Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2009., 14:48   #1
kako povecati životnu energiju?

pozdrav!
kratko sam na forumu, ali mi se cini da ovdje ima dosta mudrih ljudi koji bi mi mogli pomoći.
u zadnje vrijeme sve teze podnosim svijet oko sebe i imam osjecaj da sam zasla u slijepu ulicu. kroz zadnju godinu dana sam imala nekoliko dosta stresnih situacija koje su mi samo ukazale na to da se nesto treba promijeniti. sad radim na tome.
Ali mi je trenutno najveci problem sto imam kronični nedostatak životne energije. opcenito primjecujem da mi sve predstavlja napor, od obične komunikacije s ljudima pa do nekih svakodnevnih zadataka. ne zelim vise tako zivjeti.
frendica mi je preporučila da idem na tai chi, da je to dobra metoda za pročišćavanje energetskih tokova. mene zanima sto vi mislite. imate li kakav prijedlog/vježbe/knjigu?
unaprijed hvala
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 15:17   #2
San, prehrana i fizicki rad. "Rad oslobađa" nije bas popularna parola ali pomaze, pogotovo repetativni. To nece rijesiti problem slijepe ulice ali ce ti sigurno dati energije da se uhvatis sa tim u kostac.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 15:17   #3
Od tjelovježbe ti preporučam aikido, od knjiga Ouspenskog i Gurdijeffa. Ne pretpravati se hranom (ne jedi zadnji zalogaj "da ne ostane"), spavati, šetnje na Suncu (zamijeni noć sa danom koliko osjećaš da ti odgovora). Ne dozvoljavaju hipnotiziranje (što manje TV-a). Ne dopuštaj sebi mržnju. Voli sebe i druge. Razgovaraj s ljudima bez interesa, traži obostranu korist.
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 16:29   #4
Smile kako, lako :)

sve je u svemiru napravljeno jednostavno, zato je nama ljudskim bićima tako i teško sve shvatiti.

Najizvorniji način kako se napuniti je jednostavno se povezati sa svojim izvorom odnosno JEDNIM čega smo svi dio i "pun" si. Ustvari ne postoji prazan ili pun, duh je uvijek isti. Stvar je samo tijela u kojem se nalazimo i kojega treba pripremiti za energiju da bi ušla u njega, kako bi kao "imali više energije".

Ovo spajanje je vrlo jednostavno, treba koristiti moć koju svi ljudi imaju, a to je moć imaginacija. Imagi-NACIJA je najveća nacija u svijetu. Ta riječ je isto tako došla iz MAG ili MAGIJA. A svi znamo da su ti ljudi bili kreatori.

Naša priroda je božanska i treba samo to početi živjeti. Mnogi od nas rade onda neke rituale vježbanja ili magijanja ili nemam pojma sve šta. Kad pogledaš šta sve ljudi rade da bi se napunili od gledanja u sunce i mjeseca, ležanja leđima na zemlji, tantričkog sexa, chi kunga, reikija, bioenergije, molitve ili meditacije...

Nekada je nevidljivima teško bilo da pokažu ljudima njihovu pravu prirodu pa su koristili ove neke rituale. Ali ubiti to je samo način da se UM usmjeri negdje gdje je viša energija te čim si povezan sa time energija automatski ulazi u tijelo jer je veza između izvora i nas već tu.

Zavisno od nivoa preporučujem ovu najjednostavniju metodu, ali u slučaju da vam je to preapstraktno slijedeća najjednostavnija vježba je gledanje u sunce. Dovoljno je 10-tak minuta ujutro i navečer kod izlaska i kod zalaska sunca.

Isto tako može se raditi sa planetom zemljom, našom majkom koja ima funkciju transmutacije energije. To je njena funkcija. To je jedno veliko biće. Dovoljno je leći na travu negdje u nekom parku i zamišljati kako vas zemlja puni i čisti...

