Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2005., 15:17   #1
Bugenvilija

Da li netko iz kontinentalnog dijela Hrvatske ima bugenviliju? Zanima me kako postupate s njom, koliko vode, svjetlosti? Što s njom zimi budući da je penjačica i brzo se širi (bar je tako na jugu).
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 16:50   #2
joj kako mrzim bugenviliju, cijelo vrijeme kad sam bila s starom i sveki na moru, bugenvilija ovo, bugenvilija ono, i dive se tome ko 8. svjetskom cudu
moja stara ju ima u vrtu u ZG i iskreno nemam pojma sta radi s njom zimi, mogu je pitat ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 17:50   #3
Quote:
chani kaže:
joj kako mrzim bugenviliju, cijelo vrijeme kad sam bila s starom i sveki na moru, bugenvilija ovo, bugenvilija ono, i dive se tome ko 8. svjetskom cudu
moja stara ju ima u vrtu u ZG i iskreno nemam pojma sta radi s njom zimi, mogu je pitat ...
Pa kad je prekrasna...
Htjela bih ju nabavit, ali neznam da li može prezimit vani.
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2005., 07:24   #4
ma misa mu, bila sam ju jucer vidjela,ali se nisam sjetila bugenvilke
ali bogme ovi odakle se narucuje fino zaracunavaju postarinu za njih, a najbolje su mi upute za sadnju, nesto samo za vrijeme punog mjeseca
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2005., 08:56   #5
Mislim da nemre prek zime na otvorenom ostati. Inace ona ti se reze vrlo nisko svake jeseni. Tak se postize veca bujnost sljedece godine. Skoro da ju u potpunosti ogolis.
Upravo pravilno jesenjsko podrezivanje i bogato zalijevanje tijekom ljeta je ono sto utjece na njezinu ljepotu.

chani, to ti je ponos svakog vlasnika. Moji na Bracu vele da je bogumila , tak ju dolje zovu, odraz svake kuce - kao po njoj vide ljudi koliko se trudis, koliko si pazljiv, a to znaci i koliko si dobra i vrijedna osoba (bogumila zahtjeva jaaako puno vode, a znas kak otoci stoje s vodom i kak je tesko bracanima trosit novce)
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 00:39   #6
Ja sam prošle godine kupila jednu i to na sajmu u Sesvetama. Imala je nekih desetak cm i koštala je oko 25 kn. Prezimila mi je na prozoru,manje sam zalijevala ali mi zemlja ipak nije smjela presušiti. Neki kažu da preko zime otpadaju listovi, ali meni nisu. Sada na proljeće je ponovo krenula sa novim listovima, držim je na suncu. Eto, čekam da procvate. jako ju je teško nabaviti jer se teško razmnožava...
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 16:17   #7
Evo mene! Moram priznati da sam do jučer bila samo voajer, pregledavala i učila, ali je jučer bilo postavljeno pitanje gdje nabaviti Hoyu, a ja sam je ujutro kupila kod mene u Karlovcu. Prilično je skupa (85 kn), ali ako se bude održala, vrijediti će. Tako da je odgovor da ih ima i vjerojatno će ih biti u prodaji svugdje (čim su dospjele do mojeg malog mista).Pošto sam se već prijavila i vidim da ima puno ljudi koji puno znaju (ja sam teški početnik) pitala bih tko zna bilo što o cvjetku zvanom Adenium?? I to sam kupila jučer - hvatala me depra, a iz iskustva znam da je cvijeće najbolji lijek.
almarass is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 23:36   #8
Kupila si Adenium? Ne znam, ali ja sam jednom prilikom kupila Adenium i vidjela sam da je iz reznica uzgojen, t.j nema zadebljani dio stabiljke koju bi Adeniumi trebali imati. Moraš jako jako paziti kad zalijevaš da ne zaliješ previše jer je on više sukulentna biljka, moglo bi istrunuti. Moji su istrunuli tako.
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 19:44   #9
Ja se uvijek bojim da mi je bilje žedno, pa uvijek prezalijem. Inače pupoljci koji su bili na adeniumu mi se suše, jedino da zalijevam suzama?? I moj je izgleda iz reznice jer nema zadebljanja.
almarass is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 15:17   #10
Ah..bio bi stvarno puno ljepši da ima zadebljanje, ali što je tu je. Svako na ljeto stavi na zaštičeno mjesto, zalijevaj ali jako jako oprezno. Nemoj da ima propuh jer i to mu smeta.
Boungeviliu sam vidjela kod nas u rasadniku Žitnjak za svega 75 kn, ali cvijet ispada nije baš u dobrom stanju pa sam odustala. Da su davali neki popust možda bih i kupila ovako...
Ja imam malecku i lijepo je krenula sa novim listićima, vidjeti ču dali če mi cvasti ove godine.
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 15:53   #11
Kupila sam bugenviliju prije 2 tjedna u Bauhausu na Žitnjaku - visoka oko 30 cm, puna cvijeća oko 50 kuna. Mislim da ih sad puno ima. Presadila sam je u malo veću posudu, pa se nadam da će preživjeti.
jeluska is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 18:52   #12
Odlično da znam..znači dobili su. U kakvom je stanju? 50 kn u biti nije puno ja sam malenu bez cvijeta platila 25 na sajmu. Bila je na žitnjaku u rasadniku po 100 kn puna cvijeta ali jako jako uništena..pa nisam uzela. Ovu bih i mogla ako nije isfucana..
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 09:41   #13
Ove su bile odlicne, sa puno cvjetova. Doduse, to je bilo prije dva tjedna, kakvo je sad stanje to ipak ne znam.
jeluska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 23:07   #14
Samo da se javim - bugica je živa i zdrava. Ono prvo cvijeće je otpalo, listovi divlje rastu,
ali još nema drugog cvijeća. Zna li netko mogu li očekivati cvatnju ovog ljeta?
U tegli je, ne stoji direktno na suncu.
jeluska is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 22:06   #15
Moja stalno cvjeta, zatim joj malo otpadnu listovi, pa ponovo cvjeta i tako već godinu i pol. Jednu držim stalno unutra, na prozoru i ta je cijelu zimu u intervalima cvjetala. Narasla je ove zime oko 40 cm. Kada još naraste stavit ću teglu na pod i pustit je da raste uz prozorsko staklo. Drugu sam sa početkom lijepih dana stavio van u zavjetrinu na sunce. Ona cvate sporije nego kad je bila unutra. I jednu i drugu zaljevam obavezno svaki dan.
Isee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 00:17   #16
Ja od ove svoje malecke još uvijek nisam vidjela cvijet. A i listovi preko zime padnu, pa na proljeće počnu rasti. A cvijeta još uvijek nigdje. I jako sporo raste....pa k vragu kad če to onda i procvasti? Ovo je druga godina kako je imam a još ništa....
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 13:18   #17
Moje 2 su počele sad cvjetati. Jedna je lanjska, nju sam u zimi držala na stubištu i kratko je odrezala. Pogubila je sve listove, ali je živnula u proljeće i evo, cvjeta. Ove godine sam kupila jednu majušnu kojoj su odmah pootpadali listovi, ali se i ona oporavila i sad ima 2-3 cvjetića. Rastu mi u visinu, ali ja bih da joj ojača deblo, ne znam što da napravim?
almarass is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 00:22   #18
Ja stvarno ne znam što bih ti savjetovala. U svakom slučaju nemoj puno pipkati da ti ne propadne jer se tako teško nabavlja, a i ako se nabavi jako je skupa. Čuvaj ju, pa s vremenom kad lijepo naraste onda malo skračivaj vrh da se zadeblja.
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 08:36   #19
Čitam, čitam, čitam....

Bungevilija se može uzgojiti iz reznica, zašto govorite da ne može Samo je bitno kad se pikne u zemlju da se preko vaze stavi najlon. Lakše se zakorijeni. Probala - uspjelo .
vjestica07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 13:01   #20
ja sam čula od jedne iskusne tete da ako hoćete bugenviliju posadit negdi vani, na moru, da mora minimalno 2 g bit u tegli da korjenje ojača i odeblja pa tek onda van. u protivnom ko meni- uvene. da bi cvjetala mora bit na direktnom suncu.

baš se spremam do bauhausa škicnut i koju ubost..
dendarii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.