Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2007., 09:42   #1
Kako koristiti tamjan?

Može li mi netko reći kako mogu kod kuće koristiti tamjan? U kojem obliku ga je najbolje kupiti (tj. što je najpraktičnije za kućnu uporebu)?
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 09:56   #2
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći kako mogu kod kuće koristiti tamjan? U kojem obliku ga je najbolje kupiti (tj. što je najpraktičnije za kućnu uporebu)?
Trebaš imati metalnu posudicu u koju zapališ ugljen (posebno se kupuje) i na njega staviš par zrnaca tamjana. Tamjana imaš više vrsta.

Posudica ima lanac-njihalo da bi se ražario ugljen i da bi bila pokretna jer se kade svi kutevi prostorije. Služi za pročišćavanje energije prostora. Umjesto tamjana se može korisiti zvuk (tibetanskih) zvonaca, koje imaju slično djelovanja ali sa frekvenciojom zvuka.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:03   #3
ili kupis indijski stap
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:08   #4
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Trebaš imati metalnu posudicu u koju zapališ ugljen (posebno se kupuje) i na njega staviš par zrnaca tamjana. Tamjana imaš više vrsta.

Posudica ima lanac-njihalo da bi se ražario ugljen i da bi bila pokretna jer se kade svi kutevi prostorije. Služi za pročišćavanje energije prostora. Umjesto tamjana se može korisiti zvuk (tibetanskih) zvonaca, koje imaju slično djelovanja ali sa frekvenciojom zvuka.
He.he, nismo na pijaci.

Cura pita za tamjan a ti joj usput prodaješ zvončiće. Zaliha od Božića?

Inače lijepo si objasnila, što se tiče tamjana. Mi vjernici tumačimo to, umjesto pročišćavanja energije, kao tjeranje šejtana džina i raznijeh sličnih duhovnih beštija. Tamjan
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:12   #5
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
ili kupis indijski stap
yeah, darshan ak imaš
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:14   #6
A koji je tamjan najbolji, vidim da se u zrncima prodaje uglavnom neki bijelo-žućkasti? I gdje se može kupiti ta posudica?
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:14   #7
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
He.he, nismo na pijaci.

Cura pita za tamjan a ti joj usput prodaješ zvončiće. Zaliha od Božića?

Inače lijepo si objasnila, što se tiče tamjana. Mi vjernici tumačimo to, umjesto pročišćavanja energije, kao tjeranje šejtana džina i raznijeh sličnih duhovnih beštija. Tamjan
zar se i u islamu koristi tamjan?


doduse nesto mi se mota da je Muhamed volio mirise (za razliku od glazbe).. no nisam bas siguran u to sto pricam


inace kad smo kod zvuka (ND spomenu zvona) spomenuo bih mantre/molitve/duhovnu glazbu itd... ma u biti ako dve stvari ne mogu zauzet isti prostor na istoj razini (kao sto svijetlo i mrak ne mogu bit na istom mjestu) sve sto predstavlja cistocu i duhovnost automatski uklanja ono suprotno tome, zar ne? (mada su mozda odredjene stvari za odredjene namjene bolje od nekih drugih)
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:16   #8
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
He.he, nismo na pijaci.

Cura pita za tamjan a ti joj usput prodaješ zvončiće. Zaliha od Božića?

Inače lijepo si objasnila, što se tiče tamjana. Mi vjernici tumačimo to, umjesto pročišćavanja energije, kao tjeranje šejtana džina i raznijeh sličnih duhovnih beštija. Tamjan
Isto je Derviše, svrha je ista, čistio ti mirisom ili zvukom zvončića, zvona a možeš i šamanskim bubnjevima
Zaliha nemam, ali znam gdje ima za kupiti
A na kojoj se razini nalaze tvoji džini i druge beštije nego na energetskoj razini, pa se čiste "saugerima" kao što je miris-zvuk-titraj???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:17   #9
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
yeah, darshan ak imaš
U principu kvalitetni dolaze iz Bangalorea (ima dve-tri "firme" ), ostalo je slabije.

