Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2003., 21:41   #1
Coldrex, Maxflu, Aspirin Plus C i ostali lijekovi za ublažavanje simptoma gripe i prehlade

Zanima me sto je zapravo u tome, tj. koji je sastav, mozda netko ima kutijicu pri ruci?
Naime sta se desilo? Izgleda da mi je oslabio imunitet u zadnje vrijeme, imala sam ove zime vec 2 upale sinusa, zadnja je prosla tek s antibioticima. I tako sam sad bila na putu i osjetila poznato skakljanje u sinusima i grlu i poludila jer sam vec premorena od konstantnog natezanja nosa. Frendica mi je na to ponudila Coldrex, ali ipak nisam ga odmah popila jer sam cula dosta toga negativnog o njemu, a frendica nije imala ni upute, a stvarno uvijek volim procitat sastav, nacin uporabe i nuspojave. Ipak u toku dana moja je prehladica napredovala. Malo sam se raspitivala kod ljudi o Coldrexu i dobila razlicita iskustva: nekima je pomoglo, sve super, neki su se tek nakon njega osijecali kao onaj zguzvani papir na reklami. Prevagnulo je kad mi je jedna cura rekla da je njoj samo odgodio prehladu za 2 dana, jer bitno mi je bilo prezivjeti taj put bez bolesti, a kad dodjem doma-sta bog da. Rezultat: kako sam ga uzela prije spavanja srce mi nije prestalo uzasno lupat skoro cijelu noc, susila su mi se usta, ujutro se nisam osijecala nimalo zdravija ali mi je zato prestala menga(!) i pojavila se opet tek iduci dan.
U svakom slucaju-nikad vise, al sad kako nemam tu kutijicu uzasno me zanima sta sam to zapravo popila i zbog cega se ne smije uzimati zajedno sa lijekovima za snizavanje temperature?
Jeste li vi imali kakva iskustva s Coldrexom?
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 22:01   #2
Pretpostavljam da si se previše opteretila tim negativnim pričama o Coldrexu pa ti je to možda bio i uzrok tegoba te noći. Ne želim reći da je to bio jedini uzrok, ali vjerujem da je bar malo pogoršalo situaciju.
Inače, u mom slučaju pozitivna iskustva... dečku je za dan i pol prošla teška prehlada. Sigurno da ga nije preporučljivo upotrebljavati kad god nosić procuri, ali ako iz nekog razloga treba na brzinu srezati prehladu to je prava stvar.
Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 22:53   #3
Ja sam Coldrexom bila prezadovoljna

Samo kad ga uzmem predvecher, teshko zaspim
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 23:10   #4
Možda alergija?
 
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 23:22   #5
Quote:
Samo kad ga uzmem predvecher, teshko zaspim
jer sadrzi kofein
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2003., 00:50   #6
Coldrex sam probao jednom, ali mi se nije bas svidio (citaj: nisam imao osjecaj da mi pomaze ), no to je individualno kao uostalom i vecina lijekova.

Kod temperatura i viroznih-gripoznih stanja koristim Lupocet (paracetamol), caj, med, C-vitamin....

Nisam probao jos ovaj novi Plivin MaxFlu (zacudo ove se sezone dobro drzim, iako je klima sve samo ne zdrava ), ali - da se mene pita, izmedju Coldrexa i MaxFlu-a prije bih se odlucio za ovaj potonji.
Nije sad to reklama , vec je tu - ma koliko se to nekim "hohstaplerima" svidjalo ili ne - neka cinjenica da Pliva vec desetljecima prozivodi lijekove za ovo podneblje, MaxFlu je originalni lijek, Coldrex ipak ima malo agresivniji sastav, a i na koncu - "kupujmo hrvatsko"

[al ga nadrobih... ]


Da rezimiram - kod svih tih viroznih-gripoznih stanja bolje je (barem po meni) ionako sto manje koristiti farmaceutske proizvode...a i na koncu osim preparata za snizavanje temperature (antipiretika), ionako je vrlo upitno da li ista ostlao pomaze lijecenju bolesti koje ionako imaju svoje "odredjeno vremensko djelovanje".
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2003., 01:08   #7
Uh, imala sam ga doma, ali ne sjecam se tocnog sastava. Mislim da se radi o paracetamolu, kofeinu i jos necem trecem sto sluzi da se sinusi malo "otcepe"

Meni je pomogao jednom davno kad sam imala gadniju virozu, a morala sam na tjelesni...Napravila sam 30 sklekova kao od sale...Sto taj kofein radi

Inace, pazite da se ne predozirate - moj decko je i bilo mu je poprilicno lose. Ipak tu ima puno kofeina, a netko to podnosi slabije.

Poanta oba preparata je da zamaskiraju simptome, "podignu" vas, spuste tempicu...Znaci, kad je krajnja nuzda. Bolje odlezati u krevetu.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2003., 09:58   #8
Quote:
lahor kaže:

Poanta oba preparata je da zamaskiraju simptome, "podignu" vas, spuste tempicu...Znaci, kad je krajnja nuzda. Bolje odlezati u krevetu.
Tochno, ali ako MORASH raditi, a znash da imash obichnu vulgaris prehladu i hunjavicu, dosadnu ali te ubija, maznesh Coldre ili nesh slichno i bar si par sati ok
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2003., 11:32   #9
Istina. Al s pravom gripetinom nije dobro okolo hodati. BTW, nesto sam citala da bi sredinom sijecnja mogla doci u Hr.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2003., 15:55   #10
Ja od Coldrexa nisam imala nikakve koristi, ali niti štete.
Maxflu mi je pomogao kod gripe. Za Maxflu moja doktorica kaže da ga na svoju ruku ne bi smjele uzimati osobe koje imaju visoki tlak. Ja nisam imala nikakvih negativnih popratnih pojaca, a tlak mi je nizak, jako nizak.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2003., 20:08   #11
Valjda je onda to kofein sto me drmnulo! Eto cisto me zanimalo, jer buduci da se ne kupuje na recept sigurno nije nista sto bi moglo bit jako opasno. Ne vjerujem da cu ga opet koristit, radije odlezim kad mogu, ali bar znam-ne prije spavanja!
Hvala na informacijama
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 19:06   #12
Simptomi koje si navela mogu biti uzrokovani sastojkom Coldrexa, koji se zove fenilefrin i/ili pseudoefedrin klorid (sastojak koji se koristi kao nosni dekongestant).
U većim dozama, kao i kod osjetljivijih pacijenata ima slijedeće nuspojave: suhoća ustiju, nesanica, palpitacije, tahikardija (ubrzan rad srca)
 
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 10:14   #13
***

Moja iskustva su pozitivna. Meni je pomogao kada sam se stvarno lose osjecala.
Plivin lijek jos nisam trosila, nekako kao i shef Sale , ove godine odolijevam, ali se slazem s misljenjem da je domace domace.
Jako sam zadovoljna sa sirupom APITUSK, za bolno grlo je super. Dobar mi je i Islandski lisaj.

Ma sve je to na psiho bazi, cujes li puno negativnih misljenja, mozda ces formirati svoje tako, pa tebi nece pomoci, za razliku ako kupis neki lijek i VJERUJES da je OK stvarno ce pomoci.
Sto je moc psihe imala sam se sama priliku uvjeriti, imala sam na poslu problem za koji nisam bila sigurna da cu ga uspijeti rijesiti, bila sam u velikoj nedoumici i vjerovala sam u sebe i bojala se, upravo takva je bila i moja nazovi prehlada. Bas za tih dana kada je taj posao bio aktualan prehladila sam se, ali kako je posao tekao sve bolje i simptomi moje prehlade su otisli, a da nisam potrosila bas nista !!!!
I nek neko onda veli da 85 posto bolesti ne dolazi od bolesti psihe, a ostalo nek otpada na gene.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 19:40   #14
Quote:
polly kaže:
Ja od Coldrexa nisam imala nikakve koristi, ali niti štete.
Maxflu mi je pomogao kod gripe. Za Maxflu moja doktorica kaže da ga na svoju ruku ne bi smjele uzimati osobe koje imaju visoki tlak. Ja nisam imala nikakvih negativnih popratnih pojaca, a tlak mi je nizak, jako nizak.
Meni je pak Coldrex zakon. Zdrmalo me neki dan dost gadno, popila par komada i sve super. Jedino kaj sam se onak zbunjena malo zajebala pa u apoteci tražila Coldplay

A htjela sam kupit i Maxflu pa mi je teta apotekarica rekla da se to 2 ni pod koju cijenu ne smije miješat nego da uzmem Colplay jer je puno bolji
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2003., 14:19   #15
Coldrex je zakon.

Par puta sam se loše osjećao, onako nagovještaj gripe, prehlade. Popio par Coldrexa i normalno otišao igrat nogomet vani na 2 stupnja, ili na faks.

Zaista pomaže.
Vjerujem da nema njega sigurno bih bio bolestan češće.

No, veliku ulogu ima i psiha. To svi znamo. Ako naprosto nikako nikako ne zelimo biti bolesni i ignoriramo prehladu i sl. ona odlazi.
__________________
Kad me taknes smiris valove,ja sam dijete samo kraj Tebe.. Hvala Ti moj dobri andjele.. S Tobom mi je zivjet najljepse…
Karakala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2003., 16:30   #16
uzas, uzas, uzas
nakon sto sam uzo dozu koja ide, nisam mogao spavati 2 (DVA!) cijela dana.... a prehlada mi se nakon toga vuce vec 3 mjeseca!
__________________
Hey, my name is Paul and this shit is between you all. (P. Fiction, 1993)
chudo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2003., 18:23   #17
Izgleda razlicitio reagiramo na Coldrex.
Isto mom prijatelju nije pomogao nista...

No meni je!
Karakala is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2003., 05:36   #18
MaxFlu je super. Početkom listopada me uhvatio propuh i zdrmala me prehlada, ono curi nos, slabost, kihanje... U dan i pol (koliko mi je trajalo tih 10 šumećih tableta) sam bila kao preporođena.

Ipak, kad me prošli tjedan ulovila upala grla i visoka temperatura, nisam ni pomislila na MaxFlu... To je trebalo odležati i propisno odraditi.

Za prehladu toplo preporučam MaxFlu. Nikakve nuspojave nisam primjetila... pače, spavala sam ko beba.
moonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2003., 14:30   #19
Da si se nakrcala Coldrexom ne bi odlezala gripu. Hi hi hi.
Karakala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 16:32   #20
coldrex, maxflu, aspirin plus c & ostalo

jel zna netko di je razlika uopce?
svi oni "otapaju simptome prehlade i gripe, otapaju gripu u casi vode i slicno..."

uhvatili me sinusi, boli glava tocnije sinusi, trosim enormne kolicine papirinatih maramica i malko me i grlo zeza...
pred tjedan dva sam imala anginu...
nemozeeee mi seee boleeest vratit!!

sta da uzmem? coldrex? maxflu? aspirin plus c?



thx
hana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.