da nisam mogla normalno hodati,ali ne zbog osjećaja u nogama nego problema s vidom i pomalo poremećenom ravnotežom. Kako se nikad prije nisam htjela dati doktorima, u stilu ma proći će, onda me u noći skroz sastavilo, da uopće nisam mogla hodat, i samo sam povraćala, i cijela mi se soba mantala. JAKO JE BITNO DA ODEŠ DOKTORU. Našli su mi lezije na magnetnoj onda i u likvoru oligoklonske vrpce, na temelju čega su postavili CIS dijagnozu, koja znači da još nemam MS,ali da postoji šansa da ju dobijem.Tako da...bilo bi jako dobro da odeš gosponu doturu, pa ćeš mirnija bit.Ovdje koliko god kopala, neće pisati koji su odgovori za tvoj slučaj..
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 11:17   #510
samo jedna stvar vezana uz cis....vani npr: njemacka nakon postavljanja dijagnoze cis odmah se krece sa terapijama kortikosteroidima pa zatim imunomodulatorima, baš zato da se ne razvije u ms...
kod nas nažalost ne pristupaju preventivno na taj nacin, vjerojatno radi financijske situacije...
kod nas sva terapija koja je dostupna polako krece kad se uspostavi dijagnoza ms, to može trajat i godinama.
__________________
pozdrav svima koliko vas ima !!!!!
mladžo0504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 12:12   #511
je, možda je to loše...a možda i nije. Ja želim biti zdrava, i dok mi ne dokažu suprotno čvrstom dijagnozom, ili me tijelo ne razuvjeri, ostat ću u tom filmu
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 13:19   #512
da naravno!!!! ja znam po svom slucaju da je diagnoza cis prva stepenica ka ms-u.
kod mene je to trajalo skoro dvije godine i to nakon drgugog napada su mi postavili dijagnozu RRMS, ali oštecenja koja su nastala mogla su se izbjeci da je ljecenje krenulo od samog pocetka.
Hvala bogu da se osjecaš dobro i to ti želim od srca.
__________________
pozdrav svima koliko vas ima !!!!!
mladžo0504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 14:51   #513
Question

Quote:
mladžo0504 kaže: Pogledaj post
da naravno!!!! ja znam po svom slucaju da je diagnoza cis prva stepenica ka ms-u.
kod mene je to trajalo skoro dvije godine i to nakon drgugog napada su mi postavili dijagnozu RRMS, ali oštecenja koja su nastala mogla su se izbjeci da je ljecenje krenulo od samog pocetka.
Hvala bogu da se osjecaš dobro i to ti želim od srca.

lijepi pozdrav ja sam ovdje nova pa bi vas molila za misljenje...
naime...imam sljedece simptome....
vid i oci su mi u redu,dakle nemam nikakvih optickih ispada....
ponekad znam osjetit u nozi nesto kao trnjenej ali najnormalnije mogu sve radit...
ne znam kako bi to nazvala al je nelagodan osjecaj....
nije da trne sl imam osjecaj kao da je utrnutu....
i nekad me zna zarit u dlanovima al to traje kojih par minuta i prođe....
zanimalo bi me vase misljenje da li je moguce da mi ms kuca na vrata???
i da napomemen da pijem zoloft ad radi ankcioznosti...
hvala unaprijed!!!!
mamba123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 15:23   #514
lijepi pozdrav ja sam ovdje nova pa bi vas molila za misljenje...
naime...imam sljedece simptome....
vid i oci su mi u redu,dakle nemam nikakvih optickih ispada....
ponekad znam osjetit u nozi nesto kao trnjenej ali najnormalnije mogu sve radit...
ne znam kako bi to nazvala al je nelagodan osjecaj....
nije da trne sl imam osjecaj kao da je utrnutu....
i nekad me zna zarit u dlanovima al to traje kojih par minuta i prođe....
zanimalo bi me vase misljenje da li je moguce da mi ms kuca na vrata???
i da napomemen da pijem zoloft ad radi ankcioznosti...
i zaboravila sam napomenut da mi tetka boluje od ms....
hvala unaprijed...
mamba123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 16:01   #515
mamba,ne to nas pitati!obrati pažnj na par postova prije i mislim da ćeš zaključiti da će ti jedino doktorska obrada dati odgovor na takva pitanja.
ryan5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 16:13   #516
Question

Quote:
mamba123 kaže: Pogledaj post
lijepi pozdrav ja sam ovdje nova pa bi vas molila za misljenje...
naime...imam sljedece simptome....
vid i oci su mi u redu,dakle nemam nikakvih optickih ispada....
ponekad znam osjetit u nozi nesto kao trnjenej ali najnormalnije mogu sve radit...
ne znam kako bi to nazvala al je nelagodan osjecaj....
nije da trne sl imam osjecaj kao da je utrnutu....
i nekad me zna zarit u dlanovima al to traje kojih par minuta i prođe....
zanimalo bi me vase misljenje da li je moguce da mi ms kuca na vrata???
i da napomemen da pijem zoloft ad radi ankcioznosti...
hvala unaprijed!!!!
Quote:
ryan5 kaže: Pogledaj post
mamba,ne to nas pitati!obrati pažnj na par postova prije i mislim da ćeš zaključiti da će ti jedino doktorska obrada dati odgovor na takva pitanja.

znam...
al sam mislila pitat sta vi mislite o tome...
mislim vase misljenje....
ako je moguce i ako vam nije problem..
puno hvala...
mamba123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 17:07   #517
Quote:
sanja2222 kaže: Pogledaj post
femmelatin i celamar...
posto sam primjetila po vasim postovima da se stvarno razumijete u ms i dajete realne odgovore,htjela sam vas pitata kako i prije kolko su vam dijagnosticirali ms??
koje ste simptome imali??
hvala vam unaprijed!!!
Ništa slično tvojima, vjeruj mi da se relaps ne može "učiniti".
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 08:57   #518
zbunjena

Evo da se i ja javim sa nekoliko novih "problemčića".
Dakle obavila MR i bila kod neurologa, zasada kaže nema promjena po pitanju lezija. Sve isto kao i na prošloj snimci ali......
I dalje imam sitnih ispada kao što su trnjenja, zategnutost dijela lica, ludo titranje desnog kapka.... sve to nije konstantno osim titranja kapka svakih nekoliko a moj dr mi kaže kako se izluđujem i da će me to uništiti. Trebam pokušati zaboraviti na "bolest" i nastaviti sa životom
Kako zaboraviti na nešto kada me ti "sitni" ispadi svakodnevno po nekoliko puta podsjete na to
Osim toga rekla mi je da je pravo vrijeme za bebu ukoliko želimo drugo djete (kćerka će nam sada 4 godine), smatra da je trudnoća ta koja bi me mogla malo opustiti.
Moram priznati da sam potpuno zbunjena Je li normalno da svakodnevno imaš neke od simptoma?
Što se tiče ishrane rekla mi je da jedem sve za čime imam potrebu, naravno zagovara zdravu ishranu, smatra da određene dijete nisu dobre već da nam tijelo šalje signale što želi. Što se tiče vitamina i lijekova da uzimam što god želim od vitamina pa na dalje.
Što vi to uzimate, čitala sam da je dobro Vit B, vit D, ulje noćurka, magnezij itd.

Molim podijelite vaša iskustva sa mnom!
cc4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 11:00   #519
U vezi parestezija , mravinjanja i titranja u raznim dijelovima tjela interesantan ja citat iz knjižice "Kako živjeti s multiplom sklerozom"koju je izdala klinika za neurologiju KB "Sestre milosrdnice" autori su dr. Vida Demarin i dr. Slava Podobnik Šarkanji. Tekst kaže:" Bolne senzacije koje su dio kliničke slike MS-a nastaju zbog oštećenog protoka impulsa kroz živce i najčešće se manifestiraju kao parestezije (osjećaj pritiska, trnjenja ili žarenja) i dizestezije (žareći ili pulsirajući bol, nalik električnom udaru, duž živca noge ili ruke, rijeđe na trupu, a ponekad bolesnik osjeća dodor kao bolnu senzaciju. Parestezije su rijetko toliko intenzivne da ih je potrebno specifično liječiti, smatraju se BEZOPASNIM simptomima MS-a, a mogu biti uzrokovane i mnogim drugim bolestima (šećernom bolešču, promjenama vratne ili lumbalne kralježnice, anemijom, zuboboljom pa čak i nošenjem uske odjeće). Najbolji način liječenja parestezija je njihovo ZANEMARIVANJE i usmjeravanje pažnje na važnije probleme.
martix is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 11:24   #520
Što se tiče imanja potomstva: Nekad (unazad 30-ak godina) bilo je kontraindicirano da žena sa MS-om ima djecu. 1997.god kad sam išla na konzultacije kod profesora Sepčića u svezi imanja djece i nasljednosti MS-a Prof. Sepčić mi je rekao da MS nije nasljedna bolest jer više zdravih nego bolesnih majki od MS-a ima djecu koja kasnije obole od MS-a ali da postoji izvjesna genetska sklonost u nasljeđivanju pogotovo ako oba roditelja boluju od MS-a.
Što se tiče broja djece (trudnoća)
-ne savjetuje mi više od jedne trudnoće, jer se je pokazalo da poslije druge trudnoće dolazi do bitnih pogoršanja zdravstvenog stanja u što sam se i sama uvjerila poznavajući osobno više MS-supatnica koje su se sa postavljenom i dijagnozom odlučile za više od jedne trudnoće.
Možda se nešto u međuvremenu promijenilo što se broja trudnoća tiče pa neka me netko to zna više o tome ispravi.
Pozdrav sadašnjim i budućim mamama.
martix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.