Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2010., 15:43   #1981
Sretno!
Mile-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 23:28   #1982
Hvala! Sada sam u poslu oko obavljanja pretraga jer je operacija blizu!
majacc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 16:37   #1983
Quote:
draganaboticki kaže: Pogledaj post
curica mi ima 2,5g i prije 7mj joj je dijagnosticiran JIA.
uzima ibuprofen 3x100mg na dan
MTX 7,5mg 1xtjedno
LIJEKOVI NE DJELUJU.
DVA PUTA JOJ JE PUNKTIRANO KOLJENO, I SADA OPET NATIČE.
MOLIM SVE KOJI ZNAJU ZA NEKU TERAPIJU, BILJNI LIJEK ILI SAVJET DA MI SE JAVE.
idi na forum" zajedno do zdravlja" imaš puno informacija o JIA
anasol is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 22:15   #1984
pijen medrol 4mg dnevno već 2 god. Ima li neko nuspojave i nakon koliko su se počele pojavljivati'
reumica25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 13:57   #1985
Quote:
reumica25 kaže: Pogledaj post
pijen medrol 4mg dnevno već 2 god. Ima li neko nuspojave i nakon koliko su se počele pojavljivati'
koje su ti se nuspojave počele pojavljivati
marinaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 23:10   #1986
pozz

[QUOTE=marinaaa;28589991]hvala
Istina je, ne bi trebalo da pijemo nista za podizanje imuniteta.Ja imam autoimunu bolest i isto sam procitala to.
svjetlana13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 14:19   #1987
bog cure.....i dečki naravno, je li netko možda čuo da cimet i med strašno pomaže za RA...je možda netko zna koji točno cimet i kako se uzima....čula sam da je super stvar, ali je prilično gadno za pit...skoro sam povratila ,pa ako ima netko ideju kako ga uzimati....sve je bolje od tableta.....
pozdrav iz Dalmacije!!!!!
didi00000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 15:32   #1988
Prvi glas za cimet i med. Naravno da je sve bolje od tableta,ali svakome od nas je organizam drugačiji i drugačije podnosimo lijekove.
Ja sam koješta probavala i sada sam izbacila mlijeko i crveno meso iz prehrane i osjećam se dobro.
S reumatologinjom sam razgovarala i rekla je da nije još ništa dokazano što se tiče štetnosti mliječnih proizvoda na zglobove. Ja osobno osjetim promijenu na sebi čim popijem šalicu mlijeka.
Svakako probaj,pa podijeli svoje mišljenje s nama.
majacc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 19:27   #1989
Ja znam da je cimet i med sa jogurtom jako dobar za skidati kile, al nikad nisam čula da je dobar i za autoimune bolesti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 11:33   #1990
za mlijeko i mliječne proizvode,kao i za pšenicu, sam čula od dosta reumatologa da dosta štetno djeluju....ja sam sigurna da je prehrana među glavnim uzrocima ove bolesti.....ali velika su to odricanja...ja sam zasada prešla na kruh i mlijeko pd soje....ali ko će bez mesa živit, ne mogu svaku dan ribu....o cimetu sam čitala puno, za svakakve bolesti je ludilo, posebno za RA, u većini slučajeva skroz pomaže...i stvarno ću se natirat to pit, moram ga samo nabavit u štapićima...pa vam javim rezultate!!!
didi00000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 17:13   #1991
Question pozdrav

Prije nekoliko godina javila mi se snažna bol u koljenima i tada sam bila na nekim slikanjima.. Iskreno, više ni ne znam što mi je točno dijagnosticirano, mislim da oslabljene patele, hrskavice ne primaju dovoljno krvi i.. Nebitno, rečeno mi je da redovito vježbam i da će proći.. I prošlo je.. Tj., kada malo usporim s tjelovježbom opet mi se bol pojavi, ali ništa dramatično.. No, unatrag par tjedana mi se pojavila bol u šakama, takva stravična bol da se budim usred noći i plačem.. Sve žilice na rukama su mi tako plave da je to nezamislivo.. Ruke hladne i natečene (i cijelo vrijeme mi neki hladni znoj probija na ruke).. Noge hladne.. Skroz sam zbunjena.. I prije sam imala dosta slabu cirkulaciju, ali imam osjećaj da je ove godine otkako je zahladilo nezamislivo.. Doslovno mi užasnu neugodu (gotovo bol) predstavlja i vjetar na obrazima.. Kao neka preosjetljivost.. Drugi tjedan se idem naručiti za slikanje, a do tada.. Mislite li vi da bi svi navedeni simptomi mogli biti povazani s reumom?! I, ako jesu, što napraviti po pitanju toga?
I da, da ne zaboravim, imaju li moja koljena ikakvu povezanost u cijeloj priči s rukama, tj. prstima?

P.S. Ako sam fulala topic, slobodno me premjestite..
shokica_:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 18:05   #1992
Moj savjet ti je da odeš imunologu i neka ti napravi kompletnu imunološku pretragu.

Jel ti je baš dijagnosticiran reumatoidni artritis ili samo nagađaju?

Meni su isto prvo sumnjali na RA jer su mi oticali prvo zglobovi na rukama a zatim i ostali.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 18:41   #1993
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Moj savjet ti je da odeš imunologu i neka ti napravi kompletnu imunološku pretragu.

Jel ti je baš dijagnosticiran reumatoidni artritis ili samo nagađaju?
Nije mi još ništa dijagnosticirano.. To su samo pretpostavke, čula sam se s doktor preko telefona jer mi se tek par zadnjih dana pogoršalo.. Više ću znati kad se vidim s njim, tj. sutra..

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Meni su isto prvo sumnjali na RA jer su mi oticali prvo zglobovi na rukama a zatim i ostali.
Znači, ako nije RA, što može biti? Da znam što je još moguće jer si se očito ti prepoznala u mojim simptomima..

P.S. Zašto imunološke pretrage? Što imunitet ima s tim? Sad sam malo ..
shokica_:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 20:14   #1994
Quote:
shokica_:) kaže: Pogledaj post
Nije mi još ništa dijagnosticirano.. To su samo pretpostavke, čula sam se s doktor preko telefona jer mi se tek par zadnjih dana pogoršalo.. Više ću znati kad se vidim s njim, tj. sutra..


Znači, ako nije RA, što može biti? Da znam što je još moguće jer si se očito ti prepoznala u mojim simptomima..

P.S. Zašto imunološke pretrage? Što imunitet ima s tim? Sad sam malo ..
Budući da nemaš dijagnozu vjerovatno ništa značajno nisu skontali na snimci. Ne kontam zašto te nisu onda slali da povadiš nekakve imunološke stvari tipa reuma faktor al ajd dobro.

Ovako, reumatoidni artritis ti je autoimuna bolest koja napada zglobove i vezivno tkivo oko njih. To znači da tvoj imunološki sustav napada stanice tvojih zglobova jer ih više ne prepoznaje kao svoje (to vrijedi za sve autoimune bolesti). Liječenje ove bolesti bi trebali voditi ili reumatolog ili imunolog (moja doktorica recimo je recimo i reumatolog i imunolog i alergolog).

A jel ti recimo bolje kad malo razgibaš te zglobove koji su otečeni? I jesi imala nekakvu gnojnu anginu ili nešto slično prije nego što su ti počela oticati koljena (zna recimo od streptokoka nastati reumatska groznica koja se očituje oticanjem zglobova)? I jesi primjetila da te najviše bole ili otiču zglobovi ujutro ili nakon nekog odmaranja (kad se smiriš pa kad ti zglob miruje u jednom položaju)?

Neću ti nabrajati koje sve još autoimune bolesti postoje jer nema svrhe. Samo ćeš se isplašiti a kod tebe ne mora biti ništa od toga.

Moja preporuka ti je da odeš kod imunologa bez obzira na snimke i ovog doktora kod kojeg si išla i da kažeš da ti otiču zglobovi i neka ti vade onda što treba.

Ja sam krenula kod imunologa zbog oticanja zglobova pod sumnjom na RA, pa na kraju nije ispao RA ali imam nešto autoimuno za koje još nisu sto posto sigurni šta je. Za sada mi je dijagnoza nedefinirana kolagenoza (autoimuna bolest vezivnog tkiva).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 21:21   #1995
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Budući da nemaš dijagnozu vjerovatno ništa značajno nisu skontali na snimci. Ne kontam zašto te nisu onda slali da povadiš nekakve imunološke stvari tipa reuma faktor al ajd dobro.
Khm, o kojoj snimci govorimo? Snimci koljena? , mislim da to nije povezano.. Možda i griješim, ali koljena me nikad nisu boljela ovako kao prsti na rukama.. Da, za slikanje šaka se tek idući tjedan idem naručiti (mali problem s mjestom prebivališta i boravka)..

Quote:
A jel ti recimo bolje kad malo razgibaš te zglobove koji su otečeni? I jesi imala nekakvu gnojnu anginu ili nešto slično prije nego što su ti počela oticati koljena (zna recimo od streptokoka nastati reumatska groznica koja se očituje oticanjem zglobova)? I jesi primjetila da te najviše bole ili otiču zglobovi ujutro ili nakon nekog odmaranja (kad se smiriš pa kad ti zglob miruje u jednom položaju)?
Za koljena mi je tjelovježba super, a za ruke nikako ne funkcionira.. Pogotovo sada trenutno jer previše boli.. A što se tiče boli, najintenzivnija je tokom noći i ujutro.. Moram jako paziti da tokom noći ne legnem na ruku jer..

I, može još samo jedno pitanje.. Alergolog, čemu? Zar su alergije povezane s tim? Pitam jer sam alergičar inače..

Puno ti hvala na odgovoru.. Nadam se da ću nakon fotkanja i imunologa znati na čemu sam i.. Malo, ali samo malo si me uplašila s "autoimuna bolest"..

Edit: Nisam nikada imala gnojnu anginu.. Zapravo, ništa vezano uz steptokok.

Zadnje uređivanje shokica_:) : 25.11.2010. at 21:27.
shokica_:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 22:05   #1996
Quote:
shokica_:) kaže: Pogledaj post
Khm, o kojoj snimci govorimo? Snimci koljena? , mislim da to nije povezano.. Možda i griješim, ali koljena me nikad nisu boljela ovako kao prsti na rukama.. Da, za slikanje šaka se tek idući tjedan idem naručiti (mali problem s mjestom prebivališta i boravka)..



Za koljena mi je tjelovježba super, a za ruke nikako ne funkcionira.. Pogotovo sada trenutno jer previše boli.. A što se tiče boli, najintenzivnija je tokom noći i ujutro.. Moram jako paziti da tokom noći ne legnem na ruku jer..

I, može još samo jedno pitanje.. Alergolog, čemu? Zar su alergije povezane s tim? Pitam jer sam alergičar inače..

Puno ti hvala na odgovoru.. Nadam se da ću nakon fotkanja i imunologa znati na čemu sam i.. Malo, ali samo malo si me uplašila s "autoimuna bolest"..

Edit: Nisam nikada imala gnojnu anginu.. Zapravo, ništa vezano uz steptokok.

Nadam se da ti to dvoje nije povezano (koljena i šake) al obično ti to tako krene. Meni je krenulo sa prstima na rukama pa mi se kasnije proširilo na druge zglobove. I ne boli me sve istim intezitetom. Recimo kad me uhvate laktovi i ovo ispod lopatice vrištala bi koliko me boli, inače ostali zglobovi me ne bole toliko.

Nadam se da kod tebe neće biti ništa ozbiljno.

Ma alergologa sam spomenula ovako ne vezano uz išta, obično svi imunolozi još specijaliziraju i reumatologiju i alergologiju jer su ta područja povezana sa imunologijom. Nema ti to nikakve veze sa ovim tvojim.

Nisam te htjela s ničim plašiti sam znaj da ako slučajno dobiješ dijagnozu RA da je to nažalost autoimuno. Nadam se da će kod tebe biti nešto puno lakše i prolaznije.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 17:05   #1997
Kao što već rekoh, RA imam 8 godina i počelo je kada je bol počela šetati iz jednog lakta u drugi,pa onda u koljena i male zglobove. Što se tiče fotkanja... Na rendgenu se snime kosti,ali otekline se ne vide,pa u mom slučaju nije baš bilo puno sreće od tih slika.
majacc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 18:32   #1998
[QUOTE=shokica_;30182532]Prije nekoliko godina javila mi se snažna bol u koljenima i tada sam bila na nekim slikanjima.. Iskreno, više ni ne znam što mi je točno dijagnosticirano, mislim da oslabljene patele, hrskavice ne primaju dovoljno krvi i.. Nebitno, rečeno mi je da redovito vježbam i da će proći.. I prošlo je.. Tj., kada malo usporim s tjelovježbom opet mi se bol pojavi, ali ništa dramatično.. No, unatrag par tjedana mi se pojavila bol u šakama, takva stravična bol da se budim usred noći i plačem.. Sve žilice na rukama su mi tako plave da je to nezamislivo.. Ruke hladne i natečene (i cijelo vrijeme mi neki hladni znoj probija na ruke).. Noge hladne.. Skroz sam zbunjena.. I prije sam imala dosta slabu cirkulaciju, ali imam osjećaj da je ove godine otkako je zahladilo nezamislivo.. Doslovno mi užasnu neugodu (gotovo bol) predstavlja i vjetar na obrazima.. Kao neka preosjetljivost.. Drugi tjedan se idem naručiti za slikanje, a do tada.. Mislite li vi da bi svi navedeni simptomi mogli biti povazani s reumom?! I, ako jesu, što napraviti po pitanju toga?
I da, da ne zaboravim, imaju li moja koljena ikakvu povezanost u cijeloj priči s rukama, tj. prstima?

Svi na ovoj temi ti mogu samo nagađati šta ti je, može bit nešto posve drugačije a može stvarni bit nešto reumatološki...meni je počelo na lijevo koljeno ,pa desno, a poslje 2 godine lakotovi, pa rame....svakome je drugačije...ali kažu da većinu muče šake...po mojim snimkama, svim, se nije ispočetka vidio artritis tek poslje 5-6 godina..tako da bi trebala u imunologa, i sve sve napravit: SE, CRP, RF, G 27..
didi00000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 19:53   #1999
Nadam se da sada nisam u off topicu, no eto.. Da se javim.. Doktor opće prakse me poslao na provjeru razine hormona.. zašto, stvarno ne razumijem zašto (imate li vi ideju zašto?), ali dobro.. Budući da sam ga nagovorila da mi da uputnicu bez datuma, nastojat ću sad to vremenski rastegnuti što je više moguće (jer se paranoično bojim igle ).. Znam, neodgovorno, ali.. Stah je gadna stvar!!
shokica_:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 08:15   #2000
Kojih hormona?

Mene je imunologinja poslala jer je skontala da mi je malo uvećana i štitnjača pa je na kraju ispalo da imam i manjak hormona štitnjače (hipotireozu).

Edit: i ja sam se prije bojala užasno igle i nisam htjela uopće ići kod doktora kad sam mislila da će me poslati vaditi krv. Al nakon punkcije štitnjače sa ogromnom iglom i vađenja po nekoliko puta po 6-7 ampulica krvi već sam više otupila na to. Sad mi je svejedno, jedino što nikad ne gledam kako mi vade jer ne volim viditi krv. Vjeruj mi kad svaki puta moraš povaditi po nekoliko ampula više ti postane svejedno.

Da mi je barem vađenje krvi jedina briga i boljka.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.