Al glavno da su masivni i zrnasti, a ne tanki i glatki, lako vidit razliku.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:19   #10
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
zar se i u islamu koristi tamjan?


doduse nesto mi se mota da je Muhamed volio mirise (za razliku od glazbe).. no nisam bas siguran u to sto pricam


inace kad smo kod zvuka (ND spomenu zvona) spomenuo bih mantre/molitve/duhovnu glazbu itd... ma u biti ako dve stvari ne mogu zauzet isti prostor na istoj razini (kao sto svijetlo i mrak ne mogu bit na istom mjestu) sve sto predstavlja cistocu i duhovnost automatski uklanja ono suprotno tome, zar ne? (mada su mozda odredjene stvari za odredjene namjene bolje od nekih drugih)
Jeste, koristi se. Al neslužbeno. Hoću reć koristi se kod specijalnih molitvi kada se ostvaruju kontakti s onim bićima. To inače malo muslimana pozna.
A ovo drugo što si pisao stoji. Tako to nekako hoda.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:20   #11
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
U principu kvalitetni dolaze iz Bangalorea (ima dve-tri "firme" ), ostalo je slabije.

Al glavno da su masivni i zrnasti, a ne tanki i glatki, lako vidit razliku.
Gdje se to sve može kupiti u Zg?
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:20   #12
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
A koji je tamjan najbolji, vidim da se u zrncima prodaje uglavnom neki bijelo-žućkasti? I gdje se može kupiti ta posudica?
Pored Kaptola u jednoj manjoj prodavaonici. Simpatično namrgođena prodavačica te pita za što će ti, a ti kažeš za crne mise. Odmah zato dobiš skonto i još tri kile hostija, električne svijeće koje za pet kuna svjetle kad ubaciš u njih medvjeda, propovijedi Sv.Profana i besplatnu vrećicu da sve to potrpaš.
Samo brzo izađi jer odmah zove redare Inkvizicije koje bi te mogli odvesti u tamne prostorije Kaptola na ispitivanje.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:26   #13
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Pored Kaptola u jednoj manjoj prodavaonici. Simpatično namrgođena prodavačica te pita za što će ti, a ti kažeš za crne mise. Odmah zato dobiš skonto i još tri kile hostija, električne svijeće koje za pet kuna svjetle kad ubaciš u njih medvjeda, propovijedi Sv.Profana i besplatnu vrećicu da sve to potrpaš.
Samo brzo izađi jer odmah zove redare Inkvizicije koje bi te mogli odvesti u tamne prostorije Kaptola na ispitivanje.
Ma ja izgledam ko nevinašce, nema beda za mene
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:27   #14
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Gdje se to sve može kupiti u Zg?
Pojma nemam, nisam iz Zg

obicno sam najbolje nalazio "na crno" kod Krishnijevaca i sad kupujem recimo kod jednog iz Pule.

Znam da u Zg neki Krishnijevci drze ducan (mislim da se zove Narayana shop, ne znam gdje je) pa se mozda tamo nadje. Ma vjerojatno u svakom njuejđ-indija-itakto ducanu
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:28   #15
Koliko se često mora/treba kaditi?
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:33   #16
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Koliko se često mora/treba kaditi?
Pa kaj to imaš doma; demone i aždaje, Gollume, entitete iz pakla, vrage, satane i sotone, džine, džin-tonike, čudovišta, monstrume, zmajeve i đavla iz Tasmanije..........?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:36   #17
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Pa kaj to imaš doma; demone i aždaje, Gollume, entitete iz pakla, vrage, satane i sotone, džine, džin-tonike, čudovišta, monstrume, zmajeve i đavla iz Tasmanije..........?
Pa ne znam, ne komuniciramo , samo me zanima koja je procedura za čišćenje prostora (što god to za koga značilo)
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:48   #18
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Pa ne znam, ne komuniciramo , samo me zanima koja je procedura za čišćenje prostora (što god to za koga značilo)
Usisac+domestos+nes za namjestaj... mislim.. ovisi o podlozi i sadrzaju/namjestaju
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:51   #19
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Usisac+domestos+nes za namjestaj... mislim.. ovisi o podlozi i sadrzaju/namjestaju
prostora, ne prostorija
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:54   #20
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
prostora, ne prostorija
najbolje ti je pozvati popa-istjerivača i ne zamarati se sa kandilom
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.