Pozdrav
tincica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 17:13   #5
Rad , seks, ples, dovođenje u ravnotežu sebe sa Svemirom, molitva nekoj prokreaciji Boga - zapravo ne postoje recepti - nego sve ovisi od način KAKO to radiš. Pošto smo svi različiti tako je vjerojatno najvažnije u ovome svemu upoznavanje sebe.

Stres kojemu si izložena ti pokazuje da se moraš prilagoditi svojoj situaciji drugačije.

I kada je ova spomenuta imaginacija u pitanju ni s tim nije ništa dorečeno do kraja. Jer možeš upasti u zamku vlastitih iluzija pa i tuđih ako se hiponotiziraš religijom, knjigom, ljubavlju ili mržnjom. Mi osciliramo usred mnoštva različitih polova i usred komunikacije sa svojim umišljajem Boga ili bićima tražimo svoje mjesto u toj interakciji. Ta napetost, osjećaji, rad troše energiju, preraspodjeljuju je, akumuliraju na različitim mjestima u našem fizičkom tijelu...

Tako se uči kako promatrati i učiti od sebe same - s više obzira promatraj što ti stres donosi u smislu imaginacije i u smislu procjene svoje uloge u životu, komunikaciji s drugim ljudima i u smislu fizičkih utjecaja sve od atmosferskih utjecaja do hrane koju uzimaš i načina na kojih se krećeš. Nije lako balansirati u ovome svemu, a na svakome je da prepoznaje samoga sebe, a da se istovremeno ne gubi sam u sebi. Izgubljeni, ima nas još, ako ti je to utjeha nisi sama. Sretno.
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 17:26   #6
Quote:
tincica5 kaže: Pogledaj post
Dovoljno je 10-tak minuta ujutro i navečer kod izlaska i kod zalaska sunca.
Pozdrav
Jedino što će ovim povećati je loš vid.

OT:
Ronin ti je dao lijep savjet.
Radi,uči nešto novo (jezik,vještinu),izadji u prirodu,pogledaj si neki film,poslušaj novi album,sve samo da izadjes iz rutine u koju si ušla....
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 18:48   #7
Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
Jedino što će ovim povećati je loš vid...
ne,cak suprotno..ljecenje svijetloscu je poznato tisucama godina,..i daleko nabolji izvor je sama priroda (umjeto svijetlo moze pomoc,ali uvijek i steti)
pitanje je.,doziranja i postepenosti
cijelo tijelo se napaja iz te sunceve svijetlosti
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 18:50   #8
usteda energije je jako vazna,pa je i mentalni i emocionalni mir u glavi temelj za to
akomuliranje kroz san,klopu.,boravak u prirodi,sumi,uz more, bar dva sata - dize nas energ potencijal i uravnotez
stimulacija sebe kroz zadovoljstvo,srecu,mir
stimul sa prirodnim.,tipa :maticna mlijec
stvaranje energije kroz neke vjezbe,meditacije..
hranjenje energijom sa izvora-prane-sunca,mjesecom,nekim planetom,svemirom

ovo prvo je kao najvaznije,zato jer je stvaran zivot...a usteda trazi vremena,djelovanja
ali bilo koji dio ako se pretjera vodi ka ne-ravnotezi
napravit se da dosta,za sebi pomoc,tj,za sebe vitalizirat na bilo kojem podrucju

Zadnje uređivanje lola7 : 07.06.2009. at 19:09.
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 19:03   #9
energija????

na svoj način razumijem ellory i njezin problem .
nitko nije postavio pitanje dali joj se to već događalo ili koliko često se događa.ima ljudi koji se svojski trude napraviti promjene na bolje,trgnuti,napredovati...ali im jednostavno neide.iscrpe se ,nemaju ni volje ni snage!! totalno su pod energetskom blokadom.
što onda raditi?
meni je jedan bioenergetičar(upoznali se slučajno) rekao da mi može pomoć ......ispraznit đep.

moraju postojat metode samokonrole,samoprocjene,samoobnavljanje....koje se ne protive ni Bogu ni narodu.
pa ako ima znalaca mnogo bi pomogli ellory ali i mnogim drugima.
jednazena35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 19:11   #10
energija????

na svoj način razumijem ellory i njezin problem .
nitko nije postavio pitanje dali joj se to već događalo ili koliko često se događa.ima ljudi koji se svojski trude napraviti promjene na bolje,trgnuti,napredovati...ali im jednostavno neide.iscrpe se ,nemaju ni volje ni snage!! totalno su pod energetskom blokadom.
što onda raditi?
meni je jedan bioenergetičar(upoznali se slučajno) rekao da mi može pomoć ......ispraznit đep.

moraju postojat metode samokonrole,samoprocjene,samoobnavljanje....koje se ne protive ni Bogu ni narodu.
pa ako ima znalaca mnogo bi pomogli ellory ali i mnogim drugima.
jednazena35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 20:20   #11
Smile 93!

Telema!

Fontana Mladosti - 5 Tibetanaca:
http://www.scribd.com/doc/4788771/FONTANA-MLADOSTI

Taoističke unutrašnje vježbe:
http://www.scribd.com/doc/12466474/T...-Stephen-Chang

Tibetanci daju najbrže rezultate; prvi su vidljivi nakon par dana; očigledni pomak nakon 2 tjedna; nova osoba nakon mjesec dana. Jednostavni, moćni, potrebno je izdvojiti minimalno vremena cca. 20min do pola sata (ako vježbaš polako i sa pauzama).

Taoističke su svemir za sebe. Predlažem da prvo započneš sa tibetancima; kada budeš mogla bez frke izvesti 21 ponavljanje - 2 X dan (ujutro&navečer); tada ako budeš imala Volje za daljnje napredovanje, okreni se taoističkim vježbama. Pošto si doktorirala tibiće, vjerojatno ti neće trebati vježbe iz prvog dijela (osim ako ti ne procijeniš drugačije); meditaciju po meridijanima preskoči (osim ako te ne privuče - to je za elitne frikove); i prihvati se vježbi disanja (za njih će ti trebati asimilirano umijeće vježbi jelen-ždral-kornjača iz prvog dijela), zanemari vježbe Veliikog&Malog Nebeskog Kruga (osim ako...). Te vježbe disanja su zaista moćne, možda i najmoćniji od svih alata koje sam dosada primjenio na sebi. Eksponencijalnom brzinom uvećavaju moć duhovnih uvida, inteziviraju duhovni napredak, te omogućavaju kontakt sa duhovnim bićima.

U svakom slučaju, tibetanci će ti biti i više nego dovoljni. Taoističkih vježbi iz trećeg dijela se prihvati samo ako si zainteresirana za duhovni samorazvoj. I tibetanci isto potiču duhovni napredak; no, oni su blagi i nježni u odnosu na taoističke; kod ovih drugih imaš osjećaj kao da te je netko lansirao iz praćke...

Agape!
__________________
TELEMAAGAPE
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 20:56   #12
prvo hvala svima! stvarno cijenim svaki savjet!

Quote:
jednazena35 kaže: Pogledaj post
na svoj način razumijem ellory i njezin problem .
nitko nije postavio pitanje dali joj se to već događalo ili koliko često se događa.ima ljudi koji se svojski trude napraviti promjene na bolje,trgnuti,napredovati...ali im jednostavno neide.iscrpe se ,nemaju ni volje ni snage!! totalno su pod energetskom blokadom.
što onda raditi?
meni je jedan bioenergetičar(upoznali se slučajno) rekao da mi može pomoć ......ispraznit đep.

moraju postojat metode samokonrole,samoprocjene,samoobnavljanje....koje se ne protive ni Bogu ni narodu.
pa ako ima znalaca mnogo bi pomogli ellory ali i mnogim drugima.
moram reci da sam ja prvenstveno ljuta na sebe jer sam se nekako zbog načina života zapustila i dopustila sebi da dođem u ovakvu situaciju, da sebe vise ne poznajem...
vec neko vrijeme zivim zivotom koji je protiv moje prirode, i još neko vrijeme nisam u mogucnosti nista tu mijenjati, pa me to baca u depresiju.
ali posto mi se desio klik, mislim da ce mi odsad biti lakše. mislim da svatko može, samo treba odabrati trenutak i nacin...

ono sto me najviše priteže je moja ljenost, ne fizička nego bas duhovna. sklona sam bježanju od problema i zavaravanju, uvijek mi je bilo lakše okrenuti glavu nego se suočiti s istinom. sto kad tad dođe na naplatu...a meni upravo sad


Quote:
pavaogc kaže: Pogledaj post

Tako se uči kako promatrati i učiti od sebe same - s više obzira promatraj što ti stres donosi u smislu imaginacije i u smislu procjene svoje uloge u životu, komunikaciji s drugim ljudima i u smislu fizičkih utjecaja sve od atmosferskih utjecaja do hrane koju uzimaš i načina na kojih se krećeš. Nije lako balansirati u ovome svemu, a na svakome je da prepoznaje samoga sebe, a da se istovremeno ne gubi sam u sebi.
kako misliš? misliš kako stres mijenja moju percepciiju? nisam sigurna da sam dobro shvatila sto si htio reci. ovih dana sam ograničenih mogućnosti
što bi točno preporučio od Gurdijeffa? mislila sam uzet nesto kad završim s ovim na cemu sam sad (Transurfing od Zelanda, jako zanimljivo) jer mi se cini zanimljiv. dosta te duhovne literature ne mogu čitat jer mi se uopće ne sviđa stil pisanja i sl.
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 20:59   #13
Quote:
LJUBAWOLJA kaže: Pogledaj post

Fontana Mladosti - 5 Tibetanaca:
http://www.scribd.com/doc/4788771/FONTANA-MLADOSTI
s tibetancima sam vec počela!
njih sam radila i preij neko vrijeme, ali ne dovoljno dugo naravno
tnx!
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 21:44   #14
Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
pozdrav!
kratko sam na forumu, ali mi se cini da ovdje ima dosta mudrih ljudi koji bi mi mogli pomoći.
u zadnje vrijeme sve teze podnosim svijet oko sebe i imam osjecaj da sam zasla u slijepu ulicu. kroz zadnju godinu dana sam imala nekoliko dosta stresnih situacija koje su mi samo ukazale na to da se nesto treba promijeniti. sad radim na tome.
Ali mi je trenutno najveci problem sto imam kronični nedostatak životne energije. opcenito primjecujem da mi sve predstavlja napor, od obične komunikacije s ljudima pa do nekih svakodnevnih zadataka. ne zelim vise tako zivjeti.
frendica mi je preporučila da idem na tai chi, da je to dobra metoda za pročišćavanje energetskih tokova. mene zanima sto vi mislite. imate li kakav prijedlog/vježbe/knjigu?
unaprijed hvala
svaka knjiga koja nas inspirira je dobra. no gram praxe je važneši od 100 knjigi.

za dizanje životne energije ti morem preporučiti Shiatsu terapiju, Ayurvedsku terapiju, i Jogu. zatim provoditi kaj več vremena v prirodi, moraš otkriti kaj ti odgovara-šume, gore, rijeke, planine, ili more. v principu nemreš pogrešiti, svaka priroda je dobra, no individualno ti nekaj više pogoduje, a nekaj manje.
neko je spomenul Guruđijeva, on zna imeti fascinantne knjige, ali i preveč duge. zatim te stvari o kojima on piše, i koje je on postigel, more jako malo ljudi postiči-zbog njihovih osobnih energetskih pretpostavki. moreš probati pak buš vidla.
ovo na početku navedeno djeluje kod svih ljudi.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 23:59   #15
Nitko nije po prirodi lijen. Obicno se radi ili o tome da osoba ima neke strahove pa se zavuce u pasivnost ili o tome da zivotni stil za koji joj fali energije zapravo nije pravi izbor za nju. Ja sam imala jednu fazu kad sam bila potpuno mlitava, nikakva, sve mi je predstavljalo napor. Prvo sam mislila da nesto sa mnom nije u redu, a onda sam shvatila da je to zapravo odgovor od mog unutarnjeg vodstva - moje bice mi nije dalo energije za zivotni stil koji nije bio pravi za mene, uskratilo mi je gorivo za voznju koja nije bila u pravom smjeru za mene, da se tako izrazim. Cim sam shvatila sto zaista zelim i pocela zivjeti po svom, odjednom sam dobila energije za 20 ljudi.

Na tvom mjestu ja se ne bi pokusavala energizirati nekakvim forsiranjem, disciplinom, vanjskim motiviranjem. Vise bi isla na njegovanje unutarnje iskre, unutarnje vatre. Na inspiraciju, ne na motivaciju. Da se posluzim jednim citatom:

Inspiration comes forth from within. It's what the light burning within you is about, as opposed to motivation, which is doing it because if you don't do it, there will be negative repercussions. Motivation is making myself do something that I don't really want to do. Inspiration is having the clear picture of what I am wanting - and letting Universal forces come into play to get the outcome.

Imas li dovoljno IGRE u zivotu? Dopustas li sebi da budes slobodna, svoja? Po cijim pravilima zivis? Znas li zaista sto zelis? Ne sto mislis da moras zeljeti, ne sto mislis da je realno, ne sto drustvo i drugi kazu da je tvoja uloga, nego ono za cim najdublji dijelovi tebe zude. Sto te nadahnjuje? Sto cini da se osjecas ZIVOM? Ispunjenom? Jesi li dovoljno hrabra da uronis u ostvarenje svojih snova? Je li se volis dovoljno da si to priustis? Vjerujes li da moze biti lako? Kad ljudi slijede svoje unutarnje ushicenje, ogromne kolicine energije odjednom postanu dostupne.

Nemoj se previse zamarati propustima iz proslosti. Za razliku od popularnog misljenja, nabrajanje vlastitih pogresaka nije neka vrlina. Ako stalno lupas po sebi, nisi od istinske koristi ni sebi ni drugima. Mozda ti se cini da trenutno nisi u mogucnosti nista mijenjati, ali to nije istina. Tvoje vanjsko, fizicko djelovanje jest uvjetovano trenutnim okolnostima, ali tvoje unutarnje djelovanje nema ogranicenja. Tvoj izbor misli je potpuno beskrajan. Svoju viziju mozes poceti stvarati i njegovati upravo sada, a ona ce onda otvoriti puteve i na vanjskom podrucju.
To je barem moje misljenje... Sretno! :
009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 03:51   #16
Quote:
lola7 kaže: Pogledaj post
ne,cak suprotno..ljecenje svijetloscu je poznato tisucama godina,..i daleko nabolji izvor je sama priroda (umjeto svijetlo moze pomoc,ali uvijek i steti)
pitanje je.,doziranja i postepenosti
cijelo tijelo se napaja iz te sunceve svijetlosti
Molio bih izvor tih informacija...
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 09:57   #17
hi

Evo stranice koja je meni pomogla da shvatim neke stvari. Opisane su neke metode i vježbe koje su mi brzo dale iskustvo i napunile me energijom.

http://www.freedomtek.org/prvi_koraci/prvi_koraci.php
majstorfantac32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 10:09   #18
gledanje u sunce

Evo i rapidshare-a sa emisijama na rubu znanosti. Ima jedna emisija gdje je gost bio tip koji stalno gleda u sunce. Čak je prestao i jesti, čime je pokazao nam netreba ni meso ni vegetarijanska hrana da bi BILI

http://www.rapidshare.com/users/DQGNJ4/

Emisija se zove: Hira Ratan Manek solarna joga

Bile su 2 emisije...
majstorfantac32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 12:36   #19
Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
pozdrav!
kratko sam na forumu, ali mi se cini da ovdje ima dosta mudrih ljudi koji bi mi mogli pomoći.
u zadnje vrijeme sve teze podnosim svijet oko sebe i imam osjecaj da sam zasla u slijepu ulicu. kroz zadnju godinu dana sam imala nekoliko dosta stresnih situacija koje su mi samo ukazale na to da se nesto treba promijeniti. sad radim na tome.
Ali mi je trenutno najveci problem sto imam kronični nedostatak životne energije. opcenito primjecujem da mi sve predstavlja napor, od obične komunikacije s ljudima pa do nekih svakodnevnih zadataka. ne zelim vise tako zivjeti.
frendica mi je preporučila da idem na tai chi, da je to dobra metoda za pročišćavanje energetskih tokova. mene zanima sto vi mislite. imate li kakav prijedlog/vježbe/knjigu?
unaprijed hvala
Možda je za početak dobro usmjeriti se na to ' kako ne gubiti životnu energiju?' . Rad na ekologiji svijesti bi pomogao. I kultivirati emocije svakako.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 13:02   #20
Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
pozdrav!
kratko sam na forumu, ali mi se cini da ovdje ima dosta mudrih ljudi koji bi mi mogli pomoći.
u zadnje vrijeme sve teze podnosim svijet oko sebe i imam osjecaj da sam zasla u slijepu ulicu. kroz zadnju godinu dana sam imala nekoliko dosta stresnih situacija koje su mi samo ukazale na to da se nesto treba promijeniti. sad radim na tome.
Ali mi je trenutno najveci problem sto imam kronični nedostatak životne energije. opcenito primjecujem da mi sve predstavlja napor, od obične komunikacije s ljudima pa do nekih svakodnevnih zadataka. ne zelim vise tako zivjeti.
frendica mi je preporučila da idem na tai chi, da je to dobra metoda za pročišćavanje energetskih tokova. mene zanima sto vi mislite. imate li kakav prijedlog/vježbe/knjigu?
unaprijed hvala

Dugo, jako dugo imala sam identičan problem koji sam uvijek pokušavala riješiti nekim novim metodama, neke sam pročitala, neke sam sama izmislila, no znakovito je bilo da je to sve dolazilo iz glave, često popraćeno brojnim analizama kak i zakaj bi sad moglo uspjeti i uvijek bi se vraćala na staro- jednako iscrpljena, bezvoljna i inspirirana nekom novom metodom.
Najduže i najbolje tijekom tog cijelog razdoblja funkcionirao je fitness- fizička aktivnost me na duže vrijeme dovela u kakav takav red. Ali čim mi se opseg obaveza na poslu povećaoi zbog nedostatka vremena prestala je intezivna fizička aktivnost...opet isto.
Sjebana 1. čakra.

Tai chi bi ti sigurno pomogel, samo trebaš ustrajati.

Ja radim neke svoje vježbe (po mogućnosti u šumu ili uz rijeku), zapravo- radim ih bez pravila, nisu preuzete iz nekog sustava, radim ih prema osjećaju i s naglaskom na uzemljenje. Važno mi je da smirim preaktivni um i osjetim tijelo. Od kad to radim, životna energija mi se znatno povećala, no još uvijek mi je potrebno dosta sna (više od prosjeka) i vremena posvećenog sebi.

No, prije sam imala enormu potrebu za snom i ljenčarenjem, previše energije sam trošila na mentalne aktivnosti. Ah da, uz to pokušavam izbjegavati knjige, kolko got bilo teško... jer me samo uljuljkaju u beskrajno razmišljanje koje je u mom slučaju kontraproduktivno.
DjevicaizSparte